Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  *

  hrůza a běs(12.10.2006)

 • gudaulin
  ***

  Anděla Páně předcházela pověst velmi kvalitní pohádky, která se zařadí vedle starých osvědčených pohádkových klasik. Po shlédnutí musím konstatovat, že česká pohádková tvorba klesla opravdu hodně hluboko, protože Anděl Páně představuje jen lepší televizní průměr a na filmové plátno by ve skutečnosti nepatřil. Jde o pohádku se zjevně omezeným rozpočtem a se scénářem, který by potřeboval ještě dopracovat, protože obsahuje nikoliv zanedbatelná hluchá místa. Jsou to přesně ty momenty, jako když hlavní hrdinové putují zpátky do zámku poté, co je kouzlo přeneslo z vězení do vzdálené končiny. To si to tak šlapou, šlapou a nic se neděje, protože scénárista i režisér si evidentně dali šlofíka. Zuzana Kainarová je herecky nevýrazná a pár dalších kazů by se našlo, jenže je tu jedno zásadní ALE. Ivan Trojan v hlavní roli dokázal vyždímat z téhle šance maximum a jeho anděl Petronel je jednoduše neodolatelný. Navíc je hodně doplňován svým protikladem čertem Uriášem rovněž výborně ztvárněném Jiřím Dvořákem. Tahle dvojka přidává pohádce dobrých 30 %. Potěšilo mě také, že jsem konečně viděl živého Ježíška, kterého mi rodiče dlouhá léta zapírali. Celkový dojem: 65 %.(14.6.2006)

 • ripo
  ****

  V porevolučnej českej , či slovenskej rozprávkovej tvorbe prvá a jediná normálna rozprávka bez obligátnych klišé dobra a zla vyýbornými humornými hláškami a super výkonom Jiřího Dvořáka v úlohe Uriáša .... Bol neodolateľný ...))(23.12.2007)

 • Fr
  ****

  ,,A PROČ JSOU TADY VŠICHNI TAKOVÍ ZLÍ?“ … ,,ZLÍ? ZNÁTE LIDI“…“ /// O tom, jak to dopadá, když se TI NAHOŘE snažej porozumět lidem. to prej všichni chcem peníze, ti starší mladý maso a pracháči žít o žebrácký holi… Nenucenej ftip. Slovní hrátky (hříčky? Ne, to bych neřekl…), anděl je trouba, čert chytrej a Bartoška je Bůh. Co role to perla. Z novodobejch českejch (vlastně veškerejch) pohádek to nejlepší. Ale i já TO dokázal vocenit (vohodnit) až po čase. Což je vostuda (moje!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Božku Němcovou – teda spíš ty její pohádky. 2.) Miluju pohádky (a mladý maso). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.12.2013)

 • johnys
  *****

  Od dob filmu S čerty nejsou žerty se jedná o naši nejlepší pohádku. Výprava je sice televizní = chudá, ale vše vynahradil opět vynikající Ivan Trojan. Dílo, které bude zrát jako dobré víno, čím starší, tím lepší...(17.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace