Hodná holka

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

• Chrustyn

Jennifer Aniston svou rolí překvapila a úplně se odvrátila od seriálové Rachel z "Přátel" ale příběh je hodně obyčejný a překvapí jen koncem.(2.6.2007)

• Fanucci

Tento příšerně natočený (komentářů zmiňujících kameru tu už koukám pár je) film měl asi působit opravdově a hluboce, ale místo toho je to taková slátanina. Totiž na psychologický film je scénář dost ubohý a na obyčejnou love-story příliš komplikovaný. Dialogy působí uměle a postavy nejsou divákovi přiblíženy důsledně, takže se s nimi vůbec nestotožní. Také vztah mezi Anniston a Gyllenhaalem působí nevěrohodně a zvláštně. Je to dáno jak nepřiměřenou rychlostí jeho vzniku, tak tím, že to mezi oběma před kamerou nejiskří. Prostě se k sobě vůbec nehodí. A aby té kritiky z mé strany nebylo málo:-), tak se ještě musím zmínit o samotné Jennifer Anniston. Ten kontrast její dokonalé "přátelovské" tvářičky s chudým prostředím a obnošeným oblečením mne přišel směšný. Ona role chudých prodavaček jednoduše hrát nemůže.(12.7.2005)

Ačkoli jinak Jennifer Aniston nemusím, přijde mi dost často zbytečně afektovaná, v tomto filmu mě mile překvapila civilním herectvím. I příběh byl fajn, morální poselství ne moc okaté, zato tu a tam probleskl i černý humor. No a Jake Gyllenhaal je s pohledem á la Donnie Darko k sežrání :-)(24.8.2006)

Docela obyčejný námět, profláklé obsazení a velmi, velmi špatné zpracování. Naprosto bych vypustila komediální žánr, nesympatické a nervy drásající zaměstnance obchoďáku, přizvala dobrého hudebníka pro soundtrack a mohlo by z toho být slušné drama. Vlastně jsem s hlavní hrdinkou soucítila, fandila jí. Takže Jennifer Aniston se tu vůbec neukázala ve špatném světle. Dokázala, že umí hrát i vážnější role, než potrefenou Rachel. A Jake Gyllenhaal byl skvělý. Ty role psychicky narušených mladíků mu prostě sedí.(22.7.2010)

Jennifer Aniston mi vždycky mimo Přátele vadila, tady kupodivu i něco hrála a nelezla mi na nervy. Jake Gyllenhaal sice vypadá, že si odskočil z Donnieho Darka, ale tomu bych odpustila cokoliv. Skutečnou kvězdou je však Cheryl a její šílené hlášky, za které bych možná byla ochotná přidat i další hvězdičku...(22.8.2006)