Vnitřní nepřítel

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

• Marek1991

Ďalšia seagalovka, ktorá zapadá do kategórie veľmi nepozerateľné, naivné, príliš zbytočne akčné.(20.1.2012)

• type_B

Achjo, tyhle akční filmy se sci-fi motivkem jsou hrozně otravné. Některé scény nebyly marné, jako začátek s představovačkou Codyho týmu [btw - debilní jméno] vypadal opravdu hodně prima béčkově, nebo závěrečná řežba v opeře byla celkem koukatelná. Dohromady to ale dává hodně nudný poslepovaný film, který se dokoukává jen dost blbě. Celkový dojem vylepšují ženské role, páč jsou příjemně obsazené. A proč proboha nosí ve svých pozdních filmech Seagal to hnusné kožené sáčko?(5.4.2009)

POZOR!!!!!!!!!!!!! Tento film je u Stevna velkým zlepšením. Má to dobrý děj, má to vtip, akci, všechno co film kategorie B potřebuje. Není to žádný skvost, spíše taková jednohubka s dobrým akčním koncem.(16.7.2008)

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom v hlavnej úlohe. Má iba priemerný príbeh o skupine žoldnierov, ktorí majú za úlohu zastaviť veľmi nebezpečného vedca, ktorý svojim obetiam vymýva mozgy a tým z nich robí nebezpečné neodhaliteľné zbrane schopné sa infiltrovať kdekoľvek a po príkaze usmrtiť svoj cieľ. Spracovanie je na tom dobre, síce celá táto zápletka pôsobí až príliš zvláštne a to vymývanie mozgov je to posledné, čo ma v akčnom filme zaujíma, ale tu je dej podaný svižne, stále sa niečo deje, hluchých miest je minimum a navyše sa často striedajú rozmanité a zaujímavé prostredia, priehrada, ponorka, opera a podobne, takže sa na to väčšinu času bez problémov pozerá. A najradšej mám práve časť na ponorke, len škoda, že tento potenciál takého menšieho Prepadnutia sa využil len minimálne. Ale záporom je, že kvôli zápletke to samozrejme nie je seagalovka, ale tímovka a to mi vyhovuje omnoho menej. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Nájde sa tu pár slušných súbojov, len škoda, že Seagal sa ich zúčastňuje len minimálne. Má tu len dva a oba len proti jednému protivníkovi, síce ich zase sprevádza horší strih, ale páčili sa mi, podobne aj tie surové Jonesove. A okrem toho zaujme aj pár obstojných prestreliek a nejaké tie scény s dopravnými prostriedkami, dokonca tu nechýba ani tank. Najviac sa mi páči Seagalov súboj v ponorke s Gary Danielsom alebo celé finále. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, samozrejme najviac poteší samotný Steven Seagal, bez neho by som to ani nepozeral, ale poteší aj výborný Vinnie Jones, no celá skupina žoldnierov je dobre zvolená a aspoň trochu ma zaujali všetci. A nesklamali ma ani záporáci. Réžia a technická stránka samozrejme nie sú žiadny zázrak, ale vo svojej kategórii sa jedná o mierny nadpriemer a až na tých pár nezvládnutých, ale aj tak zbytočných efektov tu nič neurazí. Vnútorný nepriateľ je opäť jeden z filmov, ktorý by som bez Seagala ani nepozeral, hlavne jeho zápletka by ma odradila, ale s ním je to obstojná zábava, kde mi chýba hlavne viac súbojov s ním. Objektívna kvalita filmu- 56%, film sa páči mne na 75%.(14.7.2007)

Na (takmer) skvelých ŽOLDNIEROV SPRAVODLIVOSTI to nemá, ale predsa je to len krok smerom hore. Samozrejme krok z brutálneho bahna... Zažratých fanúšikov poteší... aj keď súboj(e) na nože mohli byť oveľa lepšie aj napriek tomu, že ide "iba"o akúsi poctu PREPADNUTIAM... Vinnie Jones film rozhodne oživil...(27.9.2007)