• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

V tomto muzikáli je akosi všetkého príliš. Je to príliš dlhé, farebné, pesničiek by tiež mohlo byť trošku menej. Každopádne Dick Van Dyke je úžasný a Julie Andrews krásne spieva.(29.12.2007)

Proč, proboha, musel tenhle film ukrást všechny Oscary My Fair Lady??? Vždyť ani Julie Andrews nemá na Audrey Hepburn! A kromě toho, knížka je o moc lepší!(2.2.2011)

Klasický muzikál Marry Poppins přináší krásnou Julii Andrews, efektní triky a skvělé taneční i pěvecké výkony. I když chvílemi se mi zdálo, že je to vizuálně nepatrně "přeplácané."(29.12.2007)

Pro mě jen další ujetá pohádka, a to mám Julii Andrews hodně rád... Když pohádka, tak pohádka. Když muzikál, tak muzikál. Nemíchat, netřepat, prosím.(5.2.2005)

Nesnáším muzikály. A ty émerické filmové snad ještě víc. Přesto je tohle taková nenáročná dětská fantaskní pohádka s ne úplně 100% pohádkovým koncem a kupodivu mi tak nevadila. Ne úplně všechny ty zpěvy jsem byl ochoten v celé jejich délce akceptovat, ale nic důležitého mi z nich neuniklo. Normálně bych film nikdy neviděl, ale bral jsem to jako průpravu pro Saving Mr. Banks a tak mě ve výsledku překvapilo, že to bylo koukatelné, nepitomé a celkem i zajímavé (a ano, uzpívané... :)(17.2.2014)

• - Původně v jedné scéně měly všechny hračky v dětském pokoji oživnout. Nakonec tvůrci filmu usoudili, že by to bylo pro děti moc strašidelné, a tak se scéna ve filmu neobjevila. Na Broadwayi ve stejnojmenném muzikálu však scéna s oživlými hračkami použita je. (bfa)

• - První film společnosti Disney vydaný na DVD. (Hejtmy)

• - Některé z chův ve scéně na začátku filmu byli ve skutečnosti převlečení muži. (Karlos80)