...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

kOCOUR odpad!

Otravní herci, neuvěřitelně šroubované dialogy, nulová zápletka. Film, ve kterém není nic a ani to nefunguje. Totalní zlo, u něhož mi bylo ještě trapněji než u Kameňáku. ()

Tom Hardy

Slováci tu vedle u Hostelu brečí, že díky filmu vypadají jako idioti. Myslím, že u Panic je nanic budou podobně skuhrat Pražáci (sám jsem tímto postižen). Pokud si dodnes někde mysleli, že máme „svoje“, kvůli kterým bychom si zasloužili dostat po papuli, pak nechci vidět ty reakce, až tohle projde kiny. Úvodní trojice nadrbaných Pražáčků je tak nesehraná, debilní, namachrovaná, nezábavná, hloupá a nesympatická, že to nemá v teenagerovské žánru obdoby. A s tím padá celý film. Pár slušných vtípků tu sice je, stejně tak třeba žánrově vydařený soundtrack, ale ti tři kluci v hlavních rolích, co jsou fakt „děěěsně v pohodě“, táhnou film k zemi (o náznaku zábavnosti lze mluvit pouze u Žatečky, jehož kyselé ksichty mají jistý potenciál). Holt ne vždy může zafungovat chemie, jako v případě dua Mádl/Kotek ()

Matty odpad!

Existuje pouze jeden důvod, proč jsem se díval na film Panic je nanic, chtěl jsem zjistit, jak moc je špatný. Více než cokoliv jiného, zní odpověď, ale vezměme to pěkně po pořádku. Děj: Tři nesympatičtí sígři chtějí během letních prázdnin přijít o panictví. Potkají čtyři nepříliš pohledné dívky. Nadrženost je oboustranná, nicméně neopětovaná. Otěže do svých rukou nakonec uchopí Šárka Vaňková, která dá všem (klukům). Pokud máte dojem, že jsem prozradil z děje příliš, vězte, že jsem vám pouze chtěl ušetřit čas zabitý jeho sledováním. Vtipy: Vtipy jakoby ve filmu ani být neměly a těch pár nevypointovaných pokusů o ně vzbuzuje úsměv jedině svou nepatřičností. Sex: Nejodvážnější scénou filmu je asi třívteřinový záběr na šedesátiletou ženu bez horního dílu plavek. Něco dalšího: Když milostivě přivřeme oči nad trapným cameem Libora Boučka, nad amatérskou režii, nad vrcholně (ne)nápadným product placementem (Semtex) a sadistickou délkou, nezůstane nám nic, vůbec nic. Vůbec nic mi tudíž nebrání napsat tento stupidní vtípek: Panic je nanic je na nic. 10% ()

Tosim odpad!

Oproti většinovému mínění tady mi to přišlo ještě příšernější než Experti. Z větší části to bude asi dáno tím neschopným hereckým obsazením. Od kluků až po Šárku Vaňkovou. Technicky je na tom Panic lepší, než ti druzí experti, ale vyprávění je ještě o chlup impotentnější. Trošku jsem se zasmál jen jednou (Bouček.) A už k čertu s tím! ()

Enšpígl

No nevím jak panic,ale tenhle film je zcela evidentně na nic.Jediné co jsem od toho čekal byl vtip,jediné čeho se mě nedostalo byl vtip.Zato se Vám dostane v míře vrchovaté product placementu, kolik jen bude chtít, zejména ten na koupelny rabak, je jak ze snu.Ještě že se tam objevil Libor Bouček, ten mě pořádně probral ze snění.No nepopírám, že Šárka Vaňková je krásná mladá dívka,ale myslím , že herečka z ní nebude. Navíc těm klaunům ve filmu by v realném životě nedala ani zoufalá osmedesátka, natož Šárka Vanková:).Ale neva hlavně že máme třetí řady Superstar, může pak alespoň být druhý díl Panice.Děti hladoví v africe a sponozři platí panice. ()

imf

Jde to snad ještě hůř? Nevím... Ivo Macharáček by mohl z fleku napsat knížku "Tohle doma nezkoušejte"... film postrádá jakýkoliv řád, scénář má v sobě díry, že by jimi prolétla i vzrostlá ovce a nesympatické a špatně zahrané hlavní postavy rázem dělají z Poledňákovic Krokodýlů dílo hodné úcty. Existuje hodně významů slova špatný... a na Panice se hodí každý z nich. ;) Jestli tohle Kotík trumfne, tak nás čeká celuloidová apokalypsa. ()

DaViD´82

Macharáček je nanic. Scénář je nanic. Ochotníci jsou nanic. Humor je nanic. Zvuk je nanic. Bůček je nanic. I ten život je nanic... Jinými slovy ideální film pro všechny ty, kteří tvrdí, že současný svět je nanic. ()

TheMaker odpad!

::::::::::::::::::::::::::::: Dlouho jsem hledal film, u které bych tohle slovo použil, jelikož ho nemám rád, hlavně u lidí, co ho moc použivají. Ale já ho teď také použiji, jelikož tady se náramně hodí. Takže jdem na to: TRAPNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!!!!!!! A to nemluvím o Michalu Hruškovi, který je debilní jen jak to jde !!! To bych mohl bý už i já hercem !! :::::::::::::::::::::::::::::: ()

novoten odpad!

Za UDG, za holky, za - - ale asi vlastně za nic. Chtěl jsem se shovívavě pousmát nad nešikovně natočeným filmem o nešikovných chlapcích a šikovných dívkách, ale nejde to. Bez děje, bez vtipu, bez ničeho. Takže i bez hvězdy. ()

Kordus odpad!

Ve chvíli, kdy Šárka Vaňková řekla podivnému nekňubovi po sexu "Byl jsi lepší než kůň", měl jsem o hodnocení jasno. ()

tron

Otrasné - a to mám rád blbosti (BLBÝ A BLBŠÍ, PLNOU PAROU VZAD!) i českú kinematografiu. Avšak PANIC JE NANIC (výborný názov, ktorý do kín priláka množstvo divákov) je zosobnením všetkých záporov, akým celovečerný film môže trpieť. Príšerná réžia, scenár útočí na diváka na všetkých frontoch, traja chlapčenskí hrdinovia sú až tak bolestivo neschopní hereckého výkonu, až mi boli odporní, nevraviac o tom, že keď sa vyzliekli, mal som pocit, že pozerám pedofilné porno. Producentom chýba súdnosť od prvých minút, soundtrack je o ničom, komické scény nie sú komické, dialógy sú také strojené až to nie je pekné a jediné, čo zostáva, sú tie štyri pi... dievčence. ()

Karlos80 odpad!

Haha, to se zas českým tvůrcům za vidinou rychlého zisku a prodeje podařilo natočit přiblblou pitomost ! Bohužel je to mu tak a je to svatá pravda, alespoň tedy v očích většiny zde komentujících a většiny uživatelů co tomu dali míň jak dvě hvězdičky. Protože víc si to fakt nezaslouží, vůči jiným filmům v mém hodnocení by to bylo doopravdy krajně nefér. Tvůrci tohoto skvostu, by si to vysvětlit ale zřejmě nedali..Určitě nato mají svůj a zcela odlišný názor..? To je správné (to jim neberu).. Avšak mě to ale vůbec nezajímá. Chudáci herci (spíš tedy neherci) a jen nějaký kamarádíčci co vtom hráli, tedy spíše paběrkovali. O jednotlivých rolích a jejich výkonech se fakt nemá cenu radši vůbec rozepisovat. Všichni jsme zajisté viděli. Ať už se jednalo třeba o trapné štěky Verešové na začátku, Ajchmajerové či minutového Boučka..Zajímalo by mě co zato dostal..? Superstar Vaňková jaká zkušená učitelka? To jistě, když zcela určitě ještě před tímto filmem byla sama pannou..To neměli vážně někoho lepšího a po herecké stránce kvalitnějšího..?Další věc která mě natom dost nasrala bylo až nechutné pletení se do politiky a výrok hospodského..Koho volíš? Podle tužky, no jasně přeci pravici! Už jsem myslel ! Přiblblý jak já nevím co.. Pak tam také bylo fakt super, v některé části filmu (už nevím přesně kdy a při čem), a to sice to jak ti mladí hejsci doslova poučovali ty staří..Normálně by schytali facku aby se probudili ! Zkušených herců jako Mileny Dvorské nebo Květy Fialové mi ale fakt docela bylo líto. Asi si jen ale říkali že to mezi mladými prostě tak dnes chodí, a že jim tento film na sebe takříkajíc vydělá, protože jsou to v současné době mezi mladými filmové trendy, ať už z americké či německé produkce, kterým mi zatím nemůžeme ani v náznaku něčím konkurovat.. Je to sice také přiblblé, ale ještě se to mnohdy dá. Ne nemá to cenu ještě bych se víc nasral a to na Silvestra nechci, jedná se doopravdy jen o bezcenný brak, bez špetky nějakého vkusu, natož alespoň s nějakým částečně uceleným dějem. Opravdu velmi chaotický film, aniž jste si v klidu vychutnali jednotlivou scénu, nebo ji alespoň pokud možno pochopili, tak jste byli v tu ránu úplně někde jinde a to vždy bez nějakého většího náznaku, postrádající veškerou logiku. Film bych řadil na společnou kolej z dalšími škváry z poslední doby ať už třeba se Snowboarďáky, Rafťáky, Pánskou jízdou, a konče třeba s Experty. Film je spíše než filmem, takovým velmi nepodařeným experimentem o něco jak už jsem psal výše co tady bylo ať už z daleké Hemeriky a nebo jen z blízké Evropy. Dál bych to charakterizoval jako naprosto zvrácenou záležitost, a jako pokud se to tak dá říct téměř uměleckou sebevraždu. Tento film bych ani nevydal, a docela by mě zajímalo jestli by se ujal i někde za našimi hranicemi..? Vzorový, příkladný a názorný kandidát na nejhorší český film všech dob..! Nějaké nahé holčičí těla, ukájení a jeho názorné předvádění či hodně suchý a nucený humor, mě nijak neovlivní a nic nezmění natom abych tomu s chutí nedal odpad ! Není mi dvanáct ani patnáct...bohudík. ps: Dokoukal jsem jen z čisté zvědavosti, nehledně natom že jsem to chtěl po prvních pár minutách, kde se fakt nic nedělo přepnout jinam. () (méně) (více)

Asia_Power

Česká vrze prciček dopadla tak jak se dalo čekat - na piču. Tři hovada ehm hrdinové tohoto sqostu, hodlají udělat co jen půjde, aby své ocásky dostali do zatuchlých jeskyněk děvek z jednoho Vidlákova. Nejvíce v oblibě bude česká šukenstar Čárka Vaňková, která hraje sama sebe (kurvu) a některým, ne-li všem třem hovádkům poskytne změření svého hrudníku a pak jim dovolí, aby jí vykropili hrobku. Nejvíc napínavé tedy je , jestli zvládne všechny tři, nebo jí přetře rošt jen některý z naší trojice. Kdo má rád 50 kg teplé hošany s propadlejma hrudníkama a humor o hovně, ten bude nadšen. Jedna hvězda za zjištění, že Vaňková má taky kouzelná prsa jako já. ()

Kulmon

Film, kde nefunguje skoro nic, je tak doočíbijící jak to je všechno udělané na efekt, od pohledných "hereček" (šeredky nejsou), stupidních dialogů, epizodních rolí "hvězd" (Bouček, Aichmajerová), debilního scénáře, hereckého výkonu Šárky Vaňkové a závěrečného vyvrcholení. Ale jednou jsem se zasmál, tak teda 1*. ()

dobytek

Než jsem film viděl, tak jsem si nejdřív přečet všechny komentáře a čekal jsem to nejhorší. Dokonce jsem se těšil, jak si tento film vychutnám a napíšu, jaká to byla hrozná sračka. Takže k filmu jsem se vybavil flaškou vodky a zhlédnul ho. Možná to bylo tou vodkou, ale já nemůžu ani omylem říct, že by si zasloužil hodit do odpadu. Pro mě to byl takovej lehce podprůměrnej film. Hlavně ho srážely ty animovaný sekvence (nejspíš okopírovaný z básníků) a pak výkon Libora "dementa" Boučka v jeho miniroli (ten svuj nejlepší výkon předvedl zde, když se rozjel s traktorem tak razantně, až jeho slovenský kolega z traktoru slítnul a namlátil si kokos). Tahle scéna tam byla úplně navíc a byl to snad jedinej okamžik, kdy jsem měl chuť vypnout televizi. Na druhou stranu, když třeba ten jeden týpek jel v autobuse plnym důchodců na prázdniny, tak mi ho bylo opravdu líto, atd... atd... update 22.3.2008: No prostě pod vlivem jsem tomu dal 3 hvězdičky, ale musel jsem tenkrát bejt fakt hodně vožralej. V mojí alkoholem lehce poznamenaný paměti mi film utkvěl jako docela zábavnej. Dneska, téměř za střízliva (měl jsem jenom 2 Budvárky), mi to připadalo spíš na hovno a uprostřed jsem to přepnul na Něco na té Mary je. Přesto jsem se i tak něčemu zasmál. Takže po flašce vodky ***, za střízliva * - svoje hodnocení měnim na 2 hvězdičky a dodávám, že pokud do sebe nalejete flašku vodky, tak se možná budete bavit. ()

Djoker

V hitu pro náctileté nesmí chybět štěrbiny a humor nejnižší úrovně, což film naštěstí splňuje. Problém je však v naprosto příšerné hlavní trojici, ze které se obrátí kufr i odolným jedincům. Počínání čárky Vaňkové nebudu jako správný gentleman komentovat vůbec. Může nás uklidnit pouze fakt, že dnes už by si nikdo nedovolil vést ženskou roli podobným směrem. ()

choze

Jednu hvězdičku zato, že chvílemi to bylo tak zoufale nevtipné a ubohé, že jsem se prostě musel smát. A taky že jsem se díky kochání se vším tím diletantstvím ani nestihl moc nudit a naštvat. Vše co fungovalo na SNOWBOARĎÁCÍCH tady děsivě nefunguje. Nemá to spád, nemá to styl, nemá to vtip, scénář a dialogy jsou otřesné, obsazení a výkony jakbysmet, režie amatérská. Atraktivních (a známých) slečen je tu požehnaně (Aichmajerová, Verešová, Vaňkovka), ale žádná z nich nic neukáže, nicméně Boučkovo cameo bylo nezapomenutelné, nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo plakat. Opravdu hrozný šrot, jsem zvědavý na EXPERTY, kteří jsou údajně ještě horší. Není možná! ()

brit84

Jasně že je to hroznej sranec, to je bez debat. Ale líbí se mně propagace pravice a tak nějak jsem nostalgicky zavzpomínal na svoje "začátky". ()

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)