Vnitřní nepřítel

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

• Shaqualyck

Pokus o resuscitaci akční legendy nevyšel. Tuctový scénář se utápí v moři žánrových klišé a ani v akčních scénách se žádné revoluce nedočkáme. Ubylo pěstních soubojů, přibylo prázdných nábojnic a pro Seagala kdysi tolik charakteristické aikido "exhibice" bychom tu hledali marně. Plnohodnotný Stevenův návrat je tak bohužel stále v nedohlednu :-( PS oceňuji pouze funny "nápad" s poněkud nadbytečným bezpečnostním rámem.(1.12.2006)

• Shakers

Špatný herci, strih, scenár, nezmyselné akcie, trapný záporák atd. 35% - 2*(30.10.2010)

• Sašenka165

Tak tohle fakt ne-e!(23.11.2007)

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom v hlavnej úlohe. Má iba priemerný príbeh o skupine žoldnierov, ktorí majú za úlohu zastaviť veľmi nebezpečného vedca, ktorý svojim obetiam vymýva mozgy a tým z nich robí nebezpečné neodhaliteľné zbrane schopné sa infiltrovať kdekoľvek a po príkaze usmrtiť svoj cieľ. Spracovanie je na tom dobre, síce celá táto zápletka pôsobí až príliš zvláštne a to vymývanie mozgov je to posledné, čo ma v akčnom filme zaujíma, ale tu je dej podaný svižne, stále sa niečo deje, hluchých miest je minimum a navyše sa často striedajú rozmanité a zaujímavé prostredia, priehrada, ponorka, opera a podobne, takže sa na to väčšinu času bez problémov pozerá. A najradšej mám práve časť na ponorke, len škoda, že tento potenciál takého menšieho Prepadnutia sa využil len minimálne. Ale záporom je, že kvôli zápletke to samozrejme nie je seagalovka, ale tímovka a to mi vyhovuje omnoho menej. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Nájde sa tu pár slušných súbojov, len škoda, že Seagal sa ich zúčastňuje len minimálne. Má tu len dva a oba len proti jednému protivníkovi, síce ich zase sprevádza horší strih, ale páčili sa mi, podobne aj tie surové Jonesove. A okrem toho zaujme aj pár obstojných prestreliek a nejaké tie scény s dopravnými prostriedkami, dokonca tu nechýba ani tank. Najviac sa mi páči Seagalov súboj v ponorke s Gary Danielsom alebo celé finále. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, samozrejme najviac poteší samotný Steven Seagal, bez neho by som to ani nepozeral, ale poteší aj výborný Vinnie Jones, no celá skupina žoldnierov je dobre zvolená a aspoň trochu ma zaujali všetci. A nesklamali ma ani záporáci. Réžia a technická stránka samozrejme nie sú žiadny zázrak, ale vo svojej kategórii sa jedná o mierny nadpriemer a až na tých pár nezvládnutých, ale aj tak zbytočných efektov tu nič neurazí. Vnútorný nepriateľ je opäť jeden z filmov, ktorý by som bez Seagala ani nepozeral, hlavne jeho zápletka by ma odradila, ale s ním je to obstojná zábava, kde mi chýba hlavne viac súbojov s ním. Objektívna kvalita filmu- 56%, film sa páči mne na 75%.(14.7.2007)

• ed_wood

Jeden z tých lepších posledných Seagalových filmov. Aj napriek tomu je to ale hlúposť.(15.12.2008)

• - Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)

• - Natáčelo se v bulharské Sofii po dobu 31 dní od 16. srpna do 16. září 2004. (Dragoni)

• - Aj keď sa príbeh odohráva v Uruguaji, v opere visí na stene obrovská vlajka inej juhoamerickej krajiny, Argentíny. (beso74)