Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Po geniální dvojce se Raimi a) dal k nějaké sektě vyznávající všeobecnou lásku a pochopení, b) na drogy, c) prostě zbláznil. Jak jinak si vysvětlit ty citové hyperboly, ve kterých Peter tancuje na ulici v dokonalém kvádru, či dostává od tetičky ty nejkýčovitější ‚rady do života‘. Všechno je tak nadsazené, že to prostě NEMŮŽE být myšleno vážně a Raimi si jednoduše dělá z diváka víc jak dvě hodiny absolutní prdel. Uznávám, vstřebat se to dá opravdu těžko. Na druhou stranu tak ale opravdový problém vidím v nedotažených postavách, kde zvláště záporákům chybí pořádná motivace (jinak Sandman i Venom parádní) a vlastně chybí absolutně všem. Taktéž škoda některých odfláknutých triků v akčních sekvencích, kde to v kontrastu s dokonalým Sandmanovým zrozením vypadá hodně blbě. V součtu dost nevyrovnaná jízda, která ale ani na vteřinu nenudí, i když jsem se občas přistihnul, že zírám s hubou dokořán a nebylo to jenom na tu nabušenou akci. Teď za čtyři, ať nežeru, s tím, že někdy časem si to musím dát znova, abych si to fakt srovnal.(15.1.2009)

 • pan Hnědý
  ***

  Nevzpomínám si, kdy jsem se tak naposled nudil v kině jako u toho dle snímku. Asi u Van Helsingu a to je co říct. Iritovaly mě rovnou měrou odpudivý scénář, velmi slabá režie a hlavní záporák, který měl vše vysvětlit tak, aby to i ti nejhloupější pochopili. Reagoval bych jinak v dětských rokách a měl bych jiný pohled na tenhle závěrečný díl trilogie, který začal tak působivě. Velká škoda, ale i mistr (Sam Raimi) se někdy utne.(25.2.2012)

 • Lateef
  ***

  Třetí Spider-man připomene v efektních úvodních titulcích nejdůležitější části z prvních dvou dílů a poté je to téměř 70 minut průměrný film plný zdlouhavých scén, ze kterých se vyjímají pouze ty akční - trikově dobré (Harry vs Spidey) a akční - trikově výtečné (zrození a útoky Sandmana). Kromě uvedených mě nic jiného nějak zásadně do děje nevtáhlo. Druhá polovina výrazně potemní, v každé druhé scéně se na tvářích postav/herců objevují slzy a Spidey mlátí pěstmi nejen úhlavní nepřítele. Pokud Sam Raimi zamýšlel narvat do snímku co nejvíce ikon, na které by přitáhnul diváky, povedlo se mu to jenom na úkor strašné nevyváženosti příběhu. Je toho zkrátka příliš moc, co se má i za těch 140 minut odvyprávět a film touto skutečností šíleně moc trpí. Tobey Maguire zvládl svoji roli i napotřetí dost slušně a přesvědčivě působí i ve scénách, kdy jeho smysly a osobnost ovládá mimozemský symbiont. Nejcharizmatičtější záporák je pro mě Sandman s tváří nešťastného a milujícího otce Thomase Hadena Churche. Digitální efekty působí opravdu velkolepě, místy jsou však až příliš digitální (písečné metamorfózy jsou ale bombastické). Balzámem na uši je hudba Dannyho Elfmana/Christophera Younga, kterou považuji za jeden z nejvýraznějších bodů filmu. Spider-man 3 rozhodně není špatný film, jenom mě neoslovil natolik, jako předchozí dobrodružství, zkrátka jsem po opuštění kina neměl tendence střílet pavučiny nebo skákat přes paneláky. Je-li však tento díl o umění odpouštět, odpouštím Raimimu to, že mě maximálně nabudil skvělými trailery a pak v kinosále lehce zklamal...70%. 260 miliónů dolarů(rozpočet)/890 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.5.2007)

 • Aluska88
  ****

  Třetí Spideyho dobrodružství je sice o poznání slabší než předchozí díly, ale pořád si dokáže udržet kvalitní standard. Bylo v něm více klišovitých scén a slabých míst, ale vše to vynahradily výborné efekty, akční scény a krásná Mary Jane:) Venom a Sandman zase obohatili život Petera Parkera o párek nepřemožitelných protivníků.(6.3.2008)

 • Slasher
  ****

  Takže. Četl jsem samé negativní recenze a nezbývá mi teď než souhlasit, ale také jsem šel předem do Spideyho 3 se zlým očekáváním a tak už to mohlo být jen lepší. Bavil jsem se a to je nejdůležitější. Pak tak moc nesejde na tom jestli je to trapný (což chvílema je), překombinovaný (jo), nedomyšlený (jo jo), nebo přeplácaný (taky). Zkrátka jsem očekával katastrofu, ale nakonec to bylo v pohodě. U mě osobně kvalitativně srovnatelný s dvojkou, obojí solidní zábava která rychle vyšumí. Navíc je to podle komiksu tak co byste chtěli, i komiks (zvlášť nekonečná série jako Spider-Man) je překombinovaný až se z toho i největším fandům někdy motá palice, ty situace se neustále opakují, ale ty komiksy pořád vychází a pořád lidi baví... Čili od Spider-Mana nečekám perfektní film, ale dobrou zábavu. A taky že je, akční scény a triky pořádně nadupaný (kolik to celý stálo je mi upřímně ukradený), herci celkem dostačující, chvílema vtipný. Jo a nejvíc jsem se zasmál když se na scéně vyjevil Bruce Campbell, jako geniální číšník francouz a Raimiho osobní pojítko s Evil Deadem. Každý film si vyžaduje jiný přístup, sečteno a podtrženo, za dalšího Spider-Mana se zlobit nebudu, a až to bude fakt zlý řeknu si:)(5.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace