Flash Gordon

Flash Gordon

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

Zlobím se, zlobím na zdejší hodnocení. To je tady opravdu tolik škarohlídů? :)(7.4.2007)

Sexy!(16.12.2007)

Parádní hovadina, vypadá to v podstatě jako by si parta šílených studentů natočila v papundeklových kulisách vlastní verzi Hvězdných válek a neuvěřitelně se u toho vyřádila. Až zvráceným způsobem velice zábavný a záměrně ultrablbý film.(16.7.2007)

Nezapomenu na to, jak jsem si jednoho zimního víkendového rána (už nevím zda to byla sobota či neděle) roku 1981 odnášel vinylovou desku Queen (soundtrack Flash Gordon). Já fanda Queen jsem pak byl na průmce za kinga, aby ne, tenkrát to byl majlant... No už za to musím dát tomuto filmu za 4*, to je přeci jasný.... :-) Nedávno jsem po dlouhých letech film shlédl a cukaly mně koutky... (nostalgicky a vlídně...)(21.2.2011)

Kde jsou léta kdy tento film dávala čt2 a já se nemohl dočkat úvodních titulků stejně jako u Hvězdných válek. Čekal jsem a čekal mnohokrát a viděl toto dílo, které mě dříve úplně dostávalo, několikrát. Bohužel jsme nikdy neměl šanci si tento film natočit, ale o to více jsem se na něj těšil a vážím si ho. Písnička od Queen také není k zahození a o komiksu nemám ani páru. Škoda, že stáří je na Flashovi hodně poznat.(20.3.2005)

• - Kostým Minga vážil přes 30 kg a Max von Sydow v něm vydržel stát vždy jen několik minut. (HellFire)

• - Flash Gordon posbíral nominace na britské ocenění BAFTA za hudbu, kostýmy a výpravu. (ClintEastwood)

• - V době vzniku filmu tvůrci uvažovali i o obsazení hlavní role Arnoldem Schwarzeneggerem. (lekr)