Černé zrcadlo (TV seriál)

Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011 - 2013, 4 h 48 min (Minutáž: 7x42-62 min)

5. hviezdu pridávam za vizionárstvo a autenticitu sci-fi žánru (čo je v podstate paradox), nakoľko je tento miniseriál takmer dokonalou ukážkou toho, ako by to mohlo v blízkej budúcnosti fungovať. A k čomu sa celkom jednoducho môže súčasná spoločnosť dopracovať. Sedem častí - sedem originálnych nápadov. Dúfam, že v tom budú tvorcovia pokračovať a udržia si tento štandard.(20.9.2012)

Velice zajímavý britský projekt - tři různé povídky,vždy s nádechem sci-fi,vždy velmi originální a k zamyšlení.Doufám,a podle hodnocení nejsem sám,že nějaké další díly,kvalitní jako ten poslední,ještě přibudou. 1.díl-75%,2.díl-60%,3.díl-80%,celkem zatím 75%(8.10.2012)

Naprosto genilání námět, scénář, režie a herecké výkony. Film z rodu Chaplinovy Moderní domy, ovšem při dnešním stavu techniky, vztahů a světa všechno dostává ještě větší grády. Asi nejsilnější je Národní hymna, střední část Patnáct miliónů meritů je malinkou předimenzovaná co do délky, ovšem závěrečná Celá tvá minulost projekt vynáší zpět na absolutní vrchol. Příjemné je, že příběhy nementorují, nesnaží se hledat teoretická východiska, ale jen popisují, což jim dodává sílu.(2.9.2012)

• Ony

První epizoda mi byla puštěna s tím, že je to "film, kde se šukají prasata", což mě naladilo do naprosto špatného režimu vnímání. Až zpětně jsem pak zjistila, jak to vlastně bylo skvělé. Druhý díl vypadá dobře, ale straší věcmi, kterých se zas tolik nebojím. Zato ve třetím jsem se viděla i se svým zrnem.(23.6.2012)

Musím říct, že ve všech třech případech se jedná o naprosto boží náměty. Jen nemůžu dát plný počet, protože v každém tom příběhu převládala absurdita a příliš velká představivost. Taky jsem si asi uvědomil, že jsem udělal chybu, když jsem všecky tři díly dal najednou. On totiž každý představuje opravdu silný a abstraktní námět, nad kterým by bylo fajn po shlédnutí zapřemýšlet a zauvažovat, co tím autor myslel. Když po dvou a půl hodinách shlédnete všecky tři, který jsou na první pohled dost šílené, ale každý má nějaké to nepřímé poselství, není legrace se v tom všem zorientovat. Každopádně klobouk dolů za takový nápad. Naprosto přesně vystihuje dnešní život s počítači a informačními systémy, které nám jsou sice k užitku, ale můžou také pěkně škodit.(24.12.2012)