Na stromě

• Francie

Sur un arbre perché

• Aggrappato ad un albero, in bilico su un precipizio a strapiombo sul mare

• slovenský

Na strome

Perched on a Tree

Komedie

Francie / Itálie, 1971, 90 min

Z mého pohledu trestuhodně nevyužitá šance, kdy v uzavřeném prostředí (i když bylo zcela zcela otevřený ) jsou tři herci z nich jeden je Fufu. Byla jedinečná možnost, aby si Louis vzal celej námět pro sebe a opět dokázal celýmu světu, že v kategorii obličejová mimika a herecká živelnost je top špička. Bohužel Louis nám v tomhle filmu dokazuje jak moc je milující tatínek, když až příliš často nahrává svýmu synovi, kterej má komediálního talentu asi tolik, co sandály tkaniček. Geraldine je tam pak vyloženě na ozdobu, což by ani tak nevadilo, protože ve svý době byla široko daleko najkrásnější herečkou na planetě, ale přece jen herečka jejího formátu by si zasloužila víc než povalování s Olivierem a jedno sliknutí. Pár vtipných situací si určitě ve filmu najde každej, ale všechno moh to bejt daleko vydařenější chechtací mejdan, kdyby tady nefungovala protekce.(3.8.2014)

• Xmilden

"Vrtulník se nečekaně pohnul. Dva lidé visí nad propastí. Houpají se a krouží nad ní jako v nějaké pekelné manéži. A krouží. A krouží. A krouží. A krouží. A kro ... a už jsou zase skoro nad vozem. A vracejí se. A zachráněni. Ach pane bože díky. Nedobrovolní vzduchoplavci přistáli v autu. Jsou v bezpečí." Geniální reportér v podání Paula Préboista s dabingem Luďka Kopřivy. Celý film stojí za starou bačkoru, ale jakmile se na posledních 20 minut vynořuje tato postavička, tak přichází neskutečný spád.(3.5.2010)

• gogo76

Zatiaľ najhoršia "Funesovka" na akú som mal možnosť natrafiť a to som toho videl s Funesom celkom dosť. Keď dáme bokom fyzikálne zákony, pri ktorých takéto pristátie na strome jednoducho nie je možné, (moja 7 ročná dcéra sa pýta, "čo je to za blbosť, veď tam by sa auto neudržalo") , tak potom ako divák očakávam, že dostanem niečo, nad čím už divák hlavou krútiť nebude. Ale ono bude... Scenár je jednoducho katastrofa, príbeh fakt úplne debilný ako pre malé deti, teda mladšie než moja 7 ročná dcéra...Za celý film som nepočul jediný vydarený vtip a nezasmial som sa ani raz. To je na KOMÉDIU s Funesom šialene málo. Záver s príchodom novinára a tv štábu to celé ešte viac zbabral. Nuda, nuda a zbytočný film. Škoda času. 40%.(25.4.2016)

6/10. S tímto francouzským filmem mám jediný větší problém. Hraje v něm Geraldine Chaplin. Tedy herečka, kterou opravdu nemusím. Nejenže se mi nikdy příliš nelíbila jako žena, ale taky mě irituje její herecký projev (a je mi jedno, kolik z vás o ní tvrdí, jak výjimečná je to herečka). Kdyby místo ní ve filmu hrála třeba Jacqueline Bisset nebo Ursula Andress, dal bych asi o hvězdičku víc. Jinak povedená hudba a tradičně i výkony mého velkého oblíbence Louise de Funèse a dalšího klasika francouzských komedií Paula Préboista.(4.2.2011)

..skvělé, ta "nadějná" scéna s lodí, to mě vždy dostane.. :-))(1.8.2007)