• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Pro mě jen další ujetá pohádka, a to mám Julii Andrews hodně rád... Když pohádka, tak pohádka. Když muzikál, tak muzikál. Nemíchat, netřepat, prosím.(5.2.2005)

Klasická Amerika..(25.8.2012)

Mohutně přeslazená disneyovka, z doby, kdy Disney obzvlášť přeslazoval a měl s tím úspěch :). Dokonce se z toho nestyděl udělat motto filmu (spoon full of sugar). Dočkáme se moře mechanických aj. triků na dnešní dobu divných, ale i moře dokreslování animací políčko po políčku, nad kterým spíš vydechneme úžasem, že se to dělávalo tak ukrutně pracně. Dočkáme se nechutně přehraného kominíka komika, a "přirozeně" rozjuchaných scén typu "vtipy" u stropu, pro které by si tento film zasloužil vystřelit na Slunce do poslední kopie. Nicméně, krom vynikající Julie Andrews ve velmi přesně zahrané roli má u mě film několik dalších kladů. Jmenovitě v kontrastu s přehráváním, skvěle intimní a civilní prozření Davida Tomlinsona (líbil se mi zde asi víc než J.A.). A krásnou Feed the birds (Tuppence). Vůbec ten cca desetiminutový úsek s dvoupencí je stavbou a myšlenkou vrchol filmu...(27.2.2015)

Pri pozeraní muzikálov, a obzvlášť tých veselých, mám počas každej pesničky pocit, že mi niekto strčil hlavu pod vodu a núti ma vydržať. Niežeby na tej vode nebolo nič pozitívne, ale občas potrebujem zdvihnúť hlavu nad hladinu, nadýchnuť sa a sledovať film, v ktorom postavy medzi sebou komunikujú normálnou hovorenou rečou a pohybujú sa chôdzou, nie tancom. Mary Poppins je obzvlášť naivná a dlhá, no jej postava v spojitosti s Julie Andrews, ktorá ju stvárnila, je proste dokonalá. Len za ňu tie tri hviezdy, a ešte možno za odreagovanie sa v tom fantastickom svete. Ale hlavne ňou som bol unesený ako rozprávkový dáždnik vo vetre. A nechal by som sa tým jej uniesť kľudne aj do Disneyho kreslenej krajiny a riskoval, že mu tam niekde pošliapem copyright.(29.8.2014)

Byla jsem prcek, když mě vzali na Mary Poppins, neuměla jsem ještě ani písmena, takže mi dědeček musel číst titulky....jenže já ho moc nevnímala. Bylo to tak neuvěřitelně barevné...víc než si kdy dítě vyrůstající v normalizační šedi umělo představit. Nevím, asi už Mary Poppins děti tak neomračuje, ale mě ta hudba, kouzelná kabela Julie Andrews a dlouhé nohy Dicka Van Dykea fascinují dodnes.(11.12.2006)