Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová, Vojtěch Rohlíček, Lukáš Burian

Po shlédnutí téměř všech dílů si troufám tento seriál hodnotit jako opravdový nadstandard a klasického plnokrevníka české seriálové školy. Ano, je to staromilské, ano, je to prosté těch "velkých" dramatických propriet, ano, je to opřené o komorní atmosféru a dobré herecké výkony. To je vše, co od českého seriálu očekávám: dobře napsané dialogy, určité řemeslné rutinérství a zajímavé charaktery, kol nichž se vše točí. Dobrá čtvrť je duchaplnou syntézou banálních študáckých zápletek a rodinných minipříběhů, chemie postav funguje, děj se vyvíjí, sice nijak překotně a překvapivě, ale přesto logicky a zajímavě. Plusové body za přirozený (což není tradicí) výkon Tomáše Hanáka a podobně slušně trefené postavy študentů. Závěr vše přirozeně rozmotá a otevře si prostor pro další možné vyprávění... to vše bez trapnosti a idiotského sentimentu, pouze nenápadnými (a přesto dojemnými) gesty. Jsem spokojen a očekávám další sérii.(28.9.2005)

Deprimující, ale přece zábavné...(11.3.2008)

Po dlouhé době konečně český seriál, u kterého se vyloženě těším na každý nový díl. Zásluhu na tom má vynikající herecké obsazení a poutavý scénář ..... Po skončení seriálu můžu jen dodat, že všech 11 dílů si drželo solidní úroveň a posledních několik dílů bylo velmi dramatických a emotivních. Když to shrnu, tak Dobrá čtvrť je seriálem, který mě dokonale strhnul a kterému dávám s radostí čistých 5*.(28.9.2005)

V porovnání s ostatními "seriálovými skvosty" poslední doby lehký nadprůměr, žel bohu mi jediná z postav není ale ani trochu sympatická, snad jedině Vilma nebo Bára Hrzánová. Ale co mě naprosto rozčiluje a ano, dohání k šílenství, je postava Marthy Issové. Možná je dotyčná dáma v civilu vtipná a příjemná žena, co jinak by na ní ten Prachař viděl, nicméně v této roli bych jí nejraději setřela obličej cihlou nebo dvěma. Pokud bylo záměrem filmařů vytvořit naprosto nesympatickou, nedůvěryhodnou, vyhrabanou, vypatlanou a nevím ještě jakou osobu, potom se jim bez nejmenší pochybnosti povedl. *** Dodatek vzniklý během sledování druhé řady: Issová získává sympatie (ale jenom miniaturní trošku), zato Zuzana Anny Kulované začíná nabírat hrany naprosto jiným směrem, než si asi přála paní scénáristka, která se o této postavě vyjádřila jako o "hodné holce". Já bych ji popsala spíš tak, jak jsem se již výše zmínila o té druhé dívčině a nechci se příliš opakovat.(18.2.2008)

• xxmartinxx

Ze začátku jeden z těch lepších seriálů, postupně stejné mýdlové bahno. Ze slušnosti za slušný začátek zachovejme dvě hvězdy.(13.12.2009)

• - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

• - Klub Černobyl, kam si Katka (Martha Issová) chodí pre drogy, je v skutočnosti slávny Klub 007 na Strahove. (Jello Biafra)

• - Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)