• Rakosnicek77

Nuda, nekonečná cesta dobytčákem s vyobrazením všech útrap, kterými si účastník transportu musel projít. Pro diváka, ale mnohokrát vyděnné v x podobách. Zde to je ale slabší, dokoukal jsem jen tak tak.(12.3.2015)

Hodně výborných scén a vysoký potenciál. Jen škoda, že to neměl pod palcem režisér kalibru Franka Darabonta nebo někoho, kdo umí točit psychózní filmy na malém prostoru. Z tohoto filmu mohl být nejlepší evropský koprodukční film o holocaustu. Mohl, ale není. Přesto chválím herce a nekompromisnost (žádné nadržování sympatickým postavám zde nečekejte), jen škoda, že to nemá propracovanější děj a hlavně zručnějšího filmaře na režisérské lavičce. I tak je to ale film, který stojí za zhlédnutí (v originále) a na ty čtyři hvězdy to těsně vyjde. 70%(2.6.2015)

Nemůžu si pomoct, ale některé věci my přišly až příliš násilně naroubované na děj, ale nic to nemění na tom, že film rozhodně stojí za to vidět, byť se kvalitou nejedná o absolutní špičku, už jen kvůli překvapivým rolím některých českých herců(29.10.2012)

Veľmi silný a presvedčivý film o poslednom transporte z Berlína do Osvienčimu. Hrôzy, na ktoré by ľudstvo nikdy nemalo zabudnúť, aby sa už nikdy neopakovali! Cez množstvo zla sa vo filme na povrch prediera aj dobro, ktoré sa objavuje aj medzi nemeckými vojakmi. Nie všetci totiž prestali byť ľuďmi... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.(27.1.2011)

• Siegmund

Pokud odhlédnu od událostí, které vyžadují soucit a soustředím se na film jako takový, tak se ztotožňuji s hodnocením uživatele FosaCZa zejména pak s tím, co se píše v linku, na který zmíněný uživatel odkazuje. (Úterý 26.01.2010)(26.1.2010)