Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Má to božského Michaela Rookera jako tragického drsňáka, má to fenomenálního fuckujícího starostu Gregga Henryho, má to působivé odkazy na jiné filmy (Toxic Avenger v televizi), jenže to rozhodně nemá ten drajv, na který by si s klidem mohl odchovanec tromácké stáje James Gunn troufnout. Celých jednadevadesát minut jsem pouze sledoval náznaky toho, kam by se celá tahle šaráda mohla posunout, kdyby režisér opravdu mohutně přitlačil na pilu. Chci pokračování, kde nezůstane jenom u napadení malých holčiček, nadávek do posraných republikánů a slizkých šliců na každém kroku.(29.4.2007)

Je to jako Soumrak mrtvých, ovšem o trošku méně nápaditý a s americkými vidláky místo anglických povalečů. Zkrátka velmi dobrá podívaná, ze které láska k hororům, v nichž krev a jiné (ne vždy lidské) tekutiny stříkají všemi směry, páchne od začátku do konce. James Gunn poměr humoru a napětí skvěle vyvážil a moc se mi líbilo, jak zvláštní efekty kombinovaly počítačovou animaci a klasické masky a loutky.(19.3.2016)

Ultimátne béčko plné slizu, krvi, mŕtvych zvieratiek, s hláškujúcim starostom a perfektnými oldschoolovými maskami. Lahodná oddychovka nilen pre zarytých fanúšikov žánru. Trochu zamrzí skratkovité finále, kedy je nečakaný zvrat (skrat) zbytočne rýchlo "napravený". Trochu hype.(23.9.2006)

Mne sa to celkom pacilo. Skor som ocakaval väcsiu blbost. Dost mi to pripominalo horor z roku 1986 Noc husej kuze (Night of the Creeps), ktoru som si zaciatkom 90-tych rokov vychutnaval vzdy, ked to opakovali na PRO7..... 05.04.2008(5.4.2008)

Smrkance, kam se podíváš.(4.1.2007)

• - Hospoda “Deer Cheer“ (U sedla) pořádá jelení bál s názvem "Henenlotter's", je to pocta pro režiséra Franka Henenlottera a jeho film Basket Case (1982). (Stocki)

• - Po tom, ako Granta na začiatku atakuje mimozemský organizmus, tečie mu krv z nosa a uší. Keď sa však Grant postaví na nohy, má krv už len pod nosom, hoci si ju neutieral. (Sociopath)

• - Ve filmu si můžeme všimnout obchodu se zbraněmi a municemi, který nese jméno Max Renn´s. Max Renn byla hlavní role ve filmu Videodrome (1983). (Stocki)