Maminka slaví 100. narozeniny

Carlos Saura

Carlos Saura

Teo Escamilla
  • nascendi

Po Anne a vlkoch a Elise, mojom živote tretí Saura a stále s rovnakým výsledkom. Nerozumiem, nesmejem sa (aj keď je to označované ako komédia) a teším sa na záverečné titulky. Že sa odlišujem od väčšinového hodnotenia ma neprekvapuje, príjemne by ma však prekvapilo, keby som niekedy v budúcnosti videl Saurov film, po skončení ktorého by som uznanlivo pokýval hlavou a rozmýšľal, či je to na štyri alebo až na päť hviezdičiek.(22.2.2011)

Stejně jako Anna velmi působivé, ale narozdíl od vážně pojaté Anny je toto (ne)uvěřitelně groteskní.(9.5.2008)

Zvláštním způsobem ulítlý film. V něčem nepochopitelný a v jiném zase lidsky všední a obyčejný. S Carlosem Saurou jsem se setkal prvně a jsem zvědavý na má další setkání, ale zklamaný jsem nebyl. Jeho netradiční pojetí filmu mi nebylo tolik vzdáleno.(29.12.2010)

• kinej

Ačkoliv holduju tvorbám režisérům se silným osobním vkladem a čímsi, co by se dalo nazvat autorským rukopisem, tak Carlos Saura mě svým stylem úplně míjí. Tento film jsem nepochopil a ani jeho předchozí díl mně nijak nezasáhl. Zkrátka nevím co tím režisér zamýšlel. Hranice mezi geniálním filmem a slátaninou může být někdy nepatrná a tento film bych do první jmenované skupiny nezařadil. Jediné co bych pochválil jsou slušené herecký výkony, které by se ale lépe vyjímaly třeba v nějakém filmu od Luise Buňuela.(21.6.2012)

• WANDRWALL

Carlos Saura není režisér pro běžného diváka. Ale zde se snažil do 95 minut nahustit až příliš mnoho problémů a pořádně je pořešit. Hrůzou jsem pak z toho skoro těžce usínal.(1.9.2010)