poster

Čas, který zbývá

 • Francie

  Temps qui reste, Le

 • slovenský

  Čas, ktorý zostáva

 • anglický

  Time to Leave

Drama

Francie, 2005, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 5150
  *****

  To s jakým citem a originalitou dokázal Francois Ozon zachytit nejtěžší životní období mladého muže (neznámý Melvil Poupaud), bylo pro mne velice milým překvapením. S tak krásným pocitem po skončení projekce, jsem z kinosálu už dlouho neodcházel. Líbilo se moc.(15.5.2006)

 • Davson
  **

  Fracois Ozon je zaručeně zručný režisér - umí pracovat s kamerou, hudbou i herci na velmi kvalitní úrovni, což už ukázal ve svých dřívějších filmech. Bohužel to je asi tak všechno pozitivního. Ozonův film je jen pozlátko, které nejde do hloubky, klouže po povrchu a zůstává pouze u očividně nenaplněné snahy a oduševnělé filmové dílo. Je trestuhodné, jak film s takovou tématikou ve mně nedokázal vyvolat sebemenší náznak emocí a mou hlavou jen tak prošuměl a vypařil se.(9.6.2006)

 • bouncer
  ****

  Emocionálně silný film, který je však až neskutečně reálný a syrový. Přesně tak, jak jsem u Ozona zvyklý. Přiznám se, že jsem se z počátku nudil a unikal mi smysl některých scén, ale nakonec se z toho vyklubal silný filmový zážitek o smrti, smyslu života a taky o rodině.(21.12.2007)

 • Sofia
  ***

  Stokrát omleté téma o tom, že se mladý člověk dozví, že je smrtelně nemocný a zbývají mu 3 měsíce života...navíc hlavní hrdina sám sebe nemá rád, takže si trpí potichoučku po svém a nikomu se nesvěří...a navíc je to homosexuál, takže jsou k vidění takové věci, o kterých se kovbojům ve Zkrocené hoře může leda tak zdát...není to špatný film, ale přijde mi, že Ozon nepřinesl vůbec nic nového, osobně je mi bližší tématicky příbuzný Můj život beze mne.(28.3.2006)

 • Dale
  **

  Príklad toho, že len silná téma na kvalitný film nestačí. V tomto prípade to režisérovi Ozonovi "zvrzal" scenárista Ozon. Silných momentov, ktoré by ste pri takomto druhu filmu čakali more, je tu ako šafránu a často si kladiete otázku, či to je všetko myslene vážne, lebo to miestami inklinuje k telenovelovému žánru, alebo či sa jedná o nejakú pseudokomédiu... Škoda nevyužitého potenciálu, ktorý bol posilnený aj kvalitným hereckým obsadením.(16.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace