Pán času (TV seriál)

Doctor Who

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2005, 127x45 min

Murray Gold

David Tennant, Matt Smith, Christopher Eccleston, Peter Capaldi, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate, Freema Agyeman, Alex Kingston, Jenna Coleman, Noel Clarke, John Barrowman, John Simm, Samuel Anderson, Anita Briem, Abdul Salis, Zoë Wanamaker, MyAnna Buring, Tamsin Greig, Thomas Brodie-Sangster, Elize du Toit, Michelle Ryan, Colin Morgan, Andrée Bernard, Ryan Carnes, Lenora Crichlow, Sara Stewart, Christina Cole, Ardal O'Hanlon, Gabriel Woolf, Derek Jacobi, Richard Dawkins, Sharon Osbourne, Alexander Armstrong, Lesley Sharp, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Naoko Mori, Talulah Riley, Carey Mulligan, Joe Dempsie, Sarah Smart, Ayesha Dharker, Anthony Head, Adrian Rawlins, Simon Pegg, Anna Maxwell Martin, Sophia Myles, Lee Evans, Steve Pemberton, Mark Gatiss, Harry Lloyd, Adam Garcia, Timothy Dalton, Lindsay Duncan, Sarah Parish, Claire Bloom, Robert Pugh, Andrew Garfield, Dean Lennox Kelly, Tony Curran, Elizabeth Croft, Claire Rushbrook, Richard Wilson, Olivia Colman, Ron Cook, Ian McNeice, Nina Sosanya, Miranda Raison, Murray Gold, David Harewood, Finlay Robertson, Christine Adams, Bill Paterson, Laurence Belcher, Gemma Chan, Elisabeth Sladen, Daniel Kaluuya, Florence Hoath, Tom Goodman-Hill, Jessica Raine, Roy Marsden, Gugu Mbatha-Raw, Michelle Duncan, Amy Beth Hayes, Matt King, Alexandra Moen, Christopher Ryan, Gabriella Wilde, Clive Standen, Sebastian Armesto, Peter Brooke, Claire Skinner, Peter O'Brien, Amara Karan, Simon Pearsall, Paul Anderson, Maurice Cole, Christina Chong, Francesca Fowler, Russell Tovey, Sinead Keenan, Bill Bailey, Penelope Wilton, Marc Warren, Christian Cooke, Mark Sheppard, Joe Montana, Josh Dallas, Angel Coulby, Lucian Msamati, Chipo Chung, Camille Coduri, Jeff Mash, James Corden, Danny Webb, Kylie Minogue, Daisy Haggard, Mark Williams, David Bradley, Robert Demeger, Suranne Jones, Lorraine Burroughs, Ben Browder, Holly Earl, Andrew Marr, Daisy Lewis, Michael Sheen, Silas Carson, Michael Gambon, Ian McKellen, Richard E. Grant, Susannah Fielding, Nicholas Boulton, David Morrissey, Adam Rayner, Marshall Lancaster, Danny Sapani, Shaun Dingwall, Jason Watkins, Lachele Carl, Ryan Sampson, Toby Jones, Fenella Woolgar, Liam Cunningham, Sam Stockman, Mahátma Gándhí, královna Alžběta II., Bill Nighy, Eleanor Matsuura, Georgia Moffett, Tom Hopper, Brian Cox, Anthony Flanagan, David Williams, David Walliams, Dimitri Leonidas, Rab Affleck, John Bell, O.T. Fagbenle, Catrin Stewart, Michael Dixon, Michael McShane, Sarah Lancashire, Lucy Robinson, Struan Rodger, Leo Bill, Kevin Hudson, Riann Steele, William Morgan Sheppard, Stephen Moore, Victoria Wicks, Michael Obiora, Sean Knopp, Iain Glen, Will Merrick, David Fynn, David Ajala, Bernard Cribbins, Glenn Wrage, Ben Righton, Ozzie Yue, Adrian Scarborough, Daniel Evans, Phil Cornwell, David Avery, Raquel Cassidy, Alex Price, David Westhead, Tom Riley, Frank Rozelaar-Green, Rupert Holliday-Evans, James Norton, Nick Frost, Tommy Knight, Tracey Childs, Tracy Ann Oberman, Mark Griffin, Sabrina Bartlett, Jennifer Hennessy, Colin McFarlane, Ingrid Oliver, Fred Pearson, Jonjo O'Neill, Lucy Gaskell, Brendan Patricks, Steve Speirs, Annette Badland, Michelle Gomez, Velile Tshabalala, Jonathan Bailey, Chukwudi Iwuji, Sam Davies, Sean Gilder, Pooky Quesnel, Katherine Jenkins, John R. Walker, Naomi Ryan, Margaret John, Clive Rowe, Isabella Blake-Thomas, Bertie Carvel, Michael Jenn, Peter Kay, Adrian Schiller, Lucinda Dryzek, Lucy Davenport, Warwick Davis, Clive Wood, Robert Barton, George Russo, Mark Bonnar, Annabelle Dowler, Terrence Hardiman, Angela Pleasence, Mark Kempner, Jessika Williams, Christopher Fairbank, Anna Hope, René Zagger, Josh O'Connor, Barbara Windsor, Maisie Williams, Natalie Gumede, Sam Callis, Rowan Polonski, Rupert Vansittart, Paul Bentley, Angela Douglas, James Weber Brown, Jimmy Vee, Feth Greenwood, Davina McCall, Spencer Wilding, Sarah Niles, Terri-Ann Brumby, Peter De Jersey, Ian Hanmore, David Verrey, Ross Mullan, Sean Buckley, Orla Brady, Jem Wall, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, Andrew Havill, Anthony Cozens, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Jaye Griffiths, Ian Hallard, Sydney Wade, Matthew Rohman, Jim Conway, Jalaal Hartley, Debbie Chazen, Clem So, Tim Wallers, Alan Bond, Trevor Cooper, Daniel Pirrie, Michael Goldsmith, Jamie Bradley, Charlie Anson, Sophie Cosson, Morven Christie, Daniel Ryan, Pip Torrens, Donald Sumpter, James Greene, Mark Monero, Fern Deacon, David Troughton, Ken Bones, Darren Morfitt, Joe Dixon, Judy Holt, Manpreet Bachu, Richard Dillane, Chris Obi, Nigel Whitmey, Robert Whitelock, Harry Peacock, Rufus Hound

Produkce:

Susie Liggat

William Oswald
  • Jacinda

pro mě naprosto nesmyslné. Možná kdybych nad tím strávila více času...ale fakt se mi nechce....(22.9.2010)

Takový podivný patvar, který by chtěl být hrozně moc věcí najednou, ale ani jedna mu nejde, tak za prvé se snaží být do určité míry věrný svému prastarému (bráno z televizního hlediska) původu a zároveň být co nejvíc kůlovitým a prostě mu to nejde, výsledek působí jako zpářenina mezi Hvězdnou bránou (a to těmi horšími díly), Xenou (těmi zábavnějšími díly) a de facto jakýmkoliv scifi o cestování časem první poloviny minulého století. Obrovské zneužívání deus ex machina prostředků, ne zrovna dobré kulisy (další z důsledků bídného propojení nového a starého)... Navíc ani ti doktoři se nějak zvlášť nepředvádí (většina scénářem, někteří herecky). Epizodická blbinka na zahnání odpoledne? OK. Scifi kult nedozírných kvalit? To fakt ne. Howgh.(8.2.2014)

Přiznám se, že po prvních dílech jsem moc nevěděla, co si o tomto seriálu myslet. Nic podobného jsem zatím neviděla. Ale jak to tak bývá, seriál si zamiloval můj přítel, velký fanda sci-fi všeho druhu, takže bych se Doctorovi nevyhnula, ani kdybych chtěla :D Samozřejmě, můj nejoblíbenější Doctor je, jak jinak, úžasný David Tennant, ale i na ty ostatní se dá dobře koukat. Nemohu říct, že by to byl můj favorit mezi seriály, ale je to příjemný sci-fi oddech na večer.(4.8.2014)

• - Spoiler: V 5. díle 5. série  s názvem "Z masa a kamene" poprvé divák vidí, jak se Plačící andělé pohybují, pokud je člověk nevidí. (jezurka42)

• - V Maďarsku se seriál vysílal pod názvem Ki vagy, Doki?, což znamená "Kdo jste, doktore?" (Pallushi)

• - V díle "(Les smrti" používá River Song (Alex Kingston) stejný sonický blaster, jaký měl Jack Harkness (John Barrowman) v první sérii. Scenárista Steven Moffat řekl, že River získala zbraň poté, co cestovala s doktorem, jelikož Jack tuto zbraň zapomněl v Tardis. (jezurka42)