• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Kdybych Mary Poppins viděl poprvé v deseti letech, byl bych nadšením bez sebe. Takhle je to nejdražší disneyovka s přemrštěnou stopáží, nulovým příběhem, skvělými triky a nádhernými písničkami.(28.12.2010)

Třešňová ulice č.17. Na roztaženém deštníku poletující Mary Poppins. Nádherná dětská knížka. Průměrně nudný muzikál.(28.12.2010)

Vynikající film, který jsem viděl mnohokrát. Když jsem ho viděl poprvé , byl jsem ještě svobodný. Myslím si, že mi tento film spolu s filmem „Elvis! Elvis!“ otevřel oči a prozradil, jak se na svět dívat dětskýma očima a jak děti vhodně motivovat. Jsem přesvědčen, že oba filmy mají lví podíl na tom, že jsem později úspěšně vychoval své dva syny.(8.6.2008)

Tenhle muzikál (těžko se to škatulkuje) patří k mým nejoblíbenějším filmům. Výborná Julie Andrews, skvělé chytlavé písničky a dobrý příběh. Zasloužená spousta Oscarů.(25.4.2003)

Což o to, Mary Poppins byla určitě ve své době velká filmařina, vysokorozpočtový ambiciózní muzikál natočený s všestrannou podporou studia, hvězdně obsazený i velmi solidně zrežírovaný, nicméně nedá se na něm přehlédnout určitá omšelost daná námětem i provedením. Pokud pominu jeho úlohu ve filmových dějinách, pak musím konstatovat, že už dávno nejsem ve věku, kdy by mě podobné téma oslovilo. Je to přece jen příběh určený primárně dětem. Taky mám pocit, že dnešní děti jsou odchované jinými kousky a tohle je pro ně přece jen příliš starosvětská pomalá podívaná s naivními triky a měšťáckou atmosférou. U Michaela s pečlivě učíslou pěšinkou mi kupříkladu chyběl už jen námořnický obleček... Děti, které dobře neumí anglicky, navíc budou mít problém s nedabovanými písničkami. Dnes už je to spíš film pro pamětníky a fanoušky filmové historie, byť v mnoha ohledech velmi kvalitní. Celkový dojem: 65 %.(15.3.2009)

• - Některé z chův ve scéně na začátku filmu byli ve skutečnosti převlečení muži. (Karlos80)

• - První film společnosti Disney vydaný na DVD. (Hejtmy)

• - Křestní jméno paní Banksové (Glynis Johns) mělo být původně Cynthia. (bfa)