Sexy botky

Topánky

Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Chiwetel Ejiofor(4.12.2008)

Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr.(12.5.2012)

Příjemné překvápko včerejšího večera na dvojce. TV jsem pustila kvůli Kennedyům (nic moc, uvidíme, jak se to vyvine dál). Pak jsem přepínala a viděla, že je to film (mimo jiné) i o továrně na boty a to mě zaujalo, protože mám na starosti veletrh obuvi, tak jsem si řekla, že se ráda kouknu, jak se botky vyrábějí...Kdyby nebylo řečeno, že Kinky Boots bylo natočeno podle skutečné události, nevěřila bych, že se to může stát. No, jak říká Toyota, nic není nemožné! Ty čtyři hvězdičky dávám za Chiwetela Ejiofora a jeho skvělého Lolu, bez něho by to bylo s bídou za tři. Film jsem ocenila taky za to, že tam někdo skutečně pracoval (i když to byli herci) a že tam nebyli advokáti, ostatní právníci, novináři, psychologové a jiná havěť vyskytující se ve filmech a seriálech, tam manuálně pracují snad jenom chirurgové a to ještě tak, že to není vidět:-)(3.5.2012)

Priceovu fabriku musí vést pan Price, pane Price. A Lola Chiwetel nám k tomu zazpívá a zatančí na patnácticentimetrových jehlách tak, až mrazí v zátylku!(17.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,822,428Tržby Celosvetovo $9,941,428(28.10.2008)