poster

Tulpan

 • Kazachstán

  Tulpan

 • Německo

  Tulpan

  (Německo)
 • slovenský

  Tulpan

Komedie / Drama

Kazachstán / Rusko / Německo / Polsko, 2008, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Filmy, ktoré sa odohrávajú v tak extrémne odlišnom prostredí ako práve 'Tulpan' (život v kazašských jurtách), majú jednu obrovskú výhodu. Stačí totiž, aby do nich scenáristi vkomponovali čolen trošku zaujímavejší scenár a milé filmové prekvapenie je na svete. 75%.(25.9.2009)

 • T2

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $158,741Tržby Celosvetovo $1,070,482(20.4.2010)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.68/245(22.8.2009)

 • Radek99
  ****

  Tulpan je jako Dostojevského romány, dlouhé popisné pasáže někdy dosti brzdí rozvíjení děje, na druhou stranu je absence děje v těchto pasážích vyvážena realistickou až dokumentární zprávou z opravdu hodně jiného světa. Běh života tradičních nomádů kočujících po kazašské stepi je chvílemi skutečně pohledem tak novým a jinde málokdy viděným, že hravě vyváží jinakost filmového přístupu. Patrně hodně věrné zachycený život civilizace z druhého konce civilizačního spektra je občas proložen poetickou pasáží v ryze východním duchu - porod jehněte, převážení nemocné velbloudice na sajdkáře motocyklu či jízda na vytuningovaném traktoru za zvuků Boney M je skutečně koření, které západní režisér použije jen stěží. Stejně tak je pokřivena i narace místy blízká narativním světům magického realismu - historka o setkání s chobotnicí nebezpečnější žraloka je dobrým příkladem. Příběh východně rozvolněný, jakási recyklace scén, které se často opakují, originalita každým záběrem, sugestivní herecké výkony, snad jen místy až přespříliš amatérská kamera...to je Tulpan... Podobné filmy: Příběh o uplakaném velbloudovi, Jeskyně žlutého psa(8.5.2010)

 • lena60
  ****

  Nudné a nezáživné? Hm, tak nevím. Nabízí se otázka jak moc zábavný život v kazažské stepi, kde v široko daleké jediné jurtě žije početná rodina, které k obživě slouží početné stádo ovcí, asi může být...Myslím, že se režisérovi podařilo věrně zachytit atmosféru života v tomto prostředí.(18.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace