Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Nebylo pro mě lehký dát tomu ten počet hvězd (nakonec nadhodnoceno), ale rozhodně se mi dvojka líbila a byla lepší než jsem se obával. Ústřední story s Joshem Brolinem (hrozně badass) a jeho femme fatal nemá chybu a místy je až brilantní. Je ale doplněna mini-příběhy kolem, složenými výhradně ze známých postav a právě tady to nejen recykluje, ale i kolísá v celkové gradaci a občas nikam nevede. Rodriguez se možná měl držet víc při zemi a to svoje ultra-béčkový vyžití nechat až na dalšího Machete... Každopádně jsem na plátně visel od začátku do konce a jásal nad ňadry a nesmyslným množstvím komiksové krve.(3.9.2014)

Evička Green nám dopřává velkolepou kozí podívanou při který způsobí nejdenomu chlapovi neklid v kalhotech. Mickey Rourke je v masce zrůdy hezčí než ve skutečnosti, Josh má charisma, Joseph dopřává ženskému očku a Bruce Willis hraje nejzbytečnější roli ve svý kariéře. Silná stránka filmu spočívá ve vizuálním pojetí a teď nemyslím ani kozy Evičky Greenové, ani prdelku Jess a ani tu armádu bojechtivých čubek ze starýho města, teď myslím animaci, ta je hravá, nápaditá a originální, horší je to už se samotným příběhem ten se občas řídí heslem co se vleče, neuteče a ztrací na tempu, což je způsobeno vyprávěním několika dějových linek najednou. Jako zábavná jednohubka co se zapije a spolkne však film funguje docela dobře.(4.9.2014)

• Wacoslav1

Tak pro tuhle ženskou bych nevraždil. Spíš bych vraždil za tenhle naprosto zbytečnej a nic neříkající film. Prostě jenom směsice po sobě jdoucích obrázků bez nějakýho sebemenšího smyslu. Neříkám, že jednička kdovíjakej smysl dávala, ale přeci jenom tam ty příběhy do sebe jakž takž zapadli a trochu mě chytli. Tady se musím přiznat, že ten děj mi byl od začátku totálně ukradenej. Vizuálně to možná je špička, ale to jaksi nestačí když je to dějově totálně prázdný fakt jenom sled obrázků. Komiks na plátně nic pro mě bohužel a Willis kterej tu hraje ze záhrobí... hmmmm nic moc jinak Eva Green stylová mrcha, ale to je tak všechno prostě něco jako v 300 jiný role už asi ani dostávat nebude. Na konci člověk v tom příběhu o pomstění Willise čekal aspoň nějakou tu katarzi a dramatický emoce a nic šeď nula. Když to nechytne ani smrt nebere. Takže haló vážení přátelé na dobrý film je potřeba víc než jenom pěkný vizuál víme? Jo vám to stačí? Aha tak to potom jo už mlčím.25%(3.9.2014)

Tu čtvrtou hvězdičku musím dát a všichni, kdo ji přidávali také, už určitě budou vědět proč:) Miss Eva Green. Ona je prostě úžasná. Dokonalá a nebezpečná Femme Fatale. Scény s ní jsou pastva pro oči. Ty její havraní vlasy, hypnotické oči, nádherné křivky a bujné poprsí... ach jo, vypadat tak jako ona:) Záporné role jsou jí jako šité na míru a dokáže v nich být démonická, tvrdá a téměř neporazitelná. Další dámou v pořadí je Rosario Dawson. Tato dáma má nezaměnitelný sex-appeal a přitom pořád působí jako správná ženská. Obsahově i scénáristicky je na tom toto pokračování docela slušně, i když zase na druhou stranu těžko říct, co by z příběhu zůstalo, nebýt Avy Lord a drsných holek ze Starého města. Jinak je zajímavé sledovat ten vypucovaný, temný, noirovský vizuál, když zjistíte, že se všechny scény natáčely před zeleným plátnem:) "Bohyně nemá milence, bohyně dělá z mužů otroky. V mžiku ti nahlédne do hlubin duše a promění se podle tvých nejtajnějších přání."(4.10.2015)

Prázdné jako první díl. Millerův Spirit byl propadák, tohle bude jakbysmet. Sledovat vytrčené bradavky Evy Green nebo kroutící se pozadí Jessicy Alby je možná pro určitou skupinu diváků fajn (nepopírám, že do ní nepatřím), ale sexy hrdinky ještě jaro nedělají. Digitálně silně stylizovaný obraz mi spíš vadil, než lákal, Robert Rodriguez jen houpe nohama a může tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. Samozvaný všeuměl už toho totiž moc neumí. Hlavně neumí přikovat diváka k sedačce, dojímat ho, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Dvojka se navíc pase na stejné louce, na které tehdy docela příjemně těšila jednička. Jenže to je skoro deset let zpátky. Fanoušci se taktéž posunuli někam jinam. Dopředu. Příběh je nudný, nenapínavý, ošizený o vypointované dialogy, chybí zpětná vazba na diváka. U Rodrigueze znovu!! Akce je hodně mdlá, rozsekávání záporáků na kusy rozhodně nestrhne, nekorektní násilí je prostě jen estetizované násilí. Navíc mě točí sledovat hrdiny, kteří zároveň popisují/mluví o tom, co dělají. Rozhodně jsem neodpočítával dny ani měsíce do premiéry, a udělal jsem sakra dobře. Vaříme z vody. Rodriguez by měl třetího Mačetu odpískat. Hodně mizerné tři hvězdy!!(17.9.2014)

• - Ve filmu si měl zahrát taktéž ruský herec Алексей Воробьев alias Alex Sparrow, který byl ale kvůli své automobilové nehodě nahrazen hollywoodskou hvězdou. (Dlee)

• - V roce 2005, poté, co bylo uvedeno Sin City - město hříchu, Robert Rodriguez plánoval pokračování s tím, že se mnoho známých postav vrátí. Plánoval adaptovat Dámu, pro kterou se zabíjí. Frank Miller řekl, že to zároveň bude prequel i sequel. Miller psal scénář v roce 2006, který se měl začít natáčet v 2007. (NinadeL)

• - Kdy se hraje poker, tak se v jedné hře objeví dvě křížové desítky. (Eso_pwned)