poster

Co poudala bába Futéř (TV film)

Pohádka

Československo, 1983, 40 min

 • Chrysopras
  ****

  Sympaťák Ivan ( žel v jedné z posledních rolí :-( ), mladinká Vilma a nářečí, které zvedá pohádku nad průměr...(29.10.2016)

 • Mykhaluu
  ****

  Muehehe!! :) Tak aspoň teď vím, že ten herec z pohádek se jmenuje Ivan Luťanský... :) Jinak ten středočeský pokus o nářečí většinou je... veselý... :)(1.11.2009)

 • otík
  ***

  Kulisová pohádka se zajímavým námětem (obzvlášť mladý a nerozvážný Krakonoš - tak to je teda nápad), bohužel svým zpracováním je spíše pro dospělého diváka než pro děti. Ty to nezaujme nejen pro stylizaci, ale také pro občas schválně rozmlženou kameru a poměrně složitý děj. Typická pohádka Svatavy Simonové.(29.6.2014)

 • nash.
  ****

  Mladý nevybouřený Krakonoš bez fousů a sojky práskakčky, univerzální babička Havelková hrozí rozfoukáním na cimper camper a mladá Vilma Cibulková jako nefalšované vesnické ďouča. To prostě nemá chybu. Jedna z posledních televizních pohádek, která mě zastihla v okamžiku, když se za mým dětstvím zavíraly dveře. Takže si ji obzvlášt dobře papamtuju a i teď po letech pobavila. A taky, pravda, tak trochu naladila do nostalgické sentimentality.(9.12.2012)

 • vitekpe
  ***

  Dobra televizni (krakonoska) pohadka s Lutanskym, mladou Vilmou a babickou Havelkovou...klasika. :) 3+(23.1.2015)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 2007 v režii Jaroslava Kodeše i rozhlasová pohádka „Krakonoš a bába Foukalka". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace