• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Na 60 roky je to skvely muzikal s velkym poctom vizualnych efektov, ako aj zivi ludia v animovanom filme. Mozno mi prisiel zaciatok trosku zdlhavy, pretoze asi stvrthodinku trvalo, kym sa na scene ukazala Mary Poppins, ale nebral by som to ako minus, lebo zo zaciatku bolo dobre aj predstavit inych hrdinov. Ako malemu decku by sa mi to pacilo viac, aj ked som mal pocit, ze rovnako ako aj pre deti tak aj pre dospelych by sa mohlo objavit par nudnych scen. Ale musim pochvalit skvelu tanecnu choreagrafiu, ako aj niektore pekne pesnicky. Tych 5 Oscarov si urcite zasluzil... 01.06.2009 ____ Julie Andrews - (Mary Poppins) +++ Dick Van Dyke - (Bert / Pán Dawes starší) +++ David Tomlinson - (Pán Banks) +++ Glynis Johns - (Pani Banksová) +++ Hermione Baddeley - (Ellen) +++ Karen Dotrice - (Jane Banks) +++ Matthew Garber - (Michael Banks) +++ Hudba: Richard M. Sherman, Robert B. Sherman +++(31.5.2009)

• sinp

Osobně mi to přijde jako vtíravá podívaná o dokonalé Mary Poppins žijící v dokonale barevném světě, kde i nedokonalost je dokonalá. Slovem klasika bych tady neoperoval, pokud tím označením nemáme na mysli určitou sortu vybraných filmů, kde laický názor nemá valného mínění. Nikomu to neberu, ale kdyby u mě Mary zaklepala, tak jí ze zlou vykážu i s jejím deštníkem...(29.4.2006)

"Supercalifragilisticexpialidocious"(28.8.2004)

Pri pozeraní muzikálov, a obzvlášť tých veselých, mám počas každej pesničky pocit, že mi niekto strčil hlavu pod vodu a núti ma vydržať. Niežeby na tej vode nebolo nič pozitívne, ale občas potrebujem zdvihnúť hlavu nad hladinu, nadýchnuť sa a sledovať film, v ktorom postavy medzi sebou komunikujú normálnou hovorenou rečou a pohybujú sa chôdzou, nie tancom. Mary Poppins je obzvlášť naivná a dlhá, no jej postava v spojitosti s Julie Andrews, ktorá ju stvárnila, je proste dokonalá. Len za ňu tie tri hviezdy, a ešte možno za odreagovanie sa v tom fantastickom svete. Ale hlavne ňou som bol unesený ako rozprávkový dáždnik vo vetre. A nechal by som sa tým jej uniesť kľudne aj do Disneyho kreslenej krajiny a riskoval, že mu tam niekde pošliapem copyright.(29.8.2014)

Roztomilý muzikál, na ktorom najviac oceňujem vizuálnu odviazanosť a poriadnu dávku (na dobu vzniku) atraktívnych efektov. Celkovo z neho vyžaruje úchvatne detská atmosféra, jemný sentiment a niektoré scény majú neskutočné kúzlo. Chytľavé piesne a skvelá Julie Andrews, no hviezdu odoberám za prehnanú dĺžku a zbytočnú natiahnutosť. Zaangažovanosť nožničiek by tempu filmu určite prospela.(13.9.2011)