• johnys
  *****

  Od dob filmu S čerty nejsou žerty se jedná o naši nejlepší pohádku. Výprava je sice televizní = chudá, ale vše vynahradil opět vynikající Ivan Trojan. Dílo, které bude zrát jako dobré víno, čím starší, tím lepší...(17.2.2006)

 • Gemini
  ****

  Jelikož je Anděl Páně od roku 1996 a svěrákovského Lotranda A Zubejdy první českou pohádkou, na které jsem si opravdu zgustnul (a to platí i v době, kdy tohle píšu, což jsou Vánoce 2010), je mi téměř stydno, ale nemůžu si nezazpívat s dobrými chlapci z Boni Pueri "Vzhlížejme vzhůru, k andělskému kuru..." a neuchechtnout se. Pak už budu moct jen pogratulovat režisérovi k tomu, jak parádně dovedl natočit film pro celou rodinu bez rozdílu vyznání (i bez něj), i přes to, že si Petronel v jedné scéně sedá na polystyrénovou kulisu, která se viditelně kývá, ač jde o hradbu nebeskou, jakož i přes to, že je v jednom z lesních záběrů jasně vidět pletivo kolem lesní školky, no zkrátka i přes to, že to své krásné dílko zdaleka nevypiplal k formální dokonalosti, kterou opěvujeme u současných "výjimečných" českých snímků. Anděl Páně jednoznačně popularizuje křesťanství, a dělá to tak, že jednomu až přijde jako dobrý nápad přehodnotit svůj přístup k tomuto (a tedy i jiným) náboženstvím...jéžiš, mluví ze mě chlast:) No takže asi chápete, že tak mocná propaganda to zase není;) Jednoznačně doporučuji k vidění a nějakému ekonomicky zachytitelnému opatření si kopie tohoto dílka, protože režisérů jako je Jiří Strach máme zoufale málo, a je tedy potřeba dát těm nahoře (odlišným od těch nahoře, o kterých je Anděl Páně) najevo, že podporovat tohoto pána a hledat jemu - co do kvality samozřejmě - podobné je dobrý nápad. No a já si asi taky půjdu hrát s Jidášem, jako Ježíšek podle Lucie Konášové a Jiřího Stracha:) 80%(25.12.2010)

 • Jossie
  ****

  Dost originální pohádku s neuvěřitelně dobrým obsazením v čele s Trojanem a hlavně s krásnou ústřední dvojicí (to vidím v pohádkách málokdy) bohužel sráží k nižšímu hodnocení hodně špatná výprava a podivná hudba.(10.6.2007)

 • - Film byl primárně určen pro štědrovečerní promítání České televize. (Silencia90)

 • - Pohádka vytvořila v roce 2006 rekord ve sledovanosti. Tehdy ji sledovalo 2 731 000 diváků. (Aknah)

 • - Bůh (Jiří Bartoška) vyhání z nebe Petronela (Ivan Trojan), který padá po kopci a na hlavě má kapuci. Když ho však zvedá Uriáš (Jiří Dvořák), nemá ji. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace