Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Robert Rodriguez a Frank Miller znovu majú v rukáve zaujímavý príbeh, perfektné spracovanie, skvelé postavy a štýlové akcie, ale chýba im aj tretí rukáv Quentina Tarantina. Nový herci fajn zapadli (Levitt, diabolsky sexi Eva Green), ty starý podávajú tradične dobré výkony (opäť skvelý Rourke), no Bruce Willis a záver filmu mi príde dosť nevyužitý. Každopádne sa jedná o ďalšiu zatracene dobrú noc v starom dobrom Sin City, kde sa štýl a hlášky nevytratili. 85% - 4*(16.3.2015)

Vyleštěnej stylizovanej vizuál, typickej grindhouse-post-retro feeling jaký můžu, ale co do obsahu to bída. Jinak ale až příliš nastavované, předvídatelné, nelogické, bez hlubší myšlenky, mraky postav které jak rychle přijdou tak rychle odejdou a za chvíli tu máte konec, kterej nikterak nepřekvapí natož aby jakkoliv ohromil. Sexy buchty, kurvičky, sexistické narážky a provokace, naleštěný fára (Mustang tuším rok '65 lahůdka, ak se hrabou ty dnešní moderní atrapy!), luxusní rezidence a interiéry, brutální násilí, moře komiksové krve, a trochu zábavy (zasmál jsem se tak 3x), a to je tak vše, v celku nic ohromujícího, film na který asi lehce zapomenete na jedničku to nemá a stejně tak ani ne, na dva starší ('07) grindhouse flicky Tarantino & Rodriguez u kterých jsem se bavil daleko víc. Takže nakonec celkem zklamání, moje očekávaní byli daleko vyšší! Z filmu jsem si odnesl další potvrzení v tom, jaký jsou baby (především pak ty atraktivní) mrchy (obratný manipulátorky a citové vyděračky) a že je lepší si "některé" asi držet od těla a nemyslet jen tím dole, ale prsatá Eva by každopádně stála za hřích jako, ale pak raději zastřelit!:-)(3.9.2014)

Eva, kozy, nuda... Cajk.(6.12.2014)

Nebylo pro mě lehký dát tomu ten počet hvězd (nakonec nadhodnoceno), ale rozhodně se mi dvojka líbila a byla lepší než jsem se obával. Ústřední story s Joshem Brolinem (hrozně badass) a jeho femme fatal nemá chybu a místy je až brilantní. Je ale doplněna mini-příběhy kolem, složenými výhradně ze známých postav a právě tady to nejen recykluje, ale i kolísá v celkové gradaci a občas nikam nevede. Rodriguez se možná měl držet víc při zemi a to svoje ultra-béčkový vyžití nechat až na dalšího Machete... Každopádně jsem na plátně visel od začátku do konce a jásal nad ňadry a nesmyslným množstvím komiksové krve.(3.9.2014)

Už to není to co to bývalo. Možná za to může, Kurva velké Sin City, které jsem mezitím přečetl (před jedničkou jsem komiksovou předlohu nemohl sehnat), ale prostě už mě to neposadilo na prdel. Kvalitativně jsou příběhy více méně stejné. Klíčová Dáma, pro kterou se zabíjí je pak jednoznačně nejlepší. Evička Greenovic se sem nádherně hodí. Nový příběh s Joem Levittem je výborný, ale Jessica Alba jako mstící se Nancy už ne tak moc. Není to vyslovený průšvih, ale působí nedotaženě až příliš věcí podezřele vychází. Suma sumárum fajn, ale moment překvapení je fuč.(22.9.2014)