Sexy botky

Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

• Falko

Dnes sa pytam sam seba, co ma viedlo pozriet si tento film, v ktorom ide o zachranu tovarne na topanky, pricom hlavnemu hrdinovi pomaha transvestit menom Lola pri vyrobe topanok s vysokymi podpätkami pre muzov. Odpoved: ani neviem. Myslel som si, ze to bude blazniva komedia, ale nebola. Dokonca na zaciatku filmu mi bolo oznamene, ze film sa zaklada na skutocnej udalosti. Väcsinu filmu som sa nudil, az posledna polhodinka ma trosku zaujala, ale nic moc. Aby som nezabudol, tvorcovia si opät nezabudli vybrat krajinu, o ktorej sa nehovori nic dobre, co sa topanok tyka, Slovensko. EUROTRIP (2004) a HOSTEL (2005) nie su jedine filmy... 29.08.2008 ______ Joel Edgerton - (Charlie Price) +++ Chiwetel Ejiofor - (Lola) +++ Sarah-Jane Potts - (Lauren) +++ Nick Frost - (Don) +++ Linda Bassett - (Mel) +++ Hudba: Adrian Johnston +++(29.8.2008)

Priceovu fabriku musí vést pan Price, pane Price. A Lola Chiwetel nám k tomu zazpívá a zatančí na patnácticentimetrových jehlách tak, až mrazí v zátylku!(17.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,822,428Tržby Celosvetovo $9,941,428(28.10.2008)

Sociální komedie pro obuvní fetišisty, kterou drží nad čarou průměru zejména Chiwetel Ejiofor v roli transvestity (včetně výborného zpěvu). Ale možná mě přiměla se zamyslet nad tím, co si obouvám. Počítá se to jako plus? ;-)(11.10.2012)

Příjemné překvápko včerejšího večera na dvojce. TV jsem pustila kvůli Kennedyům (nic moc, uvidíme, jak se to vyvine dál). Pak jsem přepínala a viděla, že je to film (mimo jiné) i o továrně na boty a to mě zaujalo, protože mám na starosti veletrh obuvi, tak jsem si řekla, že se ráda kouknu, jak se botky vyrábějí...Kdyby nebylo řečeno, že Kinky Boots bylo natočeno podle skutečné události, nevěřila bych, že se to může stát. No, jak říká Toyota, nic není nemožné! Ty čtyři hvězdičky dávám za Chiwetela Ejiofora a jeho skvělého Lolu, bez něho by to bylo s bídou za tři. Film jsem ocenila taky za to, že tam někdo skutečně pracoval (i když to byli herci) a že tam nebyli advokáti, ostatní právníci, novináři, psychologové a jiná havěť vyskytující se ve filmech a seriálech, tam manuálně pracují snad jenom chirurgové a to ještě tak, že to není vidět:-)(3.5.2012)