Po opravdu dlouhé době zase česká filmová (byť původně televizní a všemi atributy to dosvědčující) pohádka, o které jsem schopen říci, že se zařadí do zlatého fondu československých pohádek, reprizujících se cyklicky každý rok v čase okolo Vánoc. Milá pohádková atmosféra, sympatický hlavní hrdina - popleta (vynikající Ivan Trojan, bez něhož by pohádka klesla o mnoho řádů), spousta vtipů a dobrých nápadů, dobrý scénář, roztomile zpodobněné nebe... Škoda jen té očividné televiznosti - hrad pustý a prázdný, dvořané se dají při masových scénách skoro spočítat na prstech jedné ruky a triky ,,televizně" modré. Škoda...(27.4.2007)

Anděl Páně je ohromně povedený v nebeských scénách (nejvíc mě rozesmálo kádrování Hlaváčové, Jiráskové a Zindulky), v těch pozemských už tolik ne. Negativní trio správce-klíčnice-rychtář je až nápadně podobné trojici správce-Dorota Máchalová-kaprál z pohádky S čerty nejsou žerty, ale s jedním bolestným rozdílem - tím je jejich zmarněný komediální potenciál. Takže střídání scén s pány Trojanem a Dvořákem a všech ostatních by se dalo zakreslit jako EKG - nahoru dolů nahoru dolů. 70%(3.1.2007)

Krásná a poctivá pohádka, kterou si mě pan Strach dokázal rozněžnit už několikeré Vánoce. A pochybuju, že ty, ve kterých píšu tento komentář, budou těmi posledními!(24.12.2014)

• Mahalik

Ue.(26.12.2006)

Vždycky jsem věděl, že Jirka Bartoška není člověk, ale to proboha není v nebi Optika, aby si mohl dát brýle na čelo..? Pohádkám a všeobecně filmům s panbíčkářskou tématikou se vyhýbám jako čert Ježíškovu nosiči, ale tady je vše bráno s patřičným nadhledem a jemným humorem, přičemž Strach s vynikajícím obsazením za zády (Navrátil, Trojan, Dvořák) dokonale využil zápletku S čerty nejsou žerty směrem seshora dolů. Zarostlý Švehlík junior připomíná C.Balea v Batman Begins a nutno podotknout, že se mu (v posledních letech) přiblížil nejenom vzhledem..(31.12.2011)

• - Když Uriáš (Jiří Dvořák) s Petronelem (Ivan Trojan) vchází do kostela, Uriáš dává Petronelovi mošnu. Poté, když chce Petronel udělat ze žebráka znovu hraběte, Uriáš mu ji znovu dává. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér Jiří Strach se při natáčení pohádky na Šumavě seznámil se svou budoucí manželkou Magdalenou Stupkovou. (Anonymka1)

• - V nebi je vidět ještě druhé nebe, což je nesmysl. (Pepy)