poster

Divoké vlny

 • USA

  Surf's Up

 • Slovensko

  Divoké vlny

 • Slovensko

  Frajeri na vlnách

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl.(4.9.2009)

 • Shushika
  ****

  Jeden z nejzábavnějších animáků poslední doby, který je spíš pro dospělé než pro děti. Jde totiž o svérázný 3D dokument, respektive bajku naruby, kde mají tučňáci stejné problémy jako lidé. Postavičky si přítomnost kamery uvědomují a kolikrát se chovají jako ti, kdo ví, že jsou natáčení. Oceňuji, že tvůrci nemoralizují o tom, jak si tučňáky nesmíme vyhubit a jen baví. Ve většině případů jim zjevně nejde o chrlení vtipů, záleží totoiž spíš na tom, kdo konkrétní postavu namluvil v původním znění, čím se jí podobá (v kolika filmech má James Woods ježka?:) a jakým přízvukem co řekne. Dialogy ani situace nijak zvlášť negradují (co ostatně chtít od dokumentu:), ale i tak jsou Divoké vlny továrna na dobrou náladu. Na několika místech jsem byl dokonce dojat - a to se z plátna nevalily nijak velké myšlenky. Dobrá ukázka toho, že méně je někdy více a že to JDE i jinak.(4.8.2007)

 • Rex Mundi
  ****

  Už tradične animák príbehom a formou určený len deťom, narážkami a parodickými odkazmi zase len dospelým, ale dobre pozerateľný pre obe skupiny. Počítačová animácia je jednoducho nádherná a keďže film nie je závislý na reálnych záberoch, pohľadov na spenené vlny a tyrkysovú morskú vodu si užijete viac než v reportáži z majstrovstiev v surfingu.(9.9.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Mychael Danna: 1. Reggae Got Soul - 311 ,2. Drive - Incubus ,3. Stand Tall - Dirty Heads ,4. Lose Myself - Lauryn Hill ,5. Just Say Yes - Ken Andrews ,6. Forrowest - Forro in the Dark ,7. Pocket Full of Stars - Nine Black Alps ,8. Into Yesterday - Sugar Ray ,9. Big Wave - Pearl Jam ,10. Wipe Out - Big Nose ,11. Run Home ,12. What I Like About You - The Romantics ,13. You Get What You Give - New Radicals ,14. Hawaiian War Chant (Ta-Hu-Wa-Hu-Wai) - Wills, Bob & His Texas Playboys,(8.6.2011)

 • Ainy
  ****

  Tohle je jeden z animáků, na které se dobře dívá. Je to natočeno netypicky z pohledu novinářské reportáže a jsou v něm uvedeny opravdu pěkné a chytlavé songy. A ta jejich vystříhaná černá srst do různých ornamentů nebo to je tetování(?) netuším, ale je to hustýýý. Jo a to kuře teda nevypadá jako kuře ale jako dospělejší jedinec, tudíž jako kohout, který se stal mým oblíbencem díky neustále dobré a vysmáté náladě ;-)(28.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace