Třetí Spider-man připomene v efektních úvodních titulcích nejdůležitější části z prvních dvou dílů a poté je to téměř 70 minut průměrný film plný zdlouhavých scén, ze kterých se vyjímají pouze ty akční - trikově dobré (Harry vs Spidey) a akční - trikově výtečné (zrození a útoky Sandmana). Kromě uvedených mě nic jiného nějak zásadně do děje nevtáhlo. Druhá polovina výrazně potemní, v každé druhé scéně se na tvářích postav/herců objevují slzy a Spidey mlátí pěstmi nejen úhlavní nepřítele. Pokud Sam Raimi zamýšlel narvat do snímku co nejvíce ikon, na které by přitáhnul diváky, povedlo se mu to jenom na úkor strašné nevyváženosti příběhu. Je toho zkrátka příliš moc, co se má i za těch 140 minut odvyprávět a film touto skutečností šíleně moc trpí. Tobey Maguire zvládl svoji roli i napotřetí dost slušně a přesvědčivě působí i ve scénách, kdy jeho smysly a osobnost ovládá mimozemský symbiont. Nejcharizmatičtější záporák je pro mě Sandman s tváří nešťastného a milujícího otce Thomase Hadena Churche. Digitální efekty působí opravdu velkolepě, místy jsou však až příliš digitální (písečné metamorfózy jsou ale bombastické). Balzámem na uši je hudba Dannyho Elfmana/Christophera Younga, kterou považuji za jeden z nejvýraznějších bodů filmu. Spider-man 3 rozhodně není špatný film, jenom mě neoslovil natolik, jako předchozí dobrodružství, zkrátka jsem po opuštění kina neměl tendence střílet pavučiny nebo skákat přes paneláky. Je-li však tento díl o umění odpouštět, odpouštím Raimimu to, že mě maximálně nabudil skvělými trailery a pak v kinosále lehce zklamal...70%. 260 miliónů dolarů(rozpočet)/890 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.5.2007)

Sam Raimi se topí ve své megalománii a ve snaze zachránit co se dá vrství do potápějící se lodi jménem Spiderman páté přez deváté. Vzniká z toho uspěchané a možná právě proto tak nesnesitelně dlouhé nic, které Spideyho posílá neúprosně ke dnu. Na sobotní megafilm na nově stále dost dobré, jako pokračování Spidermanovské série krajně nedostačující.(10.12.2008)

Ty ty ty Same Raimi, přiznej se, kam si schoval těch 300 milionů? Mě to můžeš povědět, já to nikomu nevykecám. Co, že si je dal do Spider-man 3? A prosim tě kam? Aha, tajemství... No netušim, co zrovna na tomhle mohlo stát tolik, sice je pravda, že triky sou špičkový, ale jelikož Raimmimu nějak ruplo v bedně a udělal z toho spíš naivní romantickou komedii a občas romantický rádoby drama s jednim z nejhorších scénářů mezi komiksovejma předělávkama, tak moc možností na předvední triků fakt neni. Tim se tak trošku dostávám k tomu, že tenhle díl je nejhorší z celý serie a to rozhodně né o malej kousek, s přibývajícíma minutama přibývaj strmě i naivní, vyumělkovaný a stupidně nastrčený scény, který se tak akorát hoděj do nejmenovanýho detektivnáho seriálu s jednou otravnou babou, což určitě neni pěkná vizitka Dál nemůžu pochválit ani akční scény, nejenže jich je málo, ale zároveň se mi nelíbilo ani zpracování. Nemělo to takový ty správný bombastický scény s bombastickou hudbou, vždycky jen nemastnej, neslanej souboj, což o to, do Dardevila dobrý, ale do velkofilmu jako by mělo být tohle?A k tomusi ještě připočtěte špatný záporáky, k těm se snad ani nemá cenu vyjadřovat, Sandman je chudáček, co za nic nemůže, Green Goblin už je ohranej, nemá tu správnou šťávu a hlavně ho hraje hlavní idiot filmu. Tak stupidně nastrčenej záporák se jen tak nevidí a Venom? No to byla taky krize... takže kdo nám zbývá na záchranu filmu? spiderman? hmm, bohužel tomu se taky nezadařilo. Je to fakt hrůa jen ze soucitu k týhle Spidermenovský serii nejdu níž(5.5.2007)

...55%... Když černá smola čistou duši leptá, nastává soumrak věku hrdiny, když na otázku prokletou se zeptá, hoď kamenem, kdos bez viny....Když láska jedinou už není, zrada pálí víc než facka do tváře, když na rtech cítí cizí políbení, s rachotem se hroutí oltáře...Spiderman se nerodí, tím se Peter stává. Či floutkem bez tváře a bez jména? Dvojí identita, je některá z nich pravá? Zvítězí černá nebo červená?....Boj rve každou buňku v těle, až ztrácí pojem, kým chce být, a ani ti tři vnější nepřátelé, neumí mu více ublížit. Patos a scénář jako ementál, každý idol prý jednou těžce zklame, Raimi se topil a Tobey roli neuhrál, proto prosím, nehraj to znovu, Same_______This was the end of my Spider-Man. Pavoučí trojka působí, jakoby si režisér otevřel velmi drahou nekvalitní hospodu- akční scény vypadají jako buřtguláš, místo lásky nám dávkuje limonádu tak přeslazenou, že i citlivá romantická dívka řve smíchy nad idiocií milostných dialogů, a namísto mužů nám servíruje výhradně ubrečené bábovky s černě podmalovanýma očima a la Tokio Hotel...Ojedinělé geniální záblesky prozrazují, že velké dítě Raimi talent a vizi má, ale tentokrát své dvojspřeží neukočíroval, koně se mu splašili a unylá hudba ho z té přeplácané nekompaktní kaše, co si navařil, nedostane. Nebo že by se Sam stal hostitelem symbionta růžové telenovelové barvy?! _________Největší tragédií scénáristictického paskvilu je ale psychologická retardace hlavního hrdiny. Už v několika prvních minutách představil Petera Parkera jako slizkého haura, zašlapal jeho čisté city i každodenní nesobeckou záchranu světa a zabil v něm vše, co v předchozích dílech okénko po okénku vybudoval. Nejde jen o provařené trapné scény. Ano, Peterovo ESO-PESO, stifflerovský tanec v baru a srdceryvné a bránicitrhající drama na mostě jsou nejhlasitějšími výkřiky, ale ta postava je směšná i bez nich. A co hůř, nedokážu ji mít ráda. Coby K.rabička P.avučinové Z.áchrany funguje lokalizovaný humor, hravost a herci ve vedlejších rolích-zejména Jamesi Francovi a J.K.Simmonsovi by tvůrce měl líbat nohy. Ubohý Tobey Maguire, kterého scénář zneužil na tisíc trapných způsobů a je zoufale otravný od prvního monologu, by měl změnit comicsové prostředí a nějakou dobu chodit výhradně kanály (třeba s Želvami Ninja:-) Po nadpozemské dvojce jsem spadla z pavučin přímo do patetické betonové džungle.(20.5.2007)

Slabota a nechápu, jak je možné, že tohle dělal ten samý Raimi, co režíroval velmi povedené Spider-Many 1 a 2..fakt nechápu.(21.5.2007)