Osudový dotek 2

Osudový dotyk

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2006, 92 min

• ajuska

Chabé pokračování, které působí spíše jako prachsprostý parazit na dřívějším díle téhož názvu. Naprosto tomu chybí atmosféra jedničky, příběh je nudnější a zároveň scénaristicky méně kontinuální a promyšlený, zatímco logické díry jsou tu mnohem nápadnější a otravnější, včetně občasného zcestného jednání hlavní postavy. Ať už se Vám první díl líbil nebo ne, dvojka za pozornost nestojí.(4.7.2008)

• IllIlIlIIl

Klasické pokračování úspěšné jedničky. A také klasický neúspěch dvojky (jsou i samozřejmě vyjímky). Myšlenka zůstala úplně stejná. Nic nového nepřichází. A co je jěšte horší, je to, že příběh ve dvojce je naprosto nesrovnatelný s jedničkou. Např. změnit věci v minulosti, abych v součastnosti dostal lepší práci.......no celkem irelavantní oproti myšlence v jedniččce.(15.2.2007)

• suicide

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl - film, který s originálem má sice společný nápad a název, ale přesto tak odlišný? To by nebyla ještě žádná katastrofa, ale když se celý film nese v duchu bezpříběhovosti, bezduchosti a nepřesvědčivosti. Jednička Osudového dotyku byla nádherná ve svém příběhu a ve své naivitě, zatímco dvojka prostě podusává tam, kudy jednička lehce přetančila. A víte, co mě štvalo nejvíc? Závěr! Pokud se celý film nese v jednom duchu a pak, aby se asi alespoň trošku drželi námětu jedničky dají takový závěr, který je v celku filmu naprosto nepřěsvědčivý, tak si nejsem jistý, co scénárista s režisérem vůbec dělali.(1.2.2009)

• oLí

Tak tohle dobře zakopali. Chyba nastala hned ve chvíli, kdy se pokračování Osudového doteku chopili jiní tvůrci. Bylo téměř jasné, že nic nevymyslí a pouze využijí kladného přijetí originálu pro namaštění vlastních kapes. Příběh je hroznej ! A spolu s hlavními postavami působí dost uměle. Ten konec s dítětem... ten to podtrhl. 25% [listopad 2006](11.11.2006)

• Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +Erica Durance, trošku mi to připomělo Nezvratný osud -o dost slabší triky, nevýrazná hudba/// No budu přísnej. Oproti jedničce je to ve všem tak o polovičku slabší. Sice chválím námět, ten je velice zajímavý. Ovšem určitě by si zasloužil lepší zpracování. A fakt, že hlavní hrdina se přenese do minulosti tím, že se zadívá na fotky, mi nepřipadá moc cool. Ale teď už s tím nic nenadělám./// Celkem 44%///(1.7.2007)

• - Keď Julie fotografuje, tak je jasne viditeľné, že šošovka je zavretá, teda nemohla fotiť. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa v Kanade a to najmä vo Vancouveri a v Britskej Kolumbii, ako tomu bolo aj v prvej časti. (Greenpeacak)

• - Závěrečná scéna začíná totožně jako u prvního dílu Osudový dotek (2004), leteckým záběrem na Empire State Building. (Shakaar)