Flash Gordon

Flash Gordon

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 1980, 111 min

Já vím, že příběh je spíše úsměvný, triky nevydařené a film celkově nepovedený. Ale krásná Ornella Muttiová, uhrančivý Max von Sydow a hymnická úderovka od skupiny Queen, to nemůžu neocenit. Milý film na deštivé odpoledne.(18.8.2010)

• xxmartinxx

Rozhodně to není tak špatné, až je to zábavné. Na to je to moc velká nuda. Flash Gordon mě opravdu nezaujal. Vypadá to, že opravdu dobré špatné filmy umí jen Ed Wood.(29.12.2010)

Nezapomenu na to, jak jsem si jednoho zimního víkendového rána (už nevím zda to byla sobota či neděle) roku 1981 odnášel vinylovou desku Queen (soundtrack Flash Gordon). Já fanda Queen jsem pak byl na průmce za kinga, aby ne, tenkrát to byl majlant... No už za to musím dát tomuto filmu za 4*, to je přeci jasný.... :-) Nedávno jsem po dlouhých letech film shlédl a cukaly mně koutky... (nostalgicky a vlídně...)(21.2.2011)

Tak ne tenhle film je hodně zábavné pokoukání. Pan režisér si určitě něčeho přihnul, protože tak ulítlej film se jen tak nevidí. Dobře, je to kravina, ale kravina, kde hraje Timothy Dalton asi nejlíp za svou kariéru.(14.2.2003)

• gouryella

Divna smesice sci-fi, hororu a fantasy, do toho jeste QUEENI - no proste dort pejska a kocicky.(8.8.2002)

• - Jedním z předmětů na hodovním stole na slavnosti v Jestřábím království byly oblíbené americké buchty „Twinkie“, obarvené potravinářským barvivem. (HellFire)

• - Flash Gordon posbíral nominace na britské ocenění BAFTA za hudbu, kostýmy a výpravu. (ClintEastwood)

• - V době vzniku filmu tvůrci uvažovali i o obsazení hlavní role Arnoldem Schwarzeneggerem. (lekr)