• Ruut

Hodně průměrná pohádka. Nemůžu si pomoct ale Trojan na mě nepůsobyl ani trochu věrohodně a zajímavě. Vizualní stránka filmu je taky dost odbytá. Co do nápaditosti zpracování postav se Strach též příliš nevyznamenal. Pro mně ztráta času.(24.6.2007)

Ivan Trojan spolu s Jiřím Dvořákem sehráli skvělou dvojici, dokonale se doplňovali! Pohádka byla moc dobře herecky obsazena, i když Jiřího Bartošku jako Boha si možná mohli odpustit. Příběh byl prostý a úsměvný. Tato pohádka určitě potěší.(4.3.2006)

Jirko, ty lišáku :-) Konečně jsem prohlédl, co všechno se dá ve tvé pohádce najít. V průběhu sledování mě napadla tři slova charakterizující tvé dílko: (1) milý - celý film je velmi milý, mírumilovný, rozpustile hravý (včetně roztomilého nešiky Petronela). Inteligentní křesťanský humor pochopí snad i nevěřící. (2) mentorský - pohádka poučuje, ale v tom dobrém slova smyslu, protože je to jeden ze smyslů pohádek. Pohádky v sobě často ukrývají vysokou teologii a moudrost. I tady se ti, Jirko, povedlo vsunout do děje jasné a konkrétní poučení, aniž by to působilo lacině. Což je veliké plus. Je vidět, že pohádku točil filmař, který věří tomu, co točí. A do třetice (3) pohádkový - konečně pohádková pohádka! A to přece něco znamená - v porovnání s jinými současnými pohádkami. A třešnička na dortu je čert v podání Jiřího Dvořáka, bravo. Ten mi konečně spravil chuť po Troškově "malým, ale šikovným..."(30.12.2014)

• - V nebi je vidět ještě druhé nebe, což je nesmysl. (Pepy)

• - Když Uriáš (Jiří Dvořák) s Petronelem (Ivan Trojan) vchází do kostela, Uriáš dává Petronelovi mošnu. Poté, když chce Petronel udělat ze žebráka znovu hraběte, Uriáš mu ji znovu dává. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na svatbě je na nebi vidět stopa po letu letadla. (Pepy)