Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

Triangle, The

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Každopádne príjemné oživenie pátračských filmov, navyše ak sa jedná o takú diskutabilnú a príťažlivú tému, akou trojuholník je. Dielenské spracovanie niekedy trhá oči, no atmoška a prekvapujúco príjemní herci to vyrovnávajú. Celkový efekt mi ale prekazili záverečné scény a záver. 65%.(7.5.2007)

• kitano

Dokiaľ v prvej časti film len rozvíja mysterióznu zápletku a divákovi kladie otázky je to dobré, priam výborné. Druhá časť je už len naťahovaná spleť repetívnych scénok...a tretia časť z toho spraví kvalitný sci-fi brak, všetka mysterióznosť sa vytráca zostávajú len béčkové scénáristické kľučky a hŕby vysvetľovačiek, ktoré sa to nezmyselné dianie snažia obkecať. Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. (4/10)(4.4.2010)

• paascha

Pseudo vědecké pojetí s trapnými překlepy. Celou dobu jsem to bral jako pohádku na nedělní večer, navíc v podání sračkoNovy, ale poslední díl mě úplně rozkostřil. debilům scénáristům se to už úplně vymklo z ruky a technické nonsensy a nesmysly se snad množily geometrickou řadou. Kravina(21.1.2008)

První díl byl výbornej. Bohužel se tvůrcům nepodařilo udržet jeho kvalitu, která tak šla s každym dalšim dílem dolu. Ale na to, že se jedná o TV film to bylo dobrý.(4.8.2008)

Štyri hviezdičky sú možno tesné, ale dávam ich za výbornú mysterióznu atmosféru a dobré herecké výkony (väčšiny). Ďalej za slušné gradovanie napätia, remeselné spracovanie na vysokej seriálovej úrovni a šancu pre diváka, aby počas deja sám premýšľal. *Možný spoiler!* --> S blížiacim sa koncom bohužiaľ bublina stráca na objeme a nakoniec spľasne a divák sa môže cítiť aj trochu oklamaný... pretože zistí, že film vlastne nepriniesol nič nové ani objavné v mysterióznej oblasti, iba jednu konšpiračnú teóriu - akosi cítime, že všetko sme to už niekde videli a Trojuholník to iba pozbieral. Na druhej strane však z recyklovanej látky vytvoril kvalitnú televíznu zábavu a záver dotiahol do uspokojivého a nie čisto konvenčného konca - tak mu tie štyri dám.(20.4.2006)

• Eric Stoltz