Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005, 22x53 min

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová

První vysílání seriálu jsem promeškala, a tak jsem ho začala sledovat až při repríze. Nadšení bylo na místě. Tento projekt je úplně jiný než nekonečné seriály na komerčních televizích. Je opravdu ze života a příběhy hlavních hrdinů podává realisticky. Karel Smyczek si u mě šplhnul.(23.4.2008)

Příšerným způsobem depresivní seriál. Leze mi tu na nervy protivná Káča jinak skvělé Marthy Issové. Nadprůměr mezi dnešními seriály.(6.5.2008)

Rozhodně naprůměr mezi tou českou spodinou, která se tu točí(18.4.2008)

Po shlédnutí téměř všech dílů si troufám tento seriál hodnotit jako opravdový nadstandard a klasického plnokrevníka české seriálové školy. Ano, je to staromilské, ano, je to prosté těch "velkých" dramatických propriet, ano, je to opřené o komorní atmosféru a dobré herecké výkony. To je vše, co od českého seriálu očekávám: dobře napsané dialogy, určité řemeslné rutinérství a zajímavé charaktery, kol nichž se vše točí. Dobrá čtvrť je duchaplnou syntézou banálních študáckých zápletek a rodinných minipříběhů, chemie postav funguje, děj se vyvíjí, sice nijak překotně a překvapivě, ale přesto logicky a zajímavě. Plusové body za přirozený (což není tradicí) výkon Tomáše Hanáka a podobně slušně trefené postavy študentů. Závěr vše přirozeně rozmotá a otevře si prostor pro další možné vyprávění... to vše bez trapnosti a idiotského sentimentu, pouze nenápadnými (a přesto dojemnými) gesty. Jsem spokojen a očekávám další sérii.(28.9.2005)

Prostředí gymnázia je sázka na jistotu. Nechat režírovat seriál Karla Smyczka je sázka na jistotu. Proč jen tři hvězdičky? Za poněkud stereotypem zavánějící scénář, který příliš nenadchne. Co se ale v tomhle seirálu hodně povedlo, byly objevené nové herecké hvězdy - zejména Anna Kulovaná, jejíž seriálová hvězda stále stoupá.(25.3.2013)