Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Richard Shepard

Rolfe Kent

Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $12,594,698Tržby Celosvetovo $17,306,281Tržby za predaj DVD v USA $5,307,377 //počet predaných kusov 354,841(23.11.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +no hraje tady Pierce Brosnan -nic podstatného se ve filmu neděje, dost často stojí na místě, zpracování je průměrné/// No začátek byl slibný. Brosnan jako nájemný zabiják. Jenže, tenhle film se chce tvářit trošku jako komedie. To se moc nedaří, film je jen odlehčený a to není dobře. Za celou dobu Brosnan kromě svého herectví nic světoborného nepředvede. Tohle je prostě zbytečný film od kterého jsem si sliboval víc. Bohužel naprosto zbytečně.../// Celkem 42%///(21.9.2008)

Ústřední duo hrdinů je velmi sympatické a hlavně Pierce Brosnan exceluje. Přesto se jedná jen o takovou jednohubku jakých člověk může vidět spousty. Za pár dní si člověk jen těžko vzpomene, co že to bylo za film. Hlavně první polovina ovšem stojí za to. 60%(26.8.2008)

• Kubick

Kam ho jen zařadit? Opravdu nevím, čím chce film být, ale ať je čímkoli, ať je komedií, dramatem, thrillerem, tak vlastně není ničím a ani jednu z definicí těchto žánrů nesplňuje.. Musím sice uznat, že viděl Bonda s knírem, tetováním a pupkem, jak se jen ve slipech a kovbojských botách prochází po hotelu je opravdu zážitek. Až takový, že na zbytek filmu už si nevzpomínám a to jsem ho viděl včera.(28.1.2006)

Ono se řekne zabíjej, ale zkute si to ?? No asi to prdel nebude. Pro zabijáky tady ještě žádný film nebyl a tenhle to změnil . Myslím, že třeba v Rusku musí trhat rekordy v návštěvnosti. Pierce zahrál fakt dobře, nemusí se bát negativní odezvy u zabijáků .(20.11.2006)