Když Doktorovi vezmete úplně vše, když ho zradíte, polapíte a zlomíte mu obě jeho srdce... Jak daleko dokáže Doktor zajít? Zpět na své rodné planetě Gallifrey stojí Doktor tváří v tvář svému lidu i všem následkům Časové války. Kdo je to Hybrid a proč se ho Pánové času tolik bojí? Existuje jen jediný člověk, kterého v tuto chvíli Doktor potřebuje. A nyní má možnost ho přivést zpět. (Filmbox)

Milano33

Návrat Doctora na Gallifrey prebehol naozaj veľkolepo a štýlovo. Tie prvotné Capaldiho momenty oplývali skoro až westernovým vibeom. Len v nemom úžase som prizeral na to, ako bez jediného slova, iba tvrdohlavosťou a vytrvalosťou, dokázal docieliť svojho. Avšak jeho zámerom bolo po celý čas jediné a to bolo extrahovať Claru z koncu jej timeline, zamraziť ten moment a zvečniť jej posledný úder srdca. Príbeh Doctora a Clary skončil veľmi smutne, tie posledné rozlúčkové scény boli neskutočne srdcervúce a plné sentimentu. Veľmi ma zarmútilo, že to padlo na Doctora, ktorý prišiel o všetky spomienky na Claru. Lenže ten pocit, že o ňu prišiel, nikdy úplne nezmizol, a niečo je skrátka v Doctorovi už neodvratne zakorenené. Podvedome sa z jeho spomienok stal príbeh, alebo skôr v tomto prípade pieseň. ()