Šepot

Whisper

Šepot smrti

Drama / Horor / Thriller / Krimi

USA / Kanada, 2007, 91 min

Pro mě naprosto průměrný film který ač je atmosférický nedokáže udělat jednu celkem důležitou věc, neumí vystrašit ani udělat to aby mi byl nějaký herec sympatický. KAždej herec mi byl ukradenou jak skončí, a navíc herec hrající malého spratka.... jedno slovo: neuvěřitelné. Jediný co mě bavilo byly scény s vlkama, ty byly nádherní ale jinak slabý nadprůměr.(26.8.2011)

Klučina andílek s ďáblem v těle.:-) Slušné "seriálové" herecké obsazení spolu s lekavými scénami zaručuje celkem napínavou podívanou. A navíc mě dostala jedna melodie, která zazněla i v Sám doma:-)65%(19.4.2008)

Film nepracuje s příliš originální tématikou. Příběhů o dětech, do kterých se převtělil samotný ďábel, už tu bylo hodně. Některé jsou kultovní, jiné a těch je většina, zcela vybouchly. Tenhle patří k těm lepším. Největším přínosem byly flaschbacky a noční můry, které se postaraly o solidní atmosféru.(3.2.2010)

Tak na tomhle následovníkovi "The Omen" jsem postrádala to úplně nejdůležitější - děsivou atmosféru. Horská chata a její okolí nedostala prostor se intenzívně projevit, sníh vypadal uměle a věrohodnosti nepřidal ani detail chybějících obláčků páry z lidského dechu. Příběh moc originality nepobral, logika si občas odběhla na záchod, v tomto směru se tedy žádné překvapení nekonalo. Béčkoví herci z popcornových seriálů díru do světa neudělali, ikdyž ani vyloženě nevyhořeli. Nejpřirozeněji na mě působil Michael Rooker, Josh Holloway je sice pohledný chlap, ovšem jako herec vypadá přesvědčivě jedině v poloze "jsem strašlivě nasraný". Dabing se rovněž příliš nepovedl - sice slyšíme obvyklý hlas Sawyera ze "Ztracených", ale kupodivu byl přisouzen jinému ze čtveřice únosců, což mě osobně docela rušilo. Chlapcovu hlasu chyběla jakákoliv démoničnost, což jen podporovalo celkovou obyčejnost dětského představitele. Z mého hlediska šlo o pouhé ztělesnění zlomyslného spratka, nevzbuzoval strach - pouze chuť nasekat mu na zadek. A jak už zde někdo poznamenal: kluk byl zbytečně užvaněný, zlaté Damienovo mlčení a upřený pohled při gradující hudbě s chórem. Pro diváky trpící cynofobií by mohli být stresujícím faktorem černí psi (vlci?), já jsem bohužel akorát obdivovala krásu těch zvířat (takového chlupatého běsa bych chtěla na hlídání zahrady:-)). Lekačky fungovaly jen do té míry, jak moc zařvala hudba, jinak byly předvídatelné. Jediným překvapením bylo odhalení totožnosti objednatele únosu, to jsem nečekala... Shrnutí: průměrný mysteriózní thriller s hezkým chlapem v hlavní roli (jako žena přidávám třetí hvězdičku...Joshi, prosím, shoď 5 kilo a posiluj břišní svaly:-))). 55%(15.5.2009)

• Nick Tow

Televízne pôsobiaca variácia na Omena, ktorá neurazí, dokonca poteší niektorými peknými sekvenciami, ale zároveň vás utlčie naťahovaním deja a všetkými klišé, aké vám len zídu na um. Fanynky Josha Hollowaya alias "losťáckeho" Sawyera by si však túto príležitosť nemali nechať ujsť. Josh je skoro furt na place. Čo naopak nás, heteráčov, akurát znovu presvedčí, ako zúfalo tento fešák s imidžom kovboja nevie hrať. Jeho herecký register má len dve polohy "som drsný a nasratý" a "som ešte drsnejší a ešte nasratejší".(18.9.2007)