• český

Mary Poppinsová

• slovenský

Pohádka / Rodinný / Komedie / Muzikál

USA, 1964, 140 min

Z časti rozprávka, z časti vedecko fantastický príbeh, no z časti muzikál, hlavne však roztomilé dielo s krásnou výchovou pre rodinu. Paradoxne som sa k Mary Poppins prvýkrát dostal cez ženu bojujúcu za rôzne práva a to Kristen Bell, na ktorú sa tu Julie Andrews veľmi podobá. Toto nie je náročný film, za to film o šťastí, o jednoduchých krásnych zábavných veciach, o energii zo života a mne to nedávno prinieslo iné dievča podobne, že ožívam keď vidím čo robí a preto je to pre mňa niečo špeciálne, že viem presne pochopiť podstatu tak síce dlhého, ale za to magického diela.(29.7.2015)

Tenhle muzikál (těžko se to škatulkuje) patří k mým nejoblíbenějším filmům. Výborná Julie Andrews, skvělé chytlavé písničky a dobrý příběh. Zasloužená spousta Oscarů.(25.4.2003)

Kdybych Mary Poppins viděl poprvé v deseti letech, byl bych nadšením bez sebe. Takhle je to nejdražší disneyovka s přemrštěnou stopáží, nulovým příběhem, skvělými triky a nádhernými písničkami.(28.12.2010)

Hrané části Mary Poppins jsou kouzelné, milé a vtipné. Ty kreslené jsou kýčovité, divné a trapné. Naštěstí Julie Andrewsová a Dick Van Dyke jsou skvělý a krásní, takže jsem nakonec spokojená a klidně bych se na tento muzikál podívala znova, jen škoda, že ho natočil zrovna Disney.(30.6.2014)

Na 60 roky je to skvely muzikal s velkym poctom vizualnych efektov, ako aj zivi ludia v animovanom filme. Mozno mi prisiel zaciatok trosku zdlhavy, pretoze asi stvrthodinku trvalo, kym sa na scene ukazala Mary Poppins, ale nebral by som to ako minus, lebo zo zaciatku bolo dobre aj predstavit inych hrdinov. Ako malemu decku by sa mi to pacilo viac, aj ked som mal pocit, ze rovnako ako aj pre deti tak aj pre dospelych by sa mohlo objavit par nudnych scen. Ale musim pochvalit skvelu tanecnu choreagrafiu, ako aj niektore pekne pesnicky. Tych 5 Oscarov si urcite zasluzil... 01.06.2009 ____ Julie Andrews - (Mary Poppins) +++ Dick Van Dyke - (Bert / Pán Dawes starší) +++ David Tomlinson - (Pán Banks) +++ Glynis Johns - (Pani Banksová) +++ Hermione Baddeley - (Ellen) +++ Karen Dotrice - (Jane Banks) +++ Matthew Garber - (Michael Banks) +++ Hudba: Richard M. Sherman, Robert B. Sherman +++(31.5.2009)