Shinobi

Shinobi: Heart Under Blade

Akční / Drama / Romantický / Fantasy

Japonsko, 2005, 107 min

Film s hlbokou myšlienkou, kde som zo začiatku nechápal úmysel pána pánu, že aký dôvod mal na to, aby príkazom proti sebe postavil bojovník 2 osád, ktoré síce dlhé roky proti sebe bojovali ale už dlho žijú v miery. Hlavným úmyslom nebol strach z toho, že by sa azda obával ich super schopností, ale hlavne to, že zašli moc ďaleko, predsa ľudský tvor nie je na tomto svete aby zabíjal a mal neustále strach, láska a priateľstvo sú tie hlavné dôvody. Film je doplnený krásnou hudbou a nádhernou prírodou ... krásny filmový zážitok !(19.10.2013)

Krásná vizuální stránka není vše.. Schopnosti Shinobi byly luxusní, ale na můj vkus nedostatečně využity. Nějak mi to zpracování nesedlo, ani přesně nevím proč. Slabší 4*(8.3.2013)

Takový Naruto v hranné podobě. Nemohl jsem čekat nejspíš něco jiného, nebylo tam zrovna nic, co by mi vzalo dech, ale stále to mělo úroveň velmi dobrého filmu. Škoda jen, že na to nebylo více peněz, některé scény by s pořádnou tehcnikou vypadaly úžasně. Doufám, že v brzké době bude zase něco s podobným tématem.(26.7.2011)

Dva klany ninjů jsou postaveni proti sobě a ničí se navzájem dokud nepřežije pouze jeden, každý má vlastní speciální schopnost! No námět pro mě jak dělanéj ! Akce je trochu přehnaná a nereálná, ale čert to vem koukalo se na to hezky,vizuál je kouzelný, emoce silné a příběh stabilní. Paráda!:) 80%(27.10.2013)

Liéétam v tom tiež, liéétam v tom rád...Poďme si teda zaletieť do Verony po námet ktorý nikdy nesklame. Prihoďme kus katán a nejakého samuraja a nindžu, nech to nieje také okaté. Pardon aby to vyzeralo echt šikmookato! Samozrejme kto sa nevyžíva v rinčaní mečov a vysokých kopoch, lietaní a hudíniovských bojových schopnostiach si film moc neužije. Však v ňom vlastne o nič iné nejde. Všetky tie romantické a dramatické odbočky absolútne nefungujú. No aj napriek tomu že celý film vypadá ako teambuildingová ekšn v lese dá sa na to pozerať. Niekto pri paleopaintballe dostane do nosa, medzi niektorými to zaiskrí a...GAME OVER.(27.6.2012)