Na stromě

• Francie

Sur un arbre perché

• Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

• slovenský

Na strome

Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

..skvělé, ta "nadějná" scéna s lodí, to mě vždy dostane.. :-))(1.8.2007)

Funes a další dva lidi uvíznou na stromě který roste ze skály. Svislá stěna nad nimi i pod nimi. Sice tu není tolik věcí k nasmání jako v jiných Funesovkách ale třeby ty záchrané akce nemají chybu.(30.5.2010)

Špatný film to rozhodně není, jen asi některým dělalo problém zvyknout si na černější humor. Ten sice k Louisovi moc nepasuje, ale nedělalo mi problém se adaptovat (i když exploze mě v tomto druhu filmů zčásti zaskočila) a bavil jsem se celkem dobře. Škoda jen té nepříliš rozvinuté zápletky (ono z tohoto cecíku se moc podojit asi nedalo), ale obdobně triviální je i v nově vyšlém "Jak vykrást banku" (na druhou stranu, tady už nejspíš přeháním). Ale už kvůli hlavní roli ztvárněné Louisem stojí za to komedii vidět, škoda, že narozdíl od většiny jiných filmů tu nemá zdatné spoluhráče (a ani jedno slavné jméno nic nezmůže). Filipovského dabing jako vždy dobrý a mimochodem po dnešku odsouvá v mých očích ze včerejška stále zažitou imitaci pana Faltuse ještě více do pozadí. Čtyři hvězdy jsou protentokrát slabší a časem možná přejdu k jistějším třem.(7.8.2009)

• MáŠa

Ten film byl divnej. Vtipného v tom nebylo skoro nic (a to co jo, to už bylo viděno jinde lépe). A jako film to bylo dějově nerealistické. Hlavně závěrečná část, kdy se to strašně táhne. Dále by se dalo diskutovat nad hladem, vyměšováním a podobnými věcmi. Nejlepší na tom jsou momenty, kdy v autě sledují v televizi, co si o nich myslí zbytek světa. Ale i z toho by se dalo vyždímat víc.(5.4.2014)

• blackrain

Můj nejméně oblíbený film s legendárním komikem. Bez něho by byl tenhle film o ničem. On drží celý příběh nad vodou. Scéna s autem na stromě je opravdu originální. Nevzpomínám si, že bych někdy viděla podobnou.(3.5.2010)