• sator

Zlatý Sever po slovensky...(27.3.2013)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 5.11.1979 - 7 - dielny televízny seriál (13.2.2009)(13.2.2009)

Příběh z prostředí ledu a ostrých skal, kde drsný zlatokop je schopen pro kus zlata položit život. Zlatý nuget, změní všechno! Zlatá horečka na pochodu. Kopat a kopat!(29.1.2011)

Televízny seriál vznikol v dobe, keď sa dramaturgovia v televízii snažili vyberať aj niečo zo svetového literárneho diela. Tento seriál je už len svojou dľžkou a svojim hereckým obsadením výborný. Dosť reálne nám ukazuje život na západe v tzv. zlatej horúčke. Máme možnosť si pozrieť množstvo hercov, ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami. ( Mistrík, Pántik, Vinklář, ). Musím Vám pripomenúť, že V.Muller v tomto filme nehrá, iba dabuje hlavnú postavu. Zabudli ste napísať, že tu hrali dosť významné postavy aj J.Tříska, A.Mrvečka, D.Tarageľ či L.Chudík. Ja mám tento film rád a preto ho hodnotím 80%.(24.1.2008)

Povedené zpracování románu Jacka Londona Elam Ohnivák. Románovou předlohu jsem četl, byla pochopitelně o něco lepší, ale i seriál stojí za to. Už je to dávno co jsem to viděl, kdysi to vysílali na ČT1. Česká televize by mohla trochu prohledat svůj archív a některé z opomíjených děl nám znovu promítnout.(21.1.2006)