Čas, který zbývá

• slovenský

Čas, ktorý zostáva

Time to Leave

Francie, 2005, 78 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $117,686Tržby Celosvetovo $2,893,462(8.4.2010)

Film jsem zhlédl a jsem na rozpacích. Opravdu jsem se velmi těšil až uvidím tento (podle řečí) silný snímek. Avšak nevím jestli je chyba na mé straně, ale já jsem z tohoto snímku necítil nic tak silného či působivého, jak jsem prapůvodně čekal. Samozřejmě námět je už na první pohled chytlavý, ale nějak zvlášť zde není zachycen. Myslel jsem, že to bude úvahové, ale já jsem si teda moc nezauvažoval. Herecké obsazení je vesměs dobré, obzvláště Jeanne Moreau. Hudba se ke scénám skvěle hodila a občas tam byly takové jenom ty kamerové momenty, které se do filmů tohoto typu hodí. Jen říkám, že je škoda toho množství nevyužitého potenciálu a taky mě trochu nakrkl ten nečekaný konec, ale možná po čase tomu přijdu na chuť. 65%.(24.4.2010)

Emocionálně silný film, který je však až neskutečně reálný a syrový. Přesně tak, jak jsem u Ozona zvyklý. Přiznám se, že jsem se z počátku nudil a unikal mi smysl některých scén, ale nakonec se z toho vyklubal silný filmový zážitek o smrti, smyslu života a taky o rodině.(21.12.2007)

Ozon couvl od svého oblíbeného tématu, ženy v mezní situaci. Tak alespoň hlavní hrdinku nahradil homosexuálním mladíkem. Syžet je poněkud omšelý, ale způsob vyprávění a především odzbrojující tvrdá upřímnost mnohých dialogů jsou tak zajímavé, že nenechávají diváka chladným.(6.5.2012)

Dost podobné Ozonovu předešlému 5x2, akorát se jedná nikoli o pár ale o jedince a nevypráví se od konce. 70%(1.6.2009)