už nyní vánoční klasika a upřímně, o vánocích se na ni koukám raději než-li na šíleně smutnou princeznu, tři oříšky atp. (ono je to ale i díky tomu že v sobě nemá deset reklamních bloků)(13.7.2012)

No, po druhém zhlédnutí 1* strhávám. Film by se dal rozdělit na 2 části, které se neustále prolínají; na jednu, tu s andělem Petronelem, čertem Uriahem a na druhou, tu s hrabětem, Dorotkou a správcem. Zatímco u první jsem se celkem bavil (až na na pár trapných vtípků), tak u druhé se neuvěřitelně nudil a byl hodně zklamán z toho, co mi bylo naservírováno; na pohádku (?!) to bylo moc kruté a nevtipné. Celkově mi z toho vychází lepší průměr.(19.2.2008)

Jelikož je Anděl Páně od roku 1996 a svěrákovského Lotranda A Zubejdy první českou pohádkou, na které jsem si opravdu zgustnul (a to platí i v době, kdy tohle píšu, což jsou Vánoce 2010), je mi téměř stydno, ale nemůžu si nezazpívat s dobrými chlapci z Boni Pueri "Vzhlížejme vzhůru, k andělskému kuru..." a neuchechtnout se. Pak už budu moct jen pogratulovat režisérovi k tomu, jak parádně dovedl natočit film pro celou rodinu bez rozdílu vyznání (i bez něj), i přes to, že si Petronel v jedné scéně sedá na polystyrénovou kulisu, která se viditelně kývá, ač jde o hradbu nebeskou, jakož i přes to, že je v jednom z lesních záběrů jasně vidět pletivo kolem lesní školky, no zkrátka i přes to, že to své krásné dílko zdaleka nevypiplal k formální dokonalosti, kterou opěvujeme u současných "výjimečných" českých snímků. Anděl Páně jednoznačně popularizuje křesťanství, a dělá to tak, že jednomu až přijde jako dobrý nápad přehodnotit svůj přístup k tomuto (a tedy i jiným) náboženstvím...jéžiš, mluví ze mě chlast:) No takže asi chápete, že tak mocná propaganda to zase není;) Jednoznačně doporučuji k vidění a nějakému ekonomicky zachytitelnému opatření si kopie tohoto dílka, protože režisérů jako je Jiří Strach máme zoufale málo, a je tedy potřeba dát těm nahoře (odlišným od těch nahoře, o kterých je Anděl Páně) najevo, že podporovat tohoto pána a hledat jemu - co do kvality samozřejmě - podobné je dobrý nápad. No a já si asi taky půjdu hrát s Jidášem, jako Ježíšek podle Lucie Konášové a Jiřího Stracha:) 80%(25.12.2010)

Doporučuji zejména na vánoce.Pohádka co mám vkus a ještě pobaví je vždy vítána . Bartoška je bůh!!(11.8.2006)

HUDBA: Miloš Bok; Po shlédnutí ve mě pohádka nechala pocit dvou hvězdiček, ale když člověk vidí, co vzniká dnes za pohádky, tak "Pánbůch zaplat" za Anděla Páně.(25.12.2006)