poster

Matador

 • USA

  Matador, The

 • Německo

  Mord und Margaritas

 • Slovensko

  Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Režie:

Richard Shepard

Hudba:

Rolfe Kent
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BioGrower
  ***

  Netradičná zápletka, skvelí herci, priemerné prevedenie. Nevedel som či má byť tento film komédiou alebo drámou. Prvá polovica je skôr zábavnejšia, druhá vážnejšia. Ale film nenudí a to je hlavné.(5.6.2007)

 • StarsFan
  ****

  Když tady tak vidím ty dvou až tří hvězdičkové recenze, napadá mě, jestli jsme všichni viděli ten samý film – ten film, který vyvolal stojící ovace na Sundance, film, za který byl Brosnan nominovaný na Zlatý Glóbus, film, který získal od kritiků průměrně 3,6 hvězdiček z 5 a film, který se hodně dlouho držel na IMDb mezi dvěma sty nejlepšími filmy všech dob (teď už má "jen“ 7.4/10). Nicméně bohužel asi jo. Takže co dodat? Kritici přirovnávají Matadora k Bokovce nebo k Ztracenu v překladu, já v něm vidím jistou souvislost s Million Dollar Baby. Film o boxu, ve kterém hraje box vedlejší roli. Stejně tak je Matador o zabíjení lidí, ale mnohem důležitější je charakter hlavní postavy. Protože i ten nejhnusnější vrah může mít jemnou duši a stejně tak vás ten "hodný chlapeček“ vedle něj může překvapit věcí, kterou by byl schopný udělat. The Matador je každopádně film plný protikladů. Je vulgární a přitom mírný, smutný a zároveň vtipný, vážný a parodizující sám sebe ("Jsem stejně tak vážný jako problém s erekcí"). Na to, že se jedná o nezávislý film, jde o fascinující projekt se sympatickým scénářem, krásnou hudbou a herci vedenými hlavně Piercem Brosnanem. Ano, uznávám, že i mě vadí skákání mezi žánry, protože Matador tak nezískává ani humorný, ani přímo dramatický potenciál.(29.1.2006)

 • B!shop
  ****

  Tak tohle me mile prekvapilo. Napad je dobrej a celkem originalni, tech par akcnich scen funguje slusne a sem tam tu je nakej vostrej vtipek. Co se tyce hercu, tak Kinnear je fakt v pohode, ale to co tu predvadi Brosnan je fakt neskutecny. Nepamatuju si, kde, krome Bonda, by se mi takhle libil. Jeho postava vecne nalityho, nadrzenyho a unudenyho vraha je naprosto bezchybna a on je v ni absolutne dokonalej, takze celej film tahne a hazi jednu hlasku za druhou a vetsinou jsou to samy dobytkarny. Je akorat skoda, ze obcas se film fakt hodne rozjede a za chvily tu je najednou naky hluchy misto, takze se to zas zadrhne, ale celkove jsem se dobre bavil.(16.2.2008)

 • LiVentura
  ***

  Film spíše o přátelství a vztazích, než o krutém zabíjení i toho je tam k dostatku...(26.1.2010)

 • Kubick
  **

  Kam ho jen zařadit? Opravdu nevím, čím chce film být, ale ať je čímkoli, ať je komedií, dramatem, thrillerem, tak vlastně není ničím a ani jednu z definicí těchto žánrů nesplňuje.. Musím sice uznat, že viděl Bonda s knírem, tetováním a pupkem, jak se jen ve slipech a kovbojských botách prochází po hotelu je opravdu zážitek. Až takový, že na zbytek filmu už si nevzpomínám a to jsem ho viděl včera.(28.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace