Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Ani nahodou nie dokonaly, ale velmi prijemny animak, ktory ma potesil hlavne svojou nevtieravostou. Nesnazi sa zaujat iba sprskou radoby zabavnych gagov, ale po celu dobu ukazuje, ze jeho hlavnou prioritou su predsa len pribeh a postavy. Klasicky pribeh, klasicke postavy, ale v tom zmysle, ze mi to neprislo ako vykradacka, ale divacky velmi vdacna zabava. (8/10)(4.3.2008)

Jediný letošní animák, co se mi vyloženě líbil. Hlavní hrdina neumí zpívat ani stepovat (což je hlavní pozitivní zpráva!) a prohání vlny ostošest. Do toho přiběhne pár hláškujících postaviček v čele se zhulenýcm kuřetem z Pardubic a El Duderino vysype z rukávu tunu mouder o přátelství a cestě za sny. Co víc si může člověk přát. Značka: Přežíjí diváci každého věku.(24.11.2007)

Jako milovnice surfingu nemůžu jinak .. :))(26.5.2008)

Poznáte ten pocit, keď sa celí natešení posadíte k monitoru s cieľom strhať ďalší debilný CGI animák made in U.S. ? No tak takto nejak som k Divokým vlnám pristupoval ja. Ajhľa, chyba. Pretože tento animák skutočne je originálny a ako hovorí istá anticelebrita (zdravíme Bluntmana ;-) ) nášho filmového webu „progresívny“. Nie je to scenár, ktorý je vzhľadom na „reality TV“ štylizáciu formy temer nulový, je to práve spôsob, akým je celý film poňatý. Neznášam programy typu „reality show“ či „MTV Real world“, pretože práve tie svojimi formálnymi prostriedkami (rychly strih medzi rozhovormi a akciou, ručná kamera, len zoom a švenky) pochovávajú naráciu čohokoľvek a sú viac „show“ než „reality“, lenže príbeh Cody ho a Big Z je v tomto smere výnimkou. Jednak viem , že je to fikcia a jednak je na poli animákov potrebné oceniť tento samovražedný experiment, nerozhodný kto má byť cieľovým publikom. Pretože akokoľvek je príbeh zatlačený do pozadia a postavy schematické, pôsobia najmä surferské scény neskutočne „živo“ a cool. Skrátka a dobre Surf up je animák, ktorý má čosi do seba a vydajúc sa svojou vlastnou cestou je dúfam prvou lastovičkou predznamenávajúcou, že Hollywood konečne natočí v CGI aj niečo iné než mravne nezávadné zvieratká či autíčka pre celú rodinu. 7/10(23.12.2007)

Originalita prostredia a nápadu so surfami sa zaprieť nedá. Ale to, že má film takmer totožnú šablónu kostry príbehu ako Cars som si začal uvedomovať až keď Cody našiel Big Z-eta, o ktorom si každý myslel, že je dávno mŕtvy (Lightning McQueen-Doc Hudson). To mi však nezabránilo užívať si túto letnú, milú zábavičku s (ako vždy a snáď ešte viac) premakanou grafikou. Chýbalo mi však trošku viac grádov pred finálnym súbojom, humoru tiež nebolo na rozdávanie, ale všetko to zachraňovala krátka minutáž a malí tučniačikovia boli tiež k zožraniu. 80%.(20.8.2007)