Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Klady: Marv, Marv, Marv, Eva Green (a její Kozy?), Marv, Marv, Josh Brolin, Marv, Marv, jazzový hudební podkres, Marv, černej humor, Marv, Jessica Alba, Marv, Marv loupající oko, stylizace, Marv, Marv a bad-ass feeling. ..... Zápory: Kurevskejch devět let.(5.9.2014)

Opožděný nášup luxusně obsazených omalovanek, které jsou tak drsné, sexy a přehrávané, až je vám ta pohádka celá jedno. Komiksová forma sluší noiru na tripu jménem Sin City mnohem víc. Ale Eva Green jako titulní ženská, pro kterou bych vraždil, je cast roku.(4.10.2014)

Eva, kozy, nuda... Cajk.(6.12.2014)

• Malarkey

Vlastně se nic moc od předchozího dílu nezměnilo. A to i přesto, že uběhlo devět let od prvního dílu. Opět je svět Sin City brutální, nepříjemný. No vysloveně k blití. Také se kolem něj točí jenom samý nařezaný lidi a polonahý krásky. Plátnem prosakuje na kila šedivé krve a sem tam se objeví nějaký ten lepší moment, který ale celý film stejně tak, jako jeho první díl, nezachrání. Třeba musím říct, že se mně moc líbila postava Joshe Brolina. Líbil se mi ten jeho cynický přístup ke všemu, který mi ve filmech hrozně chybí. Eva Green tu ale třeba zahrála tak, že už mě to trošku přestává bavit. Ona je všude stejná. Drsná, zlá, nepříjemná. Mám ji jako herečku moc rád, ale čeho je moc, toho je příliš. No a Bruce Willis? Vysvětlete mi prosím někdo, proč se tam vůbec objevil? Vždyť to nedávalo žádnej smysl. Je mimo celej příběh, najednou přijde, něco pronese a zase de do prdele. Asi jenom na efekt, ostatně jako celej film.(27.8.2015)

Tu čtvrtou hvězdičku musím dát a všichni, kdo ji přidávali také, už určitě budou vědět proč:) Miss Eva Green. Ona je prostě úžasná. Dokonalá a nebezpečná Femme Fatale. Scény s ní jsou pastva pro oči. Ty její havraní vlasy, hypnotické oči, nádherné křivky a bujné poprsí... ach jo, vypadat tak jako ona:) Záporné role jsou jí jako šité na míru a dokáže v nich být démonická, tvrdá a téměř neporazitelná. Další dámou v pořadí je Rosario Dawson. Tato dáma má nezaměnitelný sex-appeal a přitom pořád působí jako správná ženská. Obsahově i scénáristicky je na tom toto pokračování docela slušně, i když zase na druhou stranu těžko říct, co by z příběhu zůstalo, nebýt Avy Lord a drsných holek ze Starého města. Jinak je zajímavé sledovat ten vypucovaný, temný, noirovský vizuál, když zjistíte, že se všechny scény natáčely před zeleným plátnem:) "Bohyně nemá milence, bohyně dělá z mužů otroky. V mžiku ti nahlédne do hlubin duše a promění se podle tvých nejtajnějších přání."(4.10.2015)