Komentáře uživatelů k filmu (134)

 • Stružák
  ****

  Nic nového pod sluncem, což však není málo. Film je natočen přesně tak, jak byste od podobného filmu čekali. Na jednu stranu bez špetky nápadu či "originality", na druhou stranu s některými zajímavými hereckými výkony. Obzvlášť se mi líbil Stanislav Zindulka a Juraj Kukura. Pokud ale hledáte nadprůměrný film točící se kolem Židů, Pianista je lepší volbou. Poslední vlak jsou slabší čtyři hvězdy.(5.2.2012)

 • Martin741
  ***

  Depresivna atmosfera tu sice je /Vlak smeruje do Auschwitz -Birkenau ......./, ale ked chcem skutocnu nedychatelnu atmosferu a sialenu depresiu, tak si pustim Vavrovo Kladivo z 1969. 55 %(15.5.2013)

 • Ferguson
  ****

  Teď (po narození mé dcery) už bych film asi nedokoukal. Hrůza, hrůza, hrůza......(30.6.2014)

 • Eluin
  ****

  Tedy, soudě dle některých komentářů jsem asi trochu divný, ale mně se film líbil. S minimem prostředků (takřka celý děj se odehrává v jednom vagonu) se natočilo působivé drama. Po odchodu z kina jsem měl v sobě takový zvláštní pocit... Ty flashbacky....ano, trochu to film ruší, ale jinak bych na tomto snímku nic nekritizoval. A navíc, Vojta Kotek je jednou z prvních postav, jež tam umřou:-).(5.12.2007)

 • jenjan
  ****

  Už jste se někdy probudili ze zlého snu a místo teplé a měkké postele jste byli v dobytčáku, který mířil do Osvětimi a vedle vás stála zbědovaná a vyšinutá Nina Divíšková, zoufalá a pološílená Magdaléna Sidonová, zpocený a zapáchající Juraj Kukura, do prázdna hledící Igor Bareš, zlomený Stanislav Zindulka, ještě víc vyhublý Václav Chalupa, vystrašený Vojta Kotek a bezmocný "komisař Rex“? Ne? Tak řekněme jednou pro vždy náckovi a levnému nacionalistickému hňupovi NE!(26.6.2009)

 • Zodiak455
  *****

  Tento film jsem viděl jenom jednou a dívat se na něj už nebudu,je neskutečně brutální jak se ze slušných lidí stávala ve ztísněném prostoru zvířata a hovada.Nikdy nedovedu pochopit jak nacisti mohli něco takového udělat....(13.1.2012)

 • drankeryth
  ****

  Spravne vykreslene drama o transporte Zidov do koncentracneho tabora Osviecim. Aj ked cely dej filmu sa len odohraval vo vagone plneho Zidov, tak mu to vobec neubera na hladky priebeh sledovania filmu, comu som len rad. To neznesitelne napatie Zidov vo vnutri vagonu, co sa s nimi stane bolo dobre zahrane a tiez vkusne zakomponovane dialogy ludi v nom mali ten spravny smrnc a nenudili ma.(9.9.2013)

 • Rizek75
  ***

  Včera (24.6.) jsem na ČT2 natěšen koukal na film Poslední vlak, musím ale konstatovat, že to byla nevydařená fraška na téma židovské otázky. Realita byla určitě taková, jak ji film líčí, ale herecké výkony hlavního představitele a ani českých herců mě nepřesvědčili o tom, jaká muka ve skutečnosti prožívali lidé namačkaní ve vagónech. Vše bylo víceméně popisné, se snahou po autentičnosti, avšak tato snaha nevynikla ani v dialozích postav, ba naopak. Jako učebnicový příklad masové likvidace lidí, respektive Židů (v tomto případě německých), posílaných do Auschwitzu možná dostačující.(23.6.2009)

 • Kaučuk03
  ***

  Velmi silný příběh, výborný námět. Pokud si vyberete takhle emočně silné téma, moc sprasit se toho ani nedá. Tady všechno taky bylo ok, ale 2 hodiny byly trochu moc. A ačkoliv byl příběh jakkoli silný, mně to prostě nevzalo. Nejsem necita, ale neměl jsem pocity lítosti a jako velký nedostatek beru to, že jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu a bylo mi jedno, kdo se zachrání. Zkrátka studené jak psí čumák a retrospektiva to také nezachránila. Spíš než do kin, to mělo jít do televize.(1.1.2010)

 • Lucas87
  ****

  Tento film vznikl v česko-německé spolupráci, můžeme zde vidět plno známých tváří. Rozhodně bych tam neobsadil Kotka, ten se tam opravdu nehodil, možná proto raději skočil z toho vlaku. Nejvíce mě uchvátila ta scéna kdy obyčejní vojáci davájí své potraviny těm židům namačkaným v těch vagonech. Vedoucí vlaku je typický fašistický fanatik, který nechápe jejich soucit. Záběry z pomníku holokaustu na konci filmu jsou zvláštní, to místo v Berlíně musí stát taky za návštěvu.(10.3.2011)

 • Hapretor
  ***

  Nejlepší bylo, jak Kotek sletěl do příkopu.(4.3.2012)

 • veronica 01
  ****

  Všechny filmy o holocaustu se zabývají převážně jen samotným životem Židů v koncentračních táborech, ale tenhle film je jedinečný v tom, že po celou dobu zobrazuje do detailu to, co je v ostatních filmech jen lehce načrtnuto, a to sice cestu Židů vlakem do koncentračního tábora. Doplňuje to co ostatním filmům chybí. Jedinečný snímek, ale pro mě jen na jedno shlédnutí.(6.8.2012)

 • mudvayner
  **

  Tvůrcům se podařilo natočit jeden z nejméně zajímavých válečných filmů, který jsem kdy viděl, a že jich nebylo málo. Herecké výkony měly k uvěřitelnosti sakra daleko, angažování Kotka a Brandtnera z Komisaře Rexe tomu moc nepomohlo. Scénář nudný a odfláknutý, spousta opakujících se scén, logické nesmysly. Filmu se nepodařilo vzbudit ve mně absolutně žádný vztah k postavám a ta dvouhodinová stopáž to celé dokonale pohřbila. Silné téma nestačí, už před padesáti lety se u nás točily mnohem sugestivnější a lepší snímky z období holokaustu, s kterými se tento zatraceně dlouhý a nezáživný vlak nedá ani srovnat. Raději bych šel pěšky.(1.2.2013)

 • MilesTeg
  ****

  Velmi dobrý film, který doplatil možná v našich kinech na použití nám známých českých herců a neméně známého Gedeona "Rexe" Burkharda a občas příliš se opakující zápletky uvnitř vlaku. Těžkou stísněnou atmosféru jsem si nesl z kina ještě pár hodin potom a musel jsem si pustit doma nějakou romantickou ptákovinu jako protijed. Typický film pro sbírání cen a proti kasovnímu výdělku.(20.2.2008)

 • Joeey
  *****

  Začnu reakcemi na ostatní komentáře. Co se týče negativních hodnocení, tak tam bych souhlasil jen s těmi retrospektivami. S čím však nesouhlasím, je kritika hereckého obsazení. Gedeon Burkhard zvládl hlavní roli velmi dobře a ani další (známí) herci rozhodně neubírali filmu na celkové působivosti. Neznámé tváře bývají pro filmy, které mají věrohodně popsat vážnou událost, přínosem, ale tenhle film podle mě funguje i se známými herci. Vlastní hodnocení bych shrnul takto: Profesionálně natočené drama, které navzdory dlouhé stopáži upoutá pozornost od začátku až do konce.(2.7.2009)

 • cybill
  ****

  "Bytie nie je ani dobré ani zlé, ale keby nevedel človek rozlišovať medzi dobrom a zlom, zničil by sa na tejto zemi, lebo má obrovské nadanie, ktorým zvieratá nedisponujú. Zvieratá žijú právom silnejšieho, človek si poslúži nielen právom silnejšieho, ale aj právom podlejšieho." nemám čo dodať....(3.2.2010)

 • Anna_F
  ****

  Tenhle film jsem si pustila před spaním s myšlenkou na další obyčejný brakový film, který nebude mít úroveň a bude až k ''uspání'' nudný ... Spletla jsem se. Ještě ve 4 hodiny ráno jsem se převracela v posteli jako blázen a měla jsem plnou hlavu toho utrpení a smutných příběhů. Poslední vlak na mě zapůsobil skutečně silným dojmem.(12.1.2012)

 • bono22vox
  ****

  Zoufalství, smutek, strach... To vše působivě natěsnáno dovnitř jednoho vagonu... Výborné drama...(9.2.2015)

 • Hydr0gen
  ***

  Naprostý průměr, ničím nevybočí, ničím nepřekvapí, samé klišé a přímočaré tahy na branku, scénář je v podstatě jen sled epizod ve vlaku s vícero opakujícími se motivy. Sorry, na dobrý film je už třeba víc než téma Holocaustu. 5/10(8.7.2007)

 • JerikoCZ
  **

  Nebyt uplne zbytecnych scen a nekonecnych zaberu jedouciho vlaku, mohl tenhle film mit snesitelnych cca 80 minut. Nicmene kombinace Komisare Rexe a Vojty Kotka byla tak hrozna, ze jsem si vazne oddechl, kdyz Kotek z onoho "Posledniho vlaku" po necele pul hodine vypadl.(22.4.2008)