• český

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Supercalifragilisticexpialidózní!(19.5.2008)

Nesnáším muzikály. A ty émerické filmové snad ještě víc. Přesto je tohle taková nenáročná dětská fantaskní pohádka s ne úplně 100% pohádkovým koncem a kupodivu mi tak nevadila. Ne úplně všechny ty zpěvy jsem byl ochoten v celé jejich délce akceptovat, ale nic důležitého mi z nich neuniklo. Normálně bych film nikdy neviděl, ale bral jsem to jako průpravu pro Saving Mr. Banks a tak mě ve výsledku překvapilo, že to bylo koukatelné, nepitomé a celkem i zajímavé (a ano, uzpívané... :)(17.2.2014)

ten Dickův hranej anglickej přízvuk je úžasnej. k tomu písničky jako Spoon ful of sugar, Chim Chim Cheree, Chitty bang bang a příběh, který se dá nazvat jedině jako rodinný a pohádkový. docela dobrý triky i na dnes a skvělá Julie. hodně skvělej film a dovolím si říct, že jeden z nejlepších Disneyho hraných filmů.(15.12.2005)

Byla jsem prcek, když mě vzali na Mary Poppins, neuměla jsem ještě ani písmena, takže mi dědeček musel číst titulky....jenže já ho moc nevnímala. Bylo to tak neuvěřitelně barevné...víc než si kdy dítě vyrůstající v normalizační šedi umělo představit. Nevím, asi už Mary Poppins děti tak neomračuje, ale mě ta hudba, kouzelná kabela Julie Andrews a dlouhé nohy Dicka Van Dykea fascinují dodnes.(11.12.2006)

Klasická Amerika..(25.8.2012)

• - Film se stal nejvýdělečnějším snímkem roku 1965. (Hejtmy)

• - Sám Walt Disney, zakladatel filmového impéria, pohlížel na Mary Poppins jako na jeden z vrcholných úspěchů své kariéry. (Hejtmy)

• - Walt Disney chtěl práva na film od spisovatelky P. L. Traversové koupit již roku 1938, ta však tehdy odmítla. (Hejtmy)