Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

Triangle, The

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Ale jo, rozhodně snesitelný televizní troj-film. Pravda, od projektu, pod kterým je produkčně podepsán Bryan Singer bych čekal trochu víc než díl od dílu chatrnější scénář, efekty na úrovni dokumentů National Geographic a rutinní režii Craiga R. Baxleyho. Faktem je, že po výborném úvodu se celý příběh zamotal do zbytečné spiklenecké překombinovanosti, která vyvrcholila nuceným závěrem bez chuti a zápachu. Dodíval jsem se ochotně, i díky hereckým výkonů a několika pěkně natočeným momentům. Ale nemohu se zbavit dojmu, že jednodušší scénář a vychytanější režie by se u projektu těchto ambicí osvědčila mnohem, mnohem více. Nicméně ve srovnání s tím, co komerční televize běžně chrlí za filmovou sběř, je tohle opravdu snesitelné.(21.1.2008)

Celou trilogii jsem viděl třikrát. Stále tomu něco chybělo a pak jsem na to přišel. Je to moc dlouhý.(5.2.2009)

Craig R. Baxley má televízne mini-série o dĺžke aspoň troch hodín rád (viď. kingovky 257-minútová BÚRKA STOROČIA a o tri minúty kratší DOM V RUŽIACH) a záhada Bermudského trojuholníka neprestáva fascinovať napriek (či skôr vďaka) desiatkam teórií, od vedeckých až po detinské (elektromagnetizmus, Rusi, mimozemšťania, Atlantída, z minútu na minútu sa meniace počasie, cestovanie v čase, výmysel, piráti, extrémne silné spodné morské prúdy, extrémne silné vzdušné turbulencie, tajné experimenty vlády USA). Už úvodné titulky však naznačia, že tentokrát to mohla byť takmer „Udalosť televíznej obrazovky“, pretože sa na nej ako producenti a scenáristi podieľali Dean Devlin (producent hitov Rolanda Emmericha) a Bryan Singer (NADANÝ ŽIAK, „Dr. House“) a je to vidieť: zohnali si nielen vnímavé herecké obsadenie (Neill, Stoltz, Phillips, Bellová, Davison), ale aj nemalý rozpočet, čo je rozhodne vidieť. Výsledku dominuje znepokojivá atmosféra a inteligentný scenár (Kolumbus).(5.1.2009)

První dva díly byly velmi zajímavé, ale ten třetí docela zabil celou sérii. Konec byl aspoň pro mě nepochopitelný. Jak se tam najednou vše dostalo zpět? A moc se mi ani nelíbilo, jak se všicnhi hlavní aktéři probudili s úplně novým životem - zvláštní. Ale herecké výkony byly opravdu dobré.(25.1.2008)

• Marek1991

Tak, keď som sa pri nejakom filme bál, tak tento medzi ne patrí. Hore by som pridal ešte zaradenie mysteriózny, lebo to určite bol. Veľa záhad, zvláštny scenár a zvláštny koniec, ktorý sa mi akosi nepáčil. Dej bol dosť zvláštny a nie celkom podľa môjho vkusu, toto nepatrí medzi moje obľúbené. Oceňujem snahu natočiť niečo o záhade bermudského trojuholníka, ale ako vydarený počin to veľmi nehodnotím.(23.7.2012)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)