poster

Čas, který zbývá

 • Francie

  Temps qui reste, Le

 • slovenský

  Čas, ktorý zostáva

 • anglický

  Time to Leave

Drama

Francie, 2005, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 5150
  *****

  To s jakým citem a originalitou dokázal Francois Ozon zachytit nejtěžší životní období mladého muže (neznámý Melvil Poupaud), bylo pro mne velice milým překvapením. S tak krásným pocitem po skončení projekce, jsem z kinosálu už dlouho neodcházel. Líbilo se moc.(15.5.2006)

 • Lynn
  ****

  Sice se ve scénáři objevuje neopodstatněná snaha šokovat (v době vyspělé reprodukční medicíny není potřeba žádat milého hosta v restauraci o oplození a ne každý gay musí zákonitě navštěvovat oplzlé kluby a brát drogy), ale film samotný má tak příjemně melancholickou náladu, že lze slabší scénář odpustit. Málokdy se totiž vidí natolik pocitově vyvážený film, že v divákovi zanechá opravdu silný dojem, takový s jakým jsem z kina odcházela já. Navíc zalidněný neznámými (až na Jeanne Moreau), a přitom skvělými herci.(13.5.2006)

 • sochoking
  *****

  Jeho babička vypadala ako Willem Dafoe a on pre zmenu bol taký francúzsky Eric Bana!(7.10.2014)

 • bouncer
  ****

  Emocionálně silný film, který je však až neskutečně reálný a syrový. Přesně tak, jak jsem u Ozona zvyklý. Přiznám se, že jsem se z počátku nudil a unikal mi smysl některých scén, ale nakonec se z toho vyklubal silný filmový zážitek o smrti, smyslu života a taky o rodině.(21.12.2007)

 • Faye
  ****

  Přečetla jsem si pečlivě všechny komentáře a s výjimkou Mmanuala, jehož text jsem vůbec nepochopila (je to na mě buď příliš chytré nebo se mi slovenský jazyk začíná vzdalovat), souhlasím s většinou výtek „snaha šokovat“ a „stokrát omleté téma“ i když, které není. Přesto jsem spokojená. To co na počátku vypadá pouze jako beznadějná rána osudu Ozon změnil (i když trochu krkolomně) na smíření s úsměvem na rtech, na zvláštní poklidnou atmosféru a optimismus. Potěšila mě i Jeanne Moreau ( dlouho jsem ji nikde neviděla a trochu mě zaskočilo jak zestárla) a právě okamžiky, kdy je na plátně se svým vnukem jsou to nejlepší z celého filmu. 3,5*(20.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace