Na stromě

• Francie

Sur un arbre perché

• Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

• slovenský

Na strome

Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

..skvělé, ta "nadějná" scéna s lodí, to mě vždy dostane.. :-))(1.8.2007)

• Pierre

Člověk co uvízl s dvěma tupýma lidma na stromě a čeká až zemře hlady a žízní není zábavný, ani když ten člověk je Louis de Funés. Dyť Louis nemůže sedět, on musí lítat po schodem nahoru dolu, soptit vzteky a házet všechno kolem po svém okolí. K tomu černý humor který působí spíš násilně. Naštěstí ve druhé polovině příjde na pomoc Paul Préboist a ožralý farář, takže se dojem trochu vylepší, ale víc jak slušné 2 to nedá.(20.3.2016)

• MáŠa

Ten film byl divnej. Vtipného v tom nebylo skoro nic (a to co jo, to už bylo viděno jinde lépe). A jako film to bylo dějově nerealistické. Hlavně závěrečná část, kdy se to strašně táhne. Dále by se dalo diskutovat nad hladem, vyměšováním a podobnými věcmi. Nejlepší na tom jsou momenty, kdy v autě sledují v televizi, co si o nich myslí zbytek světa. Ale i z toho by se dalo vyždímat víc.(5.4.2014)

Z mého pohledu trestuhodně nevyužitá šance, kdy v uzavřeném prostředí (i když bylo zcela zcela otevřený ) jsou tři herci z nich jeden je Fufu. Byla jedinečná možnost, aby si Louis vzal celej námět pro sebe a opět dokázal celýmu světu, že v kategorii obličejová mimika a herecká živelnost je top špička. Bohužel Louis nám v tomhle filmu dokazuje jak moc je milující tatínek, když až příliš často nahrává svýmu synovi, kterej má komediálního talentu asi tolik, co sandály tkaniček. Geraldine je tam pak vyloženě na ozdobu, což by ani tak nevadilo, protože ve svý době byla široko daleko najkrásnější herečkou na planetě, ale přece jen herečka jejího formátu by si zasloužila víc než povalování s Olivierem a jedno sliknutí. Pár vtipných situací si určitě ve filmu najde každej, ale všechno moh to bejt daleko vydařenější chechtací mejdan, kdyby tady nefungovala protekce.(3.8.2014)

Jedna z málo komedií s Louisem de Funèsem, kterou nemusím vidět moc často. Navíc oproti jiným není ani tak moc vtipná.....(6.12.2007)

• - Když auto sjede ze silnice, padá kolmo ke skále, poté, co děj pokračuje, je vidět, že vůz je, bez viditelného pohybu, bokem souběžně se skálou. (Nocturno culto)

• - Film byl poprvé uveden 14. dubna 1971, ale ani v premiérovém nasazení nepronikl na první místo v návštěvnosti (mimořádný úspěch v té době slavila historická komedie Manželé z roku II s Belmondem). Zejména v Paříži propadl, ale ani celofrancouzské srovnání s jedním a půl miliónem diváků neznamenalo nijak velký úspěch ve srovnání s jinými Funèsovými filmy. O půl roku později nicméně Funès zabodoval s historickou komedií Pošetilost mocných (1971). (argenson)

• - Poslední film syna Louise De Funése, Olivera, nyní se věnuje letectví. (M.B)