Sexy botky

Topánky

Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

Charlie zdědil fabriku na boty na pokraji krachu, jak se brzy doví. Na bláznivý nápad ho přivede náhoda. Zcela změnit kolekci bot a vydat se na modní přehlídku do Milána s botami pro transvestity. Oblíbený anglický žánr sociální komedie ve stylu jak se dostat s kaše a vydělat balík v poněkud neobvyklém podání. A po pravdě , výborně jsem se bavil.(31.10.2012)

Sociální komedie pro obuvní fetišisty, kterou drží nad čarou průměru zejména Chiwetel Ejiofor v roli transvestity (včetně výborného zpěvu). Ale možná mě přiměla se zamyslet nad tím, co si obouvám. Počítá se to jako plus? ;-)(11.10.2012)

Další film na téma: Když je člověk do oboru opravdu zapálen, povede se mu cokoliv. Charlieho už nebaví žít v Northhamptonu a při první příležitosti odejde do Londýna. Záhy ale umře jeho otec a odkáže mu svou továrnu na boty. Nedaří se prosperovat, až Charlie potká transvestita Lolu, který ho přivede na nápad: Budeme vyrábět boty s vysokými podpatky pro muže a ohromíme jimi důležitou módní přehlídku v Miláně. Většinu stopáže ale film není tak vážný, jak možná z popisu vypadá, postavy mají vcelku dobře napsané dialogy a sem tam prohodí vtipnou hlášku, ale hlavně skvěle hrají. Znova si Kinky Boots ale určitě nepustím, i když ty boty jsou fakt sexy ;)(23.6.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,822,428Tržby Celosvetovo $9,941,428(28.10.2008)

Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr.(12.5.2012)

• - Film je inspirován skutečným příběhem továrny v Northamptonshire, která vyráběla tradiční anglickou pánskou obuv a přešla do výroby kozaček pro transvestity, aby zachránila upadající rodinný podnik a udržela pracovní místa pro místní komunitu. (HappySmile)