Čekal jsem od toho hodně, no nedostal jsem všechno. Pohádka je sice opravdu mnohem lepší, než co se u nás poslední roky točí, jenže pořád to není nic úžasnýho. Tuto navíc ještě pozdvihuje skvělý anděl Ivan Trojan a pak taky zajímavý čert Jiří Dvořák s černými dlouhými kníry, bez nichž by to vlastně byla jen další z mnoha. Příběh opět nestojí doslova za nic, možná je to i tím, že je to trochu realističtější pohádka a tak se ústřední párek sice miluje, ale miluje povrchně a jen pozlátkově. Možná je to i tím, že tu na mě žádná ta pohádková atmosféra fantazie a lásky a dobroty a nebo špatnosti, černobílého dobra a zla, jasně daných typů postav a jejich charakterů, že tu na mě nevyjukla, ale spíš jen pokukovala z koutečka. Když totiž ani ty dobrý postavy nejsou dobrý, ale jen trochu lepší, než ty špatný postavy, není to ani moc pohádka. No a na závěr, kdyby to tvůrci natočili před několika sty lety, asi by je upálili na hranici za kacířství. Nejen, že tu ukázali Boha a jeho tvář, ale navíc tu mají i anděla, který není tak úplně dobrý a čerta, který není úplně tak zlý a navíc je ještě vpuštěn do nebe. Ale zobrazení Ježíška jako malého děťátka, to je to nejlepší. Pryč s rudým páprdou!(5.1.2007)

i podruhé mě tento snímek čertovsky zahřál u srdce a andělsky povznesl k té pravé vánoční náladě. jirka strach prostě umí, ono taky s takovým "materiálem" musí být radost pracovat... jedna z nejlepších pohádek tohoto tisíciletí. 80%(24.12.2010)

Milé překvapení. Relativně dospělé dialogy a Trojan hláškující jako o život. Škoda chudinkého zevnějšku.(10.10.2005)

Toto by mal pozerať Troška a vlastne každý, kto u nás nakrúca tie rádoby-rozprávky.(23.12.2007)

Od dob filmu S čerty nejsou žerty se jedná o naši nejlepší pohádku. Výprava je sice televizní = chudá, ale vše vynahradil opět vynikající Ivan Trojan. Dílo, které bude zrát jako dobré víno, čím starší, tím lepší...(17.2.2006)