Hodná holka

The Good Girl

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Výkon Jennifer Aniston je skutečně vynikající.Občas jsem si až říkal jestli je to skutečně ta Rachel z "Přátel".Jinak velmi sympatický a civilní film.A i když jsem tuhle ,,Hodnou holku" ke konci úplně nechápal rád si jí pustím ještě jednou.(22.8.2006)

Takovej docela obyčejnej film o docela obyčejnejch lidech a jejich obyčejnejch problémech. Divák se tak docela může sžít s postavama a oproti všemožnejm supermanům, co právě zachraňujou svět, je to přijemná změna. Někomu to možná bude připadat nudný, ale já podobný filmy teda můžu a to jako hodně. Trochu bych to přirovnal k filmu Office space a to nejen kvůli účasti Jennifer Aniston. Ta mimochodem ukazuje, že umí hrát i něco jinýho, než Rachel z Přátel. Jake Gyllenhaal se sice celou dobu tvářil tajemně, jak kdyby mu zapomněli říct, že už nehraje roli Donnieho Darka, ale to nebylo zase až tak na škodu a celkem mi ve filmu seděl. Hodná holka neni film, kterej plní kina, ale na takovej odpočinkovej večer to pro mě rozhodně neni špatná volba.(15.3.2007)

Jennifer Aniston moc nemusím. Její role většinou nestojí za nic a tak jsem čekal, že tady to bude podobné. No s trochou nadsázky se dá konstatovat, že tohle je její nejlepší herecký výkon. Jennifer se dokázala celkem dobře ztotožnit s postavou zdeptané manželky, která si doma sexu příliš neužije a tak samozřejmě hledá rozptýlení jinde. A najde ho hned v práci - u mladíka Holdena, který prožívá podobnou krizi v bledě modrém. Jake Gyllenhaal se neztratil, což dokazují i dnešní role které dostává a na povrch se dere mladá a nadějná "star", která může zastínit ostatní a dostat se tak na pomyslný herecký vrchol. Nejvíc se mi ale líbil John C. Reilly - manžel Aniston, působící věrohodně a potýkající se s nepříjemnými problémy. Koukatelná záležitost...(21.8.2006)

Skvělé psychologické drama, ve kterém exceluje (snad poprvé a možná naposledy) Jennifer Aniston. Směle se může zařadit mezi nezávislé snímky, které nkdy moc neuspějí u lidí, ale mají svou kvalitu a své menší publikum si také najdou...(9.4.2004)

• Chrustyn

Jennifer Aniston svou rolí překvapila a úplně se odvrátila od seriálové Rachel z "Přátel" ale příběh je hodně obyčejný a překvapí jen koncem.(2.6.2007)

• - Ve scéně, kdy se Justine (Jennifer Aniston) vrací domů, sledují Phil (John C. Reilly) a Bubba (Tim Blake Nelson) v televizi seriál Happy Tree Friends (od r. 2006). (Avalon820)

• - Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)

• - Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)