Je poznat, že snímek natočil Tony Scott, kvůli všem těm technickým hračičkám. S čím jsem měl velký problém, byla technika, "se kterou tajně disponuje vláda." Nezajímala mě nějaká logika, jen tenhle základní fakt a výchozí bod, díky němuž mi všechny další věci připadly nevěrohodné a nemožné. Včetně té netradiční, příjemné romantické dějové linky. I když jde o sci-fi. 70%.(16.2.2007)

Kdysi jsem měl pocit, že sleduji na dobré frekvenci vysílající kriminální thriller, v němž si zničehonic Timecop Denzel začne hrát na pre-crime agenta z Minority Report. Aby zachránil svou Kate ze sprchy, musí spoře oděný Leopold Washington nasednout do DeLoreanu americké vlády (co zatím nepropustil ani křečka v noční košili) a podoben tvrdému Terminátorovi, jenž ví, co bude next, zneškodnit teroristu usilujícího o tajemnou záři nad New Orleans. To vše v pro autora typickém zoomovaném stylu návratu do filmové budoucnosti. A pak jsem viděl Scottův film a zažil Deja Vu..(3.5.2010)

Prvnich 30 minut se film tvari jako klasicky vysetrovani zlocinu, s nekolika drobnejma zahadama a cely cool natoceny. Pak se to cely presune krapet do sci-fi. A to byl fakt perfektni napad. Ve filmu je sice akce minimum a ani kamera nesili, ale diky sledovani udalosti ctyri dny predem je film skvele napinavej a vtahne do deje. Navic je tu Denzel fakt skvelej, akorat se obcas tvari malinko krecovite. A i kdyz si tvurci hrajou s casem, zadna vyrazna chyba, ktera by narusila zazitek z filmu, se nekona. Navic je tu jedna z nejoriginalnejsich honicek za hodne dlouhou dobu. No a pak by moh bejt klidne konec filmu a ja bych moh konec oznacit za sice klasickej, ze se terorista chytil, ale na druhou stranu smutnej a s klidem bych moh rict, ze je film docela originalni. Jenze tohle tvurcum zrejme nestacilo, nejspis jim prislo, ze je ve filmu malo akce, ze ma stopaz jen 85 minut a ze to neni dostatecne happy konec. A sup, uz tu mame sci-fi o cestovani v case a atmosfera de do hajzlu. Sice je to porad cool a docela i napinavy, navic se dovyresi par veci, jako krvavy uterky atd., ale uz to proste neni ono a zacinaj se objevovat casovy chyby. Za chvilku jsem to ale prekous a dal se dobre bavil. A opet tu je konec a opet se da oznacit za originalni. Jenze to tvurcum zase nestacilo a proto museli pridat jeste zaver, kterej je skutecne velmi happy-endovej a tim me uz nasrali, ze sem mel chut sebrat jednu hvezdicku. Ale nakonec to neudelam, pac sem se fakt dobre bavil.(6.5.2007)

Do detailu promyšlené nebo záměrně blbé v povrchně popcornovém stylu spjatém s bruckheimerovskými kamerovými objezdy? Skutečnost, že to nedokáži jednoznačně odlišit mě tentokrát v pozoruhodně pozitivním smyslu dráždí mnohem více než čisté filtry a cool Washington v hledáčku Scottovy kamery. Plusy za hudební podkres ve stylu Bourneovských honiček. (70%)(3.1.2007)

Původně jsem chtěl napsat, že narozdíl od staršího bráchy, který se čím dál víc ztrácí ve svém filmařském světě (čímž se výsledky jeho práce postupem doby víc a víc vzdalují divákovi), u Tonyho platí, že "Déža ví"...jenže po zprávách o Top Gunu 2 si tím už nejsem moc jistý:) Nicméně faktem zůstává, že Déjà Vu je tradičně "tonyscottovsky" svižně a řízně natočený dejmetomuthriller s poměrně originálně zavariovaným příběhem o cestování v čase. Na jakékoliv logické námitky v případech tohoto fenoménu rezignuji, takže když mi to někdo dobře zahraje a podá zabalené do vkusného obrazu, vidím před sebou příklad toho, jak by mohli vypadat třeba Lovci Dinosaurů (však víte, ti co v nich Ben Kingsley s bílým hárem posílá lidi na safari do pravěku a začne se přitom zgruntu měnit historie), kdyby je dostal do ruky schopný realizační tým a ne banda kreténů. Ano, tvrdím tady, že Déjà Vu je scifárna hodná srovnání s Rayem Bradburym. K tomu je to řemeslně výborně zpracovaný kus filmu. Ale má to háček - i když mi nedělá problém vybavit si lecjakou scénu, byly mi v podstatě jedno, zajímalo mě jenom to, jestli se ty jednotlivé postupně se objevující indicie nakonec seřadí za sebe tak, abych mohl na konci udělat "Jó, dobře vy." A stalo se. Jenže i tak je pro mě Déjà Vu snímkem, který sice někomu doporučím, když se mě zeptá na nějaký inteligentní akční film, ale pokud si mám vybrat, jestli se podívat znova, nebo radši sáhnout pro něco z mé filmotéky, nebo i něco nového, u čeho jsou předpoklady dobré "zábavy", Scottovo dílo i přes svoje shora popsané kvality nevyhraje. Je to sice schizofrenní, ale pro mě osobně to zkrátka vychází všehovšudy na 70%.(28.10.2010)