Univerzální uklízečka

Keeping Mum

Univerzálna upratovačka

Komedie

Velká Británie, 2005, 103 min

Překvapivě dobrá komedie se sarkastickým nádechem. Dobré herecké obsazení, originální námět, vtipné vtipy a to vše zasazené do malebného anglického maloměsta. Ráda se na tento film podívám, když hledám podivné uvolnění...(24.10.2008)

Bavil jsem se převelice, je mi líto lidí, kteří si film pustí v domnění, že se bude jednat o bžiliontou variantu na mr. Beana, skvělé herecké výkony!(12.10.2012)

Ze začátku film sice trochu pokulhává a ztrácí se v trapných vtípcích, s příchodem nové hospodyně se ale celá atmosféra mění a na řadu přichází ten pravý černý anglický humor. Rowan Atkinson konečně odhazuje svůj typický idiotský výraz a v roli sympatického vikáře dokazuje, že skutečně umí hrát. Přesto největší hvězdou večera zůstává samotná hospodyně, Maggie Smith. S přehledem strčí všechny ostatní herce do kapsy a coby šarmantní postarší dáma, která by (ne)ublížila ani mouše, si získá srdce všech zúčastněných. Aby bylo jasno, ta čtvrtá hvězdička patří hlavně jí.(31.3.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,619,466Tržby Celosvetovo $18,575,768 ║ Dosť pomalé tempo zbytočne brzdí celkom zaujímavý príbeh s občasným vydareným vtipom. /45%/(23.10.2008)

rozpočet : ? otvárací víkend : $27,112 tržby celosvetovo : $18,432,962(12.12.2006)