Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

Triangle, The

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Jak se zdá, Bryan S(w)inger ještě neztratil soudnost, co se týká výběru věcí, jimž hodlá věnovat svůj čas a peníze. Návrat Supergaye mě dost silně přesvědčil o opaku, ale zdá se, že to opravdu bylo jen o splnění rejžova dětského snu. Trojúhelník v prvním díle velice slušně buduje a ve zbylých dvou o něco méně zdařile drží mysteriózní atmosféru, ke které nelze mít vážnější výhrady. Ne, nelze, protože jak začnete přemýšlet o cestách v čase a mezi dimenzemi, nikdy vám z toho nevypadne něco, co by mělo nějakou slušnou logiku:) Herecké výkony dost slušné, gratulace k výběru představitelů. Joseph LoDuca dokazuje, že stále ještě má co říct (tedy nabídnout k poslechu), i když z pochopitelných důvodů to nedosahuje kvality jeho Army Of Darkness - tady nemůžu nevzpomenout na Ashovo "I'm not THAT good." Poslední díl sice dal na p...amětnou především selskému rozumu, takže zlomový okamžik tím jaksi pozbyl svoji veškerou sílu, ale celkově hodnotím Záhadu Bermudského Trojúhelníku kladně. Není to sice žádný skvost televizní zábavy, ale vzpomeňte si, jak že to dopadne skoro pokaždé, když vám komerční televize nabídne několikadílný mysteriózní nebo nedej bože katastrofický film - TO je katastrofa. Nelituju ani jednoho z těch tří večerů (v čemž má po pravdě řečeno jistou roli i fakt, že jsem díky stopáži vždycky v pohodě stihnul přepnout na krrrásnou Norrru) a dávám 70%. PS: Catherine je stále stejně sladká a pomazleníhodná;)(23.1.2008)

Skrátiť o jeden diel a malo by to švih. Tak sa viac kecá ako koná a celkovo má táto miniséria všetky klady aj zápory pre televíziu točenej veľkoprodukcie.(2.12.2010)

B.Singer si vie vybrať príbeh hodný vyrozprávania. Myslím si ale, že filmovému plátnu by to sedelo viac. Téma časopriestoru a nových dimenzií bola zaujímavá. S pribúdajúcimi minútami to tvorcovia na môj vkus zbytočne komplikovali. Televízna rozťahanosť mi nesedí. V troch dieloch oddelene by to možno nebolo tak očividné, ale TV Markíza to potiahla v jednom kuse a to som sa neubránil dojmu, že ak by sa to o hodinu prestrihalo, výsledný dojem by bol aspoň o dvadsať percent lepší. Aj preto iba priemer. 60%.(22.2.2011)

• Flego

Moje očakávania boli asi príliš veľké. Hoci je obsadenie na televízne pomery dobré, príbeh je príliš rozťahaný. Bol som sklamaný.(6.3.2007)

Na to, že je to TV film to není vůbec špatný. Průměrná podívaná u které je potřeba vypnout mozek a jen se dívat.(6.1.2008)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)