• Matty

Děj – není. Herci – nehrají. Vtipy – nefungují. Vítejte v parodii dle představ současného Hollywoodu. Na tomhle filmu není nejhorší jeho nevtipnost, nýbrž jeho bezbřehá imbecilita, jež musí po pár minutách ponoukat k sebevražedným myšlenkám každého diváka znalého velké násobilky. Scéna s Carmen Electrou (po zásluze oceněnou za nejhorší ženský herecký výkon v čurdařské roli) vyprazdňující své neklidné tlusté střevo na nesprávném místě (nepovažuji za vhodné napsat „seroucí v kostele“) by třeba i mohla být vtipná, kdyby měla nějakou vtipnou pointu, kdyby byla vkusně pojata, ale tvůrci byli nejspíš příliš líni na to, aby základní premisu dále rozvinuli a udělali z ní opravdový vtip. Což lze napsat o 99,99% všech „jakože vtipných“ scén. Chuť si nechte zajít rovněž v případě, že se těšíte na odhalování ohromné spousty parodovaných filmů, není jich mnoho a mnoho z nich je známo i těm, kteří je neviděli (Zkrocená hora, Vesnice, Válka světů, Million Dollar Baby, Saw, Nenávist, Fahrenheit 9/11 – resp. scéna nechvalně proslavená právě Mooreovým dokumentem plus pár, skutečně jenom pár, dalších). Mnoho nezachraňují ani herci, mnohdy známějších jmen (Michael Madsen, Bill Pullman), kteří by pravděpodobně měli připomínat své předobrazy z jiných filmů, ale kupříkladu trotlovské chování a oblečení Toma Cruise z Války světů z vás ještě nedělá jeho vtipnou parodií. Přitom zrovna Cruise se paroduje velmi snadno (doporučuji zhlédnout, myslím, že třetí epizodu Studia 60). Neměl jsem odvahu čekat od Scary Movie 4 více než jednoduchou zábavu, ale po výtečném, dobrá, ucházejícím třetím díle, by mne nenapadlo, jak moc jednoduchá zábava to může být. Za co přesně je ta jedna hvězdička sám nevím, ale pokud si dobře vzpomínám, jednou se výraz na mé tváři hodně přiblížil úsměvu. Takže asi za to. 15% Zajímavé komentáře: JohnnyD, gr8 escape, Goodlooker(15.12.2007)

• Gilmour93

Pokud má člověk tzv. nakoukáno a neodradí ho zadek prezidenta Leslie Nielsena v podobě seschlé stromové houby, chytat se nejspíš bude. Na rozdíl od Scary Wayans ubylo vyměšování tělesných tekutin a trapnosti, nicméně kroucení bradavkami jakožto tradičně americký folklór zůstalo zachováno. Jó, tomu se hold nikdy nevyhneme, to spíš bude mít Shaquille úspěšnost trestných hodů nad 90%..(29.3.2010)

Bola to priemerná zábava. Avšak najväčšia scéna sa stane už na začiatku, kde sa len na tie 3 minúty objavý Charlie Sheen. Je to taká nehorázna volovyna, že som skoro nevedel dýchať od smiechu :)(21.1.2008)

• Niktorius

Tohle není žádná parodie - to je filmařsky splaškový plagiát, který si posbíral scény z několika nedávných blockbusterů a vytvořil z nich zapáchající kopku, nazývanou některými odvážnými film. Vtipné hlody jsou maximálně dva, jinak Scary Movie 4 budí spíš jen výsměch tím, jak mizerně je TO celé natočené a jak retardovaný scénář TO má. Sargofág se jmenovkou "filmová parodie" byl zaházen tunami hlíny.(9.10.2007)

Prostě úžasný film ... U předchozího dílu jsem si myslel, že jím dochází nápady, ale jde vidět, že opravdu nabrali sílu a vložili i humor do čtyřky :)(18.5.2009)

• - V předehře na začátku, kdy se basketbalista snaží trefit do koše kamenem, hází třikrát. A pokaždé stejným kamenem, přestože v předešlém pokusu kámen doletěl na druhou stranu místnosti. A jelikož je připoutám, a nemůže moc chodit, jak by se k němu ten stejný kámen asi dostal? (Martin00x)

• - Scéna, kdy prezident Spojených států (Leslie Nielsen) poslouchá příběh o kachničce a následně se dozví o útoku mimozemšťanů, je parodií na obdobně klidnou reakci amerického prezidenta George W. Bushe při teroristických útocích 11. září 2001. (orkadimenza)

• - Když se Cindy rozběhne za Rebecou, má na sobě bílé boty s černou mašličkou, ale poté, když společně jedou autem, má botky jasně červené. (Martin00x)