Blue Gender (TV seriál)

Blue Gender

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 26x23 min

Masaši Abe

Hodně dobré a hlavně brutální Mecha anime...ale teď bych chtěl pronést pár slov k filmu, který tu nemá "záznam." Film se jmenuje Blue gender: The warrior a zpočátku se zdá, že je to jenom "seriál narvaný do 98 minut"...ono se to asi ve 2.třetině tak trochu všechno změní a má to dokonce i jiný konec. Takže pokud máte i film, tak určitě dokoukat až do konce. Ovšem film je určen jen pro fanoušky pořádné akce :) Protože té je tam až moc...s tím ale přichází i jisté minus pointy. Tak třeba to, že film má až moc klipovitý charakter a pokud bych dříve neviděl seriál, tak by mi moc věcí nedocvaklo. Takže filmu bych dal 4*(5.6.2006)

Další mechárna, kde je existence robotů naprosto zbytečná. V hlavní roli musí být samozřejmě opět pěkná ženská, která navíc kosí jedno blue za druhým.(5.3.2011)

Na Blue bylo něco velmi znepokojivého. Ze začátku se mi nelíbil. Vůbec. Posun nastal někde mezi první čtvrtinou a polovinou, kdy mě posedla nutkavá touha dodívat se do konce. Hned. A na konci už mě měli. Ve výsledku velmi slušné anime, které rozhodně stojí za shlédnutí.(15.10.2014)

Mecha anime mám rád, tohle je sice staršího data, ale alespoň vykazovalo kvalitu. První polovina, resp. do přesunutí se na tzv. Druhou Zemi, mě to velmi bavilo, ale poté už mě to tak nenadchnulo. Celkově jde o dobrou oddychovku, která si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale top titulům se rovnat nemůže. Poctivých 65%(23.4.2011)

V první polovině velmi atmosférické, až mi běhal mráz po zádech. Na animák/anime velmi drsné, nekompromisní. Brouci hezcí. Vzpomněl jsem si na "Hvězdnou pěchotu". Ve druhé půli už spíš nudné a zbytečně natahované. A ten nápad, že Blue byli výplodem Země, aby nahradily lidstvo, mi přišel přitažený za vlasy - více náboženské, než vědecké - škoda.(19.1.2013)