Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Ďalší radový 3D animák! Zvierací hrdinovia, pestré prostredia, profesionálny dabing, skvelé animácie, humor, poučenie, láska, happyend... To všetko tento krát v teenagerskom cool style. Príbeh o mladom tučniakovi - surfistovi. Čo ich ešte nenapadne! Zdá sa mi, že už som týchto animovaných filmov presýtený. Ale aby som bol objektívny dávam "Divokým vlnám" tri hviezdičky. ***(12.3.2008)

rozpočet : ? otvárací víkend : $17,640,249 tržby celosvetovo : $145,121,441(2.7.2007)

Sakra hned bych si zasurfoval. DIVOKÉ VLNY jsou určitě jedním z nejlepších animáků poslední doby. Natočit celý film jako video ze zákulisí byl vynikající tah. Navíc Shia válí. Cody Maverick jakoby s jeho hlasem získal i jeho herecký talent :-). Prostě je to zábava, žádné přehnané poselství o tom nebo onom. Je to o plnění snů a umění se bavit. Joj. Hned bych si sjel nějákou pěknou vlnu... dal si tunel, ale tady v Novém Jičíně nemáme moře. Do háje! :-)(26.9.2007)

Pěkný počítačový animák, ale ne ten nejlepší... Nápad s v animovaném filmu experimentální formou reality show je neotřelý a vyšel, prostředí surfařské komunity je také dostatečně nosné, ale trochu tomu chybí lepší příběh, tahle dějová linka je na můj vkus až příliš průhledná... Každopádně jsou Divoké vlny důkazem toho, jak moc povedený dabing lze v tuzemských podmínkách udělat...místy si, myslím, předčil využívaje zvukomalebnosti češtiny původní znění (což byl vlastně ale také dabing :-)) ,,Tank je hnusný kýbl plný kakánků..."(6.1.2009)

Kupodivu jsem na tomto snímku neshledal nic moc zábavného. To, že je to tak originálně "natočeno" jako dokument, mi spíše vadilo, než abych žasl nad tvůrčím realismem páně režisérů. Celkem jsem se i nudil, vše naštěstí ještě trochu zachraňuje skvělý dabing LaBeoufa a pěkné triky.(13.8.2008)

• - Na začátku filmu se tučňáka ptají, jestli umí ještě něco jiného než surfovat; v narážce na Happy Feet odpoví: "Jako třeba zpívat a tančit?" (xjane)

• - První práce na filmu začali již v roce 2002. (HellFire)

• - Filmaři sháněli kvůli jistému druhu záběru kameru Sony DXC-M3A. Ta se ale přestala vyrábět v roce 1989. Nakonec ji vydražili na eBay. (zigot7)