Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

// Distribútor: Weinstein, Dimension //Počet premietajúcich kín v USA: 2,894 // Otvárací Víkend v USA: $6,317,683 // Oproti jednotke je toto pokračovanie obrovské sklamanie vo všetkých smeroch. Nebyť Evy Green a Jessici Alby, určite by padli iba 2*.(1.10.2014)

Čítal som Chandlera a ono to je fakt také prepálené. Monológy akoby vypadli z The Big Sleep. Čo tomu ale chýba je seriózny prístup k materiálu. Sin City 2 nemá príbeh, je len formálnou orgiou bez akéhokoľvek obsahu a čo je najhoršie, nemá žiadnu vôľu rozprávať príbeh a pracovať s postavami. Tie totižto využíva čisto na zvýraznenie prvkov noiroviek. Všetky ambície Millera a Rodrigueza končia pri štylistickom kopírovaní trademarkov žánru. Nič viac tu nie je. Sin City 2 je vizuálne úžasná hra s klišé žánru v neskutočne prázdnom filme, ktorého rezignácia na čokoľvek iné ma iritovala zo všetkého najviac.(6.10.2014)

Pomalé, utahané, neucelené, jako kdyby to někdo dělal na koleni. Vizuální část super, tak jako v jedničce, nezklamala, ale když už víme, co čekat, moc to nepřekvapí. Když se u filmu podíváte na hodiny, kolik ještě zbývá, už je to samo o sobě špatné znamení. Film nezachránila ani asiatka (Jamie Chung) ohánějící se samurajským mečem a lukem. Ani ty kozy, ani ty akční scény. Hloubka dialogů/monologů ve mně opravdu nic nezanechala. 50%(4.9.2014)

Dvakrát totéž není vždy totéž. Rourkovi ta plastelína na držce nadělala protentokrát spíše imbecilní výraz, Grýnová je asi ráda, že není v barvě, páč stínohra jí docela svědčí (zatímco nyní může ještě ukazovat různé tělesné součástky, které jsem doposud neznal, a to pohříchu nejen u ní, bez uzardění, tak za deset - patnáct let skrzevá koketérii s černobílou materií zajisté ovládne laternu magiku), a ostatní mi též chvilkami srali. Dalo se. Ovšem nemuselo to být.(4.3.2015)

Historky ze Sin City jsou tím nejlepším, co od 90. let ve světovém comicsu vzniklo. To bez debat. A jejich filmový přepis je více než důstojný. Neřešila bych oba filmy jako samostatné projekty, ale jako jediný celek a takto mi to vyhovuje velmi. Herecky kraluje Eva Green se svou další neomylnou variací na Angelique z Dark Shadows, Jessica Alba potemněla a kurvy ze starýho města mají zase mezi sebou překrásná dvojčata s tváří Jaime King. Julia Garner s tou svojí kučeravou hlavinkou taky potěší a koho jiného by chtěl člověk poutat, než Juno Temple? #čsfdprojekce(6.9.2014)

• - Eva Green a Marton Csokas si vo filme zahrali manželský pár, v skutočnom živote tvorili pár v rokoch 2005-2009. (beso74)

• - Joey (Ray Liotta) má ve filmu zbraň Springfield Armory M1911A1 ráže .45 ACP. (dc125)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v Troublemaker Studios v texaskom Austine. (ludovit14)