Ty ty ty Same Raimi, přiznej se, kam si schoval těch 300 milionů? Mě to můžeš povědět, já to nikomu nevykecám. Co, že si je dal do Spider-man 3? A prosim tě kam? Aha, tajemství... No netušim, co zrovna na tomhle mohlo stát tolik, sice je pravda, že triky sou špičkový, ale jelikož Raimmimu nějak ruplo v bedně a udělal z toho spíš naivní romantickou komedii a občas romantický rádoby drama s jednim z nejhorších scénářů mezi komiksovejma předělávkama, tak moc možností na předvední triků fakt neni. Tim se tak trošku dostávám k tomu, že tenhle díl je nejhorší z celý serie a to rozhodně né o malej kousek, s přibývajícíma minutama přibývaj strmě i naivní, vyumělkovaný a stupidně nastrčený scény, který se tak akorát hoděj do nejmenovanýho detektivnáho seriálu s jednou otravnou babou, což určitě neni pěkná vizitka Dál nemůžu pochválit ani akční scény, nejenže jich je málo, ale zároveň se mi nelíbilo ani zpracování. Nemělo to takový ty správný bombastický scény s bombastickou hudbou, vždycky jen nemastnej, neslanej souboj, což o to, do Dardevila dobrý, ale do velkofilmu jako by mělo být tohle?A k tomusi ještě připočtěte špatný záporáky, k těm se snad ani nemá cenu vyjadřovat, Sandman je chudáček, co za nic nemůže, Green Goblin už je ohranej, nemá tu správnou šťávu a hlavně ho hraje hlavní idiot filmu. Tak stupidně nastrčenej záporák se jen tak nevidí a Venom? No to byla taky krize... takže kdo nám zbývá na záchranu filmu? spiderman? hmm, bohužel tomu se taky nezadařilo. Je to fakt hrůa jen ze soucitu k týhle Spidermenovský serii nejdu níž(5.5.2007)

Závěr...Doufám tedy, že závěr jedné velké komixové trilogie, která započala velký humbuk okolo komixových postav a točení filmů s nimy. Příběh sice už není to co v předchozích dílech, ale i tak jsou akční scény skvělé a spolu se Sandmanem a černým mimozemským symbiontem dokazují, že po akční stránce je trojka naprostý vrchol, ale po stránce vztahů a všeobecného klidu?...je to ucelená nuda. Proč tedy 3 hvězdy? Hlavně díky charismatickým postavám a díky tomu, že tvůrci dokázali do trojky vecpat dva nepřítele a celkově zkloubit dva příběhy v jedno. Na to, že je to třetí díl je to i tak dobré a dá se na to bez potíží podívat, jen nechápu jedno...kam se poděl ten astronomický rozpočet...--- Parkere? Kde je sakra ten Parker...Prcku, hledáš práci? - Ne - A kolik chceš za ten foták? - 100 dolarů - a kde je film? - ten není v ceně.(5.5.2007)

• DaViD´82

Spider-Man III trpí snad všemi myslitelnými neduhy. I většinou těch nemyslitelných. Především však scénářem. Zázrak se čekat nedal, ale co je moc to je moc. Postav je tu přespříliš a ani jedna nedostane adekvátní prostor, který by si zasloužila. Navíc všechny nudí. Chovají se zcela nesmyslně a postupem času se to ještě stupňuje až k naprosté debilitě. Snímek zcela postrádá hlavní nosnou linku, o kterou by se mohl opřít. Když už je nějaký náznak děje, tak je to nelogicky umístěná deus ex machina (meteorit či testovací zařízení jsou jen špičky ledovce - aneb sluha a jeho proslov nikdy více). Zbytek je jen čistá, po hříchu jen průměrná, telenovela. Nic z jejích indegriencí (od milostného trojúhelníku po ztrátu paměti) zde nechybí. Co však výrazně chybí je špetka nadsázky, která byla v minulých dílech patrná. Byla nahrazena patosem s velkým pé. Spider-Mana nevytrhne ani akce, které je poskrovnu. Je stále stejná a bez náboje, byť dobře udělaná. Největším zklamáním je ovšem Raimiho režie. Tak talentovaný režisér, že by natočil tak nenápadité, nudné, přeplácané a místy až směšné dílo se opravdu nechce ani věřit... V celé 140 minutové stopáži jsou pouze dva světlé momenty. Již tradiční cameo rolička Bruce Campbella a scéna zrození Sandmana. Ani ne devadesát vteřin. Toť vše, nic víc zajímavého Spidey nenabízí.(10.5.2007)

Nevzpomínám si, kdy jsem se tak naposled nudil v kině jako u toho dle snímku. Asi u Van Helsingu a to je co říct. Iritovaly mě rovnou měrou odpudivý scénář, velmi slabá režie a hlavní záporák, který měl vše vysvětlit tak, aby to i ti nejhloupější pochopili. Reagoval bych jinak v dětských rokách a měl bych jiný pohled na tenhle závěrečný díl trilogie, který začal tak působivě. Velká škoda, ale i mistr (Sam Raimi) se někdy utne.(25.2.2012)

Mno, nevyšlo to, jak jsme si plánovali, ale totální odhození do kouta si Spidey nezaslouží. Scénáristicky přeplácaná záležitost, v níž chybí víc prostoru pro jednotlivé postavičky na šachovnici a asi i rozvážnost, jak s některými nakládat. Sandman by mohl být klidně vystřihnut a nic by se nestalo. Alespoň by se ke slovu dostali funkční hajzlové Harry a Eddie, bez kterých by bylo třetí dobrodružství Pavoučího muže utrpení. Je to jednoduché jako facka. Buďto se měla prodloužit už tak dlouhá stopáž nebo se mělo škrtat. Jedno nebo druhé. Raimi si totiž místy neví se scénářem rady a i když působí v akčních scénách jistě a roztomile odvážně, neskryje plochost poklidných scén. Jak je možné, že dokáže vylíčit Peterovo temné já v jednom tanečku a v dialozích to nejde? Proč? Jako celek tahle trilogie přesto funguje a možná, nebo právě proto jsem ochoten dát třetímu Peterovi hodně nadprůměrné hodnocení. Jednotlivé linky z minula a předminula jsou ukončeny a Raimi si tak možná chtěl uzavřít cestu ke čtyřce (možná dobře). Samostatně už to taková bomba není a potvrzuje se pravidlo, že méně je někdy více. Spidey je hrdina, ale tentokrát se pod ním pavučina houpala jako nikdy předtím a i on občas uklouzl.(2.5.2007)

• - Na filmu pracovali všichni tři bratři Raimiovci. Sam režíroval, Ivan psal scénář a Ted se objevil jako redakční poskok Hoffman. (imro)

• - Ve scéně, kdy Spiderman (Tobey Maguire) vstoupí do zvonice, venku prší. Ve stejnou chvíli se dole modlí muž, jemuž však svítí slunce. (Mr.Hudson)

• - Producent filmu Grant Curtis se ve filmu objeví jako jeden z policistů v autě, které přepadne Sandman. (HellFire)