Uzasny film, plny emoci. Film pojdenavajici o osudu eskortovanych zidu v jednom z vagonu vlaku do Osvetimi. Popravde moc jsem neveril te cesko-nemecke spolupraci, ale dobre to dopadlo. Uzasne byly ty vizitky zivotu jednotlivych lidi, kteryma reziser vyplnil pribeh odehravajici se ve stisnenem prostoru vagonu. Pro me byl tenhle film velkym prekvapeniím letosniho roku a jednoznacne nejlepsi "cesky" snimek.(18.10.2007)

Jeden z nejlepších filmů s touto tématikou, jaký byl natočen. Originální a netradiční příběh, skvělé režiseréské zpracování Vilsmaiera a Vávrové (RIP). Jedná se prostě o silnou záležitost, kterou mohu jenom doporučit. 90%(3.8.2014)

Velmi sugestivní film, který chytne a nepustí. Kvaltní režie se snoubí v dokonalé symbioze s hereckými výkony. V závěru sice drama trochu přehodí výhybku a mírně se snaží jít idealistickou cestou, ale i tak jeho syrovost se slušně vryje pod kůži.(1.10.2009)

• dr.fish

Hodně patetická záležitost, která se mne ani trochu nedotkla...(24.2.2010)

• Trellíno

Kolovrátkové celuloidové utrpení. Dvě situace opakované 125 minut tisíckrát dokola. Ve scénáři najdete jenom věty "miluju tě" "to víš že tě miluju" a "nikdy tě neopustim". Do toho všeho ty debilní nesmyslný flashbacky. Sorry, ale tohle nikdy víc. Navíc bych něco takovýho čekal spíš na Primě v sobotu ve čtyři odpoledne, než v kině.(5.10.2007)