Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ****

  Svět, ohraničený čtyřmi stěnami dobytčáku, nelidské podmínky, které daly vodě cenu zlata - šest dní cesty, která končila u bran pekla. V česko-německé spolupráci vzniklo silné sugestivní drama o osudu posledních berlínských Židů. O radikální proměně životních hodnot ... o smrti, která se měla stát lehčí než život ... o naději, která se vzpírala uvěřit skutečnosti ... o narůstajícím zoufalství i odevzdanosti ... o nevyhnutelných rozporech plných emocí, ale i soudržnosti a odvaze v nesourodém společenství uvnitř jednoho vagónu, kde se pár jednotlivců úporně pokoušelo o záchranu ... a o malé tanečnici, která střípek té přicházející hrůzy pochopila.(24.6.2009)

 • Roman.Ticka
  ***

  Film je rozporuplný v každém ohledu, i když působivost a depresivnost je jeho hlavní devízou. To na mě působilo nejsilněji, a také představa sardinek v minimálním prostoru, kde onemocní klaustrofobií úplně každý, snad i štěnice. Z herců bych vyzdvihla výkony bělovlasého optimisty a showmana v jednom a samozřejmě krásné Niny. Bylo tam pár hluchých míst, hlavně chyby v realizaci a odhalení úniku, ale to nebylo až tak podstatné. Podstatou byla kromě zoufalství v otázce konečného řešení, ukázka degradace lidskosti a osobnosti směrem dolů až na pověstné dno. V tomhle vážně není o co stát a je dobré si znovu uvědomit, jaké máme štěstí být tady a dnes, přesněji v pravou dobu na pravém místě. Právě silně negativní stránka nedávné minulosti mě nepustí jít s hodnocením výš.(10.9.2011)

 • Siegmund
  **

  Pokud odhlédnu od událostí, které vyžadují soucit a soustředím se na film jako takový, tak se ztotožňuji s hodnocením uživatele FosaCZa zejména pak s tím, co se píše v linku, na který zmíněný uživatel odkazuje. (Úterý 26.01.2010)(26.1.2010)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Ačkoliv nemám rád válečné filmy, dodíval jsem se až do konce. Docela mne zajímalo, co se dělo pak, až Židi dorazili do Auschwitz, ale tím film končí.......(14.12.2008)

 • Skip
  ****

  Dost často to hlavně po herecké stránce skřípalo, ale stejně se tvůrcům docela podařilo tu hrůzu zprostředkovat, i když je mi jasné, že ve skutečnosti to muselo být mnohem horší. Beru to jako jeden z mnoha filmů na téma, které se asi jen tak nevyčerpá.(17.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace