Slimák

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

• bassator

Usoplenej film bych raději nehodnotil, zvedal se mi chvílemi žaludek, ale TY HLÁŠKY... Za ně - 2010 - 30%(29.5.2011)

Je to jako Soumrak mrtvých, ovšem o trošku méně nápaditý a s americkými vidláky místo anglických povalečů. Zkrátka velmi dobrá podívaná, ze které láska k hororům, v nichž krev a jiné (ne vždy lidské) tekutiny stříkají všemi směry, páchne od začátku do konce. James Gunn poměr humoru a napětí skvěle vyvážil a moc se mi líbilo, jak zvláštní efekty kombinovaly počítačovou animaci a klasické masky a loutky.(19.3.2016)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $7,802,450Tržby Celosvetovo $12,834,936Tržby za predaj DVD v USA $7,451,964 //počet predaných kusov 451,605/20%/(2.10.2007)

Má to božského Michaela Rookera jako tragického drsňáka, má to fenomenálního fuckujícího starostu Gregga Henryho, má to působivé odkazy na jiné filmy (Toxic Avenger v televizi), jenže to rozhodně nemá ten drajv, na který by si s klidem mohl odchovanec tromácké stáje James Gunn troufnout. Celých jednadevadesát minut jsem pouze sledoval náznaky toho, kam by se celá tahle šaráda mohla posunout, kdyby režisér opravdu mohutně přitlačil na pilu. Chci pokračování, kde nezůstane jenom u napadení malých holčiček, nadávek do posraných republikánů a slizkých šliců na každém kroku.(29.4.2007)

Áčkově natočené béčko, na kterém je poznat, že bylo dělané s láskou. Na nízký rozpočet obsahuje hodně (dost kvalitních) triků. Hodně napětí, nechutností, nadhledu a humoru. Pro fanoušky sci-fi hororů povinnost!(9.10.2006)