Černé zrcadlo (TV seriál)

Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011 - 2013, 4 h 48 min (Minutáž: 7x42-62 min)

Rupert Everett, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Donald Sumpter, Allen Leech, Rory Kinnear, Jodie Whittaker, Alex MacQueen, Matt Stokoe, Toby Kebbell, Tom Cullen, Patrick Kennedy, Jimi Mistry, Daniel Lapaine, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Sinead Matthews, Claire Keelan, Jeany Spark, Jason Flemyng, Lenora Crichlow, Michael Smiley, Tuppence Middleton, Tobias Menzies, Christina Chong, Andrew Knott, Lydia Wilson, Sophie Kennedy Clark, Sophie Wu, Alastair Mackenzie, Tom Goodman-Hill, Phoebe Fox, David Fynn, David Ajala, Jonathan Forbes, Amit Shah, Jon Hamm, Chloe Pirrie, Eugene O'Hare, Nick Hendrix, Ian Keir Attard, Turlough Convery, Anna Wilson-Jones, McKell David, Amy Beth Hayes, Ian Bonar, Lee Nicholas Harris, Muzz Khan, Michael Shaeffer, Kemal Sylvester, Pip Torrens, Shazad Latif, Hannah John-Kamen, Karl Collins, Daniel Rigby, Ed Gaughan, Rebekah Staton, Attila G. Kerekes, Rakie Ayola, Liz May Brice, Ashley Thomas, Phil Hodges

I.SÉRIE: I. díl: 95% II. díl: 70% III. díl: 80% /// II. SÉRIE: I. díl: 65% II. díl: 70% III. díl: 75% III. SÉRIE: nultý díl: 70%(22.2.2012)

▐▐ {1. séria}▐▐ {The National Anthem} » (90%)▐ {Fifteen Million Merits} » (85%)▐ {The Entire History of You} » (85%)▐▐ {2. séria}▐▐ {Be Right Back} » (80%)▐ {White Bear} » (85%)▐ {The Waldo Moment} » (75%)▐▐ {3. séria}▐▐ {White Christmas} » (90%)▐ Priemer 84% = 4,2*(26.12.2014)

Naprosto genilání námět, scénář, režie a herecké výkony. Film z rodu Chaplinovy Moderní domy, ovšem při dnešním stavu techniky, vztahů a světa všechno dostává ještě větší grády. Asi nejsilnější je Národní hymna, střední část Patnáct miliónů meritů je malinkou předimenzovaná co do délky, ovšem závěrečná Celá tvá minulost projekt vynáší zpět na absolutní vrchol. Příjemné je, že příběhy nementorují, nesnaží se hledat teoretická východiska, ale jen popisují, což jim dodává sílu.(2.9.2012)

Šesť absolútne pravdivých a tým pádom absolútne desivých hyperbol na životný štýl súčasnej spoločnosti chytenej do sociálnych sietí, ovládanej zhubnou mediálnou zábavou a upadajúcou morálkou a žijúcej v ilúzii demokracie a slobody. Horšie som sa kvôli svojej príslušnosti k ľudskej rase už dávno necítil. (10/10)(20.4.2014)

Seriál předvádí vynikající využití vcelku jednoduchých sci-fi nápadů zasazených do našeho světa, mezi lidi jako jsme my a to tak, aby vznikl myšlenkový experiment, v němž studujeme naprosto reálné/realistické lidské chování, kterému se nestačíme divit. Nestačíme se divit, jak děsivě pravdivě a logicky působí, jak to vše dává smysl - jak určitá vědecká vymoženost dokáže vytáhnout z povahy člověka to nejhorší. Černé zrcadlo našlo způsob, jak chytrou a aktuální záležitost sdělit publiku srozumitelným a nesmírně poutavým způsobem. Speciálně díl White Christmas je vyloženě geniální! 9/10(12.5.2015)