V posledních letech opravdu jedna z povedených českých filmových pohádek :-) pan Jiří Strach opravdu jemně, výstižně, vtipně a zároveň velice profesionálně vytvořil nádhernou zábavnou podívanou s úžasnými herci. Dost bylo "Troškaření" ;-)) Skvělý Trojan(1.9.2011)

HUDBA: Miloš Bok; Vzhledem k tomu, co se točí za pohadky- "Pán Bůh zaplat" za Anděla Páně.(25.12.2006)

Milé překvapení. Relativně dospělé dialogy a Trojan hláškující jako o život. Škoda chudinkého zevnějšku.(10.10.2005)

Čekal jsem od toho hodně, no nedostal jsem všechno. Pohádka je sice opravdu mnohem lepší, než co se u nás poslední roky točí, jenže pořád to není nic úžasnýho. Tuto navíc ještě pozdvihuje skvělý anděl Ivan Trojan a pak taky zajímavý čert Jiří Dvořák s černými dlouhými kníry, bez nichž by to vlastně byla jen další z mnoha. Příběh opět nestojí doslova za nic, možná je to i tím, že je to trochu realističtější pohádka a tak se ústřední párek sice miluje, ale miluje povrchně a jen pozlátkově. Možná je to i tím, že tu na mě žádná ta pohádková atmosféra fantazie a lásky a dobroty a nebo špatnosti, černobílého dobra a zla, jasně daných typů postav a jejich charakterů, že tu na mě nevyjukla, ale spíš jen pokukovala z koutečka. Když totiž ani ty dobrý postavy nejsou dobrý, ale jen trochu lepší, než ty špatný postavy, není to ani moc pohádka. No a na závěr, kdyby to tvůrci natočili před několika sty lety, asi by je upálili na hranici za kacířství. Nejen, že tu ukázali Boha a jeho tvář, ale navíc tu mají i anděla, který není tak úplně dobrý a čerta, který není úplně tak zlý a navíc je ještě vpuštěn do nebe. Ale zobrazení Ježíška jako malého děťátka, to je to nejlepší. Pryč s rudým páprdou!(5.1.2007)

V porevolučnej českej , či slovenskej rozprávkovej tvorbe prvá a jediná normálna rozprávka bez obligátnych klišé dobra a zla vyýbornými humornými hláškami a super výkonom Jiřího Dvořáka v úlohe Uriáša .... Bol neodolateľný ...))(23.12.2007)

• - Režisér Jiří Strach se při natáčení pohádky na Šumavě seznámil se svou budoucí manželkou Magdalenou Stupkovou. (Anonymka1)

• - Točilo se v Kašperských horách na hradě Kašperk, na Křivoklátě, v Českém Šternberku, kostele sv. Mořice v obci Annín, na Kvildě a Špičáku. (M.B)

• - Pohádka vytvořila v roce 2006 rekord ve sledovanosti. Tehdy ji sledovalo 2 731 000 diváků. (Aknah)