Matador

Komedie / Drama / Thriller

USA / Německo / Irsko, 2005, 92 min

Richard Shepard

Rolfe Kent

Smutná komedie o profesionálním vrahovi, která se snaží dokázat, že nejen se Sousedem zabijákem se dá užít spousta legrace. Pierce Brosnan hraje lidskou trosku, která necítí emoce, ale při setkání s jedním chlápkem, který je dokonce ochoten si s ním přátelsky pohovořit si začíná uvědomovat, že jeho život je úplně prázdný. A právě hlavní postava se stává hlavním tahounem ne zrovna povedeného příběhu. Televizní režisér Richard Shepard, se snaží vyhoupnout se do hlavního proudu a ukázat všem, že bychom s ním měli počítat. Daří se mu to jen částečně. jeho vizep říběhu je rozhodně zajímavá a v jistém ohledu i originální. Potrpí si na hrátky s barvami podobně jako to dělají španělští tvůrci, ale na úžasnou barevnost některých korejských filmů ještě nemá. Z příběhu přímo čpí pocit šití horkou jehlou, občas se ukazuje nepropracovanost, ale díky primitivní dějové linii to nepůsobí nijak rušivě. Matador je rozhodně příjemnou podívanou, ale nejedná se o ten druh filmu, který si dokáže udržet vaši pozornost.(16.6.2007)

I na nájemné vrahy občas padne smutek. Pierce Brosnan si zahrál roli opelichaného cynického vrahounka na křižovatce. Nevěřila bych, že chlápek, který mě jako naleštěný Bond nikdy ani u srdce ani jinde nebral, mě zmuchlaný, neoholený a občas připosraný tak okouzlí. Spolu s Gregem Kinnearem, kterého mám ráda už od čtyřprocentního malíře se zlomenou packou, utvořili na první pohled nesourodý ale na druhý už dokonalý pár. Ačkoli scénář a režie dokonalé nejsou, pro mě je v tuhle chvíli důležitý pocit - a ten je báječný.(30.11.2006)

• Malarkey

Absolutně nezáživný film. Nudil jsem se od začátku do konce a ani jednou jsem se nezasmál. Pierce Brosnan zde hraje zabijáka kterej chlastá a spí s děvkama. Zřejmě si autoři naivně mysleli, že to bude zábava mě to vůbec nebavilo. Film si více jak dvě hvězdičky nezaslouží a to je pouze kvůli Brosnanovi, který se snažil dát do své role trochu života. --- My business is my pleasure(21.8.2006)

Jeden z těch opravdu lepších filmů, které jsem letos viděl - film je svižný, má styl, oldschool říz a hlavně výborné výkony (krásně odporný Brosnan). 80%(28.8.2006)

Má láska k mužnému a sexy P. Brosnanovi zaznamenala touhle rolí povážlivé trhliny. Nájemný vrah, alkoholik a děvkař, kterého po probuzení zaujmou na neznámé ženě, ležící v jeho posteli, pouze její nalakované nehty na nohou a tak si je taky začne lakovat. A místo elegantního 007 ve smokingu se sklenkou martini .... pobuda ve slipech, kovbojských botách a s kocovinou potácející se hotelovou halou k bazénu. Zoufalec, který nemá o svých narozeninách ani komu zavolat, tak se nalepí na prvního chlápka s kterým se setká v baru. Konečně někdo na koho může udělat dojem. Žánr? Nevím. Nicméně 3* dávám za Pierce, protože svého smutného a osamělého vraha zahrál výborně.(12.2.2006)

• - Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)

• - Richard Shepard v bonusu na dvd uvádí, že film byl původně 130 minut dlouhý. Později se rozhodl jej zkrátit na 97 minut. (Terva)

• - Ačkoliv se ve filmu cestuje do Vídně, Las Vegas, Sydney nebo třeba do Budapešti, bylo vše natočeno v Mexico City a pak digitálně přepracované. (Terva)