Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Dobre som sa zasmial, Karel Roden opäť nesklamal a potvrdil, že je skvelý herec. Len tak ďalej, držím palce!(2.4.2006)

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle.(28.9.2006)

Mňa pri tomto filme mrzí jedna vec. Totiž to, že sa nejedná o pôvodný český film, ktorý by napísal český scenárista a natočil český štáb. Vymyslel to a natočil anglán. Takže ho musím brať inak, prísnejšie, pretože konkurencia v rámci žánru je v jeho krajine niekde úplne inde. Inšpiračné zdroje sú jasné, režisér vedel, čo točí a scenár pripravil na jednotku. Spracovanie je bohužiaľ čistá amatérčina. Aj napriek skvelým hercom.(8.9.2012)

to se to někdy tak semele a díky nešťastné náhodě najednou usínáte v posteli sám. existuje několik možností, jak situaci řešit. jednou z nich je umřít. a protože K.Roden je jedinej koho angličan Colin zná, musí mu pomoci on. kdo tohle přežije?... díky zajímavému námětu jsme svědky řady situací, které můžou vzniknout opravdu náhodou. a některé jsou opravdu černohumorné. asi 3x jsem se smál opravdu upřímně a nahlas. občas mě pobavil vtipnej dialog a občas to chytne super nadsázku (příruční zabijáckej pes je fakt super). toho zajímavého je tu ale pomálo. snad jen K.Rodena je tu dost (a vůbec to nevadí). zato mi vadil ten zelenej filtr. tak hnusně snad v Praze není. a co vy? dokázali by jste žít bez manželky? já....(27.5.2006)

Nutno uznat, že jde o snímek s prachmizerným scénářem, který by vystačil na hodinovou povídku. Také to má zbytečně rozvleklý úvod a relativně průměrného Andy Nymana. Zbytek již jsou naštěstí samé klady. Je zde perfektně fungující (a sednoucí) černý humor, něco scén a hlášek, které uvíznou v hlavě (většina smrtí kupříkladu). Snímku vydatně pomáhá, že ho napsal a natočil Brit čili, ač se odehrává v Praze, tak zde nechybí ten "pohled zvenčí" na nás, který přináší některé vtipné záležitosti. Ovšem jasně největším esem filmu je naprosto excelující Karel Roden. Táhne celou stopáž a to bez ohledu zda je zrovna nějaká slabší scénka či naopak. Na to, že to stálo prý pouhé tři miliony korun, tak to i technicky vypadá docela zdatně a je vidět, že i s minimem financí to prostě jde. Objektivně se jedná spíše o mírně nadprůměrnou záležitost, na druhou stranu se mi to trefilo do vkusu a nálady tak jako málokterý film v poslední době, takže z mé strany plná spokojenost. Nemůžu se však zbavit pocitu, že mít to lepší scénář tak to zamířilo výše než "pouze" do oblasti velmi dobré černé komedie.(10.12.2005)