Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová

Po hodnocení Bazénu a Ulice se dostávám k podzimnímu seriálovému koni České televize. A ačkoli moje sympatie patří nejvíc Bazénu, i blbec musí uznat, že Dobrá čtvrť má z těch tří nejlepší scénář, který se očividně někam vyvíjí. Jen by se Smyczek nemusel tak bát pohnout kamerou, použít filtr nebo využít služeb opravdu dobrého hudebního skladatele.(11.10.2005)

• JekoRek

Asi nejlepší béčkovej seriál. 40%(13.1.2008)

Příšerným způsobem depresivní seriál. Leze mi tu na nervy protivná Káča jinak skvělé Marthy Issové. Nadprůměr mezi dnešními seriály.(6.5.2008)

První série (70 %) je jen lehký (i když i tak místy výtečný) nadprůměr, ale druhá (80 %) se postupem času vyvíjí způsobem (na české poměry) pomalu nevídaným... Z takřka neškodného seriálu pro celou rodinu se začíná stávat působivá a dosti reálná dramatická mozaika pro dospělé. Zdejší postavy skutečně žijí a dýchají a některé situace, do kterých se občas dostávají (ať už vlastní vinou či nikoliv), jim skutečně nezávidím. Zásadní plusové body za herce (jak za ostřílené veterány, tak za nováčky - především Dolanský vždy byl, je a vždy bude cool frajer), pro Smyczka a hlavně pro paní scénáristku, která válí čím dál víc a na celé čáře.(25.10.2005)

• xxmartinxx

Ze začátku jeden z těch lepších seriálů, postupně stejné mýdlové bahno. Ze slušnosti za slušný začátek zachovejme dvě hvězdy.(13.12.2009)