Divoké vlny

Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Kupodivu jsem na tomto snímku neshledal nic moc zábavného. To, že je to tak originálně "natočeno" jako dokument, mi spíše vadilo, než abych žasl nad tvůrčím realismem páně režisérů. Celkem jsem se i nudil, vše naštěstí ještě trochu zachraňuje skvělý dabing LaBeoufa a pěkné triky.(13.8.2008)

Originalita prostredia a nápadu so surfami sa zaprieť nedá. Ale to, že má film takmer totožnú šablónu kostry príbehu ako Cars som si začal uvedomovať až keď Cody našiel Big Z-eta, o ktorom si každý myslel, že je dávno mŕtvy (Lightning McQueen-Doc Hudson). To mi však nezabránilo užívať si túto letnú, milú zábavičku s (ako vždy a snáď ešte viac) premakanou grafikou. Chýbalo mi však trošku viac grádov pred finálnym súbojom, humoru tiež nebolo na rozdávanie, ale všetko to zachraňovala krátka minutáž a malí tučniačikovia boli tiež k zožraniu. 80%.(20.8.2007)

V poslední době už na ty animáky nějak nejsem a tohle jsem si pustil vlastně jen kvůli všem těm kladným ohlasům. A ono to fakt není špatné. Žádná bomba, ale příjemně pohodově vám to s těmi tučňáky uteče a o to přece jde. 70%(21.9.2007)

Už tradične animák príbehom a formou určený len deťom, narážkami a parodickými odkazmi zase len dospelým, ale dobre pozerateľný pre obe skupiny. Počítačová animácia je jednoducho nádherná a keďže film nie je závislý na reálnych záberoch, pohľadov na spenené vlny a tyrkysovú morskú vodu si užijete viac než v reportáži z majstrovstiev v surfingu.(9.9.2007)

V dnešní záplavě 3D animáků je třeba se nějak odlišit - třeba tak, že natočíte animovaný dokument o historii tučňáčího surfování. Postavy jsou cool, hlášky ještě víc, originální dabing stojí za slyšení a všudypřítomné narážky a skryté vtípky taky. Moc milé překvapení.(12.9.2007)