Bezva finta

Senzi finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

• Wacoslav1

Tenhle film mi i z odstupem času přijde děsně otravnej. Ani kdysi mě nebavil. Bohužel zklamu početnej zástup Belmondových fans, ale tenhle klaun mi moc zábavy a radosti nepřinesl...20%(26.3.2015)

Taškařiní loupežnická naháněčka, která baví hlavní v první půli. 82% je moc, Belmondo má mnohem zábavnější filmy, ale i tak je Bezva finta pohodovou podívnou na zasmušilé odpoledne. 70%(29.10.2014)

I Klauni bývají fajn. Nějaký komplexnější koment nevymyslím, ani za 50 rukojmí!(27.6.2012)

Belmondo a Kim Cattrall? Ano, proč ne, oba jsou už dost staří ;)(16.1.2010)

Bebel shledal, že přepadení banky je dost nudná rutina a rozhodl se v převleku klauna ukázat policajtům i rukojmím, co je ta pravá taškařice. A je to pravá taškařice i pro diváka. Ty hnidopišské řeči o slabší druhé půlce jsou mimo mísu. Vám by snad nešlo pod vousy ujíždět před biřici s větrem o závod v taxíku Jacquese Villereta, po boku s (tehdy ještě) mladinkou Kim, ustrašeným debilem a s Laskym v patách?(12.12.2011)

• - Číslo taxi Dodge Royal Monaco 1976, kterým ujíždí trojce lupičů, je 1985, což je rok, kdy byl film natočen. (funmaker)

• - Belmondo spadl při přestupování z auta na letadlo 120 km rychlosti na silnici. Poté musel dva měsíce strávit absolutně bez pohybu na lůžku, a poté ještě půl roku nosit korzet. (Sifaka)

• - Při scéně s auty Belmondovi rozbil železný hák hlavu a museli mu ji sešít 12ti stehy. (Sifaka)