poster

Obávaný bojovník

 • Hong Kong

  Huo Yuan Jia

 • Hong Kong

  霍元甲

 • anglický

  Fearless

 • Slovensko

  Obávaný bojovník

Akční / Drama / Životopisný

Hong Kong / Čína / USA, 2006, 100 min (Director's cut: 141 min)

Režie:

Ronny Yu

Scénář:

Chi-long To

Kamera:

Hang-Sang Poon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beckett51
  *****

  Do závěru to byly čistý čtyři, ale to, co následovalo mě naprosto dostalo do kolen.(29.12.2013)

 • viperblade
  *****

  Tento film se tváří jako běžný kung-fu, (wu-shu), film, ale není tomu tak. Má příběh, založený nejen na bojových scénách, ale když přejdu k bojovým scénám, tak mi nezbývá říct niž jiného, než: "Nemám slov". Vstávám a tleskám. Prostě paráda. Obzvláště ten závěrečný souboj je vynikající. Přitom jsem úplně zkameněl.(13.4.2008)

 • Djkoma
  ****

  Film jde v tradičních stopách Hong Kongských filmů a můj nejoblíbenější WuShu bojovník posledních let Jet Li ukazuje proč je stále hvězdou. Jeho kreace a bojové umění je perfektní a jeho proměná, na které prakticky film stojí, je bezchybná. Z arogantního pomstichtivého fracka k hrdinovy národa, který je symbolem pro všechny okolo. Pokud opravdu existuje o 40 minut delší verze moc se na ni těším a doufám, že přibudou některé další roviny, který příběh hrdiny národa nabízí.(28.5.2006)

 • ladynka
  ****

  Povedený snímek zručně balancující mezi akčním filmem a dramatem. Režisérský sestřih je za 5* (na hongkongské verzi 141 minut).(8.8.2007)

 • Malarkey
  *****

  Dlouhou dobu jsem neviděl tak kvalitní souboje, kterými se může pyšnit právě tento film. Jejich choreografie, to jak jsou natočeny, ty ladné, nádherné pohyby, se kterými se Jet Li pohybuje. To všechno je tak krásné a čisté, že nemůžu jinak a musím tomuto filmu dát čistých pět hvězdiček. Ten příběh totiž rozhodně potěší. Obávaný bojovník je pro mě totiž opravdu hodně velké překvapení. Dost možná nejlepší Liho film, který jsem kdy viděl. Jeho potenciál byl řádně využit a začíná mě mrzet, že ho nedokázal někdo využít už dříve, minimálně tak dobře jako v tomto filmu, a to také doufám, že se časem napraví, protože čas se krátí a Jet Li právě už kolikrát tvrdil, že sekne s herectvím, je jen otázka času, kdy s tím opravdu sekne, nebo možná jen vyhrožuje, aby nakonec dostal takové role, jako právě zde. Nádherný, citový film, který se rozhodně nezapře s jeho původem.(27.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace