Krajina přílivu

Jeremy Thomas

Lesley Walker

Scénografie:

Jasna Stefanovic

Gilliam umí udržet pozornost nádhernou vizuální stránkou, která je pro něj tak nějak typická a zároveň nezaměnitelná, ale jinak když se to tak vezme, ten film je vlastně o ničem! Je to přehlídka různých výjevů, představ, postav! Ale funguje to a je to paráda!(4.11.2007)

• Skejpr

Divné. Gilliam chtěl nejspíš říct, že děti, steně jako dospělí, občas potřebují uniknout do svého světa, akorát k tomu nepotřebujou drogy apod. A že se v tom svém světě můžou, stejně jako dospělí, snadno ztratit. Nevím, zda je Gilliam dítě, nebo dospělý, ale ztratil se v tom teda pekelně. Navíc je to většinou dost hnusný a neustále to staví diváka do poněkud pedofilní pozice.. děkuju, nechci...(4.9.2007)

Fantasmagorické vyprávění, ve kterém se mísí představivost a sny díťěte s šílenstvím reality. Rozkošně hravé a bizarní. Jsem z tohoto filmu upřímně nadšený, Gilliam jako geniální režisér a snílek opět nezklamal - spolu s 12 Opic je právě Tideland z jeho filmů nejlepší. 9/10(2.1.2007)

• mandes

Tideland(28.8.2009)

Tideland je krásně úchylný, fantaskní a neskutečně divný film, s nepopíratelně skvělou Jodelle Ferland a vynikajícím Jeff Bridgesem. Fantazie nemá hranic... Je to vtipné i smutné, pestré a... A hlavně kapku morbidní, ale ruku na srdce: Není tahle novodobá Alenka, která připravuje rodičům herák a poté se sama (trochu jinak) toulá barevným světem vlastní představivosti..., není tahle holka úžasná...? :-) Tideland má výbornou atmosféru a chvilkama jsem váhal mez 3 a 4 *. Tento Gilliamův kousek se mi líbil víc než Kletba bratří Grimmů, ale zase na druhou stranu úplně odvázaný jsem z toho nebyl. Od Terryho mám radši jeho starší filmy, ale ani zde se jeho imaginace a tvůrčí cit nezapře. 3 a 1/2 *(7.12.2006)

• - Schránka u domu nese jméno "M. Cullin", což je odkaz na autora knihy Mitche Cullina, podle níž je film natočen. (Chatterer)

• - Mitch Cullin si zahrál také malou roli v autobusu. (Chatterer)

• - Film s malým rozpočtem si Gilliam náležitě užil. Film ovšem propadl a celosvětově utržil v kinech pouze půl milionů amerických dolarů. (Pumiiix)