Hodná holka

The Good Girl

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Ačkoli jinak Jennifer Aniston nemusím, přijde mi dost často zbytečně afektovaná, v tomto filmu mě mile překvapila civilním herectvím. I příběh byl fajn, morální poselství ne moc okaté, zato tu a tam probleskl i černý humor. No a Jake Gyllenhaal je s pohledem á la Donnie Darko k sežrání :-)(24.8.2006)

Skvělé psychologické drama, ve kterém exceluje (snad poprvé a možná naposledy) Jennifer Aniston. Směle se může zařadit mezi nezávislé snímky, které nkdy moc neuspějí u lidí, ale mají svou kvalitu a své menší publikum si také najdou...(9.4.2004)

Úsporný výkon seriálové Jennifer Aniston by si místy další hvězdičku navrch zasloužil..(26.8.2006)

Takovej docela obyčejnej film o docela obyčejnejch lidech a jejich obyčejnejch problémech. Divák se tak docela může sžít s postavama a oproti všemožnejm supermanům, co právě zachraňujou svět, je to přijemná změna. Někomu to možná bude připadat nudný, ale já podobný filmy teda můžu a to jako hodně. Trochu bych to přirovnal k filmu Office space a to nejen kvůli účasti Jennifer Aniston. Ta mimochodem ukazuje, že umí hrát i něco jinýho, než Rachel z Přátel. Jake Gyllenhaal se sice celou dobu tvářil tajemně, jak kdyby mu zapomněli říct, že už nehraje roli Donnieho Darka, ale to nebylo zase až tak na škodu a celkem mi ve filmu seděl. Hodná holka neni film, kterej plní kina, ale na takovej odpočinkovej večer to pro mě rozhodně neni špatná volba.(15.3.2007)

Príbeh jednoduchej ženy-predavačky, ktorá po príchode nového zamestanca-milenca rieši dilemu svojej budúcej existencie. (1) Stabilita, rutina - predstavovaná HomerSimpsnovským, milujúcim a dobráckym manželom s ktorým je proste nuda, alebo (2) útek z práce zamestnania, zamestanania a zabehaných stereotypov s psychicky a emocionálne labilným, so života zmeteným, vášnivo zamilovaným madíkom (výborný Gyllenhaal) s nulovou víziou budúcnosti. Trochu som sa obával výkonu Jennifer Aniston, ale bol som milo prekvapený jej sympatickým, civilným a hľavne uveriteľným výkonom, v ktorom našťastie Rachel nenájdete. Príjemný film s pár výbornými nápadmi.(30.8.2006)