Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Dobre som sa zasmial, Karel Roden opäť nesklamal a potvrdil, že je skvelý herec. Len tak ďalej, držím palce!(2.4.2006)

Pro mě se tento film stal velkým překvapením. :) Vynikající Karel Roden a Andy Nyman rozehrávají ostrou černou komedii (skoro bych řekl povídku), která má ke konci na účtu více mrtvých, než by bylo dobré. :) Královsky jsem se bavil!(29.10.2006)

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle.(28.9.2006)

Zdá se (podle lokací), že Brit Steen Agro vidí Česko v docela nelichotivém světle, což této úžasné černohumorné komedii velmi prospívá. Nevím, nad kým se rozplývat dřív...Karel Roden i Andy Nyman jsou skvělí herci, přesně typově obsazení. Kdo mě ale šokoval svým bravurním hereckým projevem, byla Aňa Geislerová, u ní jsem totiž zvyklá na typ á la Hanule ze "Želar". To co ale předvedla tento rok - ať už se jedná o "Sklapni a zastřel mě" nebo "Štěstí" a "Šílení" - Český lev zcela zaručen. Stejně báječný jako herci je i scénář, prošpikovaný až cynickým humorem a s některými dokonale vypointovanými dialogy. Paradox k zamyšlení pro všechna naše režisérská esa : jeden z nejlepších českých filmů tohoto roku musel natočit Brit :8)(7.1.2006)

No nevím, nevím, asi bych dal něco mezi třema a čtyřma hvězdama, protože on ten film celkem ušel, ale celkem mu to trvalo, než začal být zajímavý a nebýt jen o tom, že je to film s Rodenem. Nevím, asi je to scénářem a režií, ale ten film na mě prostě působí, že mohl být udělán mnohem líp, ten pocenciál by tu byl. Takhle působí takovým tím dojmem, že sám si není jistý, jestli to má být vážná komedie nebo spíš parodie a trošku neobratně se pohybuje mezi obojím, a to mu výrazně uškodilo. Ději občas chybí spád, a co se týče příběhu, tak ten je taky trošku umělý, protože nevidím důvod, proč by osůbka, co se chce ve filmu zabýt, nemohla mnohem jednodušeji zabít sama, než aby pořád někoho hledala.(3.6.2008)