Pidihajzlík

Piadihajzlík v akcii

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2006, 98 min

• Bluntman

Big things come in small packages. Pidihajzlík ma jednu zásadní chybu, snaží se připomínat animované grotesky ztvárněním postav a i fyzickými gagy, bohužel je hraný a jediná skutečně funkční scéna v celém filmu je hra stínů s boucháním po hlavě. Jinak je poslední počin bratrů Waynsových neuvěřitelný, ve způsobu podání poselství retardovaný a hlavně ostudně předvídatelný, urážející psychiku zdravého jedince a pohrávající si s jeho fyzickou zdatností při "loskošných" fekálních vtípcích (pokakání, teploměr, kojení). Marlon Wayns jakožto titulní pidihajzlík se sice ksichtí, seč může, bohužel jeho pitvoření mi přišlo nesnesitelné a vzhledem k špatnému klíčování a kontrastu pozadí při užití digitálních triků i trapné a křečovité. Těch 7 nominací na Maliny je zcela oprávněných, nízké hodnocení nedávám proto, že se jedná o jednodušší komedii určenou pro černošské publikum (je spousta jiných, nejen černošských, u kterých jsem se bavil náramně, viz filmy bratrů Farelyových), ale protože je Pidihajzlík utrpení srovnatelné s Date Movie, jenom méně urážející. Jednou jsem se pousmál. Ale pokud máte chuť na Modrý blesk říznutý Agentem v sukni...(10.2.2007)

70%. Ako sa tak pozeram na tieto hodnotenia, niekomu sa to pacilo velmi a niekomu vobec alebo len trosku. Ja osobne som sa celkom dobre pobavil, aj ked musim uznat, ze tam bolo par scen, ktore boli tak prehnane, ze som sa zasmiat nemohol, alebo nemal na com. Ale myslim si, ze bratia Wayansovi sa bavili celkom dobre. Ktovie, ako by sa mi film pacil, keby som ho videl v kine plnom ludi, ktori by sa s chuti tiez nasmiali. Podla mna je niekedy rozdiel, ak vidim film sam, alebo ak ho vidim s niekym, kto sa tiez pri filme bavi. Nechcem to nikomu odporucat, ale ak si niekto proste vypne mozog a odpusti prehnane sceny, tak by sa mohol na tom aj celkom dobre pobavit... 17.08.2008 ______ Marlon Wayans - (Malý Calvin) +++ Shawn Wayans - (Darryl) +++ Kerry Washington - (Vanessa) +++ John Witherspoon - (Pops) +++ Tracy Morgan - (Percy) +++ Chazz Palminteri - (Walken) +++ Rob Schneider - (Muž převlečený za dinosaura) +++ Hudba: Teddy Castellucci +++ Produkcia: Keenen Ivory Wayans, Marlon Wayans, Shawn Wayans, Rick Alvarez +++(15.8.2008)

• kOCOUR

Nemám sílu na odstřel, protože ve skrytu duše mi z toho není na zvracení. Wayansovi překročili hranici únosnosti tolik dementním způsobem, že vznikla guilty pleasure z nejhodnotnějších. Replikoval bych v podstatě všechno, co řekl Cival, takže pouze rozřezávám ukazováček a podepisuju krví.(3.4.2007)

• Roman.Ticka

Chápu, že chce každý uspět a prorazit, ale nelíbí se mi zneužití svého handicapu takovýmto způsobem, t.j. udělat ze sebe mrzáka doopravdy. :-((27.10.2010)

Povedená negří komedie u který přesně víte, že tvůrci věděj jaká to je sračka, ale prostě je to baví. Já jsem se u toho teda solidně zagebil. Wayansovi mám rád.(2.11.2008)