poster

Dobrá čtvrť (TV seriál)

Drama

Česko, 2005, 22x53 min

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Hrají:

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová
(další profese)
 • HoneyBunny
  ***

  Po hodnocení Bazénu a Ulice se dostávám k podzimnímu seriálovému koni České televize. A ačkoli moje sympatie patří nejvíc Bazénu, i blbec musí uznat, že Dobrá čtvrť má z těch tří nejlepší scénář, který se očividně někam vyvíjí. Jen by se Smyczek nemusel tak bát pohnout kamerou, použít filtr nebo využít služeb opravdu dobrého hudebního skladatele.(11.10.2005)

 • WANDRWALL
  *

  Dobrá čtvrt? No děkuji pěkně za takovou společnost.(29.9.2010)

 • Agatha
  ****

  Výjimečný seriál, který pro nás opět připravila ČT. V poslední době je to je právě ČT která divákům nabízí ty "lepší" seriály. Docela dost mě překvapilo, že diváci dají přednost pondělním seriálům na Nově. Přeci jen úroveň a kvalita Hraběnek a Dobré čtvrti je trochu jinde než sladké Pojišťovny štěstí nebo Místa v životě. Mimochodem scénář Místa v životě bych vyjádřil slovy Mařenky Škopkové:"...prvně že se vezmete, pak že se nevezmete, vezmete, nevezmete..."- neustále dokola. Dobrá čtvrť mě překvapila hned svým scénářem, který je velmi povedený a přirozeně působící. Nápad natočit něco se středoškolskýma studentama už sám o sobě zní zajímavě. Herecké obsazení těchto rolí je docela obstojné. Potěšila mě učast Jany Preissové, která se po delší pauze opět ocitla v televizi. A jak dokázala, stále nám má co nabídnout. I další herci jsou zárukou dobré podívané: Jiřina Jirásková, Vilma Cibulková, Lilian Malkina, František Němec atd. Příběh se mi zdá realistický a uvěřitelný, žádné přehnané a slaďoučké scény. Hudba se taky poměrně povedla, ale mohla být rozvedena ve více linií. Zní tam spíše jen jedno ústřední téma. Nová 2. řada není zatím o nic míň lepší než ta 1. a podle ukázek se máme na co těšit. Já se teda docela těším. Díky ČT a K. Smyczekovi, že se jim to tak povedlo. Jen doufám, že se v budoucnu na ČT neobjeví seriály typu Ošklivka Katka, Pojišťovna, Ordinace, Ulice, Stanice, Jitrnice a Smaženice...:-)(13.4.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Klub Černobyl, kam si Katka (Martha Issová) chodí pre drogy, je v skutočnosti slávny Klub 007 na Strahove. (Jello Biafra)

 • - Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)

 • - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace