Soupeři

(neoficiální název)

Historický / Akční / Mysteriózní / Komedie

Jižní Korea, 2005, 107 min

• Jhershaw

Duelist je asi první film, u kterého mi na to, abych se na něj těšil, stačily dva obrázky. Stejně jako Lhurgoyf jsem očekával historicko akční film, prostě něco jako Hrdina nebo Klan létajících dýk. Už prvních pět minut mě uvedlo v rozpaky, když se během honičky na tržišti jako hudební doprovod ozval známá klasika z grotesky (nebo co to bylo..). To už jsem se začal bát, že se "vážného" historického filmu nedočkám. Kdyby to aspoň byla komedie, ale u tohohle mixu grotesky a parodie jsem už jen čekal, kdy někde vykoukne Leslie Nielsen. Příběh, resp zápletku o falešných mincích a její rozuzlení jsem moc nepochopil, ovšem těžko posoudit, jestli je chyba jen na mojí straně. Herci oscilovali mezi teatrálností a ksichtěním, prostě hrůza. Ale korunu tomu nasadila vizuální forma. Ano, barevnost a kompozice většiny záběrů je úžasná, nicméně u filmu se předpokládá, že se obrázky taky budou pohybovat. Avšak tady je další zádrhel. Jednou jsou záběry zpomalené, jednou zrychlené, aby to nebylo málo, došlo i na "zrychlený foto-styl" (plácnu: třeba 4 fps puštěné na 10fps, takže to vypadá trhaně a zrychleně). A určitě jsem ještě nějakou samoúčelnou vizuální "parádičku" zapomněl... Podtrženo a sečteno: nuda, špatný příběh, špatně zahráno, zmateně zrežírováno, občas pastva pro oči.(10.4.2006)

• Sysel_CZ

Otázka dne zní, o čem to vlastně bylo. Teda, děj si nějak přeberete, ale o čem se to vlastně snažilo být? O akci, nebo o nepochopitelné romanci, o zločinech padouchů, o nesmyslných a otravných vřískáních, nebo snad o náhodné rychlosti scén? Vím jen to, že to určitě nebylo o příběhu. A tipl bych si, že ani autor tenhle film nebral jinak než jako pokus o to, kolik divák snese - zpětně to tak asi bude, vzhledem k tomu, co natočil příště...(27.1.2008)

Na trhu se objeví pytle plné falešných mincí, což způsobí v oblasti deflaci.„Bohatí jsou zaneprázdněni hromaděním zboží v téhle zemi plné padělků.“ Po stopě se vydává svérázná policistka (detektiv Namsoon) se svým parťákem. A protivníkem jim bude, zdá se, tajemný mistr meče. Velmi podivný mix - groteska a zároveň romantické melodrama ... „Muž se ženou se bili jako šílení ostrými meči. Ale také vypadali, jakoby tancovali. Vypadalo to, jakoby se milovali při měsíčním světle.“(27.1.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,324,945(29.10.2008)

Dve hodiny technicky sviežeho kamerového cvičenia na téma "comix". Absencia príbehu (resp. jeho zámerné potlačenie do doprovodných úrovní) nemrzí, absencia dynamiky rozprávania už hej. Kto čaká Kórejskú odpoveď na Hrdinu musí jednoznačne odpadkovať. Klip za 50%(28.7.2009)