Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Na jedné straně krásná animace, díky které se necháte surfováním opravdu unést, originální nápad s dokumentální stylizací, oproti tomu velmi profláklý příběh, který svou okoukaností nudí. U takových Aut byl tenhle handicap vykoupen množstvím vtípků, tady jich přeci jen tolik není. Nicméně kvůli neodolatelnému Jeffu Bridgesovi a tomu, že film nikdy nezklouzne k lacinému dojímání, dávám za čtyři.(2.8.2007)

Scénář: Don Rhymer, Ash Brannon, Chris Buck, Christopher Jenkins, Christian Darren .. Jednoduchá pohodovka. Až příliš. Rovina děje je milionkrát ohraný příběh o cestě za snem s morálním prozřením a nějaká větší invence by se rozhodně hodila. Další slabinou je bolestný nedostatek humoru! Už když jsem viděl v kině trailer nečekal jsem od tohoto projektu prakticky nic - byl totiž vrcholně dětinský a průhledný. A samotný film už vlastně nic, co by zvrátilo tohle mé očekávání, nepřinese. Ani tolik chválené použití pseudo-dokumentárního vyprávění nenese ovoce, protože postrádá logiku a je to spíš takový samoúčelný nástroj pro pár nuzných srandiček, kdy něco/někdo leze do záběru nebo tam naopak být nechce atp. Známku výbornou si zaslouží jedině animace moře, některé písně a perfektní (originální) dabing - Shia i Jeff jsou prostě bezvadní. 55%.(24.8.2007)

Kupodivu jsem na tomto snímku neshledal nic moc zábavného. To, že je to tak originálně "natočeno" jako dokument, mi spíše vadilo, než abych žasl nad tvůrčím realismem páně režisérů. Celkem jsem se i nudil, vše naštěstí ještě trochu zachraňuje skvělý dabing LaBeoufa a pěkné triky.(13.8.2008)

V dnešní záplavě 3D animáků je třeba se nějak odlišit - třeba tak, že natočíte animovaný dokument o historii tučňáčího surfování. Postavy jsou cool, hlášky ještě víc, originální dabing stojí za slyšení a všudypřítomné narážky a skryté vtípky taky. Moc milé překvapení.(12.9.2007)

Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl.(4.9.2009)