Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová

Tak tohle je pro mne jedno z nejpříjemnějších překvapení naší seriálové tvorby za poslední dobu! V záplavě všech možných i nemožných výplodů komerčních televizí, je Dobrá čtvrť takřka pokladem! Život v seriálu se nesnaží tvářit idylicky, spíše naopak, možná akorát vztah Zuzany s pí.učitelkou je poněkud neobvyklý! Z hereckých výkonů, se mi líbila především Marta Issová! Zkrátka nelituji strávených večerů sledováním tohoto seriálu...(26.10.2005)

• WANDRWALL

Dobrá čtvrt? No děkuji pěkně za takovou společnost.(29.9.2010)

Dobře obsazený seriál, jehož dalším kladem je fakt, že nemá 1568 (000) dílů a zápletku typu „Jana miluje Jana, Jan miluje Marii, Marie miluje Janu, Jana miluje Pepu, Pepa miluje pivo“. V porovnání výplody komerčních televizí je toto nadstandard.(24.11.2011)

• - Klub Černobyl, kam si Katka (Martha Issová) chodí pre drogy, je v skutočnosti slávny Klub 007 na Strahove. (Jello Biafra)

• - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

• - Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)