poster

Divoké vlny

 • USA

  Surf's Up

 • Slovensko

  Frajeri na vlnách

 • Slovensko

  Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $85miliónovTržby USA $58,867,694Tržby Celosvetovo $149,044,513Tržby za predaj DVD v USA $51,096,913 //počet predaných kusov 3,143,695║ Rozprávka kde je mix dobrých nápadov, čo sa týka napríklad dokumentárneho snímania obrazu, zrnitosti pri starších dokrútkach... ale tak trošku chyba nastala v tom že sa vsadilo opäť na tučniakov a to k krátkom časovom slede po úspešnom Oscarovom dokumente Putovanie tučniakov a rovnako tak Oscarovom počítačovo animovanom Happy Feet, suma sumárum, nebola to až taká najlepšia voľba. Nuž samotný základ by nebol až tak zlý(aj keď otravnosť z tučniakmi sa nezaprela), keby v tejto rozprávke neabsentovala aj skutočná vtipnosť scén. Podaktoré postavičky ako že majú byť moc vtipné(bobor, kohúť, malí tučniačkovia) ale je vidieť že ide skôr len o nejaké tvorcovské trápenie, než o niečo blahodárne zábavné alebo príbehovo silné ako je zvykom u mocného nezdolateľného Pixaru. Takže v príbehovej a humornej veci to ostáva len niekde na pol ceste a tak aspoň, že ta slušná úroveň animácie poteší oko. /videl v kine: 60%/(11.8.2007)

 • Djkoma
  ****

  Divoké vlny jsou výjimečný animovaný kousek. není to kvůli obrovské kvalitě ani hereckým osobnostem, který propůjčili svůj hlas, ale kvůli technice. Tento snímek přináší do animovaných filmů revoluční (opravdu revoluční) využití kamery, které je naprosto úchvatné. Celý snímek je laděn jako dokument, což ve filmu pro mladší moc nefunguje, ale tento postup si vyžádal naprosto odlišné pohyby kamery než jsme ze statických pohledů zvyklí. Přichází tedy kamera dynamická, pohybující se všemi směry, třesoucí se a všechno možné i nemožné, co si divák představí. Což dodává snímku jiný rozměr. Vedle jednoduchého příběhu s několika klasickými klišé, průměrnou animací, která vystrkuje růžky jen výjimečně a to u precizního zpracování mořských vln, jde o slušnou podívanou, která není pro ty úplně nejmenší,ale své publikum si rozhodně najde. A ta kamera za to opravdu stojí.(17.4.2008)

 • Skejpr
  ****

  Velmi zjednodušně to samé co Auta, akorát z ptačí perspektivy. V cílové rovince ale o velrybí délku napřed.(30.8.2007)

 • Isherwood
  ****

  Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl.(4.9.2009)

 • tron
  ****

  „Ale o čom teda boli všetky tie heslá o ´nikdy sa nevzdávaj?´a „choď si vlastnou cestou´?!“ – „No tak tom sa vzdal. To je moja cesta.“ Má sa za to, že česť výnimkám (SHREK, ZA PLOTOM) dokáže robiť kvalitné animované filmy už iba Pixar. A má sa za to logicky, pretože naozaj len toto štúdio má neprerušenú čiaru výborných rodinných filmov. Napriek tomu sa občas objaví na horizonte výnimka a DIVOKÉ VLNY sú jednou takou. Snímka (inšpirovaná nedocenenou melodrámou LEGENDY Z DOGTOWNU) je vtipná sama osebe už z princípu, pretože formou dokumentárnej snímky líči život pinguina milujúceho vodné športy. Snímka má svižné dialógy, vtipné scény, ktoré sú predstavte si vtipné, podarené podporné postavičky (trio mini pinguinov, extra pošahaný kohút), animácia je výborná a takí Jeff Bridges a Zooey Deschanelová dokazujú, že sú takí kvalitní herci, že sa nestratia ani vo filme, ktorému prepožičajú „len“ svoje hlasy.(17.2.2008)

 • - Zooey Deschanel, která dabuje v originále Lani, musela během nahrávání fyzicky náročných scén nosit pytle s pískem po studiu, aby zněla opravdu zadýchaně. (zigot7)

 • - Biz G alias „The Geek“ je odkazem na dnes již legendární postavu Duda z filmu Big Lebowski. (HellFire)

 • - Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace