poster

Na stromě

 • Francie

  Sur un arbre perché

 • Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

 • slovenský

  Na strome

 • anglický

  Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Louis De Funes stráví 90 absurdních minut na stromě. Hodně zvláštní komedie se vyznačuje podivně rozvleklou zápletkou, u které se nedá pořádně pobavit, ale přesto pronikavou originalitu strom pinie, na kterém bohatý průmyslník uvízne po smyku se svým autem, ze sebe po celou nestřese. V koruně stromu se budou dít věci. Dovedu si klidně představit, že film se nemusel nutně tlačit do komedie, ale mohl být směřován třeba do jiného a seriozního žánru, jako je třeba drama nebo satira, na to je však zcela nepropracovaný, ale ani jako horor by nebyl k zahození. Jenže s De Funesem asi většina tvůrců dopředu počítala jako s komikem, a posunout jeho zajímavé herectví, si ne každý troufnul. Serge Korber natočil s váženou francouzskou hvězdou mnohem úspěšnější film s českým názvem Piti piti pa, než je tenhle hodně opomíjený opus, který dost tápe v dostatečné náplni své stopáže, ale nedá se mu upřít snaha zaujmout na první pohled něčím neotřelým. V tomto případě autem v koruně stromu, vlastně na stromě. 60%(22.7.2012)

 • Satan
  ***

  Asi 15 minut chaotických záběrů a scének srazilo moje hodnocení do průměru. Jinak docela svižná komedie ale jenom díky kulometnému hnízdu posazenému na puse Funése.(9.7.2006)

 • MarekT
  ****

  Špatný film to rozhodně není, jen asi některým dělalo problém zvyknout si na černější humor. Ten sice k Louisovi moc nepasuje, ale nedělalo mi problém se adaptovat (i když exploze mě v tomto druhu filmů zčásti zaskočila) a bavil jsem se celkem dobře. Škoda jen té nepříliš rozvinuté zápletky (ono z tohoto cecíku se moc podojit asi nedalo), ale obdobně triviální je i v nově vyšlém "Jak vykrást banku" (na druhou stranu, tady už nejspíš přeháním). Ale už kvůli hlavní roli ztvárněné Louisem stojí za to komedii vidět, škoda, že narozdíl od většiny jiných filmů tu nemá zdatné spoluhráče (a ani jedno slavné jméno nic nezmůže). Filipovského dabing jako vždy dobrý a mimochodem po dnešku odsouvá v mých očích ze včerejška stále zažitou imitaci pana Faltuse ještě více do pozadí. Čtyři hvězdy jsou protentokrát slabší a časem možná přejdu k jistějším třem.(7.8.2009)

 • Jakubisko
  **

  Asi nejslabší De Funesova komedie. Možná je to proto, že Louis neměl ve stísněném prostoru v autě tolik možností ke svým hereckým eskapádám, ale stejně jsou ty 2* hlavně jeho zásluha.(8.7.2005)

 • gouryella
  ***

  Jedna z těch méně povedených a hlavně méně vtipných komedií Louis De Funèse.(11.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace