Divoké vlny

Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Ďalší radový 3D animák! Zvierací hrdinovia, pestré prostredia, profesionálny dabing, skvelé animácie, humor, poučenie, láska, happyend... To všetko tento krát v teenagerskom cool style. Príbeh o mladom tučniakovi - surfistovi. Čo ich ešte nenapadne! Zdá sa mi, že už som týchto animovaných filmov presýtený. Ale aby som bol objektívny dávam "Divokým vlnám" tri hviezdičky. ***(12.3.2008)

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(22.1.2008)

zajimavy stylem natoceny animak z prostredi tucnaciho surfingu... Taky si rikate, WTF? Ano je to trochu padle na hlavu, ale v animacich se prece neresi takove drobnosti, tam jde jen o fantazii a zabavu. A te je tady az dost.. A nejlepsi na tom je, ze to neni podano takovym detskym typickym zpusobem, ale docela chytre, vyjimecne a zajimave. Udelat animak stylem dokumentu, ci sportovniho prenosu a vubec animak, ktery ukazuje primo do zakulisi surfingu, byl velmi inovativni napad a ackove obsazeni dabingu jen potvrzuje, ze to nezaujalo jen mne.. Ovsem je to jasne i pro deti, takze se nebojte podivat se i s nimi, nektere akcni sceny, zabavne vtipky ci dialogy vas i je poslou do kolen.. V posledni dobe uz druhy dobry tucnanci animak, to beru.. Jen tenhle je narozdil od Happy Feet diky polidsteni tucnaku jeste vice lidem blizky a nesklouzava tak casto do takove klisovistosi a snahy byt skvely za kazdou cenu..(22.4.2010)

Sakra hned bych si zasurfoval. DIVOKÉ VLNY jsou určitě jedním z nejlepších animáků poslední doby. Natočit celý film jako video ze zákulisí byl vynikající tah. Navíc Shia válí. Cody Maverick jakoby s jeho hlasem získal i jeho herecký talent :-). Prostě je to zábava, žádné přehnané poselství o tom nebo onom. Je to o plnění snů a umění se bavit. Joj. Hned bych si sjel nějákou pěknou vlnu... dal si tunel, ale tady v Novém Jičíně nemáme moře. Do háje! :-)(26.9.2007)

Aj napriek otrockému prisluhovaniu schéme športových filmov veľmi príjemá záležitosť. Vidieť animák, ktorý dobre funguje hlavne v scénach, kde sa postavičky nesnažia byť za každú scénu vtipné, mi pripadá ako veľká vzácnosť.(15.6.2008)