Další válečný film patřící do kolonky "otřesné". Na mě až moc sugestivně podaný příběh jednoho vagónu vlaku směřujícího do Osvětimi. Zoufalá atmosféra byla takřka hmatatelná a ještě více jí umocňovaly prostřihy do minulosti, kdy všichni zúčastnění žili normální život. Několik scén pro mě zřejmě zůstane nezapomenutelných, ale jestli něco z hlavy nedostanu,- spoiller-, tak jsou to první krůčky batolete zakopávajícího a lezoucího po mrtvolách v přecpaném vagonu. 90%(21.7.2012)

• dr.fish

Hodně patetická záležitost, která se mne ani trochu nedotkla...(24.2.2010)

• eaten

Nemozem si pomoct, ale tento film ma nicim nezaujal. Predvidatelne, dlhe, nudne - v podstate sa tam dialo stale to iste dokola + obcas sa vyskytli uplne nepodstatne flashbacky, 2* za temu.(12.1.2012)

• mchnk

Tak tohle je, řekl bych, extrémně těžké téma na filmové zpracování. Zde se to, dle mého, moc nepovedlo. Nemám ponětí, jestli je film alespoň částečně založen na nějaké skutečné události nebo na výpovědích očitých svědků z Polska či Německa, každopádně některé skutečnosti, které jsou ve filmu ukázány, jsou velice podivné a nevěrohodné. Na druhou stranu je tu všechno, zrůdné nacistické smýšlení, zoufalost, která dohání lidi k šílenství, a také obraz toho, že tito lidé pouze přežívali než nakonec zemřeli, naštěstí ne všichni. Celkově se ovšem jedná o prvoplánovou směsici natlačených emocí a nuceného soucitu v amatérském zpracování, spoléhající jen na "sílu" samotného tématu.(13.12.2011)

Dost často to hlavně po herecké stránce skřípalo, ale stejně se tvůrcům docela podařilo tu hrůzu zprostředkovat, i když je mi jasné, že ve skutečnosti to muselo být mnohem horší. Beru to jako jeden z mnoha filmů na téma, které se asi jen tak nevyčerpá.(17.9.2009)