Na začátku 20. století se podaří ruskému šarlatánu Rasputinovi (Gert Fröbe) pouhým přiložením ruky vyléčit těžce nemocného careviče. Od té doby jeho vliv na panovníkově dvoře stále roste. Pijácký Rasputin si však svým vystupováním získá i zavilé nepřátele. Když nabádá cara k separátnímu míru s Německem, rozhodne se mladý kníže Felix Jusupov (Peter McEnery) jednat... Podle autentických vzpomínek knížete Jusupova. (Pohrobek)

Pohrobek

Rasputin. Tajemné a mystické předrevoluční Rusko. Libý hudební doprovod a především tak krásně smutná Geraldine Chaplin, jež nesměle se usmívajíc působí ještě smutněji. Doktor Živago to sice není, ale i tato atmosférická a propracovaná črta nabízí zajímavý pohled na Rusko zmítající se někde na pomezí středověku a současné doby. Gert Fröbe hraje místy neskutečně démonicky a okamžiky Jusupovovy hypnózy či Rasputinova harému velmi vyčnívají. Peter McEnery v hlavní roli zajímavě ztvárnil muže, jenž musí vraždit z povinnosti. Trochu mě mrzí, že Geraldine Chaplin nedostala ještě větší roli, ale i tak se mi z filmu líbila ze všech nejvíc. Když nic, ona a mysticky-naturalistický vražedný konec za pozornost stojí. ()