Když jsem přemýšlel jak svůj komentář k tomuto filmu začnu, pomohl mě velmi výrazně komentář uživatele Sta, který nazačátku komentu píše, že je na tento snímek moc inteligentní a svůj koment zakončil, že četl Einsteinovu teorii relativity a další materiály. Škoda jen, že při své velké inteligenci nezjistil, že po skončení věty se píše velké písmenko. Takže! Na tento snímek jsem pěkně blbej a musel jsem se pekelně soustředit abych byl neustále v obráze a pochopil děj. Můžu si gratulovat i při mé malé inteligenci jsem to zvládnul i když zejména v prostřední časti filmu jsem měl co dělat, abych vše pochopil. Ještě vymaknější než děj byli akční scény. Automobilová honička ve dvou časvých pásmech byla originální každým coulem a v kině jsem nadšením málem spadnul ze sedačky prdelí na podlahu jak mě uzemnila její dynamika a perfetkní nasnímaní. Myslím si, že film má nevyužitý poteniconál v postavě zaporáka, který byl skvělý. Ostatně i špiclování soukromí je velmi zajímavé téma. Mluvit o tom, že Denzel Washington podal dobrý herecký výkon už tak zajímavé téma asi není. Bohužel pátou hvězdičku z mého hodnocení ukradl závěr filmu s tím si fakt tvůrci měli více vyhrát. Film skončil a zatímco uživatel Sta se odebere do postele, kde na něj čeká Einsteinova teorie relativity a další materiály. Já bych nejraději pozval na večeři krásnou Paulu Patton a snažil bych se o dobrou společnost, protože existují na světě mnohem krásnější věci než onanie nad svým egem.(18.1.2007)

Skvěle natočený a skvěle zahraný. Tony Scott tady sice tentokrát neprojevil svojí zálibu v extra rychlím klipovytým střihu, což je tady spíš ku prospěchu věci. Ale za to ukázal, že práce s kamerou je mu vlastní, tolik kamerovejch vychytávek se jen tak nevidí a celkový sledování minulosti je fakt geniální a geniálně udělaný a působilo to opravdu skvělým dojmem.Taky se mi hodně líbí originálnost filmu a celokový promyšlení a zpracování příběhu. Ale na druhou stranu musim říct, že to je promyšlený jen do určitý míry, protože jsem na tom hned na první skouknutí našel pár časovejch chyb, který by se v takovým filmu ale stávat neměly, nicméně nijak zvlášť to příběhu neuškodí. Co se týká herců, tak jim opravdu neni co vytknout, Denzel Washington se pomalu ale jistě stává dvorním hercem Tonyho Scotta a Scott na tom rozhoně netratí a vedleší postavy Vala Kilmera nebo Jamese Cavizela sedí do filmu perfektně. Možná je přece jenom plný hodnocení moc, ale na to jak málo je ve filmu akce, je to až obdivuhodně napínavý a ani délka přes 2 hodiny nevadí.(23.4.2007)

Napřed zajímavá detektivka, poté docela motivující skládačka a pak se to zvrhne ve zmatené hrátky, kdy už se moc nepřemejšlí nad příčinou a důsledkem. Na Scotta (vezmeme-li v potaz tvorbu posledních let) docela fádní, akční scéna s autem uprostřed filmu má koule (jde o jeho nepochybný vrchol), zbytek se pohodlně veze na vlnách nicneříkajícího průměru (jako by se Scott po Dominu bál i sebemenších vizuálních hrátek). Washington je standardně v pohodě, Caviezel hodně zajímavý (ta postava si zasloužila větší prostor). Tempem dost nevyvážené a v ději značně pokulhávající a z hlediska časových paradoxů nefungující (i když, kdyby si tvůrci odpustili jeden telefonní hovor, tak by jim to teoreticky vyjít mohlo). Duo Scott/ Washington rozhodně slibovalo víc…(11.12.2006)

|| Scenár: Bill Marsilii, Terry Rossio | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Jerry Bruckheimer, Ted Elliott, Terry Rossio | Distribúcia: Touchstone Pictures | Štúdio: Scott Free Productions, Jerry Bruckheimer Films | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 180,557,550 $ || Úžasná jazda s žánrovou rôznorodosťou, obrazovou nápaditosťou a svižným tempom. Hrátky s kamerami nemajú chybu. Dej ku koncu stráca dych, no i tak je to príjemný nadpriemer. Denzel je proste špička.(28.5.2011)

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Denzelom Washingtonom. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa dostane do vyšetrovacieho tímu určeným nájdením teroristu, ktorý má na svedomí výbuch lode so stovkami cestujúcich, pričom policajt objaví spojitosť s vraždou mladej ženy. A zistí, že nová technológia, ktorou jeho tím sleduje udalosti predchádzajúce útoku dokáže minulosť nielen sledovať, ale ju aj meniť a dokonca do nej cestovať a tak chce urobiť všetko preto, aby teroristu zastavil a ženu, ktorá sa mu zapáčila zachránil. Spracovanie je na tom dobre, ešte prvá polhodina pôsobí len úplne obyčajne a nie práve najzaujímavejšie, ale potom sa to už vyrazne vylepší, základná myšlienka je spracovaná dosť zaujímavo a dej začne byť správne dynamický, čo už vydrží až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Je výborne natočená, konečne už režisér nepoužíva svoj typický strih a tak sa dá akcia vizuálne užiť, pomerne originálna a aj obsahovo zaujímavá. Najviac sa mi páči originálna naháňačka s hummerom alebo záver na lodi. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Denzel Washington, výborný záporák James Caviezel a viacero slušných postáv. Réžia je veľmi dobrá, Tony Scott je rozhodne schopný režisér, len nesmie používať ten svoj epileptický strih a keďže ho tu nepoužil, tak som veľmi spokojný, celý čas na film skvelo pozerá a perfektná je aj technická stránka. Deja Vu rozhodne nepatrí medzi nejaké kultové sci-fi filmy, na to táto myšlienka nie je dostatočne originálna, ale aj tak je to príjemné pozeranie so skvelým vizuálom a obsadením. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 74%.(18.12.2007)

• - Tony Scott a Denzel Washington spolu do té doby natočili další dva filmy: Krvavý příliv (1995) a Muž v ohni (2004). (imro)

• - Několik týdnů před začátkem natáčení v New Orleans zničil hurikán Katrina celé město. Produkce se původně rozhodla přesunout do nových lokací, ale nakonec počkali tří měsíce a zůstali. Rozhodli se totiž pomoci tamějšímu obyvatelstvu, aby se co nejrychleji přenesli přes prožité utrpení. (imro)

• - Aby mal film vedecky vierohodnú hodnotu, bol jeho scenár písaný bo boku známeho fyzika Briana Greena. (Greenpeacak)