Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

Triangle, The

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Skrátiť o jeden diel a malo by to švih. Tak sa viac kecá ako koná a celkovo má táto miniséria všetky klady aj zápory pre televíziu točenej veľkoprodukcie.(2.12.2010)

Každopádne príjemné oživenie pátračských filmov, navyše ak sa jedná o takú diskutabilnú a príťažlivú tému, akou trojuholník je. Dielenské spracovanie niekedy trhá oči, no atmoška a prekvapujúco príjemní herci to vyrovnávajú. Celkový efekt mi ale prekazili záverečné scény a záver. 65%.(7.5.2007)

• paascha

Pseudo vědecké pojetí s trapnými překlepy. Celou dobu jsem to bral jako pohádku na nedělní večer, navíc v podání sračkoNovy, ale poslední díl mě úplně rozkostřil. debilům scénáristům se to už úplně vymklo z ruky a technické nonsensy a nesmysly se snad množily geometrickou řadou. Kravina(21.1.2008)

Na Tv pomerne veľmi slušný projekt. Musel som nabrať odvahu aby som sledoval tie štyri hodiny pokope. Musím povedať že som sa nenudil pretože stále sa o niečom kecalo, kecalo a kecalo a ako celok to bolo zaujímavé. Záverečná pointa bola dopredu známá už skôr no aj tak to pekne skončilo. Už tak dlho som nevidel Catherine v nejakom filme, tak som si ju užil. 66%(5.1.2009)

B.Singer si vie vybrať príbeh hodný vyrozprávania. Myslím si ale, že filmovému plátnu by to sedelo viac. Téma časopriestoru a nových dimenzií bola zaujímavá. S pribúdajúcimi minútami to tvorcovia na môj vkus zbytočne komplikovali. Televízna rozťahanosť mi nesedí. V troch dieloch oddelene by to možno nebolo tak očividné, ale TV Markíza to potiahla v jednom kuse a to som sa neubránil dojmu, že ak by sa to o hodinu prestrihalo, výsledný dojem by bol aspoň o dvadsať percent lepší. Aj preto iba priemer. 60%.(22.2.2011)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)