Vnitřní nepřítel

Vnútorný nepriateľ

Akční / Thriller

Velká Británie / Bulharsko, 2005, 92 min

• genetique

Super, pre mňa sú to zaslúžené, plnohodnotné dve hviezdy! Určite nevyzerá taký sľubne, ako keď vo filme začínal, ale znova vie použiť nejaký ten svoj chmatík a prevalcovať všetkých okolo. A zápletka tiež nebola odveci a záporák, ktorý hral v starom dobrom Will Tellovi bol hustý. Inak aj ostatným obsadením som bol prekvapený, potešil ma teda Vinnie Jones, aj keď nechápem kto ho na toto nahovoril...takže slušný akčňák, veľa komplikovaných zmien pozícií síce na kvalite nepridalo a mňa potešil dej. Seagalko, už toč len takétoa lepšie, teším sa na Under Siege 3(ak bude)! 50%.(12.3.2006)

• numi

Docela dynamický děj má jednu velkou chybičku. Je o ničem. Vlastně nic nevíte a ani nic vědět nepotřebujete. Vždycky jde o prachy a o to, že se závěrečná scéna odehraje na nějakém zajímavém místě, takže kašleme na to. Mimochodem, "tentokrát" je to opera. Opera v Montevideu. Jinak pár chlapů sejme pár jiných chlapů a připletou se tam i nějaké fešandy, které si jako jediné zapamatujete (teda možná ještě Segala), takže můžete alespoň někomu držet palce. Jo a mimochodem, Segal "hraje" opravdu děsivě. Už mu toho akčního hrdinu nežeru ani náhodou. Kdysi, to byla jiná káva, ale tady to byl děs. [leden 2006](9.1.2006)

POZOR!!!!!!!!!!!!! Tento film je u Stevna velkým zlepšením. Má to dobrý děj, má to vtip, akci, všechno co film kategorie B potřebuje. Není to žádný skvost, spíše taková jednohubka s dobrým akčním koncem.(16.7.2008)

• PROROK14

Ide pieseň do kola.(8.10.2008)

• tron

„Zabila si už niekoho?“ – „Dnes?“ V prípade VNÚTORNÉHO NEPRIATEĽA nebudem zovšeobecňovať, ani dávať Stevenovi rady, ako sa vrátiť na výslnie (obávam sa, že ak aj ešte nakrúti tri štyri dobré filmy, zvyšok života dožije zo svojej dávnej akčnej slávy). Dokonca si ani nebudem robiť srandu z toho, v koľkých video béčkach v rokoch 2003 – 2008 hral (cca 13!)... VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ nemá síce bohvieaký scenár, ale ako divák, ktorý kedysi aktívne na seagalovky chodil do kina (PREPADNUTIE V PACIFIKU, ALJAŠKA V PLAMEŇOCH, PREPADNUTIE 2: TEMNÉ ÚZEMIE, BLESKOVÝ MUŽ), si dovolím tvrdiť, že ani v dobe jeho najväčšej slávy (NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, ŤAŽKO HO ZABIŤ, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI) nemal dobré scenáre. Vtedy to ale neprekážalo, lebo bol mladší a dobre sa naňho pozeralo (ak zostarne Russell Crowe, stále bude dobrý herec, ale u akčnej ikony je to iné): obrovský štíhly a celkom fešný chlap s vrkočom a s údermi, ktoré spôsobovali otvorené zlomeniny. Dnes zostal po fyzickej stránke (nemyslím to ako urážku, aj keď to tak znie) nesympatický starnúci škaredý muž, ktorý sa v akčných scénach pohybuje tak malátne, až mi miestami bolo trápne pozerať sa na to, že chlap, ktorému kedysi nepovedali inak, než „Casey Kurva Ryback“, dnes dvihne nohu tak vysoko, ako ja. Snímka obsahuje minimum akcie a ak predsa, väčšinou sa len strieľa a celé je to otrasne chaotické (režisér Anthony „Voskové múzeum“ Hickox má problém vôbec postaviť kameru tak, aby bolo niečo vidieť, nevraviac o zmätenom strihu). Seagal v 97% filmu staticky stojí/sedí znechutene v zábere a otrávene prenáša vety, ktoré majú k jeho dávnym klasickým hláškam čertovsky ďaleko. Navyše, ten film vyzerá strašne lacno (väčšina deja sa odohráva v akýchsi šerých priestoroch). Napriek originálnemu scenáru (len čo si zvykneme na Seagala, veliacemu oddielu drsných vydedencov od Strýčka Sama, presunie sa dej do stiesnenej ponorky a nastáva čosi ako „Prepadnutie 3: Krvavý nôž sa vracia“, aby sa z toho nakoniec stalo politické sci-fi) a slušnému zloduchovi (Nicka Brimblea si môžete pamätať ako charizmatického Keytha Limona, zloducha s dobrým srdcom zo seriálu „Dempsey a Makepeaceová“, ale veľké úlohy dostal aj v ROBINOVI HOODOVI – KRÁĽOVI ZBOJNÍKOV a sračke ODPÚTANÝ FRANKENSTEIN) sa hrozne vlečie. Pár vecí poteší, napríklad slušné hlášky („Čo je v tej taške?“ – „Okrem kondómov?“), tie ale už neprenáša Seagal, ale drsný anglický sniper Vinnie Jones (60 SEKÚND, TAJOMNÝ OSTROV, EUROTRIP), ktorý vytvoril príjemnú kladnú rolu, ktorá Seagalovi kryje chrbát. Bohužiaľ, ani to nestačí. Ten film je hrozný. Hrozný.(22.11.2009)