Šepot

Whisper

Šepot smrti

Drama / Horor / Thriller / Krimi

USA / Kanada, 2007, 91 min

Nový The Omen, který překvapuje velmi mile ve všech hororových aspektech. Whisper je pro mě opravdovým překvapením, protože z variace na The Omen se stalo "pokračování", které využívá všech zbraní jako původní film a konečně byl i nalezen chlapec, který dokáže vyděsit pohledem. Od neznámého režiséra Stewarta Hendlera je to velmi milé překvapení, které si doufám najde mnoho fanoušků a Hendler dostane další šanci s trochou více peněz ukázat nám trochu svého umění.(10.2.2008)

Bohužial až príliš televizne pôsobiaca variácia na Omen, ktorá síce nepostráda na svoj žáner obstojný scenár, neskúsený režisér a seriálové hviezdičky ju však proste nemajú šancu utiahnuť. A tam kde miestami zlyháva atmosféra a divák nie je naplno konfrontovaný s dianím na plátne, nezostáva nič iné, len sklamane povzdychnúť nad nevyužitým potenciálom.(6.5.2008)

Slabé tři - je to takových 45%. Scénař dobrý, seriáloví herci se těžce vymaňují ze své škatulky (i když Sára z Prison Breaku se snaží!), atmosféra taková poloviční, režie víceméně obstojná. Malý chlapec, který terorizuje dospělé a mluví při tom hláskem strašidelnějším než Baleův Batman sice má něco do sebe, ale když je půlka snímku trapná nuda, ani to nepomůže. Na tomto filmu jsou nejlepší takové malé detaily: zmíněný dětský herec, roztomilé malby v pokoji :-), sexy Sawyer ze Ztracených a gradace v závěrečných minutách. Na ten dětský chorál jen tak nezapomenu... Jinak ale není o co stát: spíše pro fanoušky hororů a Joshe Hollowaye - můj případ.(23.8.2009)

• MM_Ramone

Banda recidivistov unesie osem ročného Davida. Je to adoptovaný syn z bohatej rodiny. Chcú sa prostredníctvom neho dostať ku peniazom. Od jeho matky požadujú nemalé výkupné. Spolu s obeťou únosu sa ukryjú v opustenom turistickom kempe uprostred mainských hôr. Tam začínajú pomaly prichádzať na to, že David nie je obyčajné dieťa. Je v ňom niečo temné, niečo zlé, niečo démonické. Uvedomia si, že spravili obrovskú chybu. Lenže už je neskoro. Uniesli totiž malého Satana. **(20.5.2016)

Od chvíle kdy únosci s uneseným děťátkem vystoupí u chaty z auta, jsem jim začal, a děťátku přestal, fandit. Už to tak mám nastavený,že stejně jako v kolektivních sportech tak i ve filmu většinou fandím těm slabším. -Kdyby se to nakonec nezvrhlo v laciné vysvětlovánky a zůstala nějaká ta rouška tajemství ,bavilo by mě to mnohem víc. Ale znáte to,-KDYBY byly pod ledem ryby,nebo vzduchový kapsy ..............(26.4.2010)