Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Příjemná co se týká efektů povedená hororová komedie, místy dost vtipná aniž by tlačila na pilu v mezích humoru. Zápory? Sice ve mne nic moc nezůstalo, film tak nějak projde myslí bez větších dojmů, ale kdo to od něj očekával.... Také se mi nelíbil hlavní příšerák Grant ještě než se změnil ve slizkou hybridní nestvůru, jeho představitel je dokonale odporný i bez masky. Pravda že Michael Rooker byl stejně slizký i v Mallrats... Tak nějak 7/10, dobrý film. Praise *Jesus*? That's fucking pushing it! This shit's about as far from God as shit can get! Either of you ever seen anything like that? You even heard of anything like that? Huh? Me neither... and I watch Animal Planet all the fucking time!(1.9.2007)

Film Slimák v podstatě už od začátku rezignoval na jakoukoliv hororovost. Je mixem celkem povedených gore scen a komedie. Používá většinu typických klišé pro spřízněně laděné monster horory. Ale celkově se řadí určitě na špici pomyslného žebříčku podobných filmů. Výborný casting herců a dokonc ei komparsistů. Slušná dávka akce a nechutností. Proč by ne. Obávám se že o moc lépe než ve Slitherovi to už v tomto subžánru nejde. A malý slimáčči, zombie jelen a nenažrané "matky slimáčice" jsou opravdu prima.(25.12.2006)

Ačkoliv se Slither odkazuje na zetkového Toxic Avengera tak čekejte mnohem větší kvalitu - čerstvá krev přinesla solidní zombie/sliz řež -hlavně v druhé půli- navíc krytou s romancí, což je přeci jen nezvyklé a cení se. 70%(1.3.2007)

• Dudek

Dlouho očekávaný a vcelku kladně přijatý Slimák se stal jedním z filmů, na které jsem se hodně těšil, i když jsem mu příliš nevěřil. Díky mé nedůvěře k tomuto projektu jsem se mohl vyvarovat přílišnému zklamání z očekávání, ale i přesto jsem byl překvapen, jak je tenhle snímek nefunkční. Slimák není příliš komplexní film, spíše skupina nekvalitně propojených epizodek, z nichž každá končí a začíná obyčejnou zatmívačkou. Díky tomu může divák ztrácet pozornost a některé detaily mu uniknou. Snímek díky tomu také přichází alespoň o ty náznaky atmosféry a příběhová roztroušenost se pak může projevit v nesoustředěnosti a snímek se stává nudným. Dobře na tom nejsou ani charaktery, po celý snímek jsem nezaznamenal žádný vývoj, který by tam vzhledem k situaci mohl být alespoň nepatrně naznačný. Herci se zdají zmatení a povětšinu času /krom dialogů/ jakoby ani nevěděli co mají hrát. Ve výsledném efektu o ně pak jako divák nejevím žádný zájem a jen pozoruji jejich nešikovné počínání. Naprosto tu souhlasím se začátkem Paldiniho komentáře. Bereme-li Slimáka jako komedii, moc se nezasmějeme, pokud jako horor musíme při hodnocení brát v potaz jeho slabost. (80. léta však rozhodně nebyla érou hloupých filmů, ale snímků nad míru zábavných a to Slimákovi chybí). _ Švankmajerovští slimáčci ovšem potěšili :)(26.1.2007)

Vtipný a slušně natočený mix hororů se všemi myslitelnými potvorami a výborně typově obsazenými herci. Gore efekty jsou na úrovni, krve jak z vola - zkrátka vydatná bašta od hororových fanoušků pro horové fanoušky. A scéna s přejedenou mamčou by zasloužila vytesat do kamene.(27.5.2006)