poster

Šepot

 • USA

  Whisper

 • Slovensko

  Šepot smrti

Drama / Horor / Thriller / Krimi

USA / Kanada, 2007, 91 min

 • HorrorVamp
  ****

  Miluju vánoční atmosféru a ještě víc ve filmech s hororovou tématikou. Pohled toho kluka byl ďábelský a mrazivý, stejně jako pohled vlků se svítícíma očima a naježenou srstí a to všechno v nádherné, zasněžené, Vánoci provoněné krajině, v níž je slyšet jen jemný, ďábelský šepot. Takové dítě, jako je David bych přála každému potenciálnímu únosci, nebo ještě lépe úchylákům, kterých je ve světě až až. Aspoň by se pročistil vzduch:)(28.1.2009)

 • Phobia
  ***

  Tak na tomhle následovníkovi "The Omen" jsem postrádala to úplně nejdůležitější - děsivou atmosféru. Horská chata a její okolí nedostala prostor se intenzívně projevit, sníh vypadal uměle a věrohodnosti nepřidal ani detail chybějících obláčků páry z lidského dechu. Příběh moc originality nepobral, logika si občas odběhla na záchod, v tomto směru se tedy žádné překvapení nekonalo. Béčkoví herci z popcornových seriálů díru do světa neudělali, ikdyž ani vyloženě nevyhořeli. Nejpřirozeněji na mě působil Michael Rooker, Josh Holloway je sice pohledný chlap, ovšem jako herec vypadá přesvědčivě jedině v poloze "jsem strašlivě nasraný". Dabing se rovněž příliš nepovedl - sice slyšíme obvyklý hlas Sawyera ze "Ztracených", ale kupodivu byl přisouzen jinému ze čtveřice únosců, což mě osobně docela rušilo. Chlapcovu hlasu chyběla jakákoliv démoničnost, což jen podporovalo celkovou obyčejnost dětského představitele. Z mého hlediska šlo o pouhé ztělesnění zlomyslného spratka, nevzbuzoval strach - pouze chuť nasekat mu na zadek. A jak už zde někdo poznamenal: kluk byl zbytečně užvaněný, zlaté Damienovo mlčení a upřený pohled při gradující hudbě s chórem. Pro diváky trpící cynofobií by mohli být stresujícím faktorem černí psi (vlci?), já jsem bohužel akorát obdivovala krásu těch zvířat (takového chlupatého běsa bych chtěla na hlídání zahrady:-)). Lekačky fungovaly jen do té míry, jak moc zařvala hudba, jinak byly předvídatelné. Jediným překvapením bylo odhalení totožnosti objednatele únosu, to jsem nečekala... Shrnutí: průměrný mysteriózní thriller s hezkým chlapem v hlavní roli (jako žena přidávám třetí hvězdičku...Joshi, prosím, shoď 5 kilo a posiluj břišní svaly:-))). 55%(15.5.2009)

 • mysiak
  ****

  Satan prichádza je shit!....prichádza Whisper. Náš mladý je vážny psychopat, o mnoho lepší ako v Satan prichádza. Nie je to síce taká vyvraždovačka, ale je kukateľné (Sarah Wayne Callies vyzerá veľmi dobre), Josh Holloway dokazuje, že nie je hercom (Lost sa neráta, tam len odpisuje). Ak máte radi "duchařinu", ale nebojíte sa vrážd, to je ideálny film na večer.(6.7.2008)

 • Pepinec
  **

  Je Štědrý večer, za okny zářivě bílá zima, a vy po slavnostní večeři míříte k překrásně nazdobenému stromečku. Na špici se blýská hvězda, po větvičkách skotačí jiskry prskavek a dole na zemi leží veliký, krásně zabalený dárek. Za doprovodu líbezné hudby jej s úsměvem na tváři pomaličku rozbalíte a... nic, nic v něm není. Zbyl jen pomačkaný ozdobný papír. A tak pořád platí, že film o únoscích je dobrý tak, jak chytří jsou sami únosci. Pro milovníka povrchní načančanosti libá symfonie, pro toho, kdo potřebuje i duši, prázdný remix.(4.12.2011)

 • M.a.t.t.
  ***

  Bohužial až príliš televizne pôsobiaca variácia na Omen, ktorá síce nepostráda na svoj žáner obstojný scenár, neskúsený režisér a seriálové hviezdičky ju však proste nemajú šancu utiahnuť. A tam kde miestami zlyháva atmosféra a divák nie je naplno konfrontovaný s dianím na plátne, nezostáva nič iné, len sklamane povzdychnúť nad nevyužitým potenciálom.(6.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace