poster

Na stromě

 • Francie

  Sur un arbre perché

 • Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

 • slovenský

  Na strome

 • anglický

  Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ****

  Operace pinie se nezdařila! ...Je to film s hodně omezenými prostředky - jen jedna zápletka (dá-li se tak příběh vůbec nazvat), jen tři hlavní postavy a hlavně omezený prostor jednoho auta na jednom stromě. Všichni, a Louis zejména jím jsou na první pohled dosti svázáni. Prostě v jednom sedadle si víc než grimasy ani dovolit nemůže ...a je to trochu dost znát, prostě trhané pohyby tohoto vztekajícího se staříka se na sedadlo nevešly. Navíc je tento "černý, hodně černý kousek" nutno sledovat s ještě větším nadhledem než většinu jeho ostatních komedií (ty proti Na stromě působí TAK reálně!). Jak jinak by se pak dalo zasmát scéně, kdy se Henri Rubier snaží přilákat pozornost právě proplouvající lodi - odrazem zrcátka, ale jaksi omylem ji vyhodí do povětří!?? Ty čtyři hvězdičky jsou vlastně JEN proto, že je to Louis... BTW - co není úplně špatné, je hudba. Je podobná lecčemu, ale k tomuto zpodobnění ponorkové nemoci...(5.12.2003)

 • Tosim
  ****

  V téhle Lousově komedii se absurdno vysktytuje asi tak o dvě stě procent než v jiných jeho snímcích. Kdo tohle nepřijme a nedívá se na ni s pochopením pro tohle všechno, neměl by snad ani hodnotiti. Já se omlouvám a dávám čistých 80%!(23.8.2006)

 • Rimmer100
  ***

  Jedna ze slabších Luisových komedií, ale na takřka "nízkorozpočťák" to celkem jde.(3.3.2007)

 • gogos
  **

  Nevtipna a nedobra komedie s rozhodne zajimavou myslenkou... Se Zelnackou nejhosi film s Funesem.....(9.7.2006)

 • MarekT
  ****

  Špatný film to rozhodně není, jen asi některým dělalo problém zvyknout si na černější humor. Ten sice k Louisovi moc nepasuje, ale nedělalo mi problém se adaptovat (i když exploze mě v tomto druhu filmů zčásti zaskočila) a bavil jsem se celkem dobře. Škoda jen té nepříliš rozvinuté zápletky (ono z tohoto cecíku se moc podojit asi nedalo), ale obdobně triviální je i v nově vyšlém "Jak vykrást banku" (na druhou stranu, tady už nejspíš přeháním). Ale už kvůli hlavní roli ztvárněné Louisem stojí za to komedii vidět, škoda, že narozdíl od většiny jiných filmů tu nemá zdatné spoluhráče (a ani jedno slavné jméno nic nezmůže). Filipovského dabing jako vždy dobrý a mimochodem po dnešku odsouvá v mých očích ze včerejška stále zažitou imitaci pana Faltuse ještě více do pozadí. Čtyři hvězdy jsou protentokrát slabší a časem možná přejdu k jistějším třem.(7.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace