Sexy botky

Topánky

Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

rozpravka pre starsich a pokrocilych s aglickym sarmom.(24.7.2006)

Sociální komedie pro obuvní fetišisty, kterou drží nad čarou průměru zejména Chiwetel Ejiofor v roli transvestity (včetně výborného zpěvu). Ale možná mě přiměla se zamyslet nad tím, co si obouvám. Počítá se to jako plus? ;-)(11.10.2012)

Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr.(12.5.2012)

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Chiwetel Ejiofor(4.12.2008)

• Falko

Dnes sa pytam sam seba, co ma viedlo pozriet si tento film, v ktorom ide o zachranu tovarne na topanky, pricom hlavnemu hrdinovi pomaha transvestit menom Lola pri vyrobe topanok s vysokymi podpätkami pre muzov. Odpoved: ani neviem. Myslel som si, ze to bude blazniva komedia, ale nebola. Dokonca na zaciatku filmu mi bolo oznamene, ze film sa zaklada na skutocnej udalosti. Väcsinu filmu som sa nudil, az posledna polhodinka ma trosku zaujala, ale nic moc. Aby som nezabudol, tvorcovia si opät nezabudli vybrat krajinu, o ktorej sa nehovori nic dobre, co sa topanok tyka, Slovensko. EUROTRIP (2004) a HOSTEL (2005) nie su jedine filmy... 29.08.2008 ______ Joel Edgerton - (Charlie Price) +++ Chiwetel Ejiofor - (Lola) +++ Sarah-Jane Potts - (Lauren) +++ Nick Frost - (Don) +++ Linda Bassett - (Mel) +++ Hudba: Adrian Johnston +++(29.8.2008)

• - Film je inspirován skutečným příběhem továrny v Northamptonshire, která vyráběla tradiční anglickou pánskou obuv a přešla do výroby kozaček pro transvestity, aby zachránila upadající rodinný podnik a udržela pracovní místa pro místní komunitu. (HappySmile)