Vnitřní nepřítel

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

• Jenda

To je zase naivní. Vážně. Ale narozdíl od takového zabijáka, je to umělecké dílo. Místy film vypadá dost levně a místy dělá z nepřátel blbečky, navíc, v roli Seagala už bych viděl raději ledaskoho, je ne jeho. Občas totiž vypadá dost komicky. A ten jeho hlásek. uff. Nemůžu nevzpomenout na dvě scény. První když Mig-21 chce sestřelit špionážní letadélko a druhá kdy se Seagal projde proti tanku, který by za normálních okolností všechny kropil palubním kulometem, a posádce která z něj vykukuje vhodí do kabiny granát. To jsem opravdu vyprskl smíchy(14.10.2007)

• numi

Docela dynamický děj má jednu velkou chybičku. Je o ničem. Vlastně nic nevíte a ani nic vědět nepotřebujete. Vždycky jde o prachy a o to, že se závěrečná scéna odehraje na nějakém zajímavém místě, takže kašleme na to. Mimochodem, "tentokrát" je to opera. Opera v Montevideu. Jinak pár chlapů sejme pár jiných chlapů a připletou se tam i nějaké fešandy, které si jako jediné zapamatujete (teda možná ještě Segala), takže můžete alespoň někomu držet palce. Jo a mimochodem, Segal "hraje" opravdu děsivě. Už mu toho akčního hrdinu nežeru ani náhodou. Kdysi, to byla jiná káva, ale tady to byl děs. [leden 2006](9.1.2006)

• Shaqualyck

Pokus o resuscitaci akční legendy nevyšel. Tuctový scénář se utápí v moři žánrových klišé a ani v akčních scénách se žádné revoluce nedočkáme. Ubylo pěstních soubojů, přibylo prázdných nábojnic a pro Seagala kdysi tolik charakteristické aikido "exhibice" bychom tu hledali marně. Plnohodnotný Stevenův návrat je tak bohužel stále v nedohlednu :-( PS oceňuji pouze funny "nápad" s poněkud nadbytečným bezpečnostním rámem.(1.12.2006)

• genetique

Super, pre mňa sú to zaslúžené, plnohodnotné dve hviezdy! Určite nevyzerá taký sľubne, ako keď vo filme začínal, ale znova vie použiť nejaký ten svoj chmatík a prevalcovať všetkých okolo. A zápletka tiež nebola odveci a záporák, ktorý hral v starom dobrom Will Tellovi bol hustý. Inak aj ostatným obsadením som bol prekvapený, potešil ma teda Vinnie Jones, aj keď nechápem kto ho na toto nahovoril...takže slušný akčňák, veľa komplikovaných zmien pozícií síce na kvalite nepridalo a mňa potešil dej. Seagalko, už toč len takétoa lepšie, teším sa na Under Siege 3(ak bude)! 50%.(12.3.2006)

• Wacoslav1

Existují i horší Seagalovky. Tahle by si i tu 1* zasloužila, ale odpad dávám za naprosto zkurvenou bitku z Garym Danielsem. Jako nečekal jsem, že bude mít můj oblíbenec proti vyžranému mistrovi taktiky nějakou šanci, ale že to až tak domrdají... Už dlouho mě nic takhle nenasralo, proto se nehodlám ani rozepisovat o dalším super debilním rádoby špionážním scénáři nebo tragických akčním sekvencích ve kterých je hlavním hrdinou SVATÝ ŠTEFAN distributor už to všechno vykecal i za mě a já nemám co bych dodával.5%(27.10.2012)

• - Aj keď sa príbeh odohráva v Uruguaji, v opere visí na stene obrovská vlajka inej juhoamerickej krajiny, Argentíny. (beso74)

• - Uruguaj je v skutočnosti rovinatou krajinou, nemá žiadne fjordy ani hory, ako je to zobrazované vo filme. (beso74)

• - Ve scéně, kdy je Dr. Chappelová (Christine Adams) zatčena na náměstí, má podprsenku. Ve vězení, kdy pro ní přijede velvyslanec, ji už nemá a jsou ji vidět bradavky. Po transportu do laboratoře ji opět má. (JEDNATEL)