Erotické noci oživlých mrtvol

• Itálie

Notti erotiche dei morti viventi, Le

• Itálie

Notti erotiche, Le

(Itálie)

Erotic Nights of the Living Dead

Queen of the Zombies

Sexy Nights of the Living Dead

Horor / Erotický

Itálie, 1980, 104 min (Director's cut: 112 min)

Joe D'Amato

George Eastman

Joe D'Amato

• Karlos80

Strašně hloupý a nudný zombies film, mixnutý tvrdším sexem, navíc v otřesné obrazové kvalitě. Napětí na bodu mrazu, po dějové stránce nic nového pod sluncem. Snad až samotný konec (zúčtování) a nádherná příroda v téměř idylickém prostředí, stály za řeč, a za to dávám filmu 2*. Jinak amatérismus z tohoto snímku jen sršel. Obsazení Laura Gemser (známá ze sérií o Black Emanuelle) a George Eastmean ("Cani arrabbiati", "Porno Holocaust" nebo "Absurd"), včetně zmateného režiséra všichni evidentně nevěděli kudy kam. Podobné filmy: "Porno Holocaust" (kde opět hrály Eeastmen, Funari, Shannon a Ramirez) nebo "Orgmasmo nero", ostatně režisér Joe D'Amato, rád točil se stále stejnými herci, to se ostatně stačí podívat, po některých jeho jiných sleazy filmech.(10.4.2009)

Nádherná italská záležitost, která sice nedosahuje geniality Antropophaguse, ale nemá k ní daleko. Kombinace dvou nejzajímavějších žánrů, horroru a porna partičce kolem D'Amata vždycky šla a Le Notti erotiche dei morti viventi nejsou výjimkou. Samozřejmě se sluší dodat, že to rozhodně není film pro každého.(23.7.2009)

• Ruut

Nudné a hloupé - tak jako všechny podobné amatérské blbosti točené v Itálii v 70tých a 80tých letech jak na běžícím pásu. Další ze série gore + kanibalistických sraček. Nemůže chybět samoúčelná erotika (tentokát každou chvíli). Opravdu ale opravdu pitomý (ne)děj. Strašlívé (ne)herecké výkony a ještě příšernější (ne)masky. Jediné proč je tento (ne)film jakžtakž zapsán v povědomí fanoušků zombie filmů je parazitující název této obskurdní slátaniny.(11.12.2006)

Nudný,místy zajímavý,erotický,hororový film,kde Joe dal snad všechno co v tu chvíli napdalo a bylo mu jedno jak to bude navazovat nebo vypadat doplněno ostřesnou akmerou.(23.3.2007)

• nash.

Kultovní italský mix erotického filmu a horroru, kde se v prostředí idylického ostrova plného slunce, moře, palem a hrobů, střídají souložící dvojice s plíživými útoky ohnilých mrtvol... jen pro zaryté fandy... :-)(30.5.2004)

Když psal Luigi Montefiori (většina ho určitě bude znát především pod pseudonymem George Eastman) scénář k tomuto filmu, jeho prvotní myšlenkou bylo natočení čistokrevného hororového (zombie) filmu. V té době však byla docela velká poptávka po italském pornu a tak ve spolupráci s chlívákem Joe D´Amatem nakonec zvolili tvrdší cestu za úspěchem. Režisér dal do kupy své oblíbené „herce“ a „herečky“ a mohlo se začít. Už od úvodních minut je zcela jasné, že tady bude mít nějaké větší zábrany jen málo kdo a tak na sebe první soulož nenechá dlouho čekat. Hororoví fandové však budou lehce zklamáni, protože „děsivější“ stránka filmu se začne odehrávat až ve své druhé polovině. Do té chvíle se zde sice objeví asi dvakrát hladové zombie, ale obě scény jsou tak slabé, že kromě malinovky tu není k vidění nic tak děsivého, abychom se museli začít bát. Místo toho se můžeme mrknout na netradiční otevření flašky šampaňského, nebo která ze slečen má hustější porost. Korunu zmaru tomu nasadil sám stydlivý George Eastman, jenž souložil zásadně oblečený. První známka napětí přichází společně s Laurou Gemser, kdy polovina diváků netrpělivě očekávala, kdy se tato kráska svlékne a ta druhá, kdy konečně poteče další krev. Dočkáme se obojího a k tomu i několika bonusů, které ocení především fandové orálního sexu a gore efektů. Jakožto „odpůrce“ zombie žánru musím i tentokrát konstatovat, že masky nemrtvých byly pěkně suché. Ono posypat černochy moukou a pískem umí kdekdo, ale aby to vypadalo hrůzostrašně už jen málokterý. Popravdě jsem se spíš těšil na další dávku erotiky, než sledovat céčkové efekty propíchnutí očí, nebo ukousnutí kusu masa z krku obětí. Všechno mi to bohužel přišlo až moc laciné, nezáživné a asi bych to ani nedokoukal dokonce, kdyby tam nebyla Laura. Slabých 50%(23.5.2012)

• corpsy

Čo o tomto ´´skvoste´´ povedať? Po takmer pravidelnom ukazovaní bobrov ( samozrejme nie tých vodných ) sa v závere konečne dočkáme niečoho čo možno nazvať zombie horor. Ináč je to len nuda sem a tam.(4.8.2012)

• PetrPan2

To takhle D´Amatovi došly prachy, tak na objednávku začal točit porno... v půlce ho to přestalo bavit, strčil tam zombíky a Lauru Gemser, aby pronesla pár monologů... a hle film byl na světě.(17.3.2008)

• Cushing

Napětí nula. Horor nula. Erotika nula. Herectví nula. Režie nula. Ani ostatní z tohoto filmu nestojí za řeč. Já nevim, proč jsem tak zvědavej a musim se na to kouknout...(16.6.2008)

• sedm.1

Jediný,co bych na tomto „skvostu“ mohl ocenit,je název.Název lákavý,že diváku zvrhlý,sexu a krve chtivý?Takže,kámo,nenech se tímto názvem zmásti a šáhni počemkoliv jiném,pořád to bude určitě lepší.Joe D’Amato byl fakt tragét!Zezačátku nevěděl jestli natočit porno nebo jen erotiku,nakonec ze sexu ubral,ale jeho „living death“ je fakt nejamaterštější věc,jaké mohl dosáhnout.P.S.jeho další kousek Porno Holocaust je ještě horší,ikdyž vlastně nevím čím,neboť tam hrajou úplně stejní herci,vše se odehrává v úplně stejných exteriérech a i děj samotný je téměř totožný,jen už jde víc o porno...ODPAD!(18.6.2007)

Na jednotlivých erotických scénách je vidět, jak jsou jednotliví herci odvážní. Eastman souloží zásadně přes kalhoty, Gemser chodí nahá po pláži a jen Funari se pouští do hardcore scén.(5.6.2009)

• raiN[ratm]

No dajme tomu, že hviezdička za nápad a Lauru Gemser :)) Ale nikomu normálnemu tento film, tak ako väčšinu od D`Amata nedoporučujem.(12.6.2009)

• Hyb_rid

Největší horor v tomhle D'Amatově snímku byly zarostlé ženské klíny, ve kterých by se ztratil Indiana Jones :-) Možná jsem nebyl v době sledování zrovna v rozpoložení pro takový typ filmu, ale děsně jsem se nudil. Takže s vyhlídkou na možné budoucí repete zatím 15%(7.7.2010)

• Drekorian

Naprosto rozkošná italská sračka. Na co se máte připravit? První hodinka je pouhá předehra, během které se před kamerou promenádují spíše méně oblečené slečny a provádějí různě příjemné aktivity. Rozhodně za pozornost stojí slečna, která dokáže otevřít lahev šampaňského bez pomoci rukou. Zombík se objeví jenom jeden a je poměrně rychle zlikvidován (ačkoli samozřejmě svoji smrt pouze prachsprostě fejkuje). Druhá hodinka filmu má přinést prvky survival horroru, nicméně strašidelností oplývá asi podobně jako babiččiny vlněné ponožky. Zombíci koušou zcela nepochopitelné své oběti do ucha místo do krku, po jejich probodnutí z nich teče jakási podivná čalamáda a je vidět, že likvidování trojice hlavních hrdinů je dosti nudí. Nejděsivější scéna je rozhodně Emanuella, kterak se rozhodne dát si páreček na syrovo (tzn. jakmile ji uvidíte, film už je za zenitem a dále žádnou gradaci neočekávejte). Snímek určitě neuškodí jako nenáročné křoví při bujaré domácí oslavě s podnapilým osazenstvem.(8.8.2009)