• zette
  ****

  Dalsi z nekonecne rady filmu o zidech za II. svetove valky. Tentokrat se temer cely dej filmu odehrava na nadrazich a v jednom vagonu. Coz na kvalite filmu nijak neubira, nevadilo mi ani par flashbacku ze zivota hlavnich postav. Je zde nekolik spornych momentu (chovani velitele vlaku, hadka vojaku z osadky a vojaku z fronty nebo reakce zidu na dva unikove vychody z vagonu). Na to, ze se film odehrava v minimalnim prostoru a trva dve hodiny, tak me vubec nenudil. Zastup ceskych hercu potesil. Po technicke strance filmu nelze nic vytknout, coz Vilsmaier jiz ukazal v jednom z mem nejoblibenejsich filmu vubec- Stalingrad.(2.2.2013)

 • korbitch22
  *****

  odporný film,v dobrém slova smyslu.příšerně autentické depresivní,film u kterého se citlivější povahy rozbrečí.neskutečně sem se v cítil do všech hrdinů trpících ve vlaku,který má jen jeden směr a dysneyland to nebude.gedeon burkhard opět potvrzuje svoje herecké nadání.veliký film.odpočívej v pokoji LEONTÝNKO.(12.11.2009)

 • Webb
  ***

  Má alergie na Kotka se přenesla i na tento film, naštěstí však v první polovině filmu vypadne z vlaku a já jako divák se ho do druhé půle zbavil.(21.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Filmovalo se v bývalém koncentračním táboře Auswitz - Birkenau. (M.B)

 • - Spoiler: Během jízdy se Židům podaří přepilovat mříž u pravého předního okna vagónu. Na následujících záběrech je však neporušená, aniž by ve filmu došlo k její výměně. (Zilin)

 • - Režisérkou filmu byla česká dětská hvězda Dana Vávrová, kterou známe jako Leontýnku z filmu Ať žijí duchové (1977). (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace