Klik - život na dálkové ovládání

Click

Klik - život na diaľkové ovládanie

Klik

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 107 min

„Ak to zvládneš, urobím z teba partnera. Ak to poserieš, pôjdeš triediť poštu. Ha-ha-ha!“ Príjemná a rozkošná „komédia s poučením“, ktorá má nápad, za ktorý by som vraždil. Predstavte si, že dostanete ovládač, ktorým môžete stíšiť štekajúceho psa, zrýchliť nudnú šichtu v robote, pretočiť naspäť bežkyňu so štvorkami a ak vás niekto ide biť, stopnete ho, párkrát ho kopnete medzi nohy a zasa „pustíte“. Ten nápad je v podstate geniálny a môžete z neho mať sci-fi, triler, tragikomédiu, horor, ale i komédiu. Práve pre to posledné sa rozhodol Adam Sandler so svojou produkčnou firmou Happy Madison Productions. Pribral do partie Kate Beckinsaleovú (kde na to šiška jeho formátu chodí? Už dostal Drew Barrymoreovú, Winonu Ryderovú, Marisu Tomeiovú...) a hercov, ktorých nečakátei (Sean Astin vo VEĽMI TESNÝCH ČERVENÝCH SLIPOCH, Christopher Walken ako „anjel smrti, ktorému je to celé vlastne dosť ľúto“, David Hasselhoff ako samčí šéf robiaci seminár na tému „Sexuálne obťažovanie“). Sandler neodolal sprostostiam, ale vďaka nim je príbeh sympaticky odľahčený a hoci ročne vidím v priemere 3OO nových filmov, snáď už dva roky som sa tak dobre (resp. vôbec) na nejakej komédii nesmial (OBROVSKÉ prdnutie do úst, otravný bohatý chlapec od susedov, pes posadnutý veľkou žltou kačičkou, druhý pes posadnutý veľkou žltou kačičkou, aj buldog s obrovskou mašľou okolo krku... tiež posadnutý žltou kačičkou). Je to šikovné, pôvabné a zábavné a hoci vás to možno po chvíľke začne nudiť (skrátenie aspoň o 20 minút by pomohlo), následne sa dej (a povedal by som, že aj žáner) obráti úplne inam a zrazu sa pristihnete, že Sandler to dal a vy rumázgate ako malí.(31.3.2010)

• Radek99

Pěkný nápad. Průměrná komedie. Laciný humor. Nic moc zážitek.(19.11.2008)

Sandler nezklamal. Překvapivě selhává ryze komediální vršení nápadů, hlavně kvůli tomu, že Coraci nezvládá kočírovat rytmus řetězení vtípků a često vyniká jeho neohrabanost. Poslední půlhodina, kterou budou mnozí jistě Sandlerovi (tradičně) vyčítat, plná morálního ponaučení, ale i typicky Sandlerovských ryzích citů (viz 50x a stále poprvé) ale celkový dojem hodně napravuje. Coraci najednou režíruje plynule a ovládá jak vyprávěcí tempo, tak i jednotlivé emocionální vrcholy, které jsou i při vší jednoduchosti, primitivismu a přímočarosti (a snad i právě proto) velice působivé. Sandler mě zase nezklamal, a i když mu to se Segalem sluší o poznání víc, zase mě dokázal nabít pozitivní energií. Good.(14.7.2006)

Už jen za ten nápad ovládání života pomocí dálkového ovládání je skvostný. Adam Sandler z něj dostal ještě o kapku víc než jsem očekával a tak jsem s výsledkem spokojený. Hodně Sandlerovského humoru, působí chvílemi zbytečně, ale rozhodně většina rozesměje. Potěší i přítomnost stále hezčí a hezčí Kate Beckinsale(stejně jako nepochopení přeskakování sexuálního aktu s ní pomocí ovladače). Christopher Walken si v životě už zahrál dost podivínů, ale jeho doktor Morty je perfektní napodobenina Emeta Browna z Návratu do budoucnosti.(17.12.2006)

Adam Sandler se objevuje stále v lepších a lepších filmech a tento to potvrzuje. Výborná komedie, u které se člověk zasměje ale i zvážní Je to jeden z mála filmů kde se neobjeví aspoň v pár vteřinové scéně Sandlerův kamarád Rob Schneider nebo jsem si ho tam tedy nevšiml. Christopher Walken jako anděl smrti je výborný to samý David Hasselhoff jako šéf. Kdybych měl možnost se znova podívat na tuto výbornou komedii ihned bych šel. Čekal jsem od toho dost a to jsem dostal. Mimochodem z Coraciho se stává stále lepší a lepší režisér. Některé scény byly opravdu výborné. --- Kdo je to ten Derek? – Můj přítel, nejvíc sexy kluk na škole. – No ještě bude rozpálený až mu zapálim dům.(5.8.2006)