• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Roztomilý muzikál, na ktorom najviac oceňujem vizuálnu odviazanosť a poriadnu dávku (na dobu vzniku) atraktívnych efektov. Celkovo z neho vyžaruje úchvatne detská atmosféra, jemný sentiment a niektoré scény majú neskutočné kúzlo. Chytľavé piesne a skvelá Julie Andrews, no hviezdu odoberám za prehnanú dĺžku a zbytočnú natiahnutosť. Zaangažovanosť nožničiek by tempu filmu určite prospela.(13.9.2011)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $102,272,727Tržby Celosvetovo $115,270,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,136,468 //počet predaných kusov 265,295Tržby za predaj DVD v USA $152,277,995 //počet predaných kusov 7,408,517║ smršť uletených nápadov aká sa len tak nevidí, vizuálne a trikovo odzbrojujúce, skvelá muzikálová choreografia a Julie Andrews je čarovná /95%/(21.11.2009)

A já myslela, že tak kouzelnou tašku má jenom Hermiona:). Naprosto krásný muzikál, který musím zařadit hned vedle My fair lady. Škoda jenom, že některé scény byly přehnaně dlouhé až nudné. Zkrátit o půl hodiny by vůbec nebylo na škodu.(3.1.2011)

Ve vzpomínkám mimořádná záležitost. Dnes už mne to tolik nebere.(27.10.2013)

Vynikající film, který jsem viděl mnohokrát. Když jsem ho viděl poprvé , byl jsem ještě svobodný. Myslím si, že mi tento film spolu s filmem „Elvis! Elvis!“ otevřel oči a prozradil, jak se na svět dívat dětskýma očima a jak děti vhodně motivovat. Jsem přesvědčen, že oba filmy mají lví podíl na tom, že jsem později úspěšně vychoval své dva syny.(8.6.2008)