Adolphe (festivalový název)

• Francie

Adolphe

Francie, 2002, 102 min

Isabelle Adjani mám ráda už od mládí, od její první role mladičké Marie v Tajemství měděného poháru. Mám i malý kandářík s její fotkou, který mě podepsala a osobně poslala. Tenkrát se ještě hodně věnovala divadlu a byla jen o rok starší než já. Souhlasím s AngelAngie, že její krása zde neobyčejně vynikla. Hlavně když její role byla nejen krásná, ale hlavně neuječená a hysterická / zmiňovaná Posedlost /, excentrická a zmítáná vášněmi, často až vulgárními jako v Královně Margot. Myslím, že na role moc štěstí neměla, ceněná byla v roli Adély H. nebo Camille Claudelové. Mám za to že svůj talent cele nevyužila, její osobní život neznám, pokud není tou příčinou.(11.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,052,964(25.6.2010)

Tak jako v Sestrách Brontëových, i zde je příběh zasazen do 19. století. Úchvatné kostýmy dané doby, lokace, kulisy... Tenhle snímek už od úvodu sází na kouzlo Isabelle, jak jinak si vysvětlit tu kamerovou jízdu, která má zachytit její omamný pohled? Příběh lásky 22letého mladíka z vysoce postavené rodiny ke vdově se 2 dětmi, touhy, pokušení. A snad jediná role, kdy měla Isabelle opravdu erotickou scénu (ta v Possession se snad počítat nemůže :)).(9.11.2009)