poster

Next

 • USA

  Next

 • Slovensko

  Next

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  „Dúfam, že sa nebudem musieť smiať.“ Kým novozélandský režisér Lee Tamahori sa ako-tak drží a na väčšinu jeho filmov sa dá pozerať (DNES NEUMIERAJ, BOSS, NA OSTRIE NOŽA, XXX: NOVÁ DIMENZIA, AKO PAVÚK), Nicolas Cage začal vykazovať povážlivé kvalitatívne výkyvy už v roku 2000 (nemožný výkon z MANDOLÍNY KAPITÁNA CORELLIHO patril ešte k tomu lepšiemu). Ani Julianne Mooreová už nie je zďaleka takou zárukou kvality, ako v roku 1997 (nominácia na Oscara za HRIEŠNE NOCI) a Jessica Bielová... nuž. Preto som sa na ich spoločný projekt, sci-fi NEXT, zvrhlo tešil ako na blbosť, pri ktorej vypnem. A vlastne som dostal, čo som čakal. Čo ale neospravedlňuje celkový amaterizmus tvorcov, ktorí s chuťou vyhodili von oknom na smetisko rozpočet, ambície, P.K. Dicka, inšpektora Columba a výborný nápad „dve minúty dopredu“ (ktorý využijete rovnako dobre, ak balíte dievča svojich snov, tak pri úteku pred nič nechápajúcimi policajtami). Jeho funkčnosť si však v praxi neviem dosť dobre predstaviť (čo je v sci-fi troška problém...). Nevraviac o tupých žvástoch na tému „Ak je každý náš krok vopred daný, aký by malo zmysel žiť?", ktoré sú také kvázi filozofické, že filozofiu degradujú na prádzne americké plkanie.(18.1.2009)

 • Djkoma
  **

  Mistr sci-fi P. K. Dick je v Hollywoodu neuvěřitelně oblíben. Za chvíli bude každá jeho povídka stavební kámen nějakého drahého filmu. Nevím zda je to dobře, protože Dickova tvorba není zrovna oslavou hrdiny, života a nějakou naivní pestrobarevnou vidinou šťastného budoucího světa. Povídku Golden Man neznám, ale z filmu je poznat její základní myšlenka, která ať se na film dívám jak chci ve výsledku není využitá. Je v něm příliš mnoho logických děr a mockrát se překročí hranice, které film samotný stanovil. Nicholas Cage hraje slušně a zase jednou si přivydělal, ale jemu sluší rozhodně dlouhé vlasy víc než Tomu Hanksovi v Da Vinci Code. Jessica Biel už je hezká na áčkové filmy dostatečně, jen vždycky dostane roli pro hloupou modelku. Snad se to jednou změní a třeba se z ní něco vyklube. Lee Tamahori. To bude muž, který způsobil, že Next nemůže být ničím výjimečným. Film obsahuje maximálně tři akční sekvence a všechny jsou většinou totálně zmršený (i přes občas dobrý nápad) počítačovými efekty. Když vidíte jak kolem Nicholase Cage padají stromy vidíte, že to jsou 1 a 0 a celou sekvenci to pak zabije. Naopak ve chvíli kdy se po srázu řítí dolů automobil, působí vše skutečně a sami by jste se snažili uhnout, aby do vás nenarazil. Akce působí odfláknutě a levně, což ubližuje příběhu, který by se ještě dal uznat za průměrný. V 96 minutách dostanete dva možná tři hezké okamžiky a to je proklatě málo.(27.6.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Rutinér Lee Tamahori odvedl svůj standard a tak tu máme další průměrný akční sci-fi snímek na motivy Dickovy povídky. Je to koukatelné, ale absolutně nic zde není alespoň mírně nadprůměrné. Z výkonu Julianne Moore úplně čiší jak moc jí to nezajímá, Cage si odstojí svoje a Jessica se prostě jen ukazuje. Film díky námětu zasluhoval pár vizuálních nápadů - toho však bohužel Tamahori evidentně není schopen. Místo toho sem násilím vecpal několik strašlivě vyrenderovaných CGI scén, které jsou zcela, ale zcela zbytečné (průskok před vlakem či padající klády - opravdu to nešlo klasicky po staru za pomoci kaskadérů?). Solidní průměr na zaplácnutí deštivého dopoledne.(10.6.2007)

 • B!shop
  ***

  Vcelku prumernej akcni film, ale zabavit se u nej da slusne. Pribeh neni nic moc extra a nebejt toho prvku predvidani budoucnosti, tak je to naprosto prumernej akcni film. Ale takle to je aspon krapet ozvlastneny a pribeh pro akcni zanr dostacujici. Co se tyce akce, nijak zvlast moc ji tu neni, ale je vcelku dobra a napinava, hlavne diky Nicolasovo schopnostem. Problem je, ze jakmile dojde na nakou trikovou sekvenci, tak ty triky jsou naprosto priserny. Co se tyce hercu, Jessice to jako vzdy slusi, Moore odvadi svuj standart a Cage je misty pri vyuzivani schopnosti cool, ale ten jeho uces je otresnej. Celkove jsem se u filmu vcelku slusne bavil, protoze je misty akce napinava a misty je film vtipnej, ale o nic extra se nejedna.(10.10.2007)

 • RHK
  ***

  Pro mne je film Next slušně natočenou kombinací sci-fi a thrilleru, méně už akčním filmem. Možná není tak vymakaný, jako nejlepší filmy s obdobným námětem - třeba Déja Vu od Tonyho Scotta a Minority Report od Stevena Spielberga, ale pořád je to dobrá zábava minimálně na jedno shlédnutí. Konec zůstává zatraceně hodně otevřený - že by tu byl prostor pro další pokračování - Next 2? Minimálně Nicolas Cage už má jasno. Trailer: http://www.csfd.cz/film/215209-next/videa/(14.3.2009)

 • - Motel Cliffhanger je ve skutečnosti restaurace nacházející se blízko Crestlinu v Kalifornii, v San Bernardino Mountains. (Hejtmy)

 • - Film bol natočený na motívy poviedky "Zlatý muž" od Philipa K. Dicka. (Greenpeacak)

 • - Gary Goldman, ktorý bol zodpovedný za scenár opäť, ako sa už pri viacerých filmoch na základe kníh od Philipa K. Dicka ukázalo, využil z poviedky len schopnosť videnia do budúcnosti a ostatné skutočnosti v nej ignoroval. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace