Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

Ten nápad nebyl až zas tak špatnej, ale kdyby ho někdo líp ošéfoval, aby nakonec nevyzněl tak neuvěřitelně ujetě a v tónu příběhu taky dost dementně. Začala jsem soucítit s Cagem, kterej si čas od času vzpomene, že býval (zřejmě) dobrým hercem, ale totálně se ubíjí v šílenostech typu Next a... téměř vše ostatní. Julianne Moore je zde až extrémně nesympatická. Jessica Biel naštěstí sympatičtější, Peter Falk se tu jen tak zmateně mihne, teroristi jsou matní až neexistující (zřejmě protože se tam vlastně skoro nevyskytujou), příběh překvapivě i málo akční, protože se převážná jeho většina odehrává v jakýsi škole pro chudý a dále pak v chatce. No a ta pointa, vážení, to je jako plesknutí do ksichtu mokrým ručníkem. Tohle se prostě od začátku mělo pojmout jako odlehčenější komedie, ve který by se dalo líp využít Nicovy... ehm... "superschopnosti" a nemuselo to bejt tak špatný. Slabší 3*.(18.3.2012)

• flanker.27

Zápletka z pera klasika SF Philippa K. Dicka má velký potenciál, bohužel ve filmu je rozemletá na prášek pudru jemnější, aby i ženy mohly úlevně vydechnout "to nám to zas krásně dopadlo." Tvůrci se asi nemohli rozhodnout, jak schopnost hlavního geroje pojmout, takže jednou je to přimhouření očí a nahlédnutí do budoucnosti, jindy Nicolas Cage namnožený ve stylu agenta Smithe zkoumá v reálném čase systémem pokus-omyl. Vypadá to, jako by sami scénáristi nepochopili, jak to vlastně funguje. Smysl plánu teroristů jsem nepochopil, ale vzhledem k tomu, jak se ve filmu mluvilo o svobodě a tomu, že mluvili francouzsky a německy, jde zřejmě o široké spiknutí celého světa proti pravým americkým hodnotám. Cage si odehraje svoje a jde pro výplatnici, Julianne Moore si střihla další odpudivou roli nezávislé silné ženy, pro kterou jsem jí v Potomcích lidí tak přál tu kulku do krku. Krásu zastupuje Jessica Biel, jejíž vrchol přichází ve sprše. No skutečně. I tak bych možná ty tři dal, protože námět se triu scénáristů přece jen nepovedlo úplně zlikvidovat, nebýt povinného závěrečného zvratu, který prostým leč násilným způsobem vše vrací ke v úvodu zmiňovanému hepáči. Pokud chce člověk vypnout, nudit se nebude, ale nesmí u toho moc přemýšlet.(30.8.2008)

• Kaka

Možná by to nemuselo být zase tak špatné, nebýt špatného Tamahoriho. Tenhle chlapík totiž patří skutečně k těm nejlepším výkvětům na režisérské stoličce. A koho o tom nepřesvědčilo Next, tak XXX už muselo. Neuvěřitelně špatnými vizuálními efekty počínaje, naprosto dementním závěrečným dějovým zvratem konče. Chyb je v jeho nejnovějším kousku věru nezpočet a ono zmiňované finále dává filmu pomyslnou korunu hlouposti, protože si naprosto protiřečí s celým vyzněním a charakterizací hlavního hrdiny a jeho napřirozené schopnosti. Stejně tak interesantně je podán charakter Jessicy Biel, které stačí dvě minuty v restauraci a hned je to láska na celý život. Zkrátka diváka po celý čas čekají samé kvalitní věci.(7.2.2008)

rozpočet : ? otvárací víkend : $7,200,000 tržby celosvetovo : $64,285,939(30.4.2007)

Nápad dobrej, ovšem zpracování už horší, respektive celej příběh je na pytel.. Ze začátku, kdy se schopnosti Cage používaj s rozmyslem, je to ještě dobrý, ale v závěru se z toho stane taková podivná Cageova exhibice jeho schopností a už se přestává stíhat a začíná to být nezvladatelný, až se kupí chyba na chybu a vznikne z toho takovej nemastnej, neslanej guláš. Krom toho Cage tady vypadá fakt děsně, něco jako Hanks v šifře. No prostě, kdyby si vzal nějaký zabordelený hadry, tak ho rovnou můžou strčit do nějaký uličky mezi krabice jako váguse. Ale myšlenka celýho filmu se mi fakt zamlouvala, fakt škoda toho zpracování(2.7.2007)