Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ***

  Toto je můj komentář s pořadovým číslem 1200. Buď jsem letos těch českých pohádek už přesycen, nebo mi prostě tahle pohádka příliš nesedla, každopádně faktem je, že v porovnání s ostatními novodobými českými pohádkami, které jsem letos viděl, mi prostě tahle pohládka přišla jako nemastný a neslaný odvar jiných, mnohem aktraktivnějších a vtipnějších pohádek. Není zde nic vyloženě špatného, jsou zde zajímaví a v případě ústředního zamilovaného páru neznámí herci, je zde atraktivní prostředí Nebe, je zde postava čerta úchvatně ztvárněná Jiřím Dvořákem, zkrátka většina věcí se povedla, ale putování anděla Petronela lidským světem mi přišlo zdlouhavé, nudné a neatraktivní. Když divák hned na začátku pohádky nahlédne do atraktivního nebeského prostředí a najednou se má po zbytek příběhu spokojit s pouhopouhým lidským světem plným zrad, podvodů a loupeží, tak to mi velmi vadilo. Skok z atraktivního prostředí do prostředí každodenního mi zkrátka nevyhovoval a i to je důvod, proč nakonec pohádku vnímám jen jako průměrný film, kterému nakonec uděluji průměrné tři hvězdičky.(31.12.2011)

 • Phobia
  ***

  Nóó... Navzdory předcházejícím zvěstem o dobré pohádce jsem byla skeptická a tak mě čekalo příjemné zjištění, že i ve 21. století ještě lze natočit snímek pro děti, ze kterého dospělý není absolutně znechucen a nepotřebuje u křesla kýbl na zvratky. Hvězdně obsazený kousek samozřejmě nese nezbytné morální poselství, ale dělá to nevtíravým a vcelku humorným způsobem. Trojan se coby anděl/suchar Petronel vytáhnul, J. Dvořák v roli padlého anděla Uriáše měl mé plné sympatie a Bartoška bez brýlí přilepených na čele byl charismatický pánbíček, ze kterého blbce nikdo dělat nebude:-). Milá podívaná, vážně přemýšlím o čtvrté hvězdičce. No, uvidíme, co mi časem dá opakované zkouknutí. "A neber své jméno nadarmo!" 69%(28.12.2010)

 • LiVentura
  ***

  Nové pohádky jsou jen na oko....nic více....kouzlo dávno vymizelo...!(1.9.2008)

 • Brouk
  *****

  Překrásná pohádka o jednom Trdlu z nebes, kterého musí hlídat všichni svatí i s čertem a ještě mu pomáhat, aby nezpůsobil na zemi boží dopuštění... Že by už konečně návrat k zašlé slávě a vysoké úrovni českých pohádek? Jen tak dál, jen tak dál... držím palce a hodně silně...(25.3.2006)

 • Radek99
  ****

  Po opravdu dlouhé době zase česká filmová (byť původně televizní a všemi atributy to dosvědčující) pohádka, o které jsem schopen říci, že se zařadí do zlatého fondu československých pohádek, reprizujících se cyklicky každý rok v čase okolo Vánoc. Milá pohádková atmosféra, sympatický hlavní hrdina - popleta (vynikající Ivan Trojan, bez něhož by pohádka klesla o mnoho řádů), spousta vtipů a dobrých nápadů, dobrý scénář, roztomile zpodobněné nebe... Škoda jen té očividné televiznosti - hrad pustý a prázdný, dvořané se dají při masových scénách skoro spočítat na prstech jedné ruky a triky ,,televizně" modré. Škoda...(27.4.2007)

 • Ivan Trojan

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace