Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Velmi zjednodušně to samé co Auta, akorát z ptačí perspektivy. V cílové rovince ale o velrybí délku napřed.(30.8.2007)

Tohle je jeden z animáků, na které se dobře dívá. Je to natočeno netypicky z pohledu novinářské reportáže a jsou v něm uvedeny opravdu pěkné a chytlavé songy. A ta jejich vystříhaná černá srst do různých ornamentů nebo to je tetování(?) netuším, ale je to hustýýý. Jo a to kuře teda nevypadá jako kuře ale jako dospělejší jedinec, tudíž jako kohout, který se stal mým oblíbencem díky neustále dobré a vysmáté náladě ;-)(28.10.2013)

"Help the Chicken..." S pohodářstvím australského surfaře rozráží Divoké vlny již poněkud zatuchlou louži stále stejných počítačově animovaných snímků. Problém však je, že pouze formou a nikoli pak již i obsahem. Střih rádoby dokumentu tomu sedne perfektně, ovšem veškerý potenciál této formy je ukázán v nápadité úvodní scéně historie tučňáčího surfingu a v promluvách na kameru ihned poté... A následuje jen a pouze recyklace toho samého na sto a jeden způsob. Námětem jde o rodinnou "klasiku" o sebevědomí, pádu na hubu (respektive zobák) a nalezení těch pravých hodnot. Divoké vlny mají naprosto, ale skutečně naprosto, totožný děj i zvraty (dá-li se to tak vůbec nazvat) jako loňská Auta od Pixaru. Auru sympatického počinu již Divokým vlnám nikdo nevezme, ale je věčná škoda, že to má tak děsivě tuctový obsah. Pak by to teprve stálo zato.(26.9.2007)

Woooooooow! Tohle opravdu není Pingu se svou družinou. Tohle je animák jenž v dnešní době ukázal, že slova klišé a patos vymysleli jen opravdu velcí magoři. Surf´s up je zkrátka a dobře film, který vás v letních měsících osvěží víc než sklenka ledově vychlazeného Ice Tea. Při prvních záběrech na tu Divokou vlnu mi spadla čelist, protože i když jsem si myslel, že v dnešní době moderních technologií mě nemůže nic překvapit, opak byl pravdou. Voda je vytvořena tak dokonale až...eh máte pocit, že se na vás skutečně nějaká ta vlna řítí. "Shia LaBeouf si musel při dabování Codyho vykřičet hlasivky" to byla také jedna z věcí jenž se mi drala na jazyk a málem jsem toho hoška litoval (humor). Sakra já se z toho ještě nemůžu otřepat... Chci to vydět ještě jednou- he co jednou stokrát.... Bože už píšu blbosti takže co to utnou než vás ještě slovníma bludama uspím? Závěr zní velmi prostě neřkuli infantilně (eh?) : Divoké vlny je film na který se nezapomíná!(13.8.2007)

Moje vrozená nenávist vůči tučňákům opět dočasně umlčena (naposledy se tak stalo u Madagaskaru). Surfovat ti kluci umí a v Sony navíc všem ukázali, že i po letech renderovaných sázek na jistotu lze najít postranní uličky a trochu zatopit pod kotlem. Shiovi už nestačí člověčí holky a loví tučňačky. Ten kluk je k nezastavení. :) (70%)(11.12.2007)

• - V rámci studia vln a surfařů se animátoři vydali na Malibu Beach v Kalifornii. (HellFire)

• - Biz G alias „The Geek“ je odkazem na dnes již legendární postavu Duda z filmu Big Lebowski. (HellFire)

• - Filmaři sháněli kvůli jistému druhu záběru kameru Sony DXC-M3A. Ta se ale přestala vyrábět v roce 1989. Nakonec ji vydražili na eBay. (zigot7)