Kovboj Dan Somers (John Wayne) usiluje nejen o práva na těžbu ropy, ale i o hezkou učitelku. Jeho protivník, prohnaný ropný magnát Gardner (Albert Dekker), se snaží nemilého rivala zbavit. (MacGuffin)

Martin741

Klasicky drsny John Wayne vo westerne zo 40. rokov. Asponze tu nie je kradez koni - to bolo vo westernoch uz klise. Apropo, Wayne bol drsny  a prototyp chlapa s drsnymi hlaskami. Tu na databaze mame tiez jedneho radobydrsneho uzivatela - myslim toho picusa Mr. Apache. Skryva sa za znosku drsnych kecov, no pokial u Wayne-a drsne reci posobia ozaj tvrdo .. u Mr. APache posobia smiesne cast. Najsmutnejsi fuckt je, ze sa tu najde kopa slaboduchych uzivatelov, ktori mu tie jeho drsne kecy zeru a suochotni po nom upratat kdejake velke teple smradlave hovno  : 85 % ()

Mol

John Wayne tady má fantastický nástup na scénu, když si vleze do soukromého vagónu pana Gardnera aka ropného milionáře. Z těch se stanou rivalové. Samozřejmě je tady taky mladá holka po které oba jedou etc. etc. Mno film je příjemnej a Wayne samo sebou použije pěsti i kolty. Závěrečná jízda o čas, která se v závěru proměňuje v ohnivé inferno mě napínala jako ladič pián a já pořád jen počítal kolik vozů ztratili a kurva jestli dovezou dostatečně galónu toho černidla a nepříjdou tak o pozemek. ()

Hedka

Po dlhšej dobe som siahla po westerne - a neľutujem. Iba nedávno som dostala tento zaujímavý "kúsok", a tak som si ho dnes skoro ráno prehrala, využívajúc nedeľný ranný relax a voľnú hodinu zo zmeny času. Nie som žiadny odborník, ale westerny mám v podstate rada, aj keď ich považujem za žáner bližší skôr mužom ako ženám. Tento ma zaujal hlavne dobou vzniku a tým, že bol nominovaný na najprestížnejšie filmové ocenenie za zvuk a hudbu. Obsahovo ma nijako neohúril, ale prihliadajúc na dobu vzniku bolo tam niekoľko dobrých efektov, zaujímavá ručná bitka, humorné odľahčenie (aj keď miestami trápne), napäté finále a naozaj zaujímavý zvuk a hudba. A samozrejme víťazstvo dobra, cti a spravodlivosti. Aj keď som ako bežný filmový laik vnímala zlatú dobu westernu viac-menej od Pokladu na striebornom jazere, dočítala som sa, že americké westerny boli už začiatkom 20. storočia veľmi žiadané po celom svete a práve kvôli nim sa Spojené štáty stali hlavným filmovým vývozcom. Rada by som si nejaký z toho obdobia pozrela, napr. Stagecoach Driver and the Girl, The. ()

cheyene

Starý poctivý western z doby, kdy Divoký západ již nebyl tak ryzí, ovšem stále tu bylo nebezpečno. Technický pokrok, který přišel s těžbou ropy a automobily, naskytl další možnosti pro divoké přestřelky a šarvátky, majetnické sklony a intriky. John Wayne ve skvělé formě a výborné roli opět dokazuje, že postavy kovbojů mu dokonale sedí. Ve snímku se najde prostor pro napětí, humor, ale také ukázku morálních hodnot a dobrou hudbu. Objektivně by to byly 4*, ale staré Wayneovy westerny mám hodně rád, takže 5*. ()

Winster

Krasny a typicky western s J.W! Krasnej pohled na to jak si nekdo dává šáňo a ten jeho otravenej pohled na pivo :D je totakový neustály boj proti vsem co hazí klacky pod nohy.. Sehnal jsme to jen s trosku posunutym ceskym dabingem, i tak je to rozhodne lepsi a vtipnejsi nez kde jaky slataniny co tocej ted. Skoda ze si lidi od filmu radsi nedaj praci, aby probudili tyhle stare filmy kvalitnim dabingem/titulky a misto toho se neustale tvori pitominky. ()