Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle.(28.9.2006)

Tak docela slušná odreagovačka, přestože občas nedává moc smysl :)(25.8.2008)

• gudaulin

Vzniknout tohle v USA, půjde o nezávislák jako vyšitý. U nás, kde ve filmové tvorbě absentuje existence profesionálních studií s náležitým zázemím, je to pouze vyšší kategorie amatérismu. Takhle nějak bych si představoval absolventskou kolektivní práci studentů FAMU, kdyby našli slušného sponzora. Problémem není zjevně nízký rozpočet, nedodělky spočívají především ve scénáři a jsou tak výrazné, že nejdou přehlédnout i přes nespornou nápaditost a vtipnost některých scén. Výhrou je angažování Karla Rodena, který, nesvázaný požadavky velké produkce, hraje s velkou chutí a řadu scén si vyloženě užívá. Zato Andy Nyman si v zásadě vystačí po celou stopáž s jediným naivním výrazem v obličeji a Aňa Geislerová předvádí, jak omezený je její herecký rejstřík. Celkový dojem: 45 %.(15.2.2013)

Příjemnej film, ale je to prostě nedotáhnutý. Námět je super a zvraty jsou fakt vtipný, jenže je to tak mdle podaný a moc mě to nevtáhlo. A je to škoda, protože herci se snažej. Zvlášť Karlovič byl dobrej :)(10.12.2008)

Těšil jsem se, že Argo toto téma zneužije a natočí komedii plnou hlášek a gagů. Ale je tomu naopak...vtipných scén je po málu a spíše než komedie by se hodilo minimálně označení "Komedie / Drama". Pro mě zklamání(14.8.2006)