Československý seriál z prostredia zlatokopov na Aljaške – v našich končinách unikátny v prvom rade svojou témou, ale aj rozsahom a kvalitou... A navyše ten zástup českých a slovenských hereckých hviezd na čele s Pántikom a Mistríkom (+ výborný Bruno O´Ya) mi nedovolí hodnotiť inak...(10.11.2010)

Hudba: Štěpán Koníček(3.6.2006)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 5.11.1979 - 7 - dielny televízny seriál (13.2.2009)(13.2.2009)

Překvapivě povedený seriál s výborným hereckým obsazením, jemuž vévodí jako představitel hlavní role v Československu tehdy populární estonský herec Bruno O´Ya.(28.9.2007)

Povedené zpracování románu Jacka Londona Elam Ohnivák. Románovou předlohu jsem četl, byla pochopitelně o něco lepší, ale i seriál stojí za to. Už je to dávno co jsem to viděl, kdysi to vysílali na ČT1. Česká televize by mohla trochu prohledat svůj archív a některé z opomíjených děl nám znovu promítnout.(21.1.2006)