Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahul, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová, Vojtěch Rohlíček, Lukáš Burian

Úchvatný herecký výkon Marthy Issové.(12.11.2008)

V poslední době (příspěvek píši 24. 10. 2005) se s různými seriály roztrh pytel. Avšak začínal jsem být skeptický, že se natočí seriál, který by mne zaujal. Většina seriálů se současnosti působí spíše depresivně. Seriál Dobrá čtvrť mne však zaujal. Mnoho nových hereckých tváří, zajímavé téma i příběh, který vás nutí sledovat další díly, jak to všechno dopadne. Seriál Dobrá čtvrť se povedl.(18.6.2006)

• NinadeL

Kdo si myslí, že tohle je život, tak nematuroval v posledních dvaceti letech :X(20.2.2009)

V porovnání s ostatními "seriálovými skvosty" poslední doby lehký nadprůměr, žel bohu mi jediná z postav není ale ani trochu sympatická, snad jedině Vilma nebo Bára Hrzánová. Ale co mě naprosto rozčiluje a ano, dohání k šílenství, je postava Marthy Issové. Možná je dotyčná dáma v civilu vtipná a příjemná žena, co jinak by na ní ten Prachař viděl, nicméně v této roli bych jí nejraději setřela obličej cihlou nebo dvěma. Pokud bylo záměrem filmařů vytvořit naprosto nesympatickou, nedůvěryhodnou, vyhrabanou, vypatlanou a nevím ještě jakou osobu, potom se jim bez nejmenší pochybnosti povedl. *** Dodatek vzniklý během sledování druhé řady: Issová získává sympatie (ale jenom miniaturní trošku), zato Zuzana Anny Kulované začíná nabírat hrany naprosto jiným směrem, než si asi přála paní scénáristka, která se o této postavě vyjádřila jako o "hodné holce". Já bych ji popsala spíš tak, jak jsem se již výše zmínila o té druhé dívčině a nechci se příliš opakovat.(18.2.2008)

Karel Smyczek je bez debat naším nejlepším seriálovým režisérem. Podobně jako u Místa nahoře nabízí tato série zajímavou výchozí zápletku (tedy "chudí" versus bohatí). Není to nic, co by vás ohromilo, moc nečekaných zvratů také nečekejte, možná spíše lehce nepravděpodobných (Zuzana a její milenec.) Zkrátka: po delší době seriál z pera autorky-ženy, který mě až tak moc neiritoval. O to se postaraly jen občasné zpomalené záběry, které tam nebyly funkční. Největším objevem je jednoznačně Anna Kulovaná a to nejen díky jejím erotickým scénám ;-) Autorka Lucie Konášová již připravuje druhou řadu a mohla by psát i další díly Nemocnice. No řekněte: není to docela potěšující zjištění?(25.10.2005)

• - Klub Černobyl, kam si Katka (Martha Issová) chodí pre drogy, je v skutočnosti slávny Klub 007 na Strahove. (Jello Biafra)

• - Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)

• - Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)