poster

Samotář Jim

 • Česko

  Osamělý Jim

  (festivalový název)
 • USA

  Lonesome Jim

Drama / Komedie

USA, 2005, 91 min

Režie:

Steve Buscemi

Scénář:

James C. Strouse

Kamera:

Phil Parmet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $500,000Tržby USA $154,187Tržby Celosvetovo $174,815(2.11.2009)

 • Tomco
  ***

  pozitivum: vynikajuci casey affleck. negativum: slabucka liv tyler, nedotiahnuty scenar, rusivy strih... 70%(26.6.2007)

 • Renton
  ****

  MFF KV .. Scénář: James C. Strouse(7.7.2006)

 • murakamigirl
  ****

  Životaschopná dráma so smutnými charaktermi- hoci nie vždy im ten smútok nájdete na tvári- čo poteší. Ak vás apatia obchádza alebo nebodaj ste k nej náchylní, bude pre vás tento príbeh ozaj užitočný. Sledujúc chronicky deprimovaného chlapíka, čo sám za i pred sebou uzavrel všetky cesty a došiel do štádia, že už to ani neľutuje, bude vás to ťahať k úsmevu, lebo pochopíte, aké je to smiešne, aká absurdná ulita tá apatia vlastne je.....(9.11.2008)

 • kleopatra
  ****

  Není radno si dát Samotáře Jima v melancholické náladě, hrozí totiž, že si zaděláte rovnou na depresi. Jim chronickými depresemi trpí a je v tom opravdu dobrý, staly se mu přítelem, s kterým se nechce rozloučit. Domů se vrací po letech jak zbitý pes, ale jinam nemá kam. Na co sáhne, dělá s náležitou apatií, vášně ani zbla, laskavost matky ho dusí ... a tak by mohl spokojeně zahnívat do smrti, kdyby mu do cesty nevstoupila ženská. Docela tichá voda, ale zamele břehem. Steve Buscemi si stejně jako v Můj nejmilejší bar opět zvolil obyčejné lidi s obyčejnými životy a natočil film, o kterém jistě někdo řekne, že je "o ničem". Jen houšť !!!(21.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace