Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová

Příšerným způsobem depresivní seriál. Leze mi tu na nervy protivná Káča jinak skvělé Marthy Issové. Nadprůměr mezi dnešními seriály.(6.5.2008)

Po hodnocení Bazénu a Ulice se dostávám k podzimnímu seriálovému koni České televize. A ačkoli moje sympatie patří nejvíc Bazénu, i blbec musí uznat, že Dobrá čtvrť má z těch tří nejlepší scénář, který se očividně někam vyvíjí. Jen by se Smyczek nemusel tak bát pohnout kamerou, použít filtr nebo využít služeb opravdu dobrého hudebního skladatele.(11.10.2005)

Rozhodně naprůměr mezi tou českou spodinou, která se tu točí(18.4.2008)

Karel Smyczek je bez debat naším nejlepším seriálovým režisérem. Podobně jako u Místa nahoře nabízí tato série zajímavou výchozí zápletku (tedy "chudí" versus bohatí). Není to nic, co by vás ohromilo, moc nečekaných zvratů také nečekejte, možná spíše lehce nepravděpodobných (Zuzana a její milenec.) Zkrátka: po delší době seriál z pera autorky-ženy, který mě až tak moc neiritoval. O to se postaraly jen občasné zpomalené záběry, které tam nebyly funkční. Největším objevem je jednoznačně Anna Kulovaná a to nejen díky jejím erotickým scénám ;-) Autorka Lucie Konášová již připravuje druhou řadu a mohla by psát i další díly Nemocnice. No řekněte: není to docela potěšující zjištění?(25.10.2005)

V poslední době (příspěvek píši 24. 10. 2005) se s různými seriály roztrh pytel. Avšak začínal jsem být skeptický, že se natočí seriál, který by mne zaujal. Většina seriálů se současnosti působí spíše depresivně. Seriál Dobrá čtvrť mne však zaujal. Mnoho nových hereckých tváří, zajímavé téma i příběh, který vás nutí sledovat další díly, jak to všechno dopadne. Seriál Dobrá čtvrť se povedl.(18.6.2006)