Univerzální uklízečka

Keeping Mum

Univerzálna upratovačka

Komedie

Velká Británie, 2005, 103 min

4,5 / 5...Tady je vidět, že to opravdu točili angláni.. Ta anglickost z toho úplně sálá. Každej záběr, každej akord hudby, ... nádhera. Herci jsou skvělí, bez vyjímky, a především Maggie Smithová je prostě k sežrání... Rowan Atkinson je opravdu k nepoznání, MR. Beanovi se trošku blíží jen při fotbalový scémě, jinak je to člověk, kterýho prostě neznám a seznámení s ním člověka potěší.. A Swayze opravdu překvapil.. Takže co říct na konec... Dáte si čaj?(26.3.2006)

Sice nepřekvapivá, ale velmi roztomilá a výborně zahraná černá komedie, která mi skvěle zlepšila náladu. Maggie Smith a Rowan Atkinson jsou prostě boží.(24.3.2006)

Hodně zvláštní zážitek... dost britský, velice ženský, neřkuli feministický. Vůbec bych neřekl, že se jedná o komedii, je to spíš takový malý, odlehčený příběh - sám o sobě docela zajímavý, ale žel podaný nezajímavým způsobem... Příliš neforemné a taky mdlé a pomalé na to, s jakým humorem se tady pracuje. Přesto mě právě tenhle patřičně vysušený, v černém čaji vyluhovaný, humor byl hodně blízký. Docela mě mrzí, že to musím říct, ale myslím, že obsazení Rowana bylo velkou chybou... Třebaže se očividně snažil, jeho kněz nakonec skončil jako karikatura někde na půl cesty mezi Beanem a Goodfellowem - vrcholem nedůvěry v jeho postavu pak byla scéna s Šalamounovou písní. Ženské party byly naopak obsazeny senzačně - Thomasová a Smithová vykouzlily opravdu senzační výkony na kterých film pevně stojí. Mé malinko nadopované hodnocení jakbysmet... 70%(7.6.2008)

Sice to neni zrovna ten typ komedie, že bych se u toho válel smíchy, ale uteklo to jako voda a docela mě to pobavilo. Anglickej černej humor mam prostě rád. I když po úvodní scéně jsem očekával, že ten humor bude černější. Jinak Rowan Atkinson mě rozesmívá, i kdyby jen seděl a mlčel a scény s nim byly asi nejlepší. Jenom škoda, že nedostal trochu víc prostoru. Film má momentálně 71% a tady se pro změnu zase shodnu s většinovym názorem. Taky to vidim tak na ty slabší 4 hvězdy.(24.8.2014)

Místy i úsměvná komedie s panem Beanem... to už mu nikdo neodpáře, tuto "přezdívku"..(14.11.2009)

• - Patricka Swayzeho si producenti vybrali na základě jeho výkonu ve filmu Donnie Darko (r. Richard Kelly, 2001). (imro)

• - Pro Rowana Atkinsona je to první snímek, ve kterém ztvárnil hlavní roli od filmu Johnny English z roku 2003 (r. Peter Howitt). (imro)

• - Univerzální uklízečka debutovala v Anglii na začátku prosince v 306 kinech s obratem 645 886 liber, celkový výdělek se tam vyšplhal na trojnásobek. (imro)