• Kazachstán

(Německo)
  • slovenský

Komedie / Drama

Kazachstán / Rusko / Německo / Polsko, 2008, 100 min

V rytmu Boney M. - Rivers of Babylon hrající z přehrávače v traktoru a s heslem "Žádná žena, žádné stádo" se vydává hlavní hrdina Asa se svým kamarádem a se svým protivným švagrem, větrem ošlehanou a prachem zavátou stepí za jedinou svobodnou dívkou široko daleko, kterou zatím neměl ani možnost vidět, dívkou jménem Tulpan, která Asu zarputile odmítá. Online porod ovce byl stejně krutý jako je kazašská step. 50 %(25.5.2013)

Přiznávám se, ale příběh námořníka Asy uprostřed kažasské stepi a polopoušti mne dojal. Nevím sice jestli obyvatele Kazachstánu ještě rukuji k Tichomořské flotile námořnictva Ruské Federace, ale to filmu neubralo na citu a kouzlu. Počet cen si film zaslouží. Překvapila mne i podobnost ruštiny a kazaštiny. Rivers Of Babylon od Boney M musí být v tomto kousku stepi krajně neoblíbená píseň. Pěkný film a nelituji pozdního sledovaní. Pěkný film, který nepotřebuje specialní efekty ani 3D.(15.5.2011)

Recenze na indiefilm.cz.(8.5.2009)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $158,741Tržby Celosvetovo $1,070,482(20.4.2010)

Nudné a nezáživné? Hm, tak nevím. Nabízí se otázka jak moc zábavný život v kazažské stepi, kde v široko daleké jediné jurtě žije početná rodina, které k obživě slouží početné stádo ovcí, asi může být...Myslím, že se režisérovi podařilo věrně zachytit atmosféru života v tomto prostředí.(18.5.2011)