Dveře dokořán

Krádeže a vlámania

Dvere dokorán

Drama / Romantický / Psychologický

USA / Velká Británie, 2006, 113 min

..mam rada, ked reziser vytiahne klise na "just so story".. ale aj tak rozmyslam, co by to bol za film, keby ho reziroval jordan a miesto judea lawa by tam hral ralph fiennes..asi by to bol uplne iny film; taky..povedzme, fatalisticky.. :-)..(18.1.2007)

Anthonyho považuji za jednoho z nejlepších režisérů převážně proto, že krom úchvatného zpracování, kamery, střihu, hudby, umí z herců dostat naprosté maximum, tedy uměl .. :( Tenhle film mě pohltil hned v prvních vteřinách a nepustil až do těch úplně posledních. Jude je vynikající, Martin coby jeho parťák mu skvěle sekunduje a ona poblázněnost jeho uklizečkou je roztomilá. Juliette mě konečně po pár opravdu otřesných filmech opět ukázala, co v ní je a k Robin snad není ani potřeba něco psát, je tolik nádherná .. není to pro mě ani tak překvapení, tenhle snímek, podle jména režiséra jsem čekala opravdu srdcovku. Neskutečně silný zážitek .. přála bych každému, aby na něj působil tak, jako na mě.(31.10.2008)

A.Minghella je veľmi zručný režisér, všetky 3 jeho najväčšie hity mám doma. Jeden lepší ako druhý. Obsadenie J.Lawa do hlavnej úlohy v tomto filme svedčí o dobrých vzťahoch s režisérom, pretože po filmoch Talentovaný pan Ripley a Návrat do Could Mountain je to jeho tretia spolupráca. Príbeh zo súčastnosti,zo života, výborne obsadený skvelo zahratý o komplikovaných vzťahoch, emigrantoch, kriminalite a tenkej nitke ktorá tieto navzájom prepletajúce sa príbehy drží pohromade. Jediné čo môžme filmu vytknúť je, že žiadna z tém nie je dostatočne rozvinutá. Trošku slabší kúsok v porovnaní s predchádzajúcimi filmami, ale stále nadštandart v porovnaní s inými podobnými filmami. Mne sa to páčilo. Film 70%. Emigranti zo Sarajeva si môžu pripočítať X %.(7.2.2009)

3,5*/5...Pozitívne hodnotím "ľudský rozmer" tohto snímku, no snaha o dokonalú civilnosť príbehu a postáv pre mňa mierne stratila hĺbku pri náhodnom stretnutí dvoch ústredných postáv a následnom počínaní Juda Lawa, sorry...Oceňujem predovšetkým herecké výkony a psychológiu jednotlivých (niekedy aj okrajových) postáv. Minghella vie zahrať na city, tentokrát to nebolo "naplno" ani zďaleka..To však nemení nič na fakte, že Breaking and Entering je film hodný pozretia...(30.11.2008)

Minghella je (byl) skvělý režisér a jeho smrti je věčná škoda. Dveře dokořán se rozjíždí jako mohutný rychlík a od úvodní vloupačky na sebe nalepují další a další zápletky až si zhruba ve dvou třetinách začnete říkat, jak jen to chce ten režisér/scénárista důstojně zakončit, že to snad ani nebude možné. Nevím jestli to bylo možné, každopádně Minghellovi se to nepodařilo a skvělý film kazí hloupým závěrem. Chtělo to vynechat pár linií a bylo by líp. Jude Law předvádí vynikající výkon, jeho zpustlý rozcuchaný dobrácký architekt je přesně tak zahraný, abych si mohl říct "Chtěl bych být jako on.", ale bez jeho trablů!:-)(13.10.2008)