poster

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1978, 13x7 min

Režie:

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Václav Čtvrtek
(další profese)
 • Shaqualyck
  ****

  Jako děcko mě strašně bralo, jak tam ten frajer v kamizolce drandí na jelenovi. Když jsem pak v pozdějším věku zjistil, že tento druh přepravy z místa na místo není v běžném životě úplně obvyklý, byl jsem z toho strašně smutný. A taky jsem úplně nepobral, jak to, že taková liška hubu nezavře, zatímco jelen ani nepípne,... no, ono je to asi fuk. Každopádně parádní večerníček, jehož sledování Vám dá rozhodně víc než dva semestry seminářů z ekologické výchovy. Martin Bursík by mohl vyprávět...(12.10.2011)

 • Karlos80
  ***

  Třináctidílný večerníčekový seriál jeden z mých oblíbených o hajném Robátkovi človíčkovi v zelené kamizolce a v kloboučku s pérem na hlavě. Který se společně se svým zvířecím kamarádem a to jelenem Větrníkem starali o les. První díl se jmenoval tuším nějak : Jak hajný Robátko odešel z lesa do lesa...Vypravěče Františka Hanuse bych tu ale rozhodně neuhodl..Celbova nezapomenutelná hudba, bylo také jedno velké plus, jinak spíš takový průměr...Na víc už si bohužel nepamatuji. Tento večerníček je totiž starší než já sám-:)) !(3.9.2006)

 • Omnibus
  ****

  Šel takhle jednou hajný Robátko na šoulačku, koukal, co kde lítá, nečuměl pod nohy a přerazil se o pařízek. Se sakrováním se došoural ze šoulačky domů, o hodně dřív než obvykle. Jozefka ho tak brzo rozhodně nečekala... A od té doby se Robátkovi na Větrníkovi jezdí po lese po svém polesí ... blbě. Furt něčím zachytává o větve v korunách stromů. A všechna zvířátka, ta podchycená i ta neevidovaná, se můžou v mlází umlátit smíchy nad hajným na jelenovi – nad tím DVOUPATROVÝM paroháčem. Dobrou noc, milé děti, a příště už si u mě neobjednávejte napsání komentáře k nějakému konkrétnímu filmu. Na tomto příkladě vidíte, jak by to taky mohlo dopadnout ;-) A to to dopadlo ještě dobře, protože Robátko s Jozefkou spolu přesto zůstali. Ještě mnoho a mnoho dalších krásných dílů. A ty parohy Větrník shodil trkáním o strom. Jeleni to tak dělávají ...(1.2.2013)

 • Crocuta
  ***

  Další z Večerníčků podle Václava Čtvrka, který se stejně jako Rumcajs, Maková panenka, Amálka, nebo Křemílek a Vochomůrka vyznačuje hodně specifickým jazykem. V Robátkovi je té "čtvrtkovštiny" snad až tochu moc, ale zase to vyrovnává zábavný padouch Kotrč.(4.8.2007)

 • Stegr
  ***

  55%(27.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace