Nepřemožitelný

Invincible

Nepremožiteľný

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2006, 99 min

Nevím proč, ale po celou dobu co jsem film sledoval jsem musel myslet na naše prvoligové fotbalisty. Na ty všechny přeplacené hráče na který chodí fans jednotivých klubů, aby viděli vítězství toho svého, aby viděli tu nádhéru, které dělá z fotbalu jednu z nejkrásnějších kolektivních her na světě. Fanoušci jsou ochotni zaplatit nemalou částku za vstupné i když kolikrát vydělávají sotva 10% toho co hráči v "jejich" klubu. A co pak vidí ?? Nezájem, neochotu diváka pobavit, nechuť po vítězství a lenost. Pak taky vidí drahý auta před stadionem, alkoholový románky a hraní si na hvězdy. Nemám nic proti tomu aby fotbalista dostal třeba miliardu a ferrari k tomu, ale ať umí svou prací své fanoušky pobavit, ať jim umí dát emoce, ať jim umí dát zážitek, pokud to neumí, ať se nesere do profi fotbalu. Myslím si, že tenhle příběh je svou myšlenkou zajímavý a kdyby trenér AC SPARTY PRAHA, ale i dalších našich týmů vyhlásil tréninkový kemp pro pravý sportovce z řad fanoušků, mnohým fotbalovým primadonám by se asi strachy sevřela prdel, že přijdou místo. Ne každej je totiž skutečný fotbalista. Ne každý je totiž John Terry, Pavel Nedvěd, Petr Čech, Ronaldinho nebo Fernando Torres.(9.9.2008)

toto je film, kt. by vas mal citovo zasiahnut, avsak velmi sa mu to nedari a to hlavne kvoli prehnanemu patosu a slabom scenari a mozem povedat, ze aj pribeh o barmanovi nie je nejak ocarujuci. 50%(18.12.2006)

Do dneška jsem nebyl schopný pochopit pravidla tohoto sportu.Jsem spíš na klasický fotbal, jak ho známe my evropani. Rád ho hraju, sleduju a znám pravidla. Chápu i pravidla podobných filmů. Zde byla vcelku chytře naplněna. Hodný chlapec, který náhodně přijde ke své šanci, když se mu chvíli před tím něco zlého přihodí. Pak si dere cestu ke slávě a k dívce svých snů. Přijde krize, ale to překoná díky nějaké situaci...a je slavný a úspěšný. No a stejně jako mě baví další a další zápasy 11 na 11, tak i další film tohoto stylu a žánru mi sedl. Scéna s klučíkem s 83kou na zádech společně s mým oblíbencem Markem přinesla 4tou hvězdu a 75 procent.(23.3.2015)

Pravda, sportovní filmy tohoto typu zvlášť o americkém fotbale už nemají co nabídnout. Pravda také ale je, že si vždy najdou své fanoušky. Podobnou věc udělali nedávno i v LA Galaxy, ale Davida Beckhama to neohrozilo.(3.9.2011)

Filmy se sportovní tématikou mám moc rád, když jsem unavený a nic nad čim bych musel trochu zapnout mozek se mi nechce pouštět..V tom případě přichází na řadu takovíto "jednohubky". Kdybych nevěděl, že Invincible je natočen podle skutečné události, tak dám 3*, páč bych si myslel, že to je naprosto nereálná blbina...ale teďka dám příběhu Vince Papaleho 4*, protože si myslím, že o podobném příběhu sní nebo snilo dost chlapů...já samozřejmě taky:)(29.3.2008)

• - Pri 75. výročí tímu bola zostavená skupina hráčov, v ktorej nechýbal ani Vincent Papale. (JimWayne)

• - Na stadionu v Texase, kde hraje tým proti Dallas Cowboys, vychází Eagles z tunelu domácích a sedí na straně, která je vyhrazena pro domácí tým. Je to kvůli tomu, že na druhou stranu svítilo moc výrazně slunce, což je také ve filmu vidět. Proto se muselo improvizovat. (don corleone)

• - Vince Papale hrál za Eagles celkem tři sezóny a v NFL nikdy nezaznamenal touchdown. Jeho kariéru pak v roce 1979 ukončilo zranění ramene. (Pedro Morales)