Tak ja nevim, me se to docela libilo. Opet tu je nejvetsi problem, ze pokud clovek nezna parodovany filmy, moc se nezasmeje a i kdyz se pribeh snazi jakz takz drzet pohromade, stejne to je jen slepenec scenek. Tady mi navic prislo, ze nektery sceny ani neparodujou, jen je proste natocily uplne stejne znovu a taky mi prislo, ze nejaky parodovany sceny jsem uz nekde videl sparodovany podobne. Nicmene najde se tu par vostrejch forku, nechutnosti tu moc neni a Leslie Nielsen potesi, takze lepsi 3*.(30.3.2008)

• Djoker

Další díl Scary Movie už není ani vtipný, ani nechutný a dokonce ani trapný. Potěšilo mě však parodování Vesnice, u kterého jsem nějaký ten úsměv vyloudil. Hlavu ani patu to znovu nemělo a jediné, co mě zklamalo ještě víc než tento film, je vidina dalšího pokračování.(29.1.2010)

Opäť kopec srandy... už len aby bola tá päťka..(12.4.2013)

• Matty

Děj – není. Herci – nehrají. Vtipy – nefungují. Vítejte v parodii dle představ současného Hollywoodu. Na tomhle filmu není nejhorší jeho nevtipnost, nýbrž jeho bezbřehá imbecilita, jež musí po pár minutách ponoukat k sebevražedným myšlenkám každého diváka znalého velké násobilky. Scéna s Carmen Electrou (po zásluze oceněnou za nejhorší ženský herecký výkon v čurdařské roli) vyprazdňující své neklidné tlusté střevo na nesprávném místě (nepovažuji za vhodné napsat „seroucí v kostele“) by třeba i mohla být vtipná, kdyby měla nějakou vtipnou pointu, kdyby byla vkusně pojata, ale tvůrci byli nejspíš příliš líni na to, aby základní premisu dále rozvinuli a udělali z ní opravdový vtip. Což lze napsat o 99,99% všech „jakože vtipných“ scén. Chuť si nechte zajít rovněž v případě, že se těšíte na odhalování ohromné spousty parodovaných filmů, není jich mnoho a mnoho z nich je známo i těm, kteří je neviděli (Zkrocená hora, Vesnice, Válka světů, Million Dollar Baby, Saw, Nenávist, Fahrenheit 9/11 – resp. scéna nechvalně proslavená právě Mooreovým dokumentem plus pár, skutečně jenom pár, dalších). Mnoho nezachraňují ani herci, mnohdy známějších jmen (Michael Madsen, Bill Pullman), kteří by pravděpodobně měli připomínat své předobrazy z jiných filmů, ale kupříkladu trotlovské chování a oblečení Toma Cruise z Války světů z vás ještě nedělá jeho vtipnou parodií. Přitom zrovna Cruise se paroduje velmi snadno (doporučuji zhlédnout, myslím, že třetí epizodu Studia 60). Neměl jsem odvahu čekat od Scary Movie 4 více než jednoduchou zábavu, ale po výtečném, dobrá, ucházejícím třetím díle, by mne nenapadlo, jak moc jednoduchá zábava to může být. Za co přesně je ta jedna hvězdička sám nevím, ale pokud si dobře vzpomínám, jednou se výraz na mé tváři hodně přiblížil úsměvu. Takže asi za to. 15% Zajímavé komentáře: JohnnyD, gr8 escape, Goodlooker(15.12.2007)

Série se relativně Zklidnila. Totálně ujeté scénky vystřídaly vesměs klidnější, na sebe (ne)navazující epizodky, jejichž hlavním účelem je především zparodovat danou scénu v původním filmu. V tomto směru filmu nemohu vytknout vůbec nic, spousta menších čestných roliček je k sežrání a všechno okolo Války Světů je skutečná špička, stejně jako SAWový úvod..za ten přidávám body, protože první SAW mne naprosto znechutil. Kde ovšem nastává kámen úrazu? Ve scénách, kdy tvůrci tlačej pilu příliš do nohy. V ůvodní scéně s Charlie Sheenem se to dalo eště ustát, ale v dalších místech filmu už je to opravdu MOC. Když Cindy omývá stařenku její Močí, když Prezident USA vyšpuluje zadek na celý OSN, když Carmen Elektra vykonává potřebu v kostele.. v těchto místech Scary Movie 4 až nepříjemně sklouzává k oplzlému a nechutnému humoru nejslabšího dílu série, k 2ce. Anna faris hrát neumí, mnohé zachraňují Camea, byť vesměs dost nevyužitá ( z toho jedno naprosto nečekáne a přitom dokonale typově obsazené - alternativa za Tima Robinse z Války Světů), Leslie Nielsen má 3 scény, u mě vede ta závěrečná s kachnou a největším Plusem SM4ky je Graig Bierko, jakožto "alternativa" Toma Cruise. Ten člověk má dokonalej Timing, a podle mě bude i Velice schopným Hercem, a veškeré jeho kreace jsou prostě skvělé. P.S: neviděl jsem vystoupení Toma Cruise v té Show, ale po shlédnutí Scary movie 4 mám dokonalou představu, co tam ten chudák vyváděl... berte to jako doporučení.. já dávám čistejch 60%(4.6.2006)

• - Toto je první film ze všech Scary Movie filmů, který byl natočen na high-definition video. (Bauer)

• - Díky úspěchu značky „Scary Movie“ vznikají ve stejné linii parodie také na další filmové žánry. Konkrétně je to „Date Movie“, alias Děsnej doják (r. Jason Friedberg a Aaron Seltzer, 2006) a nebo Superhero Movie. (imro)

• - Keď Tom vôjde do auta, vidno v spetnom zrkadle kameru. (DonParegio)