Černé zrcadlo (TV seriál)

Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011 - 2016, 12 h 1 min (Minutáž: 18x42-62 min)

Rupert Everett, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Donald Sumpter, Allen Leech, Rory Kinnear, Jodie Whittaker, Alex MacQueen, Matt Stokoe, Toby Kebbell, Tom Cullen, Patrick Kennedy, Jimi Mistry, Daniel Lapaine, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Sinead Matthews, Claire Keelan, Jeany Spark, Jason Flemyng, Lenora Crichlow, Michael Smiley, Tuppence Middleton, Tobias Menzies, Christina Chong, Andrew Knott, Lydia Wilson, Sophie Kennedy Clark, Sophie Wu, Alastair Mackenzie, Tom Goodman-Hill, Phoebe Fox, David Fynn, David Ajala, Jonathan Forbes, Amit Shah, Jon Hamm, Chloe Pirrie, Eugene O'Hare, Nick Hendrix, Ian Keir Attard, Turlough Convery, Anna Wilson-Jones, McKell David, Amy Beth Hayes, Ian Bonar, Lee Nicholas Harris, Muzz Khan, Michael Shaeffer, Kemal Sylvester, Pip Torrens, Shazad Latif, Karl Collins, Daniel Rigby, Ed Gaughan, Rebekah Staton, Rakie Ayola, Liz May Brice, Ashley Thomas, Phil Hodges, Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Michael Kelly, Malachi Kirby, Sarah Snook, Kelly Macdonald, Faye Marsay, Lasco Atkins, Elizabeth Berrington, Benedict Wong, Natasha Little, Wyatt Russell, Hannah John-Kamen, Wunmi Mosaku, Bryce Dallas Howard, Alice Eve, Demetri Goritsas, Attila G. Kerekes, Zahra Ahmadi, Ken Jamamura, Rafe Spall, Oona Chaplin, Natalia Tena, Janet Montgomery, Rasmus Hardiker, Esther Smith, Samuel Valentine, Matthew Aubrey, Hannah Steele, Cherry Jones

Po veľmi dlhom čase excelentne spracovaný scifi seriál. V mnohom mi to pripomenulo moje obľúbené Krajní meze, avšak narozdiel od nich je táto britská mini séria monotematicky založená. V každom diely sa rozoberá téma vplyvu médií, sociálnych sietí a moderných technológií na človeka, každý diel ponúka rozdielnu variantu pohľadu a iné spracovanie tohto problému. Osobne sa mi najviac páčili 3 poviedky: 15 miliónov meritov (úžasná, námetovo originálna vízia utopistického sveta s veľkým posolstvom a reálnym zakončením), Celá tvoja minulosť (výborne spracovaná vzťahová dráma so zaujímavým scifi prvkom) a Lovná zver (výborný scifi thriller s originálnou predstavou futuristickej spravodlivosti). To však neznamená, že ostatné diely sú slabé, práve naopak, sú vysoko nadpriemerné, je to len otázka osobných preferencií, nič viac. Celkovo ide o jednu veľkú scifi mňamku :). Škoda, že to má aj žánrovú nálepku horor, veľa ľudí to len zbytočne odradí. Rozhodne tu nie nič hororové, takže snímok smelo odporúčam každému.(20.1.2015)

Nápaditá vize budoucnosti, nebo tak trochu současnosti. Výborné nápady, výborné tempo, díly postavené na scénáři a ne na tricích. Po první sérii jsem na maximu. Dál se uvidí.(21.10.2016)

Třídílné "nastavování zrcadel" po britsku bylo příjemným překvapením letošních Vánoc. Už první příběh, kdy vyděrač unese britskou princeznu, a je ochoten ji propustit pouze pokud premiér v přímém televizním přenosu ošuká prase, jasně naznačuje, že tahle zrcadla jsou opravdu hodně černá. I další dva více sci-fi díly, které nejsou tak prvoplánovitě šokující, ve vás zanechají nepříjemnou pachuť z toho, kam by se naše budoucnost mohla ubírat...(7.1.2012)

Kam až je člověk ochotný zajít a co všechno je schopný podstoupit? Dvě zásadní otázky, jejichž odpověď zpracovává britská série od BBC Black Mirror složená z několika na sebe nenavazujících příběhů, zato všechny naléhavý, zajímavý a zneklidňující, kdy hlavním společným jmenovatelem je závislost na moderních technologiích. Zapněte svoje černý zrcadlo a sledujte kam to všechno možná spěje.(24.10.2016)

Neuveriteľne originálny počin, riešiaci množstvo podôb morálnych otázok, ktoré si ľudia nemajú odvahu položiť. A mimochodom, že tento seriál nemá s hororom nič spoločné, si zrejme uvedomili všetci, okrem "admina". Škrtni ten žáner, veď je to je trápne takto "klamať" - [Séria I: e1 - 4☆, e2 - 3☆, e3 - 5☆](27.10.2016)

• - V 1. epizodě 3. série Nosedive nastoupí hlavní hrdinka do vozu v autopůjčovně a palubní systém začne hlásit česky: "Ahoj, řiď opatrně!" Následně se na předním skle objeví ukázka ze seriálu Kutil Tim (od r. 1991), opět česky. (Lukoboss)