Pidihajzlík

LiTTLEMAN

Piadihajzlík v akcii

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2006, 98 min

70%. Ako sa tak pozeram na tieto hodnotenia, niekomu sa to pacilo velmi a niekomu vobec alebo len trosku. Ja osobne som sa celkom dobre pobavil, aj ked musim uznat, ze tam bolo par scen, ktore boli tak prehnane, ze som sa zasmiat nemohol, alebo nemal na com. Ale myslim si, ze bratia Wayansovi sa bavili celkom dobre. Ktovie, ako by sa mi film pacil, keby som ho videl v kine plnom ludi, ktori by sa s chuti tiez nasmiali. Podla mna je niekedy rozdiel, ak vidim film sam, alebo ak ho vidim s niekym, kto sa tiez pri filme bavi. Nechcem to nikomu odporucat, ale ak si niekto proste vypne mozog a odpusti prehnane sceny, tak by sa mohol na tom aj celkom dobre pobavit... 17.08.2008 ______ Marlon Wayans - (Malý Calvin) +++ Shawn Wayans - (Darryl) +++ Kerry Washington - (Vanessa) +++ John Witherspoon - (Pops) +++ Tracy Morgan - (Percy) +++ Chazz Palminteri - (Walken) +++ Rob Schneider - (Muž převlečený za dinosaura) +++ Hudba: Teddy Castellucci +++ Produkcia: Keenen Ivory Wayans, Marlon Wayans, Shawn Wayans, Rick Alvarez +++(15.8.2008)

V poslední době většina amerických komedií nestojí za nic, ale tenhleten kousek mě příjemně překvapil, víckrát už se na něj , asi nepodívám, ale hodnocení je zasloužené.(25.6.2010)

• kitano

Pidihajzlík dokáže v detskom prezlečení robiť neuveriteľné grimasy a skvelý Chazz Palminteri si svoju rolu gangstra nádherne užíva a....a to sú asi všeky pozitýva tejto ultradebilnej komédie. (3/10)(9.1.2009)

• - Když Pidihajzlík ujede autem, používá basebollovou pálku na pedály, ale když ho zastaví, tak není basebollová pálka k nalezení. (prochy10)

• - V době kdy mají nalému Calvinovi (Marlon Wayans) změřit teplotu rektálním teploměrem, Calvin se jen tak nedává a bojuje. Při boji stáhne modrý polštář pod sebe, ale v dalším záběru, když je přemožen a dávají mu teploměr do zadku, už tam ten modrý polštář pod sebou nemá. (Mr.Hudson)

• - V roce 2006 byl snímek oceněn Zlatou malinou pro nejhorší remake. Marlon Waqans a Shawn Wayans získali stejné ocenění pro nejhoršího herce a Shawn Wayans a Kerry Washington/Marlon Wayans byli ocenění jako hejhorší pár na plátně. (Pepinec)