Hezky zpracovaná pohádka pro všechny se spousty spousty známých tváří. Trojan je jako Petronel výbornej, stejně tak i Jiří Dvořák jako Uriah. Sice tomu chybělo trošku více lepších kostýmů - je to takové laciné ( jenže možná v tom je to kouzlo ).(18.7.2007)

Na čistých 5* to sice není (hlavně kvůli ne zrovna 100% výpravě), ale jako motivaci si nejvyšší hodnocení tenhle film zaslouží, protože jde o jednu z nejlepších pohádek co u nás byly natočeny za posledních tak 15 let. Milý příběh, žádné pitvoření a infantilnost jako například u pana Trošky (nic ve zlém O:-)), příjemný humor, skvělí herci, na české poměry velmi povedená hudba (žádné syntezátory ale poctivý orchestr), pěkné Šumavské exteriéry, ... Myslím, že největší ukázkou toho, jak moc se tahle pohádka povedla je fakt, že jsem byla na filmu v téměř vyprodaném kině na festivalu Finále a takové dlouhé a bouřlivé ovace jsem u žádného jiného díla (ani třeba u také velmi dobře přijatého "Štěstí") neslyšela.(9.4.2006)

Vánoce v Nebi... Zní to morbidně? Ale jděte, tady jde o pokus oživit pohádku z našich lesů a hájů. Celé to stojí jen a pouze na hercích a škorpení se mezi nimi. A to je právě ten problém; je to solidní sitcom, ale špatná pohádka. Možná to jen chtělo přidat více humorných narážek pro dospělé, funkčnější pohádkovou linii a potrestání zla v závěru. Ona vůbec ta tradiční linie o velké lásce je "taková nějaká divná", ne zcela fungující a hlavně vyznívající do ztracena.(24.12.2006)

Anděla Páně předcházela pověst velmi kvalitní pohádky, která se zařadí vedle starých osvědčených pohádkových klasik. Po shlédnutí musím konstatovat, že česká pohádková tvorba klesla opravdu hodně hluboko, protože Anděl Páně představuje jen lepší televizní průměr a na filmové plátno by ve skutečnosti nepatřil. Jde o pohádku se zjevně omezeným rozpočtem a se scénářem, který by potřeboval ještě dopracovat, protože obsahuje nikoliv zanedbatelná hluchá místa. Jsou to přesně ty momenty, jako když hlavní hrdinové putují zpátky do zámku poté, co je kouzlo přeneslo z vězení do vzdálené končiny. To si to tak šlapou, šlapou a nic se neděje, protože scénárista i režisér si evidentně dali šlofíka. Zuzana Kainarová je herecky nevýrazná a pár dalších kazů by se našlo, jenže je tu jedno zásadní ALE. Ivan Trojan v hlavní roli dokázal vyždímat z téhle šance maximum a jeho anděl Petronel je jednoduše neodolatelný. Navíc je hodně doplňován svým protikladem čertem Uriášem rovněž výborně ztvárněném Jiřím Dvořákem. Tahle dvojka přidává pohádce dobrých 30 %. Potěšilo mě také, že jsem konečně viděl živého Ježíška, kterého mi rodiče dlouhá léta zapírali. Celkový dojem: 65 %.(14.6.2006)

V celku podarené na dnešnú dobu, keď poväčšinou vznikajú len nevýrazné gýčové rozprávky, tu ma chytil hlavne pekný vizuál s prostredia neba, kde obrázky vypadajú ako farbistá maľovanka. Herecké výkony Ivana Trojana, Zuzany Kajnárovej a Jiří Dvořáka v pohode, škoda že trošku viac nevyčnievajú zo zaužívaného štandartu, jedine čo my tam chýba je to pravé skutočné čaro starých filmov, v dnešnej dobe tie príbehy nedokážu tak podať aby učarovali lepšou atmosférou a preto dávam to nižšie hodnotenie. ║Rozpočet -miliónovTržby Česká republika $502,606(23.12.2007)