poster

Blue Gender (TV seriál)

 • Japonsko

  Blue Gender

 • anglický

  Blue Gender

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 26x23 min

Režie:

Masaši Abe
 • yenn
  ***

  Téměř celá první polovina Blue Gender je pastvou pro milovníka postapokalyptického prostředí. Několika klišé a nelogičnostem (hlavně v soubojích) se sice nevyhne, ovšem to je vynahrazeno úžasnou atmosférou. Rozbořená velkoměsta, přesila Blue a jejich nečekané útoky, beznaděj... To vše doplněno odpovídajícím hudebně-ruchovým podkresem, mlask! Dále už to tak valné bohužel není. SPOILERY: Předně se změní ráz seriálu a není to změna k lepšímu. Pobyt na vesmírné stanici sice má své světlé momenty, ovšem celkově nic moc zajímavého či překvapivého nepřináší. Horší je, že na vesmírné stanici se začne též vysvětlovat, a v této souvislosti mě napadají především přívlastky jako „hloupý“ nebo „přitažený za vlasy“. Že se Blue vyvinuli z laboratorních zvířat, bych byl ochoten přijmout, i když je poněkud zvláštní, že nabyli hmyzoidní podobu. Za skutečně přehnané ovšem považuji, že od počátku jejich vývoje do ovládnutí planety uběhlo pouhých cca třicet let. A aby toho nebylo málo, Blue na lidstvo prý „poslala“ sama Země, aby se té lidské verbeže zbavila. WTF?! Jistě, nebudeme-li se k zelené, ne modré planetě chovat rozumně, doplatíme na to, ono „doplacení“ však určitě nebude mít podobu armády přerostlých šestinožčů. KONEC SPOILERŮ. Vůči přihlouplým vysvětlením jsem poměrně rezistentní (srážím za ně bod a ve výsledku jednu hvězdu), ovšem dovedu si představit, že někomu mohou zkazit dojem z celého seriálu výrazně více. Co se postav týče, větší (a věrohodný) vývoj proběhne (vcelku dle očekávání) jen u Judžiho a Marlene. Jejich věrohodnost narušují snad jen dva momenty, kdy je v zájmu zachování mravní čistoty autoři nutí zachovat se nepřirozeně. 6+/10(19.9.2008)

 • COF_666
  *****

  Výborný seriál s dokonalou animací !!!! Seriál jsem nemohl tolik sledovat protože ho dávali na A+ kde byl opravdu "zajímavý" vysílací program a nějaké díly jsem neviděl. Ovšem těch několik co jsem viděl stály za to!!! Seriál si musim sehnat!!:-)(15.1.2007)

 • Petus
  ****

  Na Blue bylo něco velmi znepokojivého. Ze začátku se mi nelíbil. Vůbec. Posun nastal někde mezi první čtvrtinou a polovinou, kdy mě posedla nutkavá touha dodívat se do konce. Hned. A na konci už mě měli. Ve výsledku velmi slušné anime, které rozhodně stojí za shlédnutí.(15.10.2014)

 • Ceres
  ***

  Mecha anime mám rád, tohle je sice staršího data, ale alespoň vykazovalo kvalitu. První polovina, resp. do přesunutí se na tzv. Druhou Zemi, mě to velmi bavilo, ale poté už mě to tak nenadchnulo. Celkově jde o dobrou oddychovku, která si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale top titulům se rovnat nemůže. Poctivých 65%(23.4.2011)

 • Hapretor
  ***

  V první polovině velmi atmosférické, až mi běhal mráz po zádech. Na animák/anime velmi drsné, nekompromisní. Brouci hezcí. Vzpomněl jsem si na "Hvězdnou pěchotu". Ve druhé půli už spíš nudné a zbytečně natahované. A ten nápad, že Blue byli výplodem Země, aby nahradily lidstvo, mi přišel přitažený za vlasy - více náboženské, než vědecké - škoda.(19.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace