ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 5.11.1979 - 7 - dielny televízny seriál (13.2.2009)(13.2.2009)

Československý seriál z prostredia zlatokopov na Aljaške – v našich končinách unikátny v prvom rade svojou témou, ale aj rozsahom a kvalitou... A navyše ten zástup českých a slovenských hereckých hviezd na čele s Pántikom a Mistríkom (+ výborný Bruno O´Ya) mi nedovolí hodnotiť inak...(10.11.2010)

Překvapivě povedený seriál s výborným hereckým obsazením, jemuž vévodí jako představitel hlavní role v Československu tehdy populární estonský herec Bruno O´Ya.(28.9.2007)

Prijateľná televízna adaptácia Londonovho románu.(22.8.2007)

Televízny seriál vznikol v dobe, keď sa dramaturgovia v televízii snažili vyberať aj niečo zo svetového literárneho diela. Tento seriál je už len svojou dľžkou a svojim hereckým obsadením výborný. Dosť reálne nám ukazuje život na západe v tzv. zlatej horúčke. Máme možnosť si pozrieť množstvo hercov, ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami. ( Mistrík, Pántik, Vinklář, ). Musím Vám pripomenúť, že V.Muller v tomto filme nehrá, iba dabuje hlavnú postavu. Zabudli ste napísať, že tu hrali dosť významné postavy aj J.Tříska, A.Mrvečka, D.Tarageľ či L.Chudík. Ja mám tento film rád a preto ho hodnotím 80%.(24.1.2008)

• - Natáčelo se v Praze a Karlových Varech. Filmovalo se také v Brně, Rohačské dolině, obci Donovaly, Tatiakovo jezero u Roháčů. (M.B)