Černé zrcadlo (TV seriál)

Black Mirror

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2011 - 2013, 4 h 48 min (Minutáž: 7x42-62 min)

• Kaluž

Bakaláři nového tisíciletí po britsku šokují jen na oko a chybí jim výraznější pointa. Tvůrci kloužou po povrchu a když se odváží říznout hlouběji, způsobí akorát svinčík (měl premiér ochranu nebo brousil na ostro?). Zdaleka nejlépe je na tom závěrečná povídka Celá tvá minulost, dominuje originálním nápadem s přehráváním záznamů minulosti, ale stejně jako předchozí epizody je natočena chladně a nevýrazně. To sice může do jisté míry reflektovat odosobněnou budoucnost, já to spíš přisuzuji autorské neschopnosti zaujmout nápaditějším vizuálem a nedostatku hereckého talentu. Jako žánrové cvičení s médiem to možná obstojí, jako kvalitní a zapamatováníhodný filmový zážitek však těžko.(17.12.2012)

Každý odraz v tomhle proklatě černém zrcadle míří přímo na solar! A že jsou ty záblesky někdy velmi nepříjemné a bolestivé. Velká škoda, že takhle originální náměty slouží pouze televizní obrazovce, protože by si každý zasloužil prostor na velkém plátně.(10.8.2014)

The National Anthem je jako jediná ze současnosti, je obskurní a zajímavá, ale chyběla mi nějaká výraznější pointa, takto je to jen vcelku fascinující černá groteska. Fifteen Million Merits již posouvá sérii do science fiction rybníčku a dělá to velmi dobře, jako sociologická sonda do mixu Matrixu, reality show a fejetonu o tom, co v našich životech zůstalo a zůstane skutečné a smysluplné, jednoznačně boduje. The Entire History of You má na mě až příliš jasnou zápletku, která je rozvinuta do jediného myslitelného (a dosti předvídatelného) konce, přesto je hlavně zajímavým zamyšlením nad hranicemi intimity nejen ve vztazích a dobrou studií chorobné žárlivosti... Celkově dobrých 8/10 a hlavně hřejivý pocit z originální a záživné tvorby. Holt Britové uměj. Přivítal bych pokračování :)(15.9.2012)

Velice zajímavý britský projekt - tři různé povídky,vždy s nádechem sci-fi,vždy velmi originální a k zamyšlení.Doufám,a podle hodnocení nejsem sám,že nějaké další díly,kvalitní jako ten poslední,ještě přibudou. 1.díl-75%,2.díl-60%,3.díl-80%,celkem zatím 75%(8.10.2012)

3*, 5*, 5*(5.3.2013)