Temná legenda 3

Masky:

Bern Kubiak

Kostýmy:

Amy J. Roberts

S některýma hororovýma sériema to jde "zu grund". Ještě jednou se všechno známé semlelo a ačkoliv se nedá napsat, že tenhle horor opravdu byl takovou hrůzou, tak přesto nejásám nad dost rutinním odvedením třetího dílu. Klady: působivý hudební motiv, pár nápadů se taky rozhodně najde, herecká parta akorát tak vhodná pod kudlu. Zápory: navzdory snaživému výsledku je to režijně rutinně zvládnuto, nic extra překvapivého se neuděje, snadno zaměnitelné s horory podobného ražení, chybí nějaká vrcholná scéna, průměrné vraždy, film nepřišel s ničím neokoukaným z jiných hororů, vidět se to dá pouze jednou. Hodnocení: 50%(7.2.2013)

• klerik

"To nie je mestská legenda, to je z toho filmu Candyman..." Kdeže odpad... Áno, film postupne padá na držku, lebo kombinuje NOČNÚ MORU, KRUH, NEZVRATNÝ OSUD a mestske legendy. Minimalne do polky štandardne (direct-to-video) zvládnutá teen vyvražďovačka. Škoda, že sa odklonili od kriminálnej zápletky - potenciál tu bol. Ak to porovnám s TAJOMSTVOM MINULÉHO LETA 3, nemôžem ísť pod dve...(4.4.2010)

Urban legends: Bloody mary je o dost slabší než předchozí díly, ale i tak si myslím že se na to dá koukat, ale právě tím že má jméno Urban legends 3 nejvíc zrácí, čekal jsem slasher ale tohle byla spíše duchařina,a navíc ne moc povedené. Ale MAry Lambertová celkem umí. Takže hodně slabé 3*.(12.3.2010)

• Terva

Název tohoto, sice třetího, filmu je BLOOD MARY, ale je to jen pod rouškou videofilm. ..........stalo se to před třiceti lety, ale její tlející tělo pořád čeká na odhalení.......... Myslel jsem, že se to potáhne v duchu prvních dvou příběhů, ale to je zavádějící. Toto je spíš duchařský thriller. CITÁT - Říká se, že když zhasneš v koupelně a třikrát řekneš do zrcadla bloody Mary, tak se ti zjeví............ U Candymana to fungovalo až na pátý vyslovení, to však nic nemění na tom, že tu někdo kopíruje. U Candymana neřeknu pětkrát jeho jméno do zrcadla, proto že by mohl opravdu přijít, ale u Mery........hele - bloody mary, bloody Mary, bloody mary.....a ....nic. Samantha Owensová ( Kate Mara ) však takové štěstí nemá. CITÁT - Samantho, děje se něco ??.......... Scéna z pavoukama byla trapná. Ve filmu už je strašně málo urbanu a vše se motá kolem ducha, který chce pomstít svou smrt. Nejhezčí postava filmu je Samantha a nejhezčí auto má Grace Taylor ( Tina Lifford ). CITÁT - Tuhle legendu nám nikdo neuvěří.......... Hudbu k filmu dělal Jeff Rona a zazní zde třeba Dirty water od The Standells nebo Voodoo od Janielle. Pro milovníky této série tu mám odkaz na pokračování - http://www.csfd.cz/film/240802-ghosts-of-goldfield/ . Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a tak film vyšel pod jiným názvem.(24.4.2011)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Kate Mara, kupodivu slušná atmosféra, konečne v rámci série něco nového -na vykuchání mohlo být více lidí a známější tváře, mohlo to být ještě akčnější a tvůrci mohli být vynalézavější, prostor k tomu měli/// Tohle má společného s předešlími díly jen to, že příběh opět vypráví o nějaké městské legendě. Jinak je to úplně jiný film a to je jen dobře. Hodnocení sice nedávám přímo vysoké, ale naštěstí to není o moc horší než bych si přál a vlastně na třetí film v sérii to ještě jde. Hodně dělá atmosféra, která velmi připomene serii Nezvratný osud a trošičku Noční můru z Elm Street. Jinak jestli bude ještě nějaké příště, chětlo by to víc peněz./// Celkem 60%///(27.9.2009)

• - Film měl mít původně čtvrté pokračování pod názvem Urban Legend: Goldfield Murders. Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a snímek později vyšel pod názvem Ghosts of Goldfield (2007). (Terva)