Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Kariéra Roberta Rodrigeze se řítí do řádných temnot a zapomnění už nějakou dobu, nic jiného si o člověku, který začne předělávat své filmy s áčkovým hereckým obsazením do telenovelovitých seriálů s partou hereckých dřev myslet nemůžu, a tohle mohla být jeho poslední jízdenka do vyšší ligy, jenže to by nesměla být tak slabá. Prvně tu chybí hutná a mrazivá atmosféra zvrácenosti, strachu a lidské hniloby, kterou zajišťovali v prvním díle úchylné postavy jako byl Žlutej parchant, nebo kanibalistickej hobit, místo nich je tu pár více méně normální postav a de facto jen JEDEN padouch a k tomu všemu se přidává docela trapný scénář, který místo na atmosferickou brutalitu sází na brutalitu sterilní a to jen pomocí toho, že když nevíme coby, zavoláme Marva! Hotový Marv ex machina. Ovšem rozhodně je tu spoustu věcí funkčních, mnohé postavy mají charisma výšky Olympus Mons, nějaká ta atmosféru tu také je a je to všeobecně zábavný film, ale... On ani ten vizuál není tak kulervoucí jako před lety, je mnohem méně promyšlený, což zamrzí u Femme fatale Evy Green, kde není využit ani její herecký talent ani její koz.. Křivky. Zklamání, průměr a plastová vidlička.(27.9.2014)

Přiznám se, že už mi nešlo ani tolik o smysluplný děj, jako jednoduše o atmosféru temného a zkaženého Města hříchů... Ulice zhasnou, ze stínů vylezou slizcí gauneři, burani, feťáci, mafiáni, zkrátka podzemí se dere na zem a z filmu je to cítit. Osobně jsem pak schopen odpustit o poznání slabší příběh než v jedničce a vlastně i méně charismatické hrdiny (na kterých oba filmy stojí). Dáma, pro kterou stojí za to vraždit má sice kozačky pěkné, ale na andělskou Nancy (z jedničky) se stejně nechytá... 7/10(7.9.2014)

Ono se vlastně oproti jedničce moc nezměnilo. Pár postav se opětovně připomíná, černobíle laděný svět Sin City vypadá stále jak vystřižený ze stránek časopisu (k nerdovské dokonalosti by možná stačilo jen dokreslit komiksové bubliny, ale jsme ve filmu, kde postavy mají to štěstí, že jim hlasivky slouží) a tři samostatné příběhy se nám dělí a zase proplétají. Jenže .. tentokrát tomu nějak chybí jednoduchost, přímočarost. Hlavní prostor dostává jen vyprávění o Dwightovi a Avě, až na to se, snad i zbytečně, nabaluje story o gamblerovi Johhnym vyhrávajícím, ovšem prohrávajícím zároveň, protože tohle sousto je prostě až moc velké. Stejně tak Nancyna touha pomstít se tu jede jen po jakési vedlejší koleji, snad aby byla stopáž o něco delší (což mi po těch třech vypitých koktejlech s Jamesonem - ještě jednou díky, Kamile - neudělalo tak moc radost : )(4.9.2014)

Nevim co se na tom vsem nezda, me to neprislo nijak zvlast horsi nez prvni dil. Je fakt, ze ze zacatku cloveku leze na nervy, nez si zvykne na ty myslenkovy pochody jednotlivejch postav, nektery dejovy linie jsou tu spis jen tak do poctu a nektery postavy obsazeny novejma hercema se holt neubrani srovnani s predstavitelama z prvniho dilu a ve vetsine pripadu bohuzel z toho vyjdou jako porazeny, ale jinak je vse v naprostym poradku. Takze i pres tohle je vetsina hercu fajn, hudba bez problemu a graficka stranka opet spickova, nebejt slabsiho rozjezdu, asi bych sel do plnyho poctu.(14.2.2015)

,,SIN CITY, MÍSTO, KDE JEDEN NEVÍ…" /// Příběh efektně mixuje postavy z jedničky s těma novejma, bohužel, vopřít se dá maximálně vo Marva. Baví i ,,kartář“ Johnny (jehož příběh zabije nepochopitelná negradace) a pak… nevím. (Možná Manute? Ale už to je takový hledání…) Jakoby Rodriguez nepochopil, že lidi obdivovali nejen pozlátko, ale bavily je postavy a děj. Spolíhat třetinu(?) filmu na Eviny trojky je diletantství (a mrhání materiálem!). 3D? Povinnost v žádným případě, jen jsem chtěl tomu vizuálu dát nadstavbu, což se povedlo. Ale že bych to musel vidět dvakrát… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Frank Miller? A to je kdo?.... 2.) Zajímá mě, jak dopadne taťka Žlutýho bastarda. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(6.9.2014)