Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jamal
  ****

  Hezky zpracovaná pohádka pro všechny se spousty spousty známých tváří. Trojan je jako Petronel výbornej, stejně tak i Jiří Dvořák jako Uriah. Sice tomu chybělo trošku více lepších kostýmů - je to takové laciné ( jenže možná v tom je to kouzlo ).(18.7.2007)

 • Phobia
  ***

  Nóó... Navzdory předcházejícím zvěstem o dobré pohádce jsem byla skeptická a tak mě čekalo příjemné zjištění, že i ve 21. století ještě lze natočit snímek pro děti, ze kterého dospělý není absolutně znechucen a nepotřebuje u křesla kýbl na zvratky. Hvězdně obsazený kousek samozřejmě nese nezbytné morální poselství, ale dělá to nevtíravým a vcelku humorným způsobem. Trojan se coby anděl/suchar Petronel vytáhnul, J. Dvořák v roli padlého anděla Uriáše měl mé plné sympatie a Bartoška bez brýlí přilepených na čele byl charismatický pánbíček, ze kterého blbce nikdo dělat nebude:-). Milá podívaná, vážně přemýšlím o čtvrté hvězdičce. No, uvidíme, co mi časem dá opakované zkouknutí. "A neber své jméno nadarmo!" 69%(28.12.2010)

 • PinokKio
  ***

  Příjemná pohádka s výborným obsazením i nápady, bohužel je na ní ale znát malý rozpočet, proto působí až moc televizně.(8.8.2010)

 • salahadin
  ****

  Jirko, ty lišáku :-) Konečně jsem prohlédl, co všechno se dá ve tvé pohádce najít. V průběhu sledování mě napadla tři slova charakterizující tvé dílko: (1) milý - celý film je velmi milý, mírumilovný, rozpustile hravý (včetně roztomilého nešiky Petronela). Inteligentní křesťanský humor pochopí snad i nevěřící. (2) mentorský - pohádka poučuje, ale v tom dobrém slova smyslu, protože je to jeden ze smyslů pohádek. Pohádky v sobě často ukrývají vysokou teologii a moudrost. I tady se ti, Jirko, povedlo vsunout do děje jasné a konkrétní poučení, aniž by to působilo lacině. Což je veliké plus. Je vidět, že pohádku točil filmař, který věří tomu, co točí. A do třetice (3) pohádkový - konečně pohádková pohádka! A to přece něco znamená - v porovnání s jinými současnými pohádkami. A třešnička na dortu je čert v podání Jiřího Dvořáka, bravo. Ten mi konečně spravil chuť po Troškově "malým, ale šikovným..."(30.12.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Vánoce v Nebi... Zní to morbidně? Ale jděte, tady jde o pokus oživit pohádku z našich lesů a hájů. Celé to stojí jen a pouze na hercích a škorpení se mezi nimi. A to je právě ten problém; je to solidní sitcom, ale špatná pohádka. Možná to jen chtělo přidat více humorných narážek pro dospělé, funkčnější pohádkovou linii a potrestání zla v závěru. Ona vůbec ta tradiční linie o velké lásce je "taková nějaká divná", ne zcela fungující a hlavně vyznívající do ztracena.(24.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace