Skřítek

Podivín O'Grady získá zlato ve kterém je ukryta moc starého skřítka. Skřítek ho však pronásleduje a snaží se své zlato získat zpět. O'Grady zlato ukryje, chytí skřítka a zavře ho do bedny. O 10 let později kupuje O'Gradyho farmu JD otec Tori. Skřítek nešťastnou náhodou uniká a nerovný zápas mezi skřítkem a lidmi začíná... (Multi Home Video)

fcreading

Mix komédie s prvkami hororu tú nevýslovne patrí, pretože tolko vtipov ktoré tu vysloví Warwick Davis ako Škriatok, sa nedajú ani zrátať a sú velmi vydarené. Dej Škriatok chce získať späť svoje zlato, ktoré našli dvaja chlapci ktorý sa rozhodnú že si zaň kúpia komixy alebo zaplatia za operáciu. Lenže Škriatok ich bude stále otravovať že chce svoje zlato, a tak budú musieť naň použiť štvorlístok ktorý ho zastaví a tak tu máme šialenú jazdu plnú nečakaných situácií a vrážd pre jedno vrece zlata 80 percent. ()

dubinak

Hodně zábavná volovinka v čele s šíleným Leprechaunem, který podává jednu hlášku za druhou. Občas snímek působí jako parodie a v podstatě mi to přišlo, že to absolutně postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu, ale chtěla jsem si aspoň prvním dílem vyplnit svoje mezery v hororech z devadesátých a udělat si jakousi průpravu, abych se pak mohla těšit na remake. Warwick se do role hodil výborně, asi ani nebudu říkat proč :D A vžil se do ní s velkou vervou a energii. Děj je poněkud absurdní, ale sranda to byla. ()

Paldini

No jo, je to tak, ani nazelenalí malí skřeti nemají radost z toho, když jim nějaký jiný chlap šáhne na peníz, to se pak z veselého malého poety stane nechutný, zákeřný a vraždící bastard se slabostí pro lidské maso. Oproti jiným filmovým horrorovým zabijákům nemá Leprechaun dostatečnou fyzičku, takže dostává pěkně přes hubu, avšak tenhle svůj handicap vynahrazuje nezranitelností, zákeřností, kapkou magie a vždy výbornou náladou. ()

tron

Moje detské spomienky na Leprechauna sú hmlisté. Spomínam si matne na horor o vraždiacom škriatkovi, ktorého zlikvidujete štvorlístkom. Išiel som naň v polovici 90. rokov do kina a po návrate domov som sa tak bál, že som najbližšie týždne behal po lúke a zúfalo hľadal štvorlístky (hrdinka ich šokujúco bežne nachádza behom dvojminútového hľadania, ale každý, kto už ich niekedy hľadal, vie, že sa to nezakladá na realite). Vraždiace scény sú nečakane drsné, poteší pohľad na začínajúcu Jennifer Aniston a na zamaskovaného Warwicka Davisa, ktorý si to tu značným spôsobom dáva. Ale chýbajúca logika to z pôvodne plánovaných 3* zráža na opatrnejšie dve (štvorlístok nefunguje, železné autíčko v rýchlosti 25 km/hod prevráti na strechu desaťkrát väčšiu dodávku, leprechaun nevypne elektriku, leprechaun sa nachádza v policajnom aute práve keď volá šerif...). Kino Považan NMnV 1993 ()

JohnnyD

7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4 ()

• Podľa slov Warwicka Davisa mal byť tento film pôvodne určený pre detí. Štúdio však rozhodlo, že sa prerobí pre staršie publikum. (beso74)
  • První film produkční společnosti Trimark Pictures. (hladass)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí