Matador

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Richard Shepard

Rolfe Kent
  • kingik

Profesionální odstřelovač a nájemný vrah by rád ukončil svoji kariéru. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden správný Američan . Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivádí řadu komických situací. Snímku vyšlo jeho herecké obsazení, podstatně méně se mu daří ve skloubení thrilleru, dramatu a komedie. 40%(18.1.2009)

Film spíše o přátelství a vztazích, než o krutém zabíjení i toho je tam k dostatku...(26.1.2010)

Jeden z těch opravdu lepších filmů, které jsem letos viděl - film je svižný, má styl, oldschool říz a hlavně výborné výkony (krásně odporný Brosnan). 80%(28.8.2006)

Jak bych vám to jen vysvětlil... Před pár dny za mnou přijel kamarád s hledačkou a vyrazili jsme společně za vesnici do lesů a do polí. Brodili jsme se blátem, prodírali hustým křovím, utíkali z kukuřice před prasaty, větve v houštinách nás švihaly do obličejů, lepila se na nás havěť všeho druhu, několik myslivců si nás spletlo s divokou, samozřejmě jsme prd našli a když jsem se pak doma sprchoval, ze zadku na mě čučelo klíště. Ale víte co? Šel bych do toho znova. Takový byl i Matador.(25.9.2012)

rozpočet : $12.5 million tržby celosvetovo : $17,297,244(18.5.2007)