Anděla Páně předcházela pověst velmi kvalitní pohádky, která se zařadí vedle starých osvědčených pohádkových klasik. Po shlédnutí musím konstatovat, že česká pohádková tvorba klesla opravdu hodně hluboko, protože Anděl Páně představuje jen lepší televizní průměr a na filmové plátno by ve skutečnosti nepatřil. Jde o pohádku se zjevně omezeným rozpočtem a se scénářem, který by potřeboval ještě dopracovat, protože obsahuje nikoliv zanedbatelná hluchá místa. Jsou to přesně ty momenty, jako když hlavní hrdinové putují zpátky do zámku poté, co je kouzlo přeneslo z vězení do vzdálené končiny. To si to tak šlapou, šlapou a nic se neděje, protože scénárista i režisér si evidentně dali šlofíka. Zuzana Kainarová je herecky nevýrazná a pár dalších kazů by se našlo, jenže je tu jedno zásadní ALE. Ivan Trojan v hlavní roli dokázal vyždímat z téhle šance maximum a jeho anděl Petronel je jednoduše neodolatelný. Navíc je hodně doplňován svým protikladem čertem Uriášem rovněž výborně ztvárněném Jiřím Dvořákem. Tahle dvojka přidává pohádce dobrých 30 %. Potěšilo mě také, že jsem konečně viděl živého Ježíška, kterého mi rodiče dlouhá léta zapírali. Celkový dojem: 65 %.(14.6.2006)

Krásná a poctivá pohádka, kterou si mě pan Strach dokázal rozněžnit už několikeré Vánoce. A pochybuju, že ty, ve kterých píšu tento komentář, budou těmi posledními!(24.12.2014)

Od dob filmu S čerty nejsou žerty se jedná o naši nejlepší pohádku. Výprava je sice televizní = chudá, ale vše vynahradil opět vynikající Ivan Trojan. Dílo, které bude zrát jako dobré víno, čím starší, tím lepší...(17.2.2006)

Toto by mal pozerať Troška a vlastne každý, kto u nás nakrúca tie rádoby-rozprávky.(23.12.2007)

No, po druhém zhlédnutí 1* strhávám. Film by se dal rozdělit na 2 části, které se neustále prolínají; na jednu, tu s andělem Petronelem, čertem Uriahem a na druhou, tu s hrabětem, Dorotkou a správcem. Zatímco u první jsem se celkem bavil (až na na pár trapných vtípků), tak u druhé se neuvěřitelně nudil a byl hodně zklamán z toho, co mi bylo naservírováno; na pohádku (?!) to bylo moc kruté a nevtipné. Celkově mi z toho vychází lepší průměr.(19.2.2008)