Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

Naprosto průměrnej akční film s vynikajícím Nicolasem Cagem, který už ale poslední dobou ztrácí dech. Jeho herecká kariéra jde strmě dolu právě díky takovýmto rolím. Film Next jako takový není zase až tak špatný. Cage + krásná Jessica Biel, spousta výbuchů, zajímavý příběh, láska. Celé to ale působí jako ne moc dobře namíchaná kaše. Škoda dalo se to natočit líp ale trailer se jako vždy u takovýhto filmů samozřejmě povedl :-)))(2.8.2007)

Jak dobře Next začal, tak špatně skončil: tvůrci na počátku stanovili pravidla, která pak klidně porušují a závěrečný zvrat zavání výsměchem. V druhé polovině jsem měl silný pocit uspěchanosti, jako by se hodně stříhalo a upravovalo. Přesto hlavně díky zajímavé zápletce, svižnému tempu a (až na hrozný účes) příjemnému Nicku Cageovi tři hvězdy.(6.6.2007)

Nápad dobrej, ovšem zpracování už horší, respektive celej příběh je na pytel.. Ze začátku, kdy se schopnosti Cage používaj s rozmyslem, je to ještě dobrý, ale v závěru se z toho stane taková podivná Cageova exhibice jeho schopností a už se přestává stíhat a začíná to být nezvladatelný, až se kupí chyba na chybu a vznikne z toho takovej nemastnej, neslanej guláš. Krom toho Cage tady vypadá fakt děsně, něco jako Hanks v šifře. No prostě, kdyby si vzal nějaký zabordelený hadry, tak ho rovnou můžou strčit do nějaký uličky mezi krabice jako váguse. Ale myšlenka celýho filmu se mi fakt zamlouvala, fakt škoda toho zpracování(2.7.2007)

Nick Cage a jeho současná kariéra. Už to není co to bývalo. - Takhle zní většina komentářů na jeho nové filmy. Už to není co to bývalo? Bavíme se o dvouleté "krizi", která vlastně není krizí. Akorát tomuto období chybí nějaké výraznější dílo. Natočil sice dvě hovadiny, ale to natáčejí i jiní. Já mu stále věřím :) Next není bůh ví jak originální, ale zpracován je celkem dobře. Nick se zhlédl v Tomovi Hanksovi a zkouší, co jeho vlasy vydrží, Julianne Moore a Jessica Biel jsou ozdobou jakéhokoli filmu a Lee Tamahori již sice není ten kvalitní režisér co býval (Na ostří nože, Rodina Sopránů), ale předvedl o třídu lepší výkon než v poslední Brosnanově bondovce. Vizuální efekty jsou otřesné (padající auto nebyl vizuální efekt, to bylo padající auto) a proto nemůžu jít s hodnocením výš. Závěrečná pointa sice překvapivá, ale rozhodně ne šokující.. Snad Lovci pokladů dvojka dopadnou o něco lépe.(27.12.2007)

• Superpero

Totálně bez šťávy. Cage je docela dobrej, ale jeho vztah s Jessicou Biel jsem absolutně nežral. Záporáci jsou totálně nevýrazní a navíc v tom hraje Julianne Moore, kterou naprosto nesnášim.(4.12.2007)