Pidihajzlík

LiTTLEMAN

Piadihajzlík v akcii

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2006, 98 min

Už od první minuty, kdy hraje hip hopová písnička s názvvem " My House" od jednoho z nejlepších rapperů poslední doby Llyoda Bankse jsem věděl, že ten film se mi bude líbit. Potom tam ještě ke všemu hrála pisníčka od 50 cent " Candy Shop" , kdy jeden rádoby rapper rapuje se svým velmi vtipným textem. Nejenže mně to bavilo od začátku, ale ono mně to bavilo celých 90 minut. Bratří Wayansovi pro mně vytvořili jednu nejlepších komedíí, co jsem mohl za poslední dobu vidět. Keenen Ivory Wayans se postavil za kameru a celkem se mu to podařilo vskutku solidně. Marlon Wayans v roli Calvina, který má asi 50 centimetrů, tak ten nemá chybu a Shawn Wayans v roli " víkendového táty " byl velmi dobrý. Scénář byl taky povedený a je hlavně nabitý neuvěřitelně vtipnými scénami a přiznávám se, že jsem se několikrát zasmál i nahlas. Velmi ale opravdu velmi povedená komedie a hlavně bohužel hodně moc podceňovaná.(2.6.2007)

• tron

„Hovoril si Afroameričan.“ – „Ale mokakaramelovej farby!“ No, uznávam, že v určitom smere môže byť dosť vtipné, ako miniatúrneho 40-ročného lupiča pokladajú za dieťa a ten sa počas večerného uspávania snaží docieliť, aby mu jeho samozvaná adoptívna fešná mama urobila orálny sex. A na drsných komédiách bratoch Wayansovcoch (SCARY MOVIE 1 - 2, NIEKTO TO RÁD BLOND) oceňujem to, čo na nich ostatní nenávidia (teda hrubozrnné gagy, na ktoré sa neodvážia ani, už vypĺznutí, bratia Farrellyovci). Na strane druhej, prestávky medzi drsnými vtipmi (plných sexu, rasizmu a hlúpych policajtov: „Ako vyzeral ten zločinec, pani?“ – „Bol to černoch.“ – „Samozrejme. Že sa pýtam. A veľmi čierny?“ – „Stredne.“) sú príliš dlhé, Wayansovci navyše tieto prestávky vypĺňajú SERIÓZNYMI pasážami, kedy majú postavy „cítiť a meniť sa“, čo vôbec nefunguje. Zostala séria uchádzajúcich vtipov v čele s teplomerom, šoférkou, Dinosaurom Rexom (Rob Schneider) a Chazzom Palminterim (kde sú časy PRÍBEHU Z BRONXU?).(1.3.2010)

• kitano

Pidihajzlík dokáže v detskom prezlečení robiť neuveriteľné grimasy a skvelý Chazz Palminteri si svoju rolu gangstra nádherne užíva a....a to sú asi všeky pozitýva tejto ultradebilnej komédie. (3/10)(9.1.2009)

• AngelAngie

Nehorázná hloupost .. a to jsem od tvůrců Scary movie čekala aspoň maličko víc!(23.5.2008)

• Gilmour93

Bublající zažívací a vylučovací trakt? Ano! Zásahy genitálií všemožnými předměty? Ano! Americký fotbal s údery do genitálií? Ano! Lascivní obsese ňadry? Ano! Zastrkávání předmětů denní potřeby do análního otvoru? Ano! Rob Schneider? Jistěže ano! Bratři Wayansové zatím točili o ženách, o dětech a k zdárnému završení trilogie jim tak nyní už jen chybí vzít si na paškál vetché starce. Takový domov důchodců totiž může být další nádhernou živnou půdou pro všechny ty ricinovým olejem vyvolané vylučování, rány do scvrklých stařeckých mužství a Roba v roli gerontofilní rehabilitační sestry..(19.1.2010)