Na stromě

• Francie

Sur un arbre perché

• Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

• slovenský

Na strome

Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

Film o tom, kdy se nepopulární miliardář nechtěně s manželkou žárlivého vojáka a jedním stopařem dostane na strom, na kterém se odehrává téměř celý film. Hodně zajímavě zpracované musím říct. Líbilo se mi to.(26.3.2014)

Jedna moje z nejoblíbenějších Funésovek se skvělým dějem. Co jiného dodat, že bohatý průmyslník Henri Roubier, stopař a jedna dáma sjedou z útesu a spadnou zrovna na jedinou korunu pinie rostoucí nad propastí. Náhoda, či osud?:) Prostě promyšlenost tvůrců. A já jim za to děkuji. Chci vidět v budoucnu znovu. Jen škoda, že pan Funes už není mezi námi:-( Budiž mu země lehká a odpočívejte v pokoji v hereckém nebi.(7.7.2008)

• Maq

Funès, Chaplin & Funès jsou trapní. Scény v autě na stromě jsou k nevydržení. Ale docela legrační jsou vedlejší postavy, po francouzsku precizní záchranná akce a mediální humbuk okolo.(30.1.2011)

Stačí jeden strom, jedno auto a i tak se dá natočit film. Taková průměrná komedie s Funésem, kde zachraňování nemuselo být tak dlouhé a přitažené za vlasy... no ono to celé bylo tak trochu bláznivé. :D(31.12.2014)

• Xmilden

"Vrtulník se nečekaně pohnul. Dva lidé visí nad propastí. Houpají se a krouží nad ní jako v nějaké pekelné manéži. A krouží. A krouží. A krouží. A krouží. A kro ... a už jsou zase skoro nad vozem. A vracejí se. A zachráněni. Ach pane bože díky. Nedobrovolní vzduchoplavci přistáli v autu. Jsou v bezpečí." Geniální reportér v podání Paula Préboista s dabingem Luďka Kopřivy. Celý film stojí za starou bačkoru, ale jakmile se na posledních 20 minut vynořuje tato postavička, tak přichází neskutečný spád.(3.5.2010)