Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

• Rex Mundi

Amíci sú vážne vadní. Berú ako úplnú samozrejmosť, keď nezávislá moderná baba (môže dnes byť v americkom filme hrdinka, ktorá nie je krásna, sebestačná a nevenuje sa chudobným deťom?) očakáva od chlapa, že bude spať v aute a on to sám urobí - namiesto aby sa podelili o dvojitú teplú posteľ... a na druhý deň ráno sa ho s priblblým úsmevom provokatívne spýta "What?", keď na ňu čumí, lebo je mokrá, zabalená iba v osuške... a o hodinu na to už majú po prvom sexe. WTF?! Zhovadilý národ a zhovadilý scenár.(1.1.2008)

Dokáže nahlížet do budoucnosti. A teď musí zachránit miliony životů..... Když to skončilo, byl jsem na rozpacích. Nechápu, proč nejsem v extázi. Prostě to nemělo atmosféru. Postavy nefungují - Cage ještě v akční linii ujde, ale ti ostatní ? J.Moore je divná a J.Biel kromě toho, že dobře vypadá, nemá co předvést. PŘÍBĚH: *** nemůžu se zbavit dojmu, že tohle měl být bomba film. Měl.../ HUMOR: ** jak je zvykem, občas se u podobných filmů najde prostor pro malý vtípek, někdy úsměv vyloudí i situace, která vtipná být neměla./ AKCE: **** - ale ano, určitě je tu několik zajímavých scén, jenž pobaví./ NAPĚTÍ: *** nefunguje vztah k postavám. Jak potom má fungovat dramatičnost situací? Přesto si myslím, že všichni vydrží až do konce.(4.2.2008)

Typický film, u kterého si každý myslící člověk řekne, že se to mohlo natočit poněkud lépe. Je tu mnoho aspektů, které film sráží. Ať už to jsou některé nelogické zvraty nebo účes Nicolase Cage, pokaždé je to něco, s čím není úplně snadné se popasovat. Dokonce je matoucí, jak režisér nahlíží na časové reality hlavního hrdiny. Prostě pokaždé jinak a film to celkově tříští. SPOILER. Nejlepším momentem filmu je tedy samotný závěr, kdy si uvědomíme, že zhruba od poloviny filmu jsme viděli jen jistou realitu, kterou se pak Cage rozhodl změnit. Klíčovým momentem je tedy ona chajda na útesu. Tam dojde k zásadním rozhodnutím. Opravdu silný moment. Člověk si myslí, jak je mu to vše jasné a co bude přesně následovat a nejednou naskočí titulky. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi ten konec zamlouvá a měním z původně tří hvězd na čtyři.(25.11.2011)

Soundtrack Mark Isham: 1. 8:09 [2:10] ,2. Give Me Two Minutes [3:19] ,3. Destiny [2:07] ,4. Pier 18 [3:37] ,5. Carlotti Defines [2:50] ,6. A Few Minutes of Your Time [3:19] ,7. Multiple Point Surveillance [2:34] ,8. Who Knows What's Safe [4:04] ,9. Breaking News [4:08] ,10. Second and Broadway [2:44] ,11. No Good Deed Goes Unpunished [2:06] ,12. Looking for a License Plate [2:09] ,13. Shadow Group [2:04] ,14. All Elements Execute! [2:05] ,15. A Show of Character [3:39] ,16. I Believe Anything's Possible [3:41],(16.5.2011)

• mysicka

hehe.. a to bylo jako co?? když jsem se na konci filmu ocitla opět v půlce, tak jediný, na co jsem myslela bylo "proboha.. podruhý už néééééééééé"...:)(13.3.2008)

• - Všechny tři vrtulníky jsou typ Eurocopter AS-350. (Hejtmy)

• - Motel Cliffhanger je ve skutečnosti restaurace nacházející se blízko Crestlinu v Kalifornii, v San Bernardino Mountains. (Hejtmy)

• - Časti filmu sa nakrúcali v San Bernardino, v Kalifornii. (Greenpeacak)