Toto léto bude pravděpodobně plné největšího počtu trháků za posledních 10 let. Tři třetí díly. První je tu a mé pocity jsou rozhodně zvláštní. Od začátku je poznat, že film nesplní neskutečně velká očekávání a v pár okamžicích se dostává na vlnu sebeparodie ala Terminátor 3. Nikdy jsem netušil, že si řeknu "Ten Tobey je tak směšný..." a budu se u toho poměrně kysele tvářit. Sam Raimi vytvořil jeden film, který má dvě tváře. Jedna je akční, která svou mohutností dokáže uspokojit milovníky Spidermana a akčních filmů obecně. Tou druhou je romanticko psychologická linie Petera Parkera, jeho přítelkyně a několika jemu blízkých osob. Lze spojit dvě tváře v jednu? Zkráceně: Velmi těžko.To co se Raimimu dařilo ve dvojce se mu ve trojce prostě nepovedlo. Akční scény jsou velmi dobré, hlavně ta první je neskutečně agresivní, rychlá a připomíná závěr matrixovské trilogie. Za ty peníze všichni očekávali takovouhle akční jízdu.Jenže... do těchto pasáží velmi často a docela neohrabaně vstupují problémy všech postav a chvílemi zbytečné scény o ničem, které slouží jako poučování (nejmladšího) publika. Bohužel se tak Spiderman nedokázal zbavit mentorských postav (např. May Parker), které poučují, vychovávají a zbytečně brzdí film a postav zbytečných (Gwen Stacy- ztělesněná zbytečnost, kterou spidey zachrání před jeřábem, aby ihned na jeřáb zapomněl a utekl).Je to smutné, ale je tomu tak. Spidey se simbiontem je jiný, to rozhodně.Jeho temnost a agresivita jsou patrné, ale dohánět tuto změnu do extrémů a 10 minut ji ukazovat, aby to "konečně ten blbý divák pochopil" je naprosto zbytečné! V celém snímku je tak bohužel zbytečností až příliš a někdy má divák chuť najít si scénáristu co tohle vymyslel.Nejlepší na celém filmu tak pro mě zůstávají záporáci. Sandman je úžasný (jen zbytečně scénáristé ukazují jeho motivaci a staví ne/vědomky diváka před dilema je dobré krást pro svou dceru a přitom někoho zabít? Je to dobrá omluva?). Harry Osborn se dokázal dostat ze stínu svého otce a jeho postava působí ve výsledku a vzhledem ke všem třem dílům nejvyrovnaněji a velmi promyšleně. Venom není ve stavu bez spidermana moc dlouho jak by si zasloužil, ale rozhodně je to důvod proč chtít vidět film znovu. Možná jsem hodně kritizoval a mohl bych více (americké vlajky jsme se přeci taky dočkali), ale nechci. Protože pro mě Spiderman 3 byl zábavný film, v kterém jsem se nenudil natolik, abych ho nenáviděl a opovrhoval jím. Dal mi co jsem chtěl, ale ani já nedokážu přehlédnout jeho nedostatky, kterých je víc než bych čekal. Spiderman 3 tak není tím čím se tvářil před premiérou. Má dvě tváře, kvůli kterým je plný kompromisů. Nechce, aby ani jedna jeho strana vyhrála a proto se snaží najít kompromis, ale jak všichni dobře víme, málo který kompromis dosáhne kvalit nekompromisního veledíla. Jindy bych asi dal 3*, ale dnes cítím, že musím Spideyho podržet a dát mu slabší 4*.(3.5.2007)

Příliš neobroušených motivů, příliš slepých uliček a příliš hereckých lapsů. Raimi si napsal film, který snad ani nešel natočit. Comicsová klišé jsou tu nasázena tak natěsno vedle sebe, že se jeden musí škrábat na hlavě, jestli nekouká na sofistikovanou parodii a temné podtóny nemohou vyznít, protože jim nikdy neustoupí Raimiho hravost. Spider-Man má pořád blockbusterové parametry a není úplně hloupý. Jen nepříjemně roztržitý. (7/10)(2.5.2007)

Po geniální dvojce se Raimi a) dal k nějaké sektě vyznávající všeobecnou lásku a pochopení, b) na drogy, c) prostě zbláznil. Jak jinak si vysvětlit ty citové hyperboly, ve kterých Peter tancuje na ulici v dokonalém kvádru, či dostává od tetičky ty nejkýčovitější ‚rady do života‘. Všechno je tak nadsazené, že to prostě NEMŮŽE být myšleno vážně a Raimi si jednoduše dělá z diváka víc jak dvě hodiny absolutní prdel. Uznávám, vstřebat se to dá opravdu těžko. Na druhou stranu tak ale opravdový problém vidím v nedotažených postavách, kde zvláště záporákům chybí pořádná motivace (jinak Sandman i Venom parádní) a vlastně chybí absolutně všem. Taktéž škoda některých odfláknutých triků v akčních sekvencích, kde to v kontrastu s dokonalým Sandmanovým zrozením vypadá hodně blbě. V součtu dost nevyrovnaná jízda, která ale ani na vteřinu nenudí, i když jsem se občas přistihnul, že zírám s hubou dokořán a nebylo to jenom na tu nabušenou akci. Teď za čtyři, ať nežeru, s tím, že někdy časem si to musím dát znova, abych si to fakt srovnal.(15.1.2009)

Přiznávám, že nejsem fanouškem Raimiho, ani jeho Spider-Manovské série, ale tenhle snímek mě velmi příjemně překvapil. Po prvním zhlédnutí jsem byl šokován tím jak je to zábavné, všemi těmi náhodami a několika věcmi, které mi vadí i teď. Spider-Man 3 však oba předchozí díly překonává a to opravdu mnohokrát. Příběh se více než na akci soustředí na psychologii postav a to je dobře. Scénář sice není nijak úchvatný, ale zůsob, kterým Raimi slepil celý film dohromady je opravdu super. Mnohem více mi to celé připomínalo můj dříve oblíbený animovaný seriál. Celý film je podstatně tmavší a i děj je pochmurný. Peter má zase smůlu a navíc si jej vyhlédne jeden mimozemský symbiont. Zde je první věc, která mi trošku vadila, i když vzhledem k celé komixovosti filmu není až tak hrozná (než symbiont skočí na Petera uběhne velice dlouhá doba, ale přitom je už několik dní u něj doma). Rozfázování na více postav (dvě nové) je též velmi povedené, Tobey neumí přiliš hrát, a tak je každá chvíle, která není zaměřena primárně na něj jenom kladem. Příběh celkově mi seděl mnohem více než jak tomu bylo u předchozích dílů. Děj je sice trochu překombinovaný a navě kam dřív skočit, ale to mi tentokrát vůbec nevadilo. Dokonce jsem se i několikrát zasmál, od srdce. Romatické chvilky fungují a motivace hrdinů jsou docela jasné, film nejde přiliš do hloubky. Sandman není jako záporák nijak úžasný, ale vzhledem k tomu, že se tu hraje ař třetí housle to moc nevadí. Venom potěšil, je dokonce i skvělé ztvárněný - moje oblíbená postava - Green Goblin Jr. - ujde, ale o něj tu také až moc nejde. Celkově jsou akční scény přiliš chatické a ve většině případů se na ně špatně kouká. Navíc ta první je übertrapná. Poslední dvě věci o kterých byhc se rád zmínil je Peterova změna a efekty. Digitální efetky jsou totiž příšerné, některé scény jsou prostě animované a opravdu to nevypadá dobře, zdá se, že všechny prachy zde sežral písek. Bohužel, tohle je dost smutná stránka, ale na druhou stranu mi to až tak moc nevadilo, jen jsem se divil. Peterova přeměna se mi dost líbila, konečně se totiž začal chovat normálně (až na tu obohou chůzi po ulici nebo co to mělo být) a dokonce mi i ten chlapec byl sympatický. Navíc s tím účesem nevypadal Tobey tak uboze jak v normálu. Ale jak se zdá, jsem tu jediný, kdo tenhle názor má. Pokud mohu púronluvit tvůrcům do duší, tak další díl bych si nepřál. Trojka je důstojným zakončením celé série a jsem za ni (jen já?) velmi rád.(4.5.2007)

Rozhodně nejslabší díl z dosavadní trilogie, ale zase tak nízké hodnocení si to nezaslouží. Někdy ta změna musela přijít a bylo skvělé vidět, jak by vypadal Peter jako "zlý hoch". A navíc ty scény (muž rozpouštějící se v písku atd..) byly fakt dobrý ..(25.5.2007)

• - Při boji Spidermana (Tobey Maguire) se Sandmanem (Thomas Haden Church) lze v pozadí vidět Terminal Tower, která se nachází v Clevelandu, přestože se film odehrává v New Yorku. (Janzic999)

• - Spoiler: Ihned po úspěchu druhého dílu začal Ivan Raimi pracovat na základu scénáře pro třetí díl, který dokončil za dva měsíce. Původně měl film pojednávat o temných stránkách hrdinů a dobré povaze padouchů, stejně jako o problémech mezi Peterem, Mary Jane a Harrym. Sandman pak byl hlavní záporák celého filmu. Vše potom měla okořenit Gwen Stacy, jako rivalka Mary Jane. Film se stal příliš komplikovaným a scénárista Alvin Sargent zamýšlel rozdělit jej na dvě části. (HellFire)

• - Návrhář speciálních efektů Scott Stokdyk vytvořil pro závěrečnou scénu miniaturu mrakodrapu v měřítku 1:16. Krom úspory času také vypadalo poškození mrakodrapu realističtěji. (HellFire)