Komentáře uživatelů k filmu (147)

 • Pjenkus
  **

  Ukázkový příklad toho, jak dokážou špatní herci zabít silný příběh. Vůbec jsem jim to neveřil. Obzvláště ve flashbacích jsem si říkal, "co tohle sakra je?" K tomu si přidejte ještě nesmyslně dlouhou stopáž a průšvih je na světě.(22.4.2008)

 • manonfire
  ****

  Ano, tento film je vynikajícím dramatem a co je strašné..je i vynikajícím historickým filmem. Ikdyž se bezchybný výkon komerčáka Gedeona Burkharda nedal přehlédnout, tak pro mě je nejsilnější scénou určitě zpěv Hanse-Jurgena Silbermanna,kdy byl jeho Jakob Noschik těsně před smrtí již někde úplně jinde.....ne před samopalem německého bachaře v Osvětimi, ale zpívajíc před diváky kabaretu. Tady se snoubila paradoxnost s tragičností tak silně, že vznikla scéna par excelance..80%(15.2.2011)

 • Forsberg11
  ****

  Posledný vlak určite nepatrí medzi najkvalitnejšie filmové diela a určite nie je ani remeselne vychytaný, No jednoznačne je to film, ktorý na mňa dokonale emočne zapôsobil. Už dlho som nemal pri filme podobné pocity. Doslova som s tými úbožiakmi prežíval neskutočnú cestu smrti, ktorá bola ale len malou dávkou toho, čo ich čakalo na jej konci. O záležitosti okolo Druhej svetovej vojny a špeciálne holocaustu sa dosť intenzívne zaujímam a tak som rád, že film neslúži len ako dráma, ale aj ako zaujímavý hraný dokument, akých určite veľa nie je. Pravdou však ostáva že skutočné utrpenie ľudí v dobytčích vagónoch bolo ešte oveľa väčšie, ale to sa zrejme nikomu nikdy zfilmovať nepodarí. Herci slušní, hlavne Gedeon Burkhard po Tarantinových Bastardoch opäť v roli žida skvelý. Potešili aj naši Juraj Kukura a Csongor Kassai (SPOILER ani jeden sa do cieľa nedostal).(1.3.2012)

 • ypres.bass
  ***

  Člověk může být sebesilnější, největší sílu však získá když se spojí síla fyzická se silou vnitřní a to ještě posílené touhou žít. Ano touha žít je to vočom tenhle film je. Touha žít a přežít. Ta touha, když ne sebe, zachránit a darovat život alespoň svým blízkým. Škoda jen, občasných hluchých a vlekoucích se míst. 3-4*(24.1.2011)

 • KoleckoR
  ***

  Film se odehrává prakticky v jednom vagóně, kde se setkají osudy neznámých lidí při deportaci do Osvětimi. Mísí se ze vzpomínek na předešlý život, postupným umíraním "spolucestujících", nenáviděnými esesáky, marnými pokusy o útěk. Film se snaží zaútočit na city a ukázet peklo (nebo to teprve přijde?)(22.11.2010)

 • Stružák
  ****

  Nic nového pod sluncem, což však není málo. Film je natočen přesně tak, jak byste od podobného filmu čekali. Na jednu stranu bez špetky nápadu či "originality", na druhou stranu s některými zajímavými hereckými výkony. Obzvlášť se mi líbil Stanislav Zindulka a Juraj Kukura. Pokud ale hledáte nadprůměrný film točící se kolem Židů, Pianista je lepší volbou. Poslední vlak jsou slabší čtyři hvězdy.(5.2.2012)

 • anthraxCZ
  ****

  Zajímavé. Odlišný pohled na otázku konečného řešení, zachycující tentokráte dopad hrůz na lidskou psychiku. Film se povedl a kupodivu ani česko-německá účast a spolupráce nedopadla tak špatně. Víc než férové čtyři z pěti(22.4.2008)

 • Zodiak455
  *****

  Tento film jsem viděl jenom jednou a dívat se na něj už nebudu,je neskutečně brutální jak se ze slušných lidí stávala ve ztísněném prostoru zvířata a hovada.Nikdy nedovedu pochopit jak nacisti mohli něco takového udělat....(13.1.2012)

 • Ferguson
  ****

  Teď (po narození mé dcery) už bych film asi nedokoukal. Hrůza, hrůza, hrůza......(30.6.2014)

 • Eluin
  ****

  Tedy, soudě dle některých komentářů jsem asi trochu divný, ale mně se film líbil. S minimem prostředků (takřka celý děj se odehrává v jednom vagonu) se natočilo působivé drama. Po odchodu z kina jsem měl v sobě takový zvláštní pocit... Ty flashbacky....ano, trochu to film ruší, ale jinak bych na tomto snímku nic nekritizoval. A navíc, Vojta Kotek je jednou z prvních postav, jež tam umřou:-).(5.12.2007)

 • drankeryth
  ****

  Spravne vykreslene drama o transporte Zidov do koncentracneho tabora Osviecim. Aj ked cely dej filmu sa len odohraval vo vagone plneho Zidov, tak mu to vobec neubera na hladky priebeh sledovania filmu, comu som len rad. To neznesitelne napatie Zidov vo vnutri vagonu, co sa s nimi stane bolo dobre zahrane a tiez vkusne zakomponovane dialogy ludi v nom mali ten spravny smrnc a nenudili ma.(9.9.2013)

 • Rizek75
  ***

  Včera (24.6.) jsem na ČT2 natěšen koukal na film Poslední vlak, musím ale konstatovat, že to byla nevydařená fraška na téma židovské otázky. Realita byla určitě taková, jak ji film líčí, ale herecké výkony hlavního představitele a ani českých herců mě nepřesvědčili o tom, jaká muka ve skutečnosti prožívali lidé namačkaní ve vagónech. Vše bylo víceméně popisné, se snahou po autentičnosti, avšak tato snaha nevynikla ani v dialozích postav, ba naopak. Jako učebnicový příklad masové likvidace lidí, respektive Židů (v tomto případě německých), posílaných do Auschwitzu možná dostačující.(23.6.2009)

 • jenjan
  ****

  Už jste se někdy probudili ze zlého snu a místo teplé a měkké postele jste byli v dobytčáku, který mířil do Osvětimi a vedle vás stála zbědovaná a vyšinutá Nina Divíšková, zoufalá a pološílená Magdaléna Sidonová, zpocený a zapáchající Juraj Kukura, do prázdna hledící Igor Bareš, zlomený Stanislav Zindulka, ještě víc vyhublý Václav Chalupa, vystrašený Vojta Kotek a bezmocný "komisař Rex“? Ne? Tak řekněme jednou pro vždy náckovi a levnému nacionalistickému hňupovi NE!(26.6.2009)

 • Kaučuk03
  ***

  Velmi silný příběh, výborný námět. Pokud si vyberete takhle emočně silné téma, moc sprasit se toho ani nedá. Tady všechno taky bylo ok, ale 2 hodiny byly trochu moc. A ačkoliv byl příběh jakkoli silný, mně to prostě nevzalo. Nejsem necita, ale neměl jsem pocity lítosti a jako velký nedostatek beru to, že jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu a bylo mi jedno, kdo se zachrání. Zkrátka studené jak psí čumák a retrospektiva to také nezachránila. Spíš než do kin, to mělo jít do televize.(1.1.2010)

 • Lucas87
  ****

  Tento film vznikl v česko-německé spolupráci, můžeme zde vidět plno známých tváří. Rozhodně bych tam neobsadil Kotka, ten se tam opravdu nehodil, možná proto raději skočil z toho vlaku. Nejvíce mě uchvátila ta scéna kdy obyčejní vojáci davájí své potraviny těm židům namačkaným v těch vagonech. Vedoucí vlaku je typický fašistický fanatik, který nechápe jejich soucit. Záběry z pomníku holokaustu na konci filmu jsou zvláštní, to místo v Berlíně musí stát taky za návštěvu.(10.3.2011)

 • Anna_F
  ****

  Tenhle film jsem si pustila před spaním s myšlenkou na další obyčejný brakový film, který nebude mít úroveň a bude až k ''uspání'' nudný ... Spletla jsem se. Ještě ve 4 hodiny ráno jsem se převracela v posteli jako blázen a měla jsem plnou hlavu toho utrpení a smutných příběhů. Poslední vlak na mě zapůsobil skutečně silným dojmem.(12.1.2012)

 • Hapretor
  ***

  Nejlepší bylo, jak Kotek sletěl do příkopu.(4.3.2012)

 • mudvayner
  **

  Tvůrcům se podařilo natočit jeden z nejméně zajímavých válečných filmů, který jsem kdy viděl, a že jich nebylo málo. Herecké výkony měly k uvěřitelnosti sakra daleko, angažování Kotka a Brandtnera z Komisaře Rexe tomu moc nepomohlo. Scénář nudný a odfláknutý, spousta opakujících se scén, logické nesmysly. Filmu se nepodařilo vzbudit ve mně absolutně žádný vztah k postavám a ta dvouhodinová stopáž to celé dokonale pohřbila. Silné téma nestačí, už před padesáti lety se u nás točily mnohem sugestivnější a lepší snímky z období holokaustu, s kterými se tento zatraceně dlouhý a nezáživný vlak nedá ani srovnat. Raději bych šel pěšky.(1.2.2013)

 • bono22vox
  ****

  Zoufalství, smutek, strach... To vše působivě natěsnáno dovnitř jednoho vagonu... Výborné drama...(9.2.2015)

 • MilesTeg
  ****

  Velmi dobrý film, který doplatil možná v našich kinech na použití nám známých českých herců a neméně známého Gedeona "Rexe" Burkharda a občas příliš se opakující zápletky uvnitř vlaku. Těžkou stísněnou atmosféru jsem si nesl z kina ještě pár hodin potom a musel jsem si pustit doma nějakou romantickou ptákovinu jako protijed. Typický film pro sbírání cen a proti kasovnímu výdělku.(20.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace