Bezva finta

• slovenský

Senzi finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

Komedie o vychytané bankovní loupeži má bohužel klesající úroveň. Vyloupení banky je zábavné a poutavé, ale film poté ztrácí náboj a člověk ho dokouká jen tak tak. Je to možná až moc přitroublé a naivní. Belmonda moc nemusím, ale tady se mi docela líbil. 65%(13.1.2008)

Bebel shledal, že přepadení banky je dost nudná rutina a rozhodl se v převleku klauna ukázat policajtům i rukojmím, co je ta pravá taškařice. A je to pravá taškařice i pro diváka. Ty hnidopišské řeči o slabší druhé půlce jsou mimo mísu. Vám by snad nešlo pod vousy ujíždět před biřici s větrem o závod v taxíku Jacquese Villereta, po boku s (tehdy ještě) mladinkou Kim, ustrašeným debilem a s Laskym v patách?(12.12.2011)

Před pár lety bych dal čtyři vyfutrované hvězdičky, ale když jsem viděl tuhle klasickou komedii po letech znovu, přišla mi už poněkud nevyvážená, s řadou hluchých míst, resp. míst s druhem humoru, který mě neoslovuje. Může za to i nevyrovnané herecké obsazení, Belmondo je o dvě třídy lepší než Cattrall a Marchand. Něco asi není úplně v pořádku, když si druhou půli filmu ukradne herec v ryze vedlejší roli. Několik scén s Jacquesem Villeretem coby taxikářem je úžasných, scéna, kdy Villeret prchá v rouše Adamově, maskovaný větvičkami je jednoduše boží. V první půli film stojí především na Belmondovi a jeho výstupech v masce klauna, chtělo to ale víc zapracovat na dialozích, protože, jak už jsem zmínil na začátku, řada scén, kde se Belmondo nevyskytuje, je nevýrazná. Celkový dojem: 65 %.(9.10.2009)

Spolu s MUŽEM Z ACAPULCA Belmondova nejlepší komedie. Škoda, že to nejlepší se odehraje na začátku v bance a pak má film sestupnou tendenci.(9.1.2003)

Taškařiní loupežnická naháněčka, která baví hlavní v první půli. 82% je moc, Belmondo má mnohem zábavnější filmy, ale i tak je Bezva finta pohodovou podívnou na zasmušilé odpoledne. 70%(29.10.2014)